דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

שלום, אני נוטלת גלולות מינס , ואני צריכה לקבל מחזור בעוד 12 ימים בערך. אני רוצה לדחות את המחזור במספר ימים האם זה בסדר שלא אקח את הגלולות הלבנות ואעשה הפסקה? תודה.
בת 22
שלום לך. אם את רוצה לדחות את המחזור עליך להשתמש בחפיסת גלולות ולהמשיך אותן מעבר לחפיסה מלאה. כלומר להשתמש בשתי חפיסות מלאות ואז להפסיק ולחכות למחזור. ברגע שמפסיקים את הגלולות לאחר כמה ימים מקבלים את מחזור הווסת. כמובן משהו כזה לא צריך להיות קבוע אלא חד פעמי. בהצלחה
סליחה על החפירה אם אני לוקח אנטיביוטיקה ואני לקראת הסוף האם זה משנה שאני גומר בפנים זה משנה כי היא אם גלולות
בן 20
שלום לך, אתה לא חופר. אנחנו כאן כדי לענות וכל שאלה שמציקה לך או סתם לא ברור לך דבר מה, עדיף שתשאל ותקבל תשובה מוסמכת. לגבי האנטיביוטיקה, רק אם הבחורה לוקחת אנטיביוטיקה זה משפיע ואז בזמן נטילת האנטיביוטיקה ושבוע אחרי סיום האנטיביוטיקה יש צורך להשתמש גם בקונדום בנוסף לגלולות. תרגיש טוב ותהייה בריא.
אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין על בסיס קבוע, הפעם הראשונה שלי הייתה לפני חודשיים. בשבוע האחרון התחלתי לקחת גלולות אז עשינו בלי קונדום. הוא גמר בפנים, ולאחר שקיימנו שורף לי מאד, גם כשאני הולכת וגם בפיפי. ממה זה יכול להיות? כי לפני זה לא שרף לי בכלל.
בת 16
שלום לך, ייתכן שיש לך דלקת בשלפוחית השתן. תיגשי בהקדם האפשרי לרופא נשים כדי להיבדק ולקבל אבחון וטיפול. לגבי גלולות: השבועיים הראשונים ללקיחת גלולות אינם בטוחים וצריך להשתמש גם בקונדום. בהצלחה.
שלום, מצטערת על הפירוט, אך אתמול אחרי שלקחתי גלולה בערך רבע שעה אחרי, הייתה לי יציאה רכה בשירותים, לא שלשול אך יציאה רכה.. האם הגלולה נספגה? או שאני בסכנת היריון? כמו כן היום בבוקר היה לי שלשול, לא מים, אך שלשול. זה אומר שאצטרך להשתמש עד סוף החפיסה עם קונדום?
בת 26
שלום לך, רבע שעה אחרי לקיחת גלולה לא משפיע על הגלולה כי היא עוד לא הגיעה למעיים, אבל אם היום היה לך שלשול, כדאי להתייחס לכך. תשתמשו בקונדום שבוע לאחר תום השלשול. בהצלחה.
היי, קודם כל אני חייבת לציין שהאתר הזה מעולה ופתר לי הרבה מאוד בעיות, אז תודה:) ולשאלתי- אני לוקחת גלולות באופן קבוע ואמא שלי מתנגדת לכך. היא טוענת שהיא לקחה גלולות הרבה שנים וזה גרם לה בעיות בכניסה להריון. כששאלתי את הרופא הוא אמר שאין קשר לגלולות והבעיות שהיו לה, והן היו מתקיימות בכל מקרה. אני מאוד מוטרדת שהגלולות לא יפגעו לי בפוריות (התערבות חיצונית בטבע הגוף) ומצד שני הגלולות מאוד נוחות לי ועושות אותי שקטה. מה לעשות?
בת 18
שלום לך, אני שמחה שאת מוצאת שהאתר מועיל. זה טוב לשמוע משוב חיובי. לגבי גלולות: גלולות אינן פוגעות בפוריות. זה נכון מה שאמר הרופא: הבעיות של אימך היו ללא קשר לגלולות. לעיתים קרובות אנו נוטים להאשים דברים חיצוניים במה שקורה לנו באופן טבעי כי זה עושה תחושה טובה שהכל בסדר אצלי ו'הם' לא בסדר. ההחלטה על לקיחה או אי לקיחת גלולות צריכה להישקל על ידך כשאת עושה רשימה של בעד ונגד: בעד למשל: הגנה של כמעט 100%, ראש שקט, נוחיות, מאפשר ספונטניות וכדומה. נגד: תופעות לוואי שונות, התערבות חיצונית כפי שציינת. זכרי שיש אלטרנטיבות אך הן לרוב פחות נוחות ופחות מגינות כמו קונדום, התקן תוך רחמי לא הורמונלי, דיאפרגמה. בהצלחה.
אוקיי תודה אז בעצם אין מצב שאני בהריון,אז ללכת לרופא נשים לבדוק למה המחזור מתעכב לי?
בת 17
שלום לך, כאמור: אם את משתמשת בגלולות כפי שהודרכת ולא שוכחת, אינך בהריון. אם המחזור שוב לא יגיע אחרי החפיסה הנוכחית, גשי לרופא להחלפת הסוג.
היי תודה על ההיענות המהירה, התחלתי לקחת גלולות השבוע, אני לוקחת גלולות יסמין, במחזור הזה סבלתי מסחרחורות ובחילות נוראיים, זה קשור לגלולות? ואם התחלתי לקחת ממש עכשיו, מתי אוכל לקיים יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום?
בת 19
שלום לך, בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ייתכן שתהיינה תופעות לוואי כמו בחילות, כאבי ראש, ועוד. לרוב זה עובר עד 3 חודשים. אם זה לא יעבור תוך פרק הזמן הזה, תיגשי לרופא שיחליף לך סוג. לגבי הקונדום: אם את לוקחת כל יום גלולה בלי לשכוח או לדלג, ואת לוקחת כל יום פחות או יותר בשעה קבועה שבחרת לך, אתם יכולים אחרי שבועיים להוריד את הקונדום. חשוב שתדעי כי אחרי שכחה של נטילת גלולה 12 שעות ומעלה, יש לקחת את הגלולה כשנזכרים ואת הבאה בתור בשעה הרגילה שבחרת, אבל שבוע אחר כך על בן הזוג להשתמש גם בקונדום. כמו כן, שבוע אחרי שלשולים, הקאות ואחרי אנטיביוטיקה, על בן הזוג להשתמש בקונדום. בהצלחה.
שלום! לפני כשבוע בערך התחלתי לקחת גלולות מינס בפעם הראשונה. בהתחלה לקחתי אותם בשעה 18:30 , יום למחרת 19:30 יום למחרת 20:00 ואז שוב ב 20:00 ואז ב 22:00. בקיצור, אני לא עומדת בשעה קבועה. אם לא עברו 36 שעות מהגלולה האחרונה אני מוגנת? ולמה בכלל צריך לקחת אותן בשעה קבועה? זה קריטי? תודה מראש!
בת 17
שלום לך, גלולות לוקחים בשעה קבועה כי הגלולה היא במינון הורמונלי מאד נמוך והשפעתה פגה יחסית מהר. זו הסיבה שיש לקחת גלולות פחות או יותר בשעה קבועה. אם שכחת גלולה 12 שעות ומעלה, את לוקחת ברגע שנזכרת ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל, אבל במקרה כזה היעילות כבר יורדת ולכן שבוע אחרי מקרה כזה על בן הזוג להשתמש גם בקונדום. אם שכחת גלולה ונזכרת אחרי פחות מ-12 שעות, לוקחים ברגע שנזכרים ואת הגלולה הבאה בזמן הרגיל ואת מוגנת במקרה זה. כלומר: 12 שעות זה הגבול העליון ליעילות גלולה שנשכחה. לגבי השאלה האם זה קריטי, התשובה היא שכן. אם אינך יכולה לזכור, תעשי לעצמך תזכורות כמו הטלפון שיצלצל בשעה שבחרת, או לשים את הגלולות ליד מברשת השיניים או כל תזכורת אחרת שיעילה עבורך. אם בכל זאת זה לא הולך, אולי תעברי לטבעת או למדבקה?
הי אני לא יודעת אם אתם רואים את השאלה הקודמת ששאלתי אז אני יחזור - הייתי צריכה לסיים חבילת גלולות ביום רביעי לעשות שבוע הפסקה ולאחר מכן לחזור לקחת את החפיסה הבאה ביום חמישי מה שקרה זה ששכחתי לחזור לחפיסה הבאה וניזכרתי רק ביום ראשון ... אתם עניתם לי לחזור לקחת את הגלולה באותו היום ראשון ואת החפיסה הבאה גם להתחיל ביום ראשון . אז ככה עברו 21 יום מהחפיסה הקודמת והשאלה שלי היא אם בטוח שלהמשיך את החפיסה הזאת עד הסוף ולחזור אחרי שבוע הפסקה יום ראשון ? או שלהתחיל היום את השבוע הפסקה ואת החפיסה הבאה להתחיל ביום חמישי עוד שבוע ? מה שכתבתי לא ניראלי הכי ברור אז פשוט בשבוע הבא לחזור לטול את הגלולות ביום ראשון או ביום חמישי ?
בת 18
שלום לך, תסיימי את החפיסה הנוכחית עד סופה ואז תעשי שבוע הפסקה. בהצלחה.
היי שוב , כשהרופא הביא לי את הגלולות והסביר לי הוא לא אמר כלום על 21 יום ואז שבוע הפסקה אני כבר בחפיסה הרביעית ואני לוקחת כל יום במשך כל החודש ולא עושה הפסקה של שבוע האם זה בעיה?כי עד עכשיו המחזור שלי היה סדיר. בגלולות של המינס יש 24 כדורים כתומים/צהובים בהירים כאלה שאני לוקחת כל יום ואז 4 כדורים לבנים כאלה שאני אמורה לקחת בזמן המחזור. ומה זה בדיוק קרישת דם?,זה נגרם מהעישון? מה התופעות לוואי ?
בת 17
שלום לך, בתשובה הקודמת שניתנה לך חל בלבול בסוג הגלולות. את צודקת, במינס יש 28 גלולות, ארבעת האחרונות בצבע שונה. אין הפסקה בין חפיסה לחפיסה. מסיימים אחת ומתחילים את הבאה בתור. לגבי קרישת הדם: יש אחוז קטן של נשים שיש להן נטייה גנטית לקרישיות יתר של הדם. קרישיות זה מהמילה קריש. כלומר: הדם מתקרש והופך לכדור קטנטן וקשה. בלשון אחרת קוראים לזה טרומבוזה. למי שיש נטייה לקרישיות יתר של הדם, לא נותנים הורמונים בכלל כי להורמונים יש נטייה להגביר את הקרישיות. גם שילוב של עישון עם הורמונים אינו טוב, למרות שיש רופאים שרושמים גלולות למעשנות עד גיל 35. אחרי גיל זה אין סיכוי שרופא ירשום למעשנת מרשם לגלולות שמכילות הורמונים. קריש דם עלול לגרום למוות אם לא תופסים אותו בזמן ומטפלים בעזרת מדללי דם.
היה לי פיטריה בנרתיק והרופאה הביאה לי תרופה בשם פלוקנול.. האם זה מוריד את יעילות הכדור? איני יודעת אם זה כדור אנטיביוטי ואני מאוד נלחצת
בת 18
שלום לך, פלוקנול היא תרופה אנטי פטרייתית והיא אינה אנטיביוטיקה ולכן אין לך ממה לחשוש שמא הכדור יפגע בגלולה. בהצלחה.
שלום! היום הייתי עם אמא אצל רופאת נשים והיא נתנה לי גלולות... מה שלא הבנתי זה האם בשבעה ימים בהם לוקחים הפסקה מהגלולות אני צריכה לקיים יחסי מין עם קונדום או שגם בלי שאני לוקחת בימים אלו גלולות אני מוגנת? האם יש צורך להשתמש גם בקונדום ליצר ביטחון?
בת 19
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהלכת עם אמא לרופאת נשים והתאמת לעצמך אמצעי מניעה כדי שתוכלי לקיים יחסי מין בראש שקט. בשבעה ימי הפסקה את מוגנת לחלוטין, במידה ולא פספסת אף גלולה. אין צורך להשתמש בקונדום במקביל לגלולות אם התחלת ליטול אותן ביום הראשון של הדימום החודשי שלך. אם התחלת ליטול אותן ללא קשר לדימום, את לא מוגנת למשך שבועיים ואת צריכה להשתמש בקונדום. את כמובן מוזמנת להשתמש בקונדום במקביל לגלולות כדי להרגיש יותר בטוחה. כל טוב ושבת שלום!
שלום לכם ! אני כבר לא מעט זמן מוטרדת מעניין הגלולות ... אני כבר שנה לוקחת גלולות מיליאן ואם הזמן אני מרגישה שהן משפיעות עליי לרעה בכל תחילת חפיסה כמצב רוח שלי משתנה מקצה לקצה ניהיה ירוד יותר אך ברגע כשאני מסיימת את החפיסה הכל חוזר למצב הרגיל. ניסיתי לבדוק כמה אפשרות אחרות לאמצעי מניע ואני לא ממש יודעת מה מהם יעיל באמת 1.גלולות ללא אסטרוגן(שאמור לא להשפיע על המאזן הנפשי) 2.מכשיר ליידי קומפ (מבוסס על חום הגוף ומזהה את הביוץ)3.שיטה טבעית שגם מבוססת על הימים הבטוחים. לפני הגלולות הווסת שלי הייתה סדירה 28 ימים בדיוק עכשיו אני מתכננת להפסיק ומקווה שהיא תחזור להיות סדירה. יש לי הרגשה שהרופאים לא ממש רוצים לעזור לי הרי הכי קל להוציא מרשם לגלולות וזהו נפטרה הבעיה ...מקווה מאוד שאולי אתם תוכלו לעזור לי בזה
בת 19
שלום לך, אני שמחה מאוד שאת קשובה לגוף שלך ומתלבטת לגבי מאמצעי המניעה שלך. זה באמת לא צריך להיות האפשרות היחידה בפנייך, במיוחד אם היא משפיעה על מצב רוחך. גלולות ללא אסטרוגן הן גלולות שמכילות פרוגסטרון בלבד והן עלולות לעשות לך דימומים לא סדירים ו/או העלמת הדימום לגמרי. מעבר לכך, צריך לקחת אותן באותה שעה בדיוק ואין אפשרות לזוז בכלל זמנים. היעילות שלהן פחות טובה מהגלולה המשולבת. שאר הדברים שכתבת אינן אמצעי מניעה. אני מבינה שאת שוקלת להפסיק אבל מאוד חשוב שתסיימי חפיסה שלמה ורק אז תפסיקי, וגם חשוב שתתאימי לעצמך אמצעי מניעה אחר. את יכולה להשתמש בקונדום שהוא אמצעי מניעה יעיל מאוד. את יכולה לעבור למדבקה או לטבעת, שהן כמו גלולות רק מופרשות לגוף דרך העור. את יכולה להחליט שאת שמה התקן תוך רחמי ללא הורמונים. ואת יכולה גם להתאים לעצמך דיאפרגמה. לכל אמצעי מניעה יש דברים טובים יותר וטובים פחות ואת צריכה לבחור את מה שמתאים לך. הכי חשוב שלא תקיימי יחסי מין הכוללים חדירה עד שיש לך אמצעי מניעה. את מוזמנת להתקשר אלינו להתייעץ על זה. זאת המומחיות שלנו :) כל טוב ושבת שלום!
ליפני כשבוע חברה שלי התחילה לקחת גלולות למניעת הריון(ביום הראשון של המחזור) היום לראשונה ביצענו יחסי מין ללא קונדום. בסוף הסקס גילנו שהיא מדממת מהנרתיק(הדימום נמשך גם כמה שעות אחרכך)האם יש לנו סיבה להיות לחוצים?? ומה קרה בעצם??(חשוב לציין שהיא לא פיספסה שום גלולה...)
בן 16
שלום לך, מה שכנראה קרה הוא שהדימום הוא תופעת לוואי נפוצה למדי מהגלולות. זה יכול להמשך במהלך שלושת החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות. (לא חייב). אם אחרי חודשיים זה ממשיך ומציק, שתיגש לרופא ותבקש להחליף סוג של גלולות. לגבי מין ללא קונדום: מומלץ שבועיים אחרי תחילת נטילת הגלולות ולא אחרי שבוע. בהצלחה.
היי, התחלתי ליטול גלולות 'יאז' ביום שישי ה10.1, ויום לאחר מכן, שבת ה11.1, שכחתי ליטול את הגלולה, ונזכרתי בכך רק יום לאחר מכן, אז לא לקחתי אותה ולקחתי את הגלולה של יום ראשון ביום ראשון. זאת אומרת, נשארה לי גלולה סגורה בחבילה. עבר מאז כשבוע, ואני נוטלת גלולות כל יום, בשעה 21:00 בדיוק. הייתי צריכה לקחת את הגלולה ההיא או שזה בסדר שהשארתיאותה בחפיסה? אני והחבר שלי עדיין לא שכבנו מאז שהתחלתי את נטילת הגלולות. נראה לי שנשכב עם קונדומים קבוע, עד שהגיע לבערך אמצע החפיסה השנייה. מה כדאי לי ומה הכי יהיה בסדר? ולא היו לי תופעות לוואי ודימומים ןכל זה, זה בסדר? בימים הממש ראשונים הייתי רק יותר מידי עצבנית מהרגיל ולפעמים יותר עייפה מהרגיל, זה בסדר? אבל אני לוקחת גם רטלין, אז יכול להיות שזה קשור לרטלין...י
בת 17
שלום לך, כאשר שוכחים גלולה, לוקחים אותה ברגע שנזכרים ואת הבאה בתור לוקחים בזמן הקבוע. כלומר: שכחת לקחת בשבת ונזכרת בראשון? לוקחים בראשון הן את של שבת והן את של ראשון. העניין הוא ששבוע אחרי שכחה של 12 שעות ומעלה, למרות שלקחנו את הגלולה כאשר נזכרנו, היעילות יורדת ואז בן הזוג צריך להשתמש גם בקונדום. בכלל, שילוב של קונדומים וגלולות הוא אידיאלי אבל אם רוצים רק גלולות, יש להיזהר מאד אחרי שחכה של 12 שעות ומעלה לפחות לשבוע אחרי. עייפות ועצבנות שחלפו יכולים לנבוע לא רק מגלולות. לא תמיד יש תופעות לוואי וכל אחת מגיבה אחרת.
שלום, חברה שלי לוקחת גלולות באופן יומיומי כבר חודשיים. לאחרונה היא שכחה לקחת גלולה.. רציתי לדעת מה היא צריכה לעשות במקרה כזה ומה לגבי סקס וגמירה בתוכה. תודה רבה
בן 20
שלום לך, במידה וחברה שלך שכחה לקחת גלולה, ישנן כמה אפשריות, אם לא עברו 12 שעות שתיקח את הגלולה ותמשיך כרגיל. במידה ועברו למעלה מ12 שעות שתיקח כשהיא נזכרת, ותמשיך כרגיל את שאר החפיסה אך כדאי להשתמש בקונדום עד סוף החפיסה של הגלולות. ושלהבא תשים תזכורת בנייד על מנת לא לשכוח ;-)
אני נוטלת גלולות ורציתי לדחות את המחזור שלי. שמעתי שאפשר לקחת 2 חבילות רצוף ללא ימי הפסקה ולדחות את המחזור ב21 ימים.. האם זה באמת אפשרי?
בת 17
כן, בהחלט אפשרי. זה לא פוגע בך ולא גורם לשום נזק.
שלום בקשר לשאלות האחרונות הסדרת תודה רבה על הזרה ... יש לי שאלה נוספת אני וחברה שלי מקיימים כבר יחס מין במשך 4 חודשים ורצינו לדעת עם אפשר לעבר לגלולות. אבל חברה שלי לא רוצה עד שההורים שלה יעדו אז היא לא רוצה ללכת לרופא כי אז עם ידוע .. אשמח לעזר
בן 18
שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם רוצים להגן על עצמכם עם אמצעי מניעה. אתם יכולים להתקשר לסניף דלת פתוחה הקרוב למגוריכם ולקבוע תור לרופא. הביקור חסוי בפני גורמים אחרים, ניתן בחינם ומקבלים מרשם לגלולות. להתראות בדלת פתוחה.
אני וחבר שלי רוצים לקיים יחסי מין בלי קונדום, אני אתחיל לקחת גלולות ביום הראשון של המחזור. עדיין לא התחלתי. השאלה מתי אפשר לקיים יחסי מין בלי קונדום אחרי שלקחתי את הגלולות?
בת 16
שלום לך, שבועיים אחרי תחילת נטילת הגלולות וזאת בתנאי שאת לוקחת כל יום גלולה ולא שוכחת או מדלגת ואת מקפידה לקחת כל יום באותה השעה. (לא משנה איזו שעה, את קובעת את השעה ולוקחת כל יום באותה השעה). אם לאחר מכן תיקחי אנטיביוטיקה או שתקיאי או שתשלשלי, על בן זוגך יהיה להשתמש הקונדום שבוע אחרי שזה קורה. בנוסף, אם תשכחי גלולה ותזכרי אחרי 12 שעות ויותר, אז תיקחי את הגלולה ברגע שתיזכרי ואת הבאה בתור כרגיל בשעה הרגילה אבל שבוע אחר כך על בן הזוג להשתמש בקונדום. בהצלחה.
שלום, חברה שלי לוקחת גלולות למניעת היריון באופן קבוע כל בוקר בשעה 08:30. אתמול בלילה קיימנו יחסי מין לא מוגנים כולל גמירה בפנים ומיד לאחר מכן חברתי נזכרה ששחכה לקחת את הגלולה של אותו בוקר ביום ה11 של החפיסה והיא לקחה אותה מיד בשעה 22:30- כ14 שעות לאחר השעה הקבועה. האם יש חשש להיכנס להיריון? מה עלינו לעשות?
בן 24
שלום לך, מאחר שעברו יותר מ-12 שעות עד שהיא לקחה את הגלולה שנשכחה, שתיקח פוסטינור או נורלבו (אם לא עברו מאז המין הלא מוגן 72 שעות). אם עברו אך עדיין לא עברו 5 ימים - שתיגש מחר לרופא נשים ותבקש מרשם ל'אלה' שזה כמו פוסטינור רק שזה במרשם וניתן לקחת את זה עד 5 ימים מהמין הלא מוגן. שבועיים אחרי נטילת הכדור (או פוסטינור או נורלבו או אלה) יש לעשות בדיקת הריון כי הכדורים אינם נותנים הגנה של 100% מהריון. בהצלחה.
שלאה 121 עד 140 מתוך 626

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום