דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

קיבלתי מחזור הכל מצוין ותודה רבה על העצה! שאלה נוספת, איך אני משיגה גלולות?
בת 16
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהווסת הגיעה ושאינך בהריון. את יכולה לקבוע תור לרופא/ת נשים בקופת חולים, אבל אם את דואגת שהורייך יגדלו, את מוזמנת לקבוע תור באחת הדלתות הפתוחות הקרובות לביתך. אני רואה שאת מהמרכז אז יש דלת פתוחה בתל אביב, חולון, ראשון לציון, רמלה ורחובות. בכל אחת מהדלתות הללו יש רופא/ת נשים ואת יכולה לקבל גלולות או מרשם לגלולות בחינם, ללא ידיעת ההורים ובליווי הדרכה וייעוץ על אמצעי מניעה. כל טוב ושבת שלום!
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג 'פליים'. בחבילה הקודמת שכחתי לקחת את הגלולה ה-21 שלי, כלומר האחרונה. קיבלתי מחזור ביום ראשון ובדרך כלל אני מקבלת מחזור ביום שני. לא ידעתי מה לעשות, אז התחלתי את החבילה החדשה שלי כרגיל ביום שבת, ונוצר מצב שחיכיתי 8 ימים כדי להתחיל חבילה חדשה במקום 7. האם אני לא מוגנת החודש ? והאם בחודש הבא זה יסתדר ? תודה רבה !!
בת 17
שלום לך, הסיבה שהדימום הקדים לך ביום הוא כי לא לקחת את הגלולה האחרונה. היית אמורה לחכות רק שבוע ואז להתחיל חפיסה חדשה ולא שמונה ימים, מה שאומר שבשבועיים הראשונים של החפיסה החדשה, ההגנה שלך יורדת בכמה אחוזים. ולכן מה שאת צריכה לעשות זה להשתמש בקונדום במקביל לנטילת הגלולות, למשך שבועיים ואחרי זה את מוגנת. להבא תדעי שזה לא משנה כמה את גלולות את מפספסת, אסור לך להאריך את שבוע ההפסקה. את יכולה לקצר אותו אבל לא להאריך מעבר לשבוע. כל טוב ושבת שלום!
אני נוטלת גלולות מינס. יש לי בחילות, עם אני מקיאה אני יכולה להכנס להריון? כי חבר שלי גומר בפנים וגם אומרים שעם מקיאים אין השפעה לגלולה אני פוחדת
בת 19
שלום לך, אם את מקיאה במהלך השבוע הראשון של החפיסה ובימים שלפני כן קיימת יחסים, רצוי לקחת פוסטינור. אחרי הקאות, בכל זמן של החפיסה, במשך שבוע יש להשתמש גם בקונדום. ה אם רק התחלת לקחת גלולות? אם כן, הבחילות יכולות להיות תופעת לוואי שתעבור במהלך 3 החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות. אם זו כבר לא ההתחלה, האם ידוע לך ממה הבחילות?
שלום לך, אני זאת שחששה מהריון כי לא קיבלתי ווסת בתאריך סדיר אז הכל הסתדר וקיבלתי ווסת אחרי יום שכתבתי לכם הודעה והייתי לחוצה ממש בכל זאת תודה על הכל .ודיברת על זה שזה טוב שאנחנו אחראיים להשתמש באמצעי מניעה אז חשוב לי לשאול אם כשאנחנו משתמשים בקונדומים אני חייבת גם גלולות נגד היריון? ואם כן מאיפה אני יכולה להשיג את הגלולות כי לספר ולבקש מאמא שתקבע לי תור לרופא אני לא רוצה , כי אני לא רוצה שהיא תדע שאני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי
בת 14
שלום לך, אני שמחה לשמוע שהכל הסתדר ושקיבלת ווסת. לגבי שאלתך: לא חייבים גלולות וקונדום ביחד אבל מי שעושה זאת מגן על עצמו במאה אחוזים. אצלנו את יכולה לקבל מרשם לגלולות וגם גלולות בחינם ובדיסקרטיות. כל מה שאת צריכה לעשות זה להתקשר לסניף הקרוב ביותר לביתך ולקבוע תור לרופא נשים. להתראות.
שלום,כלפני חודשיים התחלתי לקחת גלולות. נאמר לי שכשבועיים אחרי הגלולה הראשונה בחפיסה הראשונה אפשר לקיים יחסי מין בלי קונדום, לקחתי את הגלולה הראשונה כמובן ביום הראשון שקיבלתי מחזור שבועיים אחרי קיימנו יחסי מין בלי קונדום,אחרי זה היו פעמיים או שלוש ששכחתי לקחת ולקחתי שעתיים אחרי מתי שאני צריכה לקחת, וקיימנו שוב בלי קונדום במשך כל החודש-חודשיים היו לי דימומים קלים ואמרו שזה טבעי הייתי אמורה לקבל מחזור ב14.2 ואני בדרכ מקבלת באיחור של כמה ימים ועדיין לא קיבלתי, כמה ימים לפני 14.2 היה לי קצת יותר דימום ממה שהיה לי בכל החודש, זה מחזור או שלא? אני צריכה לדאוג? מה לעשות?
בת 16
שלום לך אין לך סיבה לדאוג. ראשית, כאשר את לוקחת את הגלולה שעתיים אחרי השעה הרגילה זה לא נחשב כ'שכחתי'. יש לך עד 12 שעות כאילו לשכוח ואת עדיין תהיי מוגנת בפני היריון. הדימומים הם תופעת לוואי שכיחה בחפישה הראשונה ואפילו גם בחפישה השנייה כי הגוף צריך להסתגל לשינוי ההורמונאלי. כאשר את לוקחת גלולות אז דימום המחזור יופיע באחד הימים בין החפישות. אין לזה קשר למתי היית מקבלת את המחזור כאשר לא נטלת גלולות. אינני יודעת איזה גלולות יש לך אבל אם יהיה לך קצת דימום בין החפישות את יכולה להיות רגועה. כל עוד שאת לא מפספסת גלולה את תהיי מוגנת. על סמך התיאור שלך, אין לך מה לחשוש. אם יהיו לך שאלות נוספת או אם משהו לא ברור בהסבר שלי, תחזרי אלינו.
היי אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין ללא קונדום פעם ראשונה( לא פעם ראשונה שאנחנו שוכבים) והיא לוקחת גלולות אמילי 12 ימים. יש לה קצת הפרשות חומות ואחרי שקיימנו יחסי מין היה לה קצת דימום רק באותו יום ובימים שאחרי הרבה הפרשות חומות. בפעם השנייה ששכבנו בלי קונדום שוב היה קצת דימום. האם זה נורמלי? והאם היא מוגנת מהיריון?
בן 21
שלום לך, האם זו החפיסה הראשונה של גלולות שהחברה שלך משתמשת? אם כן, רצוי לדעת כי לגלולות עשויות להיות תופעות לוואי בשלושת החודשים הראשונים שלוקחים אותן, ואחת מתופעות הלוואי זה דימומים בין וסתיים. זה אמור לחלוף במהלך 3 החודשים הראשונים. אם זה ימשיך אחרי כן, תאמר לה שתיגש לרופא לשנות את סוג הגלולות. לגבי הגנה מהריון: אם היא לוקחת את הגלולות כל יום ולא שוכחת או מדלגת, ואם היא מקפידה לקחת פחות או יותר באותה השעה, אז היא מוגנת.
היי, זה החודש הראשון שלי עם גלולות מינס. סיימתי כמעט את כל החפיסה לפי הימים והזמנים נשאר לי כדור אחרון שהוא לפני המחזור והתחלת חפיסה חדשה. ויצא שהמחזור הקדים ביום, אז לקחתי את הגלולה הלבנה האחרונה והיום אתחיל את החפיסה החדשה. יש לי מחזור מאוד שונה ממה שהיה לי עד היום המון דם.. וסליחה על התיאור ויוצא שאני מחליפה פד כמעט כל חצי שעה- שעה זה בסדר? תודה רבה
בת 19
שלום לך, תופעת לוואי ידועה של החודשים הראשונים עם הגלולות זה דימום כבד, או העלמות של הדימום לחלוטין. בעקרון את מוגנת ואת יכולה להיות רגועה, אבל אם זה מפריע לך את יכולה לפנות לרופא/ה שלך להחלפה של אמצעי מניעה. תופעת הלוואי הזאת אמורה לעבור עד שלוש חפיסות מתחילת נטילת הגלולות. כל טוב!
שלום ותודה על התשובה הקודמת. אז ככה אני בת 18 והתחלתי לקיים יחסי מין ליפני חודשיים וחצי בערך בפעם הראשונה , בשבועיים האחרונים חבר שלי אומר שהנרתיק שלי היתרחב מאוד ושהוא כבר לא אותו הדבר ושהוא לא מרגיש אותי כבר האם יכול להיות שהנרתיק שלי היתרחב ומה גרם לזה? אגב ליפני שבועיים החלפתי סוג גלוחות ממרסילון לקלייר ומאז חבר שלי טוען שהישתנתי שם למטה האם זה יכול להיות מיזה?
בת 18
שלום לך, הנרתיק של האישה זה שריר שכאשר אין בתוכו דבר, הוא סגור. אם נכניס משהו פנימה, הנרתיק יתרחב לפי הגודל של מה שנכנס: אם נכניס טמפון, הנרתיק יתרחב בגודל הטמפון, ואם נכנס איבר מין של גבר, הנרתיק מתרחב בהתאם, ובלידה, כשעובר ראש של תינוק, ההתרחבות תואמת. כלומר, לא ייתכן שהנרתיק שלך התרחב. מה שייתכן זה שאת לאחרונה יותר רטובה מגירוי מיני והתחושה היא שאיבר המין שלו נכנס יותר בקלות. גלולות עושות לפעמים יובש בנרתיק (תופעת לוואי). שינוי הגלולות כנראה גרם ליובש להעלם והרטיבות של הנרתיק היא דווקא הדבר הטבעי .
צהריים טובים, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין מוגנים עם קונדום והכל בסדר אבל חבר שלי החליט שהוא רוצה שאני ייקח גלולות בנוסף לקונדום ואני לא ככ בעד זה וגם בשביל ללכת שיתאימו לי אני צריכה ללכת עם אמא ולא סיפרתי לה. מה לעשות? תודה רבה אתם עוזרים מאוד :)
בת 17
שלום לך, אם את לא בעד, אינך חייבת. את היא זו שצריכה לקחת את הגלולות ולכן את אחראית על גופך. אם תחליטי בכל זאת שאת מעוניינת, תתקשרי לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ותקבעי תור לרופא/ת נשים כדי להתאים גלולות ולקבל בחינם מרשם. אנחנו לא מדווחים זאת להורים או לכל גורם אחר כך שאת יכולה להיות בטוחה שזה נשאר דיסקרטי.
שלום יש לי שתי שאלות:הראשונה היא ,יש לי חברה והיא לוקחת גלולות אתמול היא לקחה שתי גלולות אחת זאת הגלולה שהיא היתה אמורה לקחת שילשום ולא לקחה כי שחכה והשניה היא הגלולה של אותו יום כלומר,שילשום היא פיספסה גלולה ולפני זה הפעם האחרונה שקיימנו יחסי מין היה לפני בין 4-6 ימים האם יש מה לדאוג? מה עליי לעשות? וקימנו יחסי מין שוב אתמול אחרי שהיא לקחה את שתי הגלולות האם זה בסדר? והשאלה השניה היא אם אני ידחוף לה אצבעות היא תוכל לגמור מהחדירה ?
בן 17
שלום לך, חברתך נהגה נכון: אחרי שכחה של גלולה, 12 שעות ומעלה, לוקחים ברגע שנזכרים ואת הבאה בתור בשעה הרגילה. אם נזכרים אחרי 24 שעות, לוקחים 2 יחד. אבל: שבוע אחר כך אתה חייב להשתמש בקונדום כי יעילות הגלולות יורדת. מאחר שקיימתם יחסים ללא קונדום, כדאי שהיא תיקח פוסטינור. שבועיים אחרי לקיחת הפוסטינור יש לעשות בדיקת הריון כי פוסטינור אינו מגן הגנה מלאה מפני הריון. לגבי שאלתך השנייה: רוב הנשים אינן מסוגלות לגמור מחדירה ( של איבר מין או אצבעות), אלא מגירוי של הדגדגן ההוא חיצוני לנרתיק. אפשר לגרום לה לגמור או על ידי מין אורלי או גירוי עם האצבעות או שילוב הדברים. יחד עם זאת, ייתכן שחברתך כן מסוגלת לגמור מהחדרת אצבעות. ראשית, תשאל אותה מה היא אוהבת ומה גורם לה עונג. אם היא לא יודעת, תחקרו ותנסו יחד, כאשר אתה קשוב לתגובותיה ולרצונותיה.
שלום, ישלי 2 שאלות .. 1. איך אני יכולה להגיע לאורגזמה ? אני מאוננת לפעמים ואני כבר מכירה את הגוף שלי ואני יודעת מה יכול להביא אותו לגמירה אבל כשאני מרגישה שאני גומרת אז זה לא ממש עוצמתי .. אז אני לא יודעת עם גמרתי או לא .. 2. איזה סוגי אנטיביוטיקה לא משפיעים על היעילות של הגלולה ? תודה רבה וערב טוב.
בת 17
שלום עניתי על השאלה. תודה
שלום, ישלי 2 שאלות .. 1. איך אני יכולה להגיע לאורגזמה ? אני מאוננת לפעמים ואני כבר מכירה את הגוף שלי ואני יודעת מה יכול להביא אותו לגמירה אבל כשאני מרגישה שאני גומרת אז זה לא ממש עוצמתי .. אז אני לא יודעת עם גמרתי או לא .. 2. איזה סוגי אנטיביוטיקה לא משפיעים על היעילות של הגלולה ? תודה רבה וערב טוב.
בת 17
שלום לך. שמחה לקרוא שאת מכירה את גופך ומאוננת. כשאת אומרת עוצמתי למה כוונתך? נשים מגיעות לאורגזמה בכל מיני דרכים וכל מיני עוצמות ואם יש את הרגע הזה של הנאה וסיפוק שעוברים בגוף זו האורגזמה. לפעמים מרגישים את האורגזמה חלשה יותר לפעמים עוצמתית יותר, אבל אם יש הנאה בגוף אז מה טוב. לגבי אנטיביוטיקה אין האתר מחליף יעוץ רפואי. כעקרון כל אנטיביוטיקה מפריעה לפעילות התקינה של גלולות וההנחיה היא להשתמש באמצעי מניעה נוסף כמו קונדום במידה ויש יחסי מין. אם השימוש בגלולות הוא לצרכים אחרים של סידור מחזור או הפחתת דימום או אקנה אז לא משנה. גם בעלון לצרכן מצוין שהשימוש באנטיביוטיקה עלול לפגוע ביעילות הגלולה כמו שלשולים והקאות. בהצלחה
שלום :) אני לוקחת גלולות כבר חמישה חודשים ולמרות שלעולם לא שכחתי גלולה אני ממש בלחץ שאשכח אחת ולכן אחרי שאני לוקחת כל ערב אני מסתכלת מספר פעמים על החפישה לראות שלקחתי. זה יוצר מצב לא נעים , לא נוח ולא רגוע.. מה עלי לעשות ? בנוסף , אני לוקחת גלולות יאז וכתוב בהוראות שאם שוכחים גלולה בימים 1-7 כיותר מ12 שעות צריך להתייעץ עם רופא . וקראתי כאן שאם שוכחים גם יותר מ12 שעות צריך לקחת את הגלולה ברגע ששכחנו ולהשתמש בקונדום במשך השבוע לאחר השכחה איך אדע מה נכון ? ובנוסף אם מקיימים יחיסי מין מספר ימים לפני השכחה (של יותר מ12 שעות) איך הקונדום מגן מכניסה להריון אם נאמר שהזרע יכול להיות מספר ימים בגוף האישה ?
בת 19
שלום לך, אני מבינה מדבריך שאת כל הזמן בלחץ וחוסר שקט. זה מצב מאד מעייף. לכן, כדאי שתעשי לך תזכורת בטלפון, שיזכיר לך כל יום שהגיעה השעה לקחת גלולה, ואז, בלוח השנה בטלפון או על הקיר, תעשי וי. ככה תדעי שלא שכחת ותירגעי. לגבי שכחה של גלולה: כל גלולה בחפיסה, אם את שוכחת 12 שעות ומעלה, אז קודם כל לוקחים ברגע שנזכרים, אחר כך את הגלולה הבאה בתור לוקחים בשעה הרגילה ושבוע אחר כך יש להשתמש גם בקונדום. אם תפני לרופא, זה מה שהוא יגיד לך. לגבי שאלתך (החכמה) אודות הזרע שכבר נמצא בגוף האישה וחי מספר ימים: החשיבה שלך נכונה. כל מקרה נשקל לגופו. אם השכחה היא בשבוע הראשון של החפיסה (וזו לא חפיסה ראשונה), יש לקחת פוסטינור ואחר כך שבוע גם קונדום. אם זה בשבועיים שאחר כך, ניתן לא לקחת פוסטינור, למרות שיש איזה סיכון קטן וזה לשיקול הבחורה. אם היא לא קיימה יחסים מספר ימים לפני השכחה, אין צורך בכלל בפוסטינור. אם תפני לרופא כפי שמייעצים, ככל הנראה שזו התשובה המפורטת שתקבלי.
היי, חברה שלי בקשה ממני לשאול כי התביישה לפנות. היא מקיימת יחסי מין עם חבר שלה ולוקחת גלולות. החודש היא והחבר קיימו יחסי מין עם קונדום והקונדום יצא. כלומר נכנס לה לנרתיק והם שמו לב לכך אחרי שהחבר שלה גמר. זאת אומרת שהם שמו לב שיש אפשרות שנכנס נוזל לנרתיק. היא טוענת שלקחה גלולות באופן קבוע ולא פספסה שום גלולה. עכשיו היא מחכה למחזור כבר מיום רביעי , היום שבת והוא עוד לא הגיע. יש סיבה לחשוש או שזה פשוט עניין של זמן והיא צריכה לחכות?
בת 18
שלום לך, אם החברה שלך לוקחת גלולות כל יום, מבלי לשכוח ומבלי לדלג, והיא לוקחת כל יום בערך באותה השעה, ובמהלך החודש היא לא נטלה אנטיביוטיקה, לא הקיאה ולא שלשלה, אין לה בכלל ממה לחשוש. היא מוגנת. אם היא מאד מודאגת, עדיף, בשביל השקט הנפשי שלה, לעשות בדיקת הריון (אם עברו שבועיים מאז המקרה). אני מקווה, שבגלל שהתשובה התעכבה קצת, שהיא בינתיים כבר קיבלה את המחזור.
שלום שוב, ישלי דלקת בסינוסים ואני צריכה לקחת אנטיביוטיקה שנקראת אוגמנטין ואני גם לוקחת גלולות, הרוקח אמר שזה לא מוריד את איכות הגלולה אבל רשום בהוראות של התרופה שזה מוריד את היעילות של הגלולות למניעת הריון .. אז אני לא יודעת מה לעשות ואם להשתמש בקונדום, אני וחבר שלי ממש לא רוצים להשתמש בקונדום כי זה לא נוח וזה לא נותן כל כך גירוי. תודה. מקוה שתענו מהר
בת 17
שלום לך, תשתמשו בקונדום במהלך נטילת האנטיביוטיקה ושבוע אחרי סיום האנטיביוטיקה. יש היום קונדומים דקים מאד והאמירה שזה לא נותן כל כך גירוי אינה מדויקת. זה הכל בראש. מי שמחליט שזה מפריע לו, זה באמת יפריע לו. בהצלחה.
לפני כשבוע התחלתי לקחת גלולות למניעת היריון (לאחר ביקור אצל גניקולוג וכמובן ליווי של אמא)ולפני יומיים שמתי לב שיש לי גוש קטן באחד השדיים ממש מתחת לפטמה. בשד השני גם יש גוש אבל ממש קטן ובלתי מורגש (אני חושבת שאמורה להיות שם גולה קטנה כזו כמו בתחילת ההתפתחות..) אני רוצה לבדוק את זה. איפה אפשר? מי מטפל בזה? בנוסף אני לא יודעת אם יש לי ירידה בחשק המיני אבל בפעם האחרונה שחבר שלי ואני נפגשנו ממש לא הרגשתי בנוח עם הדברים המיניים שעשינו (ואפילו היינו עוד עם בגדים ככה שבכלל אל התקדמנו) עצרתי אותו והסברתי לו את זה אבל לא יכולתי להבין למה.. גם אני לא מבינה, במיוחד כי אני ממש רוצה ואני כן מפנטזת ומדמיינת את הדברים המיניים בינינו אבל זה לא עבד.. יש לך דרך לעזור לי?
בת 17
שלום לך, ראשית, אני מרגישה חובה לשבח אותך על הבגרות והאחריות שבאים לידי ביטוי הן בכך שאת פתוחה ומשתפת את אימך, והן בכך שאת משתמשת באמצעי מניעה ואף שמה לב לשינויים שחלים הן בגופך והן בחשק המיני שלך. זה לא דבר נפוץ בגילך ולא מובן מאליו וזה פשוט נהדר. לגבי בדיקת השדיים: הכי טוב לקבוע תור אצל כירורג או אם יש בקופת החולים כירורג שד, עוד יותר טוב. גם אם זה כירורג רגיל, אין בעיה כי הכירורגים מיומנים בבדיקות מסוג זה. (הבעיה בדרך כלל זה תורים ארוכים ולפעמים ניתן תור לחודשיים או שלושה קדימה). לגבי הירידה בחשק המיני: תמתיני עד שיעברו חודש או חודשיים מזמן לקיחת הגלולות. אם זה ממשיך ולא נעלם, תחזרי לרופא הנשים ותבקשי שיחליף לך את סוג הגלולות. לפעמים יש לגלולות תופעות לוואי שמופיעות במשך שלושת החודשים הראשונים ללקיחת הגלולות ואחר כך עוברות. ייתכן שזו תופעת לוואי חולפת וייתכן שלא. תעקבי אחרי זה. בהצלחה.
היי יש לי שתי שאלות: התחלתי לפניי כשבוע גלולות 'אמילי' ביום הראשון של הוסת. עדיין ממשיך לי דימום, לא רציני- כתמים חומים, אבל זה מפחיד אותי ורציתי לבדוק אם זה נורמאלי.. דבר נוסף לפניי כשנה וחצי היה לי מפגש אינטימי עם בחור שלא הכרתי טוב ושכבנו ללא קונדום אך הוא לא גמר בתוכי, עכשיו יש לי חבר קבוע של שנה+ ואנחנו חשבנו להתחיל לוותר על הקונדום. השאלה אם אני צריכה להבדק למחלות מין ואיפה? היה לנו מין אוראלי כלומר שאם הייתי נשאית של משהו הוא כבר אמור היה להדבק? לא היו לו שום תסמינים של אף מחלת מין וכנ'ל גם לגביי... אני מאוד מפחדת עליו ולא רוצה להדביק אותו בשום דבר כי אני לא סומכת על הבחור שהיה לפניו.. תודה מראש על התשובות! באמת שאתם עוזרים מאוד
בת 19
שלום לך, ראשית כל הכבוד שהתחלת לקחת גלולות! הדימום שאת מתארת נורמלי לחלוטין ואמור להעלם תוך כמה ימים. אם הוא נמשך מעבר לעוד שבוע או שבועיים אז כדאי לפנות לרופאת נשים. שנית, מהמקרה שאת מתארת ניתן להדבק במחלות מיו, ישנן מחלות מין שמועברות רק במגע של אברי המין ואין להם תסמינים. לכן כדאי לך (וגם לו אם הוא קיים בעבר יחסי מין) לגשת לרופא המשפחה ולבקש בדיקות למחלות מין כולל בדיקת שתן לכלמידיה. יפה שאת דואגת לחברך! שמחנו לעזור
שלום, הבנתי שבגלולות אפשר לקחת חפישה אחר חפישה ולדלג על המחזור באופן חד פעמי וזה לא יגרום לי נזק. רציתי לשאול מדוע לא משתמשים בשיטה הזו באופן קבוע וכן צריך לעשות הפסקה ולקבל דימום. תודה:)
בת 18
שלום לך, הבנת נכון. התשובה לשאלתך היא שיש נשים שרוצות לראות שיש להן אחת לחודש דימום. מי שלא מעוניינת, יש גלולות בשם סיזוניק שלוקחים אותן כמה חודשים ברצף ללא דימום. שיהיה שבוע מקסים.
אני לא יודעת מה לעשותתת לקחתי את הגלולות כבר שבועיים ופתאום היום גיליתי דם בתחתונים ואני ממש ממש מפחדתתתת בשבוע הראשון אני וחבר שלי קיימנו יחסים אחרי 5 ימים מתחילת נטילת הגלולה:/ בבקשה תעזרי לי
בת 19
שלום לך, הדם הוא ככל הנראה תופעת לוואי של הגלולות. זה יכול להיות בשלושת החודשים הראשונים ללקיחת גלולות ואין ממה להיבהל. לגבי קיום יחסים אחרי 5 ימים: נאמר לך כי השבועיים הראשונים פחות יעילים ושיש להשתמש גם בקונדום. אם לא עברו 3 ימים מאז, קחי פוסטינור. אם עברו, כשתסיימי את החפיסה תעשי בדיקת הריון ליתר ביטחון כדי להיות רגועים. אנא, קראי שנית את תשובתי הקודמת שם יש הדרכה מתי יש להשתמש הן בגלולות והן בקונדום. בהצלחה.
שלום, אני כבר שלושה חודשים לוקחת גלולות אבל אתמול יום רביעי שזה היום הראשון של השבוע השני בחפיסה שכחתי לקחת גלולה. השאלה שלי האם ביום בשבת בעוד שבועיים שזה יהיה כבר אמצע השבוע השלישי כשאני אפגוש את חבר שלי אני אצתרך להשתמש בקונדום? תודה?
בת 21
שלום לך, בהחלט כן. את צריכה להשתמש בקונדום שבועיים שלמים אחרי השכחה של הגלולה. בהצלחה.
שלאה 121 עד 140 מתוך 649

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום