דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

שלום, ישלי 2 שאלות .. 1. איך אני יכולה להגיע לאורגזמה ? אני מאוננת לפעמים ואני כבר מכירה את הגוף שלי ואני יודעת מה יכול להביא אותו לגמירה אבל כשאני מרגישה שאני גומרת אז זה לא ממש עוצמתי .. אז אני לא יודעת עם גמרתי או לא .. 2. איזה סוגי אנטיביוטיקה לא משפיעים על היעילות של הגלולה ? תודה רבה וערב טוב.
בת 17
שלום לך. שמחה לקרוא שאת מכירה את גופך ומאוננת. כשאת אומרת עוצמתי למה כוונתך? נשים מגיעות לאורגזמה בכל מיני דרכים וכל מיני עוצמות ואם יש את הרגע הזה של הנאה וסיפוק שעוברים בגוף זו האורגזמה. לפעמים מרגישים את האורגזמה חלשה יותר לפעמים עוצמתית יותר, אבל אם יש הנאה בגוף אז מה טוב. לגבי אנטיביוטיקה אין האתר מחליף יעוץ רפואי. כעקרון כל אנטיביוטיקה מפריעה לפעילות התקינה של גלולות וההנחיה היא להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום במידה ויש יחסי מין. אם השימוש בגלולות הוא לצרכים אחרים של סידור מחזור או הפחתת דימום או אקנה אז לא משנה. גם בעלון לצרכן מצוין שהשימוש באנטיביוטיקה עלול לפגוע ביעילות הגלולה כמו שלשולים והקאות. בהצלחה
שלום :) אני לוקחת גלולות כבר חמישה חודשים ולמרות שלעולם לא שכחתי גלולה אני ממש בלחץ שאשכח אחת ולכן אחרי שאני לוקחת כל ערב אני מסתכלת מספר פעמים על החפישה לראות שלקחתי. זה יוצר מצב לא נעים , לא נוח ולא רגוע.. מה עלי לעשות ? בנוסף , אני לוקחת גלולות יאז וכתוב בהוראות שאם שוכחים גלולה בימים 1-7 כיותר מ12 שעות צריך להתייעץ עם רופא . וקראתי כאן שאם שוכחים גם יותר מ12 שעות צריך לקחת את הגלולה ברגע ששכחנו ולהשתמש בקונדום במשך השבוע לאחר השכחה איך אדע מה נכון ? ובנוסף אם מקיימים יחיסי מין מספר ימים לפני השכחה (של יותר מ12 שעות) איך הקונדום מגן מכניסה להריון אם נאמר שהזרע יכול להיות מספר ימים בגוף האישה ?
בת 19
שלום לך, אני מבינה מדבריך שאת כל הזמן בלחץ וחוסר שקט. זה מצב מאד מעייף. לכן, כדאי שתעשי לך תזכורת בטלפון, שיזכיר לך כל יום שהגיעה השעה לקחת גלולה, ואז, בלוח השנה בטלפון או על הקיר, תעשי וי. ככה תדעי שלא שכחת ותירגעי. לגבי שכחה של גלולה: כל גלולה בחפיסה, אם את שוכחת 12 שעות ומעלה, אז קודם כל לוקחים ברגע שנזכרים, אחר כך את הגלולה הבאה בתור לוקחים בשעה הרגילה ושבוע אחר כך יש להשתמש גם בקונדום. אם תפני לרופא, זה מה שהוא יגיד לך. לגבי שאלתך (החכמה) אודות הזרע שכבר נמצא בגוף האישה וחי מספר ימים: החשיבה שלך נכונה. כל מקרה נשקל לגופו. אם השכחה היא בשבוע הראשון של החפיסה (וזו לא חפיסה ראשונה), יש לקחת פוסטינור ואחר כך שבוע גם קונדום. אם זה בשבועיים שאחר כך, ניתן לא לקחת פוסטינור, למרות שיש איזה סיכון קטן וזה לשיקול הבחורה. אם היא לא קיימה יחסים מספר ימים לפני השכחה, אין צורך בכלל בפוסטינור. אם תפני לרופא כפי שמייעצים, ככל הנראה שזו התשובה המפורטת שתקבלי.
היי, חברה שלי בקשה ממני לשאול כי התביישה לפנות. היא מקיימת יחסי מין עם חבר שלה ולוקחת גלולות. החודש היא והחבר קיימו יחסי מין עם קונדום והקונדום יצא. כלומר נכנס לה לנרתיק והם שמו לב לכך אחרי שהחבר שלה גמר. זאת אומרת שהם שמו לב שיש אפשרות שנכנס נוזל לנרתיק. היא טוענת שלקחה גלולות באופן קבוע ולא פספסה שום גלולה. עכשיו היא מחכה למחזור כבר מיום רביעי , היום שבת והוא עוד לא הגיע. יש סיבה לחשוש או שזה פשוט עניין של זמן והיא צריכה לחכות?
בת 18
שלום לך, אם החברה שלך לוקחת גלולות כל יום, מבלי לשכוח ומבלי לדלג, והיא לוקחת כל יום בערך באותה השעה, ובמהלך החודש היא לא נטלה אנטיביוטיקה, לא הקיאה ולא שלשלה, אין לה בכלל ממה לחשוש. היא מוגנת. אם היא מאד מודאגת, עדיף, בשביל השקט הנפשי שלה, לעשות בדיקת הריון (אם עברו שבועיים מאז המקרה). אני מקווה, שבגלל שהתשובה התעכבה קצת, שהיא בינתיים כבר קיבלה את המחזור.
שלום שוב, ישלי דלקת בסינוסים ואני צריכה לקחת אנטיביוטיקה שנקראת אוגמנטין ואני גם לוקחת גלולות, הרוקח אמר שזה לא מוריד את איכות הגלולה אבל רשום בהוראות של התרופה שזה מוריד את היעילות של הגלולות למניעת הריון .. אז אני לא יודעת מה לעשות ואם להשתמש בקונדום, אני וחבר שלי ממש לא רוצים להשתמש בקונדום כי זה לא נוח וזה לא נותן כל כך גירוי. תודה. מקוה שתענו מהר
בת 17
שלום לך, תשתמשו בקונדום במהלך נטילת האנטיביוטיקה ושבוע אחרי סיום האנטיביוטיקה. יש היום קונדומים דקים מאד והאמירה שזה לא נותן כל כך גירוי אינה מדויקת. זה הכל בראש. מי שמחליט שזה מפריע לו, זה באמת יפריע לו. בהצלחה.
לפני כשבוע התחלתי לקחת גלולות למניעת היריון (לאחר ביקור אצל גניקולוג וכמובן ליווי של אמא)ולפני יומיים שמתי לב שיש לי גוש קטן באחד השדיים ממש מתחת לפטמה. בשד השני גם יש גוש אבל ממש קטן ובלתי מורגש (אני חושבת שאמורה להיות שם גולה קטנה כזו כמו בתחילת ההתפתחות..) אני רוצה לבדוק את זה. איפה אפשר? מי מטפל בזה? בנוסף אני לא יודעת אם יש לי ירידה בחשק המיני אבל בפעם האחרונה שחבר שלי ואני נפגשנו ממש לא הרגשתי בנוח עם הדברים המיניים שעשינו (ואפילו היינו עוד עם בגדים ככה שבכלל אל התקדמנו) עצרתי אותו והסברתי לו את זה אבל לא יכולתי להבין למה.. גם אני לא מבינה, במיוחד כי אני ממש רוצה ואני כן מפנטזת ומדמיינת את הדברים המיניים בינינו אבל זה לא עבד.. יש לך דרך לעזור לי?
בת 17
שלום לך, ראשית, אני מרגישה חובה לשבח אותך על הבגרות והאחריות שבאים לידי ביטוי הן בכך שאת פתוחה ומשתפת את אימך, והן בכך שאת משתמשת באמצעי מניעה ואף שמה לב לשינויים שחלים הן בגופך והן בחשק המיני שלך. זה לא דבר נפוץ בגילך ולא מובן מאליו וזה פשוט נהדר. לגבי בדיקת השדיים: הכי טוב לקבוע תור אצל כירורג או אם יש בקופת החולים כירורג שד, עוד יותר טוב. גם אם זה כירורג רגיל, אין בעיה כי הכירורגים מיומנים בבדיקות מסוג זה. (הבעיה בדרך כלל זה תורים ארוכים ולפעמים ניתן תור לחודשיים או שלושה קדימה). לגבי הירידה בחשק המיני: תמתיני עד שיעברו חודש או חודשיים מזמן לקיחת הגלולות. אם זה ממשיך ולא נעלם, תחזרי לרופא הנשים ותבקשי שיחליף לך את סוג הגלולות. לפעמים יש לגלולות תופעות לוואי שמופיעות במשך שלושת החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות ואחר כך עוברות. ייתכן שזו תופעת לוואי חולפת וייתכן שלא. תעקבי אחרי זה. בהצלחה.
היי יש לי שתי שאלות: התחלתי לפניי כשבוע גלולות 'אמילי' ביום הראשון של הוסת. עדיין ממשיך לי דימום, לא רציני- כתמים חומים, אבל זה מפחיד אותי ורציתי לבדוק אם זה נורמאלי.. דבר נוסף לפניי כשנה וחצי היה לי מפגש אינטימי עם בחור שלא הכרתי טוב ושכבנו ללא קונדום אך הוא לא גמר בתוכי, עכשיו יש לי חבר קבוע של שנה+ ואנחנו חשבנו להתחיל לוותר על הקונדום. השאלה אם אני צריכה להבדק למחלות מין ואיפה? היה לנו מין אוראלי כלומר שאם הייתי נשאית של משהו הוא כבר אמור היה להדבק? לא היו לו שום תסמינים של אף מחלת מין וכנ'ל גם לגביי... אני מאוד מפחדת עליו ולא רוצה להדביק אותו בשום דבר כי אני לא סומכת על הבחור שהיה לפניו.. תודה מראש על התשובות! באמת שאתם עוזרים מאוד
בת 19
שלום לך, ראשית כל הכבוד שהתחלת לקחת גלולות! הדימום שאת מתארת נורמלי לחלוטין ואמור להעלם תוך כמה ימים. אם הוא נמשך מעבר לעוד שבוע או שבועיים אז כדאי לפנות לרופאת נשים. שנית, מהמקרה שאת מתארת ניתן להדבק במחלות מיו, ישנן מחלות מין שמועברות רק במגע של אברי המין ואין להם תסמינים. לכן כדאי לך (וגם לו אם הוא קיים בעבר יחסי מין) לגשת לרופא המשפחה ולבקש בדיקות למחלות מין כולל בדיקת שתן לכלמידיה. יפה שאת דואגת לחברך! שמחנו לעזור
שלום, הבנתי שבגלולות אפשר לקחת חפישה אחר חפישה ולדלג על המחזור באופן חד פעמי וזה לא יגרום לי נזק. רציתי לשאול מדוע לא משתמשים בשיטה הזו באופן קבוע וכן צריך לעשות הפסקה ולקבל דימום. תודה:)
בת 18
שלום לך, הבנת נכון. התשובה לשאלתך היא שיש נשים שרוצות לראות שיש להן אחת לחודש דימום. מי שלא מעוניינת, יש גלולות בשם סיזוניק שלוקחים אותן כמה חודשים ברצף ללא דימום. שיהיה שבוע מקסים.
אני לא יודעת מה לעשותתת לקחתי את הגלולות כבר שבועיים ופתאום היום גיליתי דם בתחתונים ואני ממש ממש מפחדתתתת בשבוע הראשון אני וחבר שלי קיימנו יחסים אחרי 5 ימים מתחילת נטילת הגלולה:/ בבקשה תעזרי לי
בת 19
שלום לך, הדם הוא ככל הנראה תופעת לוואי של הגלולות. זה יכול להיות בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ואין ממה להיבהל. לגבי קיום יחסים אחרי 5 ימים: נאמר לך כי השבועיים הראשונים פחות יעילים ושיש להשתמש גם בקונדום. אם לא עברו 3 ימים מאז, קחי פוסטינור. אם עברו, כשתסיימי את החפיסה תעשי בדיקת הריון ליתר ביטחון כדי להיות רגועים. אנא, קראי שנית את תשובתי הקודמת שם יש הדרכה מתי יש להשתמש הן בגלולות והן בקונדום. בהצלחה.
שלום, אני כבר שלושה חודשים לוקחת גלולות אבל אתמול יום רביעי שזה היום הראשון של השבוע השני בחפיסה שכחתי לקחת גלולה. השאלה שלי האם ביום בשבת בעוד שבועיים שזה יהיה כבר אמצע השבוע השלישי כשאני אפגוש את חבר שלי אני אצתרך להשתמש בקונדום? תודה?
בת 21
שלום לך, בהחלט כן. את צריכה להשתמש בקונדום שבועיים שלמים אחרי השכחה של הגלולה. בהצלחה.
אני לוקחת גלולות 'קלייר' למניעת הריון כבר כמה חודשים. משומה בחודשיים האחרונים הופיע אצלי דימום (מחזור לכאורה) ביום ה-21 במקום ב-25 כמו שאמור להיות. לא ידעתי מה לעשות אז המשכתי לקחת את הגלולות כרגיל... אתמול סיימתי חפיסה והיום התחלתי חפיסה חדשה (כמו שהייתי אמורה לעשות במצב רגיל) למרות שעבר כבר שבוע מתחילת הדימום... האם זה בסדר? האם אני מוגנת מפני הריון? מה עליי לעשות הלאה? אשמח לתשובה מהירה ותודה רבה רבה רבה מראש!
בת 18
שלום לך, את מוגנת כל עוד אין לך שלשולים או הקאות או שאת לוקחת אנטיביוטיקה וכל עוד לא שכחת לקחת גלולה 12 שעות ומעלה מהשעה הקבועה. אם את נוטלת גלולות כבר למעלה מ-3 חודשים, כדאי שתחזרי לרופא לשנות את סוג הגלולות כי התופעות שאת מתארת אופייניות לשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ואם זה ממשיך מעבר לפרק הזמן הזה, אפשר לשנות סוג של גלולות כדי שהדימומים הבין ווסתיים יפסיקו. עד להגעתך לרופא תמשיכי לקחת את הגלולות כרגיל. בהצלחה.
שלום, אני נוטלת גלולות מינס, ואני צריכה לקבל בעוד 12 ימים בערך מחזור. אני רוצה לדחות את המחזור במס ימים האם זה בסדר לא לקחת את הגלולות הלבנות ולעשות הפסקה? תודה.
בת 22
שלום. נענית בשאלה הקודמת.
שלום, אני נוטלת גלולות מינס , ואני צריכה לקבל מחזור בעוד 12 ימים בערך. אני רוצה לדחות את המחזור במספר ימים האם זה בסדר שלא אקח את הגלולות הלבנות ואעשה הפסקה? תודה.
בת 22
שלום לך. אם את רוצה לדחות את המחזור עליך להשתמש בחפיסת גלולות ולהמשיך אותן מעבר לחפיסה מלאה. כלומר להשתמש בשתי חפיסות מלאות ואז להפסיק ולחכות למחזור. ברגע שמפסיקים את הגלולות לאחר כמה ימים מקבלים את מחזור הווסת. כמובן משהו כזה לא צריך להיות קבוע אלא חד פעמי. בהצלחה
סליחה על החפירה אם אני לוקח אנטיביוטיקה ואני לקראת הסוף האם זה משנה שאני גומר בפנים זה משנה כי היא אם גלולות
בן 20
שלום לך, אתה לא חופר. אנחנו כאן כדי לענות וכל שאלה שמציקה לך או סתם לא ברור לך דבר מה, עדיף שתשאל ותקבל תשובה מוסמכת. לגבי האנטיביוטיקה, רק אם הבחורה לוקחת אנטיביוטיקה זה משפיע ואז בזמן נטילת האנטיביוטיקה ושבוע אחרי סיום האנטיביוטיקה יש צורך להשתמש גם בקונדום בנוסף לגלולות. תרגיש טוב ותהייה בריא.
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין על בסיס קבוע, הפעם הראשונה שלי הייתה לפני חודשיים. בשבוע האחרון התחלתי לקחת גלולות אז עשינו בלי קונדום. הוא גמר בפנים, ולאחר שקיימנו שורף לי מאד, גם כשאני הולכת וגם בפיפי. ממה זה יכול להיות? כי לפני זה לא שרף לי בכלל.
בת 16
שלום לך, ייתכן שיש לך דלקת בשלפוחית השתן. תיגשי בהקדם האפשרי לרופא נשים כדי להיבדק ולקבל אבחון וטיפול. לגבי גלולות: השבועיים הראשונים ללקיחת גלולות אינם בטוחים וצריך להשתמש גם בקונדום. בהצלחה.
שלום, מצטערת על הפירוט, אך אתמול אחרי שלקחתי גלולה בערך רבע שעה אחרי, הייתה לי יציאה רכה בשירותים, לא שלשול אך יציאה רכה.. האם הגלולה נספגה? או שאני בסכנת היריון? כמו כן היום בבוקר היה לי שלשול, לא מים, אך שלשול. זה אומר שאצטרך להשתמש עד סוף החפיסה עם קונדום?
בת 26
שלום לך, רבע שעה אחרי לקיחת גלולה לא משפיע על הגלולה כי היא עוד לא הגיעה למעיים, אבל אם היום היה לך שלשול, כדאי להתייחס לכך. תשתמשו בקונדום שבוע לאחר תום השלשול. בהצלחה.
היי, קודם כל אני חייבת לציין שהאתר הזה מעולה ופתר לי הרבה מאוד בעיות, אז תודה:) ולשאלתי- אני לוקחת גלולות באופן קבוע ואמא שלי מתנגדת לכך. היא טוענת שהיא לקחה גלולות הרבה שנים וזה גרם לה בעיות בכניסה להריון. כששאלתי את הרופא הוא אמר שאין קשר לגלולות והבעיות שהיו לה, והן היו מתקיימות בכל מקרה. אני מאוד מוטרדת שהגלולות לא יפגעו לי בפוריות (התערבות חיצונית בטבע הגוף) ומצד שני הגלולות מאוד נוחות לי ועושות אותי שקטה. מה לעשות?
בת 18
שלום לך, אני שמחה שאת מוצאת שהאתר מועיל. זה טוב לשמוע משוב חיובי. לגבי גלולות: גלולות אינן פוגעות בפוריות. זה נכון מה שאמר הרופא: הבעיות של אימך היו ללא קשר לגלולות. לעיתים קרובות אנו נוטים להאשים דברים חיצוניים במה שקורה לנו באופן טבעי כי זה עושה תחושה טובה שהכל בסדר אצלי ו'הם' לא בסדר. ההחלטה על לקיחה או אי לקיחת גלולות צריכה להישקל על ידך כשאת עושה רשימה של בעד ונגד: בעד למשל: הגנה של כמעט 100%, ראש שקט, נוחיות, מאפשר ספונטניות וכדומה. נגד: תופעות לוואי שונות, התערבות חיצונית כפי שציינת. זכרי שיש אלטרנטיבות אך הן לרוב פחות נוחות ופחות מגינות כמו קונדום, התקן תוך רחמי לא הורמונלי, דיאפרגמה. בהצלחה.
אוקיי תודה אז בעצם אין מצב שאני בהריון,אז ללכת לרופא נשים לבדוק למה המחזור מתעכב לי?
בת 17
שלום לך, כאמור: אם את משתמשת בגלולות כפי שהודרכת ולא שוכחת, אינך בהריון. אם המחזור שוב לא יגיע אחרי החפיסה הנוכחית, גשי לרופא להחלפת הסוג.
היי תודה על ההיענות המהירה, התחלתי לקחת גלולות השבוע, אני לוקחת גלולות יסמין, במחזור הזה סבלתי מסחרחורות ובחילות נוראיים, זה קשור לגלולות? ואם התחלתי לקחת ממש עכשיו, מתי אוכל לקיים יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום?
בת 19
שלום לך, בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ייתכן שתהיינה תופעות לוואי כמו בחילות, כאבי ראש, ועוד. לרוב זה עובר עד 3 חודשים. אם זה לא יעבור תוך פרק הזמן הזה, תיגשי לרופא שיחליף לך סוג. לגבי הקונדום: אם את לוקחת כל יום גלולה בלי לשכוח או לדלג, ואת לוקחת כל יום פחות או יותר בשעה קבועה שבחרת לך, אתם יכולים אחרי שבועיים להוריד את הקונדום. חשוב שתדעי כי אחרי שכחה של נטילת גלולה 12 שעות ומעלה, יש לקחת את הגלולה כשנזכרים ואת הבאה בתור בשעה הרגילה שבחרת, אבל שבוע אחר כך על בן הזוג להשתמש גם בקונדום. כמו כן, שבוע אחרי שלשולים, הקאות ואחרי אנטיביוטיקה, על בן הזוג להשתמש בקונדום. בהצלחה.
שלום! לפני כשבוע בערך התחלתי לקחת גלולות מינס בפעם הראשונה. בהתחלה לקחתי אותם בשעה 18:30 , יום למחרת 19:30 יום למחרת 20:00 ואז שוב ב 20:00 ואז ב 22:00. בקיצור, אני לא עומדת בשעה קבועה. אם לא עברו 36 שעות מהגלולה האחרונה אני מוגנת? ולמה בכלל צריך לקחת אותן בשעה קבועה? זה קריטי? תודה מראש!
בת 17
שלום לך, גלולות לוקחים בשעה קבועה כי הגלולה היא במינון הורמונלי מאד נמוך והשפעתה פגה יחסית מהר. זו הסיבה שיש לקחת גלולות פחות או יותר בשעה קבועה. אם שכחת גלולה 12 שעות ומעלה, את לוקחת ברגע שנזכרת ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל, אבל במקרה כזה היעילות כבר יורדת ולכן שבוע אחרי מקרה כזה על בן הזוג להשתמש גם בקונדום. אם שכחת גלולה ונזכרת אחרי פחות מ-12 שעות, לוקחים ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל ואת מוגנת במקרה זה. כלומר: 12 שעות זה הגבול העליון ליעילות גלולה שנשכחה. לגבי השאלה האם זה קריטי, התשובה היא שכן. אם אינך יכולה לזכור, תעשי לעצמך תזכורות כמו הטלפון שיצלצל בשעה שבחרת, או לשים את הגלולות ליד מברשת השיניים או כל תזכורת אחרת שיעילה עבורך. אם בכל זאת זה לא הולך, אולי תעברי לטבעת או למדבקה?
הי אני לא יודעת אם אתם רואים את השאלה הקודמת ששאלתי אז אני יחזור - הייתי צריכה לסיים חבילת גלולות ביום רביעי לעשות שבוע הפסקה ולאחר מכן לחזור לקחת את החפיסה הבאה ביום חמישי מה שקרה זה ששכחתי לחזור לחפיסה הבאה וניזכרתי רק ביום ראשון ... אתם עניתם לי לחזור לקחת את הגלולה באותו היום ראשון ואת החפיסה הבאה גם להתחיל ביום ראשון . אז ככה עברו 21 יום מהחפיסה הקודמת והשאלה שלי היא אם בטוח שלהמשיך את החפיסה הזאת עד הסוף ולחזור אחרי שבוע הפסקה יום ראשון ? או שלהתחיל היום את השבוע הפסקה ואת החפיסה הבאה להתחיל ביום חמישי עוד שבוע ? מה שכתבתי לא ניראלי הכי ברור אז פשוט בשבוע הבא לחזור לטול את הגלולות ביום ראשון או ביום חמישי ?
בת 18
שלום לך, תסיימי את החפיסה הנוכחית עד סופה ואז תעשי שבוע הפסקה. בהצלחה.
שלאה 121 עד 140 מתוך 638

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום