דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

היום אני ביום הראשון של המחזור, ובכדור הרביעי של הלבנים. אתמול קיימתי יחסי מין. מחר אני אמורה להתחיל קופסא חדשה, אבל אמא שלי לא הספיקה לקנות והיא תוכל רק ביום ראשון. אז מה עושים במצב כזה ? תודה.
בת 16
שלום לך, אני לא יודעת אם התשובה עדיין רלוונטית לך היום אבל הנה היא בכל מקרה: אני מניחה מניסוח שאלתך שאת לוקחת גלולות באופן קבוע ושזו אינה החפיסה הראשונה שלך. אם כך, יחסי המין שקיימת יום לפני שכתבת הם מוגנים על ידי הגלולות. להבא, הקפידי לקנות את הגלולות מראש ולא באותו יום שצריך להתחיל את החפיסה הבאה. אם נוצר מצב את לא מתחילה חפיסה בזמן, את לא מוגנת וחייבת להשתמש באמצעי מניעה אחר כגון קונדום. את החפיסה הבאה תתחילי ביום הראשון של הווסת הבאה, ומסוף החפיסה את מוגנת שוב. ערב טוב.
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג מרסילון באופן קבוע באותה השעה ולפני שבוע התחלתי בחפיסה השלישית, אתמול קיימתי יחסי מין לא בטוחים והחבר שלי גמר בפנים, האם אני מוגנת או שעגדף לקחת פוסטינור? ואם אני לוקחת פוסטינור עם הגלולות אז איך זה משפיע?
בת 20
שלום לך, אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא מפספסת אף גלולה, אז את מוגנת לחלוטין והוא יכול לגמור בפנים בחופשיות ואין סיכוי להריון. את ממש לא צריכה לקחת פוסטינור. את לגמרי מוגנת. באופן כללי חשוב שתדעי שלגמור בחוץ אינו מונע הריון כך שאם לא היית על גלולות אז היה חשש להריון. ברגע שאת על גלולות זה לא משנה איפה הוא גומר. כל טוב וחנוכה שמח!
שלום, אני לוקחת את גלולות מליאן, יש 21 גלולות בחפיסה. ידוע לי שבמהלך שבעת הימים אני אמורה לקבל מחזור. במידה ואני לא מקבלת ישר אחרי שהחפיסה מסתיימת, אני מוגנת ביחסי מין?
בת 17
שלום לך. ההגנה בנטילת גלולות היא רצוף לאורך כל החודש גם בימים שלאחר סיום החפיסה ועד קבלת המחזור, כמובן הכל במידה ונוטלים את הגלולות באופן מסודר, בשעה קבועה. בהצלחה!!
זה בקשר לשאלה הקודמת קודם כול תודה וכן קיימנו כמה פעמים יחסי מין ללא קונדום מאז שהיא פיספסה את הגלולה האם הסיכוים שהיא בהריון גבוהים? ומתי אפשר לעשות את הבדיקה?
בן 16
שלום לך. אנחנו לא יכולות לדעת אחוזים, לפעמים זה עלול לקרות ולפעמים לא. בדיקת הריון שאותה רוכשים בבית מרקחת ניתן לעשות שבועיים מקיום יחסי המין. רצוי לעשות בשתן של הבוקר. בהצלחה!!
תקשיבי יש לי מקרה חירום.. נגמר לי המרשם שהרופאה נתנה לי לגלולות ואני באמצע החפיסה האחרונה של החודש.. הביתה שהסניף של דלת פתוחה ברחובות פתוח רק בימי ראשון ואתמול לא יכלתי ללכת בגלל סיבה אישית ..בכל מקרה נשאר רק את ראשון הבא (1.12) הקטע שזה כבר בחנוכה השאלה אם הם פתוחים אז? יש אפשרות לדבר איתם יש לי את הטלפון השאלה אם הם יענו לי בימים שלא רשום שהם עובדים כאילו חוץ מראשון.. אלא אם כן את יודעת..? אני מאוד מפחדת שהם יהיו סגורים ואני אתקע בלי חפיסה חדשה..
בת 16
שלום לך, ביררתי עם דלת פתוחה ברחובות והן תהיינה פתוחות ביום ראשון ה1/12 כך שאת יכולה להגיע בלי לקבוע תור. הן מחכות לך. כל טוב!
היי , אני לוקחת גלולות מינס כבר למעלה מחצי שנה .. יש לי 2 גלולות צהובות ספייר בחפיסה החודש בגלל ששכחתי בחודש שעבר ..והחודש אני רוצה לשנות את היום בו אקבל את המחזור .. יכול להיות סיכון כלשהו במידה ואקח את 2 הגלולות הצהובות כדי שאעכב את המחזור ביומיים ? ואז להמשיך את החפיסה כרגיל - הגלולות הלבנות ..
בת 20
שלום לך, לא ניתן לעשות את מה שאת מבקשת. אם את רוצה לשנות יום את צריכה להמשיך ליטול את הגלולות הלבנות עוד כמה ימים ולא להמשיך עם הגלולות הלבנות כי אז יהיה חשש להריון. אסור שיהיו יותר מארבעה ימים ללא הורמונים, אבל יכולים להיות יותר ימים עם הורמונים. כל טוב!
היי, יש לי שאלה בנוגע לגלולות למניעת הריון . אני לא משתמשת אבל אני מתעניינת . כשנשים משתמשות בגלולות למניעת הריון איך הן יודעות שהייתה פאשלה וכן נקלט זרע לפני שהן נכנסות להריון ? כי כשמשתמשים בקונדום רואים שהקונדום היה קרוע או במקרה והיא קיימה יחסים לא מוגנים היא יודעת שיש סיכוי והיא לא אדישה והיא הולכת וקונה פוסטינור , אבל עם גלולות אי אפשר לדעת עד שאת מגלה שאת בהריון ! או שמא יש דרך לדעת ?
בת 14

   שלום לך,

      'פאשלה' בגלולות זה שהבחורה שכחה לקחת גלולה או לא לקחה בזמן את הגלולה. אם לוקחים כל יום ולא מדלגים ולוקחים בזמן, אז יש הגמה של כמעט 100% . המקרים בהם היעילות של גלולה יורדת זה אחרי אנטיביוטיקה, אחרי שלשולים או הקאות ואחרי שכחה של גלולה 12 שעות ומעלה מהשעה שהיינו אמורים לקחת אותה.

היי אני לוקחת גלולות אסטל וביום רביעי שתיתי את הכדור האחרון בחפיסה הראשונה שלי למחרת, ביום חמישי (21.11) אני ובן זוגי קיימנו יחסים ללא קונדום יש צורך שאני אקח פוסטינור או שזה נחשב מוגן מהגלולות?
בת 18

  שלום לך,

      אין צורך לקחת פוסטינור. את מוגנת גם אחרי הכדור האחרון ואת מתחילה חפיסה חדשה כרגיל לפי ההנחיות. בהצלחה.

היי אני בת 19 ולוקחת גלולות דיאנה כבר חצי שנה ויש לי חבר כמעט שנה.אני לוקחת את הגלולות כל יום באותה שעה באופן סדיר.אתמול (יום שלישי) לא יודעת מה קרה ושכחתי לקחת אותה ולצערי 12 השעות עברו כבר.היום (יום רביעי) לקחתי את הגלולה של היום רגיל באותה שעה בערב ובנוסף גם את הגלולה של אתמול ששכחתי.האם זה בסדר?האם אני עדיין מוגנת ואהיה מוגנת?תודה.
בת 19

 

     שלום לך,

       ראשית, על מנת שמקרה כזה לא יישנה, אני ממליצה לך לעשות לעצמך תזכורת בסלולארי שיצלצל כל יום בשעה שבה את אמורה לקחת את הגלולה. לגבי המקרה הפעם: מאחר שחלפו 12 שעות, עשית נכון שלקחת את שתי הגלולות אבל עד סוף החפיסה תשתמשו גם בקונדום כי בשכחה של מעל 12 שעות היעילות יורדת ואת פחות מוגנת. בהצלחה.

אוקיי תודה :) וברור שלא המשכנו כשכאב לי..עכשיו לעוד שאלה אני רוצה לעשות את החיסון של הפפילומה ..של הסרטן צוואר הרחם הזה רציתי לשאול אם כשאחרי שאני אעשה אותו אני יכולה ליטול את הגלולות באופן רגיל או שאסור?תודה רבה על התשובה :)
בת 16
שלום לך. אין קשר בין סרטן צוואר הרחם לבין הגלולות. את החיסון ניתן לעשות דרך קופת חולים בעלות פרטית ואם את מקיימת יחסי מין את מוזמנת ליטול גלולות או כל אמצעי מניעה אחר. יש לציין שגלולות אינן מונעות הידבקות במחלות מין אלא רק קונדום. בהצלחה!
התחלתי לקחת גלולות 'מינס'. זאת החפישה הראשונה שלי והגעתי לארבעת הכדורים הלבנים ועדיין לא קיבלתי מחזור. האם זה הגיוני, מה לעשות? תודה.
בת 18
שלום לך, מה שאת מתארת זה דבר הגיוני ונורמלי לחלוטין, בדרך כלל בשלושת החודשים הראשונים לנטילת גלולות להפסקת הריון. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל , בלי קשר לאם יש או אין דימום. יכול להיות שהדימום יגיע רק בתחילת נטילת החפיסה הבאה וגם אז יש להמשיך ליטול את הגלולות כרגיל. כל טוב ושבת שלום!
הבדיקת הריון האחרונה שלי הייתה אחרי שקיימתי יחסי מין והיא יצאה שלילית , קיבלתי כבר מחזור דימום חזק ,והוא לא מפסיק כבר שבוע יכול להיות שזה תוצאה של השלושת החודשים שלא קיבלתי ? כי אני מדממת הכמויות ? או שזה לא בסדר ? את ממליצה להתחיל לקחת גלולות ? שמעתי שעם מפספסים אחת או מדלגים אחת אז זה הורס והמין בכלל לא בטוח באותו חודש ? ואיך את ממליצה לילדה בגילי לשמור על עצמי ולא להידבק במחלות וכל מיני כאלה ? סליחה על החפירות אבל אין לי כל כך עם מי להיתייעץ על הדברים האלו (:
בת 17

שלום לך,

    אם הדימום ממשיך בכמויות גדולות כפי שאת מתארת, גשי לרופא לברור העניין ולטיפול בנושא בעתיד. לגבי בדיקות לגילוי הריון, יש לעשותן שבועיים (ומעלה) אחרי קיום יחסי מין ולא מיד אחרי קיום יחסים. לגבי לקיחת גלולות: זהו שיקול שכדאי לקחת בחשבון במיוחד אם המחזור אינו סדיר והדימומים קשים כפי שאת מתארת משום שבתקופה בה נוטלים גלולות הדימום הינו סדיר ומועט וזה בנוסף לכך שהגלולות מונעות הריון כמעט ב-100% בשימוש נכון. לגבי שאלתך לנושא פיספוס גלולות: לזה הכוונה כשאומרים שימוש נכון. יש לקחת גלולות כל יום בשעה קבועה ולא לשכוח. את מוזמנת לבוא אלינו לרופא (על פי קביעת מועד בטלפון) ולהתאמת גלולות וקבלת גלולות בחינם, ובאותה הזדמנות לקבל ייעוץ לגבי מחלות מין. אנחנו כאן כדי לייעץ כך שתרגישי חופשי לפנות ואל תחשבי שאת חופרת. נשמח לעמוד לרשותך. בהצלחה.

שלום, אתמול בשעה 9 לקחתי גלולה מסוג מינס ולאחר רבע שעה שילשלתי. לאחר כמה זמן של חיפוש באינטרנט מה עשים במקרה כזה לקחתי גלולה נוספת בשעה 10 וחצי שרשום עליה את המספר 15 כמו על הגלולה שלקחתי ושילשלתי. האם עשיתי נכון?
בת 17
שלום לך, טוב עשית שלקחת גלולה נוספת. זה בדיוק מה שהיית צריכה לעשות. המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל ואת מוגנת לחלוטין. כל טוב!
שלום, האם אפשר לבוא אליכם לדלת פתוחה תל אביב ולקבל מרשם לגלולות למניעת הריון? והאם צריך כול חודש לבוא ולקבל מרשם מחדש?
בן 16
שלום לך, ניתן להגיע לדלת פתוחה תל אביב לקבלת גלולות ו/או מרשם לגלולות. צריך להתקשר לדלת ולקבוע תור ליום בו הרופא/ה נמצא/ת. הנערה תקבל גלולות לשלושה חודשים ותצטרך להגיע כל שלושה חודשים לחידוש המרשם. נשמח לשמוע מכם. דלת פתוחה תל אביב פועלת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00 בטלפון 03-5101511, שלוחה 1. כל טוב!
שלום שוב וסליחה,היא נוטלת גלולות מסוג יאז כך שהיא נוטלת 24 גלולות עם הורמונים ומחכה 4 ימים ואז מתחילה חפיסה חדשה
בן 16
שלום שוב, הפרשות יכולות להו]יע מכל מיני סיבות, והן לא הריון. אם היא לא פספסה אף גלולה, לא נטלה אנטיביוטיקה, ולא הזיזה את שעות הנטילה, היא מוגנת לחלוטין ואין לכם ממה לדאוג. אם היא פספסה גלולה או נטלה אנטיביוטיקה, יש חשש נמוך להריון. אם היא רק הזיזה את השעות אז זה הסיבה להפרשות. בכל מקרה שתמשיך ליטול את הגלולות כרגיל בכל מקרה ואם את הלחוץ, בקש ממנה לעשות בדיקת הריון כדי שתוכל להירגע. כל טוב ושבת שלום!
קיבלתי מהרופא כדורים בשם רוקסו 150 זה סוג של אנטיביוטיקה ואמרו לי שזה בסדר למרות שאני לוקחת גלולות וזה לא יפריע להשפעה , זה בסדר ? זה לא יפריע להשפעה של הגלולות ?
בת 18
שלום לך, אמרו לך לא נכון. כל אנטיביוטיקה משפיעה על היעילות של הגלולות ולכן אנחנו ממליצות או לא לקיים יחסי מין עם חדירה במהלך החפיסה של האנטיביוטיקה, או להשתמש בקונדום במקביל לחפיסה, ועד שבועיים מסיום האנטיביוטיקה. כל טוב ושבת שלום!
גלולות יכולות להשפיע על המחזור או לעקב אותו?
בת 17
שלום לך, גלולות למניעת הריון משנות לחלוטין את הדימום החודשי. למעשה הדימום החודשי שמקבלות בזמן נטילת גלולות הוא דימום מלאכותי שנוצר כתוצאה משבוע ההפסקה והוא לא ווסת אמיתית. מה שהגלולות עושות זה שהן מעלימות את כאבי הווסת ואת שאר תופעות הלוואי שיש לנערות ונשים לקראת הווסת ובמהלכה. הן מקצרות את כמות הזמן ואת משך ימי הדימום והן הופכות את הדימום לסדיר ומדויק כמו שעון. אם מפספסות גלולה או לוקחות יותר ממספר הגלולות שיש בחפיסה, זה ישפיע על מועד קבלת הדימום. את מוזמנת להתקשר אלינו ונשוחח על זה כי נראה לי שיש לך כל מיני שאלות. כל טוב ושבוע נפלא!
אני בת 17 יש לי חבר חצי שנה , אני מוכנה לעשות את זה איתו אבל אני מפחדת לקחת תסיכון של להכנס להריון , ואני מעדיפה לקחת גלולות אבל בלי שההורים שלי ידעו , אפשר ? ואם כן אז איך ?
בת 17
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאת נמצאת בזוגיות טובה ושאת מרגישה מוכנה לקיים יחסי מין מלאים בפעם הראשונה. זה משמח לקרוא שאת בטוחה בעצמך ומרגישה שלמה. גלולות למניעת הירון דורשות מרשם רופא/ה ושאלון רפואי על ידי רופא/ה. בעקרון את יכולה לקבוע תור לרופא/ת נשים בקופת חולים, ללא הורייך, ולקחת איתך את כרטיס קופת החולים שלך. יכול להיות שהורייך ידעו את זה כי מי שמשלם את הביטוח לקופת חולים מקבל דיווח כל שלושה חודשים על מה שהמשפחה עשתה בקופה. כמובן שלא יהיה כתוב שהלכת בשביל גלולות כי את רוצה לקיים יחסי מין, אבל כן יהיה כתוב שביקרת אצל רופא/ת נשים. רוב ההורים לא מסתכלים על זה בכלל אז אין לך מה לדאוג. אם את בכל זאת לא רוצה ללכת לקופת חולים, את יכולה להגיע אלינו, לדלת הפתוחה הקרובה לביתך: תל אביב, חולון או ראשון לציון (אני רואה שאת מהמרכז) ולקבוע תור לרופא/ת נשים. אין צורך בידיעת ההורים, וזה ללא עלות וחסוי לחלוטין. תוכלי לשוחח עם יועצת על הפעם הראשונה, על אמצעי מניעה ואז לקבל מרשם או את הגלולות עצמן מהרופא/ה בדלת. מכיוון שאת עדיין בתולה, אין צורך בבדיקה גניקולוגית, אולם לאחר שכבק תקיימי יחסי מין ותבואי לחדש את המרשם לגלולות, תצטרכי להיבדק אחת לשנה. אנחנו נהיה שם איתך ואין לך ממה לפחד. אנחנו בכל מקרה נשמח לראות אותך ולייעץ לך בכל מה שרק תרצי. כל טוב ושבוע נפלא!
שלום, לקחתי גלולות פמינט וכמה ימים ולאחר מכן התנפחתי (כנראה אלרגיה לחומר המשמר של הגלולה) הרופא אמר שזה נדיר מאוד ונתן לי גלולות אחרות מסוג ״יסמין״. קראתי באינטרנט שהן מסוכנות וגורמות לקרישי דם.קראתי גם בעיתון שנשים באופן כללי מתו כתוצאה מלקיחת גלולות. רציתי לשאול כמה באמת זה מסוכן? ובמיוחד סוג הגלולות יסמין...תודה:)
בת 17
שלום לך, קודם כל, אני שמחה לשמוע שהתחלת לקחת גלולות ועוד יותר שמחה לשמוע שאת קשובה לגופך ושמת לב במהרה לאלרגיה. כל הכבוד! אין שום בעיה לקחת את גלולות יסמין, במידה ואין במשפחתך היסטוריה של קרישת דם. חשוב שתדעי שבכל הגלולות יש סיכון לקרישיות דם, וזה סיכון שאנחנו כנשים לוקחות, כשאנחנו מחליטות על אמצעי המניעה שלנו. אם הרופא שאל על היסטוריה משפחתית והחליט שזה בסדר, ואם את לא מעשנת, ממש אין לך סיבה לדאוג ואת יכולה ליטול את הגלולות הללו ברוגע. אם זה לא מרגיע אותך, את יכולה לבקש בדיקות דם שלתפקודי קרישה וזה יגיד לך אם את בקבוצת סיכון או לא. כל טוב ושבוע נפלא!
היי סליחה שאני מציקה עם שאלות פשוט יש לי תור לרופאה עוד הרבה זמן ואין את מי לשאול בנתיים אני רוצה לשנות את היום בו אני מקבלת מחזור על מנת שלא יפול על סופ״ש. בשביל זה אני צריכה להתחיל גלולות ברביעי.. כרגע אני מתחילה אותן בשבת. האם אפשר לקצר את ההפסקה הפעם ולקחת גלולה ראשונה כבר ביום רביעי ולא בשבת ? יוצא שאני כאילו חמישה ימים לא לוקחת גלולה במקום שבוע ... והאם זה ימנע גם את המחזור הנוכחי (אותו אני אמורה לקבל ברביעי)? אשמח לתשובתכם המהירה
בת 20
שלום לך, את לא מציקה בכלל ואני מתנצלת שלקח לנו כמה ימים לענות לך :) את יכולה לקצר את ההפסקה. כל מה שהוא מתחת לשבעה ימים הוא אפשרי. אסור לעשות הפסקה של יותר משבעה ימים, אבל כל מה שמתחת, אפשר. אנחנו בדרך כלל ממליצות דווקא להאריך את החפיסה בעוד כמה גלולות מחפיסה נוספת, ולהשאיר את החפיסה הזאת כחפיסה ספייר. ייתכן והדימום יקדים וייתכן שהוא יגיע כרגיל אבל בחפיסה הבאה הוא כבר יזוז יום. כל טוב ושבוע נפלא!
שלאה 121 עד 140 מתוך 575

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום