דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

היי,היום קיבלתי גלולות מרופא ביחידה והוא לא כל כך הסביר לי עליהן ולא הרגשתי נעים לשאול אותו. הגלולות הן 'אמילי' ורציתי לדעת מתי בעצם אוכל לקיים יחסי מין ללא קונדום ללא חשש להיכנס להריון,האם מותר לחבר לגמור בפנים? קראתי שמהגלולה הראשונה אני מוגנת מהריון ואילו במקומות אחרים אומרים שרק לאחר חודש,אז מתי? תודה על המענה.
בת 19
שלום לך, גלולות אמילי מכילות 21 גלולות בחפיסה. אחרי 21 יום עושים הפסקה לשבוע ובאחד מימי ההפסקה תקבלי את הדימום. את מתחילה לקחת את הגלולות ביום הראשון של המחזור בשעה שאת קובעת לעצמך ולוקחת כל יום גלולה באותה השעה. ליתר ביטחון, למרות שהרופאים אומרים שאת מוגנת מהגלולה הראשונה, בשבועיים הראשונים לשימוש תשתמשו גם בקונדום. מקרים נוספים שיש להשתמש גם בקונדום הם: שבוע אחרי שכחה של גלולה 12 שעות ומעלה (תעשי לך תזכורת בסלולרי או כל תזכורת אחרת כדי לא לשכוח ולקחת כל יום בשעה קבועה), שבוע אחרי לקיחת אנטיביוטיקה, שבוע אחרי הקאות ושבוע אחרי שלשולים. אגב, כשתתחילי את החפיסה השנייה תוכלי לקבוע שעה אחרת ללקיחת הגלולות. אחרי השבועיים הראשונים, לחבר מותר לגמור בפנים ללא קונדום. בהצלחה.
שלום. הייתי בשבוע של ההפסקה של הגלולות, במהלך השבוע הזה כשסיימתי את המחזור קיימתי יחסי מין אבל הוא לא גמר בפעמיים האלה, הייתי היום אמורה לקחת את הכדור הראשון בחפיסה ושכחתי ללכת לקנות חפיסה חדשה. זה בעייתי אם אקח אותה מחר? מסוכן?
בת 18
שלום לך, בעקרון את מוגנת על יחסי המין שהתקיימו בשבוע הפסקה, אבל מכיוון שפספסת את גלולה הראשונה בחפיסה הבאה, את לא מוגנת מיום הפספוס ועד שבועיים. האם קנית חפיסה חדשה? אם כן, קחי שתי גלולות ביום הראשון שקנית את החפיסה, ואם עברו עוד כמה ימי הפסקה כי לא קנית, כי שתי גלולות כל יום עד שתגיעי ליום בו את נמצאת בהתאמה לחפיסה. אם זה לא ברור אשמח אם תתקשרי אליי לדלת פתוחה תל אביב כדי שאסביר לך טוב יותר. הדלת פועלת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00. ולא זה לא מסוכן לקחת שתי גלולות ביום. כל טוב!
אני וחברה שלי התחלנו לשכב לפני כחודשיים. בהתחלה ממש כאב לה לכל אורך הסקס, לאחרונה הכאב קצת הוקל וכואב לה ממש רק בזמן החדירה הראשונה (בעיקר כשאני למעלה) אנחנו משתמשים בחומר סיכה לריכוך, והיא לוקחת גלולות כך שאנחנו לא משתמשים בקונדום. מס' שאלות: 1. בכל פעם שאנחנו מקימיים יחסי מין אני דואג לרדת לה (מין אוראלי) ולגרום לה לגמור. עד כה עשינו את זה אחרי הסקס עצמו. השאלה שלי האם כדאי לגרום לה לגמור לפני הסקס (מבחינת רטיבות וכאב) או לתת לה לחכות לסוף האקט? 2. היא לוקחת גלולות באופן יומיומי כמו שצריך - האם בטוח לגמרי לגמור בתוכה מבלי חשש להיריון? בנוסף טיפים ורעיונות לתנוחות/דברים נוספים שניתן לעשות על מנת להקל על הכאב שלה ולגרום לה להינות גם מהחדירה עצמה ייתקבלו בברכה! תודה רבה
בן 20
שלום לך, כאבים בזמן חדירה הוא משהו מאוד מאוד נפוץ, במיוחד בחודשים ובשנים הראשונות של קיום יחסי מין הכוללים חדירה. אני שמחה לשמוע שאת דואג להנאה המינית שלה ושאתה לא רוצה שיכאב לה. זה מאוד חשוב כי תקשורת לא טובה משפיעה על הכאב. אני חושבת שכדאי שתשאל אותה מה היא מעדיפה. שתרד לה לפני החדירה ושתגמור או אחרי. תראה מה יש לה להגיד. בנוסף, אתם יכולים פשוט לנסות ולראות מה יותר טוב לכם. אם היא לא מפספסת אף גלולה היא מוגנת לגמרי ואתה יכול לגמור בפנים ללא דאגה. בנוגע להנאה מחדירה, זה משהו שלוקח הרבה זמן. לא כל הנשים גומרות מחדירה. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. רובן לא. בעיקר הבעיה כרגע זה הכאב שלה. מין לא אמור להיות כואב ואני מציעה שכרגע תמנעו מלעשות חדירה. הגוף שלה מייצר התנגדות כי כואב לה וזה רק יגרום לעוד יותר כואב. השקיעו במגע מיני שאינו כולל חדירה כדי שהיא תפסיק להרגיש שמשהו איתה לא בסדר מולך. מעבר לכך, נשמח מאוד אם היא תתקשר אלינו, לדלת הפתוחה בתל אביב, ושהיא תבקש את שרון, שזאת אני. אני מייעצת בנוגע כאבים בחדירה ואני באמת רוצה לעזור לה. זה פשוט ארוך מידי למייל ולכן אשמח לדבר איתה. יש טיפים להקל על הכאב אבל אני רוצה לדבר איתה קודם כדי להבין בדיוק איפה כואב וכמה ואם צריך להפנות לרופא/ת נשים שמתמחה בטיפול בכאב. הדלת הפתוחה בתל אביב פועלת בימים ראשון, שלישי וחמישי בין 14:00 - 18:00 בטלפון 03-5101511 שלוחה אחת. כל טוב ושבת שלום!
באמת שעזרת מאוד ותודה רבה על כך.. חשוב לי לציין בפנייך.. באמת שחבר שלי לא לחץ עליי .. היינו בקשר ארוך לפני שהגענו למצב הזה, התייעצנו המון ועד שזה לא היה בהסכמה מלאה שלי אחרי חשיבה של 3 חודשים הגענו למצב שאנחנו מסכימים על כך..וגם באותו רגע הוא היה זהיר וברגע שכאב לי הוא עצר וכל דבר קרה בהדרגה לפי התחושות שלי.. כך שמבחינה נפשית וההרגשה הייתה שלמה..וגם עכשיו למרות החשש אני מצטערת אפילו לא לרגע.. באמת. בנוגע לכדורים?זאת תהיה טיפה בעיה.. כי אין סיכוי בעולם שאני מביאה לזה להיות רשום במחשב למצב שזה יכול להתגלות להורים שלי .. ומפה הבעיה .. ההורים שלי הכי שומרים בעניין הכבוד והכל.. ברמה מפחידה,ואני יודעת שאם אמא שלי תגלה מהעניין היא תהיה מאוכזבת ממני מאוד.. למצב שזה יהיה בלתי נסלח ושינוי יחס עד הודעה חדשה אם בכלל.. ויש לי שאלה..שמעתי וקראתי שאם אישה משלשלת עד כשבוע לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים זה כן מוביל לחשש של הפלה טבעית.. האם זה נכון?ואין לי הרגשה מוזרה בגוף..באמת שהכל רגיל אצלי,וההפרשות כבר הפסיקו...יכול להיות שזה פשוט היה הבדל בגוף?בהורמונים?ושאריות?
בת 14
שלום לך יקירה, אני שמחה שעזרתי ואני שמחה שההפרשות חלפו. מה שלא הבנתי זה האם לקחת פוסטינור או לא? בכל מקרה חשוב שתעשי בעוד שבועיים בדיקת הריון. טוב לשמוע שהחבר לא לחץ עלייך ושאת חשה שלמה עם הכל. בכל זאת רצוי וחשוב לדעת האם היה לו ניסיון מיני קודם ואם כן האם הוא היה מוגן בקונדום. כמו כן לא סיפרת לי בן כמה הוא. לגבי אמצעי מניעה: יש אמצעי מניעה מגוונים, לא רק גלולות. הגלולות הן באמת מאד מאד נפוצות. אין שום סיבה שזה יהיה רשום במחשב כלשהו. אם את מגיעה (בחינם ובאנונימיות) לרופא/ת נשים דרך דלת פתוחה, תוכלי להתייעץ עם יועצת וכן עם הרופא מה הכי מתאים לך ולקבל מרשם בחינם כאשר שום דבר לא מדווח לאף אחד ולא נרשם במחשב ואנחנו לא מבקשים לדעת את שמך המלא, רק שם פרטי. עד שלא תתאימי אמצעי מניעה, אל תוותרו אף פעם ובשום שלב על הקונדום. לגבי שלשולים והפלות: כשאישה נדבקת בחיידק הליסטריה, זה יכול לגרום להפלה אבל מעבר לזה אישה יכולה לשלשל ולהישאר בהריון. אני חוזרת על הזמנתי: בואי, אפשר גם עם החבר, לדלת פתוחה ליעוץ והתאמת אמצעי מניעה.
שלום רב, אני לוקחת גלולות החל מהתאריך 26/01/2012. (כמעט שנה מהיום בו התחלתי) לאחרונה החלפתי גלולות מסוג 'אמילי' לסוג 'שלי' שהסיבה להחלפה היא בעקבות דימום במהלך יחסי מין וכאב. (המלצה של גניקולוג) לאחר סיום החפיסה העדכנית (22/12/13) עדיין לא קיבלתי מחזור. אני מקבלת תמיד בסיום החפיסה בימים שלישי-רביעי בד'כ בערב או בבוקר. מעולם לא פיספסתי גלולה, אני תמיד לוקחת בכל ערב. חודש שעבר מתוך לחץ לקחתי נורלבו למרות שהשתמשתי בגלולות. החודש לאחר שינוי הגלולות (שלי) המחזור עדיין לא הגיע. ובכל זאת יש תסמיני מחזור כאבים בחזה, בגב התחתון, כאבי ראש, תנודות במצבי הרוח או בקיצור PMS . אשמח לתשובה מכיוון שאני לחוצה מאוד.
בת 22
שלום לך יתכן העיכוב בקבלת דימום כתוצאה מהחלפת סוג הגלולה. יכול להיות שכבר קיבלת דימום. בכל מקרה, אם לא פיספסת אף גלולה ולא שילשלת או הקאתי תוך שעתיים מבליעת הגלולה, (כי זה עלול להוריד את יעילות הגלולה) אין לך סיבה לחשוש. במידה ולא יהיה לך דימום עד שאת אמורה להמשיך עם החפישה הבאה, ליתר בטחון תעשי בדיקת היריון. אם לא קיבלת דימום והתוצאה שלילית, תוכלי להמשיך עם החפישה הבאה.
שלום, לקחתי גלולה באיחור של 4 שעות אני עדיין מוגנת ? ואני ישאר עדיין מןגנת בימים הבאים ? בבקשה תענו מהר זה דחוףף
בת 16
שלום יקירה, שכחה של עד 12 שעות משאירה אותך מוגנת. יש לקחת את הגלולה ששכחת ברגע שנזכרת ואת הבאה בתור בשעה הרגילה. שחכה של יותר מ-12 שעות בעייתית. גם במקרה כזה לוקחים מתי שנזכרים ואת הבאה בתור בשעה הרגילה אך כאן היעילות יורדת ולפיכך שבוע אחרי שכחה של 12 שעות ומעלה יש להשתמש גם בקונדום. שבת שלום.
חברה שלי נטלה גלולה באיחור של 13.5 שעות זה קריטי להמשך קיום יחסי מין ללא קונדום?
בן 19
שלום לך, התשובה לשאלתך היא שכן, זה קריטי. שבוע אחרי נטילת גלולה באיחור של 12 שעות ומעלה יש להשתמש גם בקונדום. בהצלחה.
שלום , התחלתי לקחת גלולות למניעת הריון, הבנתי שאם לוקחים את הגלולות לפי ההוראות, כלומר: ביום הראשון של המחזור בכל שעה קבועה, האישה מוגנת מהריון גם יום אחרי שהתחילה לקחת את הגלולות. העניין הוא שהתחלתי לקחת את הגלולות כמעט בסוף המחזור, (ביום הרביעי והמחזור הוא בין 4-5 ימים) הרופאה ידעה ואישרה זאת . השאלה שלי היא האם אני מוגנת מהריון גם אם לא לקחתי את הגלולה הראשונה בתחילת המחזור ?
בת 18
שלום לך, במקרה שאת מתארת יעילות הגלולות יורדת ואין לך הגנה מירבית. בשבועיים הראשונים מומלץ שבן זוגך ישתמש בקונדום. את החפיסה הבאה תתחילי מהיום הראשון של הווסת.
התחלתי לקחת גלולות למניעת היריון מסוג אמילי לפני 17 יום - ביום הראשון של המחזור לפי הוראתה של רופאת הנשים. מאותו יום עד עכשיו לא הפסיק לי המחזור והבנתי שיכולה להיווצר תופעת לוואי של דימום לאחר סיום המחזור החודשי (שאצלי הוא בדרך כלל עד חמישה ימים) , אך אני כבר במחזור שבועיים וחצי. האם הדבר תקין ויש להתעלם ממנו וייפסק בהמשך ? אשמח לתשובה
בן 20
שלום לך, אכן, קורה שלגלולות יש תופעות לוואי בחודשים הראשונים של השימוש בהן ואחר כך זה חולף זה יכול לקחת כ- 3 חודשים עם דימומים בין ווסתיים מידי פעם. תנסי להמשיך גם בחודש הבא ולראות האם הדימום ממשיך כל כזמן. אם כן ואת סובלת מכך, תחזרי לרופאה על מנת שתחליף לך את הסוג של הגלולות.
קיבלתי מחזור לפני כשבוע .. ואני וחבר שלי החלטנו שאנחנו רוצים לעשות את זה . הבעיה היא שהמחזור שלי אינו סדיר ואין לדעת מתי אוכל לקחת את הגלולות ומתי אנחנו נוכל לעשות את זה מוגן בוודאות . יש אפשרות להתחיל עם הגלולות ביום ראשון וכך יהיה לי סדר של 21 יום בצורה מסודרת ?
בת 17
שלום לך, אין אפשרות להתחיל גלולות סתם כך. גלולות מתחילים לקחת אך ורק ביום הראשון של המחזור אחרת היעילות יורדת ואת עלולה להיכנס להריון. אם עדיין לא התחלתם לקיים יחסים אתם יכולים להתחיל עם קונדום ואחר כך כשתקבלי את המחזור תתחילי עם גלולות, או שתמתינו עד למחזור וללקיחת הגלולות ורק אז תתחילו.
הי שלום. השתמשתי בגלולות מינס במשך כמה חודשים, וכעת החלטתי להחליף לגלולות אמילי. בגלולות מינס לוקחים 24 גלולות ולאחר מכן 4 ימי הפסקה, ובגלולות אמילי לוקחים 21 גלולות ולאחר מכן 7 ימי הפסקה. לקחתי 22 גלולות מינס במקום 24, על מנת לשנות את מועד הוסת שלי. לאחר מכן עשיתי 4 ימי הפסקה כפי שמקובל בגלולות מינס (במהלכן קיבלתי וסת). לאחר מכן התחלתי גלולות אמילי(הספקתי לקחת 4 גלולות). האם אני מוגנת? או שעלי להמתין? * הגניקולוג שלי אמר לי שאני מוגנת, אבל רציתי חוות דעת שניה. אשמח לתשובה עד הסופ'ש, תודה מראש.
בת 21
שלום, רופאים לרוב יענו במקרה כזה שהגלולות כבר פעילות ואת מוגנת מפני הריון. אנחנו מייעצים בתחילת כל שימוש בגלולות (שימוש לראשונה או החלפת סוג) לקחת את 14 הימים הראשונים כתקופת הסתגלות ולהשתמש גם בקונדום, ליתר בטחון וגם כדי לראות שהשימוש נכנס לשגרה ואין שכחה, פספוסים או הפרעות אחרות... סופש נעים.
שלום, קניתי חפיסת גלולות לפני חודש כי רציתי לקחת הפסקה בחודש הזה שעבר . השאלה שלי היא האם במחזור הבא שאקבל אוכל להשתמש בחפיסת הגלולות האלו שקניתי לפני חודש או שזה יהיה סיכון ליחסי מין ויעבור לו התאריך ( יהיה פג תוקף ) ?? בנוסף עוד שאלה מה קורה במידה ובגלל שהפסקתי לקחת גלולות גם המחזור יפסיק ( לא סדיר בכלל ) ? מתי אוכל לקחת גלולות ? כי הרי שהמחזור שלי לוקח המון זמן ! מתי אפשר לקחת ? תודה מראש
בת 17
שלום לך, האם יש סיבה למה רצית לעשות הפסקה? כיום, בניגוד לעבר, אין צורך לעשות הפסקות בלקיחת גלולות. הגלולות שקנית לפני חודש תהיינה עדיין בתוקף בחודש הבא. אני בטוחה שעל גבי הקופסה גם רשום לך מהו תאריך התפוגה שלהן. לגבי המחזור - ברגע שהפסקת את הגלולות, ייתכן ששוב המחזור יהיה לא סדיר כפי שהיה לך בעבר. גלולות אינן מהוות תרופה שמסדרת את המחזור. הן משפיעות רק בזמן שנוטלים אותן וברגע שמפסיקים פגה השפעתן. את תוכלי לקחת שוב גלולות ביום הראשון של המחזור שתקבלי. בהצלחה.
מחר אני מתחילה את שבע ימי ההפסקה שלי ומחר אני גם מתחילה לקחת אנטיביוטיקה למשך 10 ימים פעמיים ביום רציתי לדעת האם זה מפריע להגנה כי יש לי עוד שלושה ימים של אנטיביוטיקה שנופלים לי על ימים של נטילת גלולות ??
בת 17
שלום לך, אנטיביוטיקה עלולה להשפיע על יעילות הגלולה ולכן בזמן לקיחתה ושבוע אחר כך על בן הזוג להשתמש גם בקונדום או להימנע לפרק זמן זה מיחסי מין. בהצלחה.
ואם לקחתי 3 ימים מתחילת המחזור ?
בת 16
שלום לך, אם התחלת את הגלולות שלושה ימים לתוך הווסת, אז את מוגנת אחרי 14 גלולות, כלומר שבועיים. אם קיימת יחסי מין ללא קונדום, מתחת ל14 גלולות, אז ההגנה שלך פחותה וכדאי לעשות בדיקת הריון כשיעברו שבועיים. אם עדיין לא עברו 72 שעות מיחסי המין שלך, גשי לבית מרקחת וקני את גלולות היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. כל טוב!
שלום רב אני בת 26 ולוקחת גלולות באופן קבוע כבר כמה שנים.. את הכלולה האחרונה נטלתי ביום חמישי האחרון ואני אמורה לקבל ביום שלישי בערך עכשין קיימתי יחסים עם הבן זוג שלי האם יש מצב להיריון? יש צורך לקחת פוסטינור?
בת 26
שלום לך, אם לקחת גלולות ללא פספוס, את מוגנת לחלוטין ואין סיבה לקחת פוסטינור. את מוגנת בשבוע ההפסקה שלך. המשיכי ליטול את הגלולות כמו שצריך ואין לך מה לדאוג. כל טוב ושבוע נפלא!
אז זאת אומרת שאחרי שבועיים וחצי בערך אני מוגנת ?
בת 16
אם את לוקחת את הגלולות מהיום הראשון של הווסת, ולקחת כל יום מאז באופן מסודר, (ולא היו גורמים מפריעים כמו שלשול או הקאות) אז כן, את מוגנת אחרי השבועיים הראשונים, גם בזמן ההפסקה בין החפיסות.
אם המחזור לא הגיע לי במשך שבוע ההפסקה, בגלל תופעת לוואי ( חפיסה שנייה של הגלולות), האם אני מוגנת בשבוע הזה של אי נטילת הגלולות?
בת 18
שלום לך אם נטלת את כל הגלולות כל יום ולא שכחת לקחת ולקחת אותן בזמן, את מוגנת.
האם דלת פתוחה עוזרת במקרה שאני רוצה להשיג גלולות? אם לא, כיצד ניתן להשיג גלולות? הדרך היחידה היא דרך רופא הקופת חולים?
בת 16

 שלום לך,

    בדלת פתוחה  ניתן להיבדק בחינם אצל רופא/ת נשים ולקבל מרשם לגלולות וגלולות. את מוזמנת לפנות טלפונית לקביעת תור. בהצלחה.

שלום לך! קראתי כל מיני שאלות ותשובות באתר שלכם והבנתי משם שאחרי שמקיימים ייחסי מין ומשתמשים בגלולות יש צורך להמשיך לקחת את הגלולות גם אחרי קיום היחסים זה נכון? וגם רציתי לדעת עוד קצת על גלולות, מתי לוקחים,כל כמה זמן,והאם משתמשים ביותר מגלולה אחת כל פעם\עד שנגמרת החפיסה. תודה רבה!
בן 15

 שלום לך,

    גלולות מתחילים לקחת מהיום הראשון של המחזור החודשי במשך כל יום באותה השעה עד לגמר החפיסה. כל יום נוטלים גלולה אחת. כל אחת מחליטה על השעה הנוחה לה ואין זה משנה אם זה בבוקר, בצהרים, אחר הצהרים, ערב או לילה, כל עוד שמקפידים לקחת באותה החפיסה את הגלולות כל יום באותה השעה. בחפיסה הבאה אפשר לשנות את השעה. אם שוכחים לקחת גלולה יותר מ-12 שעות, יש לקחת כשנזכרים אבל אחר כך במשך שבוע להשתמש גם בקונדום. גם אחרי שלשולים, הקאות ואנטיביוטיקה יש להשתמש בקונדום לשבוע בנוסף לנטילת הגלולות.

שלום, אנחנו עדיין לא הגענו לשלב בו אנחנו מקיימים יחסי מין מלאים..יש לציין ששנינו עם בגדים בזמן הסקס היבש. אם למשל הנוזל נוגע לי באיבר, עם בגדים?זה יכול להכניס להריו?ואיפה פחות או יותר נמצא פתח הנרתיק?וכשאנחנו עושים סקס ייבש אז כיף לי כי אני מרגישה יותר קרובה לחבר שלי אבל זה לא עושה לי מין התרגשות כזו באיבר.. אני כן מרגישה סיפוק אבל אין לי את ההרגשה הזאת שיש לו. ויש לי שאלה בקשר לגלולות. שמעתי שצריך לקחת אותם שבוע לפחות לפני שמחליטים לקיים יחסים מלאים. זה נכון? ומה תופעות הלוואי שלו? תודה מראש.
בת 15

  שלום לך,

      אם אתם עושים סקס יבש עם בגדים, אין סיבה לדאגה בנושא הריון. לגבי פתח הנרתיק: באתר של דלת פתוחה במאגר המידע יש סעיף המראה את אברי המין ושם תוכלי לראות היכן פתח הנרתיק . כמו כן לאחר התבוננות באיור את יכולה לקחת מראה וכשאת בפרטיות ללא הפרעה את יכולה לבדוק ולחקור את איבר מינך ולראות היכן נמצאים המקומות המצוינים באיור.

לגבי התחושה שלך בעת הסקס היבש: חיכוך איבר מינו בגופך לאו דווקא גורם להנאה שאת מצפה לה כי המקומות שגורמים לך לריגוש לא בהכרח מקבלים את תשומת הלב הרצויה. האם את מאוננת? אם כן, את ודאי יודעת מה מגרה אותך ואת יכולה להדריך אותו שיענג אותך בעזרת אצבעותיו למשל ולגרום לך הנאה. אם אינך מאוננת, את יכולה לנסות ועל ידי כך להכיר טוב יותר את עצמך ואת גופך ואז להדריך אותו.

לגבי גלולות: מתחילים לקחת גלולות מהיום הראשון של המחזור. רצוי בשבועיים הראשונים להשתמש גם בקונדום על פי הנחיות יצרני הגלולות אבל אם את אחראית ומקפידה לקחת כל יום באותה השעה ולא שוכחת, אז את מוגנת כבר מההתחלה. תופעות לוואי של גלולות זה לא משהו שחייב להיות. כל אחת מושפעת בצורה שונה. לעיתים ייתכן דימום קל לא בזמן המחזור או תחושת מלאות וגודש בשדיים או בחילה קלה או כאב ראש. בדרך כלל תופעות הלוואי חולפות תוך 3 החודשים הראשונים של השימוש. בהצלחה.

 

 

שלאה 161 עד 180 מתוך 643

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום