דלת פתוחה - הישארו מעודכנים
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ippf@opendoor.org.il       טל: 03-510-1511       פקס: 03-510-2589
A Member Association of IPPF - International Planned Parenthood Federation  
  דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר  

גלולות

דלת פתוחה הקרובה אליך

גלולות

      גרסת הדפסה      

האם דלת פתוחה עוזרת במקרה שאני רוצה להשיג גלולות? אם לא, כיצד ניתן להשיג גלולות? הדרך היחידה היא דרך רופא הקופת חולים?
בת 16

 שלום לך,

    בדלת פתוחה  ניתן להיבדק בחינם אצל רופא/ת נשים ולקבל מרשם לגלולות וגלולות. את מוזמנת לפנות טלפונית לקביעת תור. בהצלחה.

שלום לך! קראתי כל מיני שאלות ותשובות באתר שלכם והבנתי משם שאחרי שמקיימים ייחסי מין ומשתמשים בגלולות יש צורך להמשיך לקחת את הגלולות גם אחרי קיום היחסים זה נכון? וגם רציתי לדעת עוד קצת על גלולות, מתי לוקחים,כל כמה זמן,והאם משתמשים ביותר מגלולה אחת כל פעם\עד שנגמרת החפיסה. תודה רבה!
בן 15

 שלום לך,

    גלולות מתחילים לקחת מהיום הראשון של המחזור החודשי במשך כל יום באותה השעה עד לגמר החפיסה. כל יום נוטלים גלולה אחת. כל אחת מחליטה על השעה הנוחה לה ואין זה משנה אם זה בבוקר, בצהרים, אחר הצהרים, ערב או לילה, כל עוד שמקפידים לקחת באותה החפיסה את הגלולות כל יום באותה השעה. בחפיסה הבאה אפשר לשנות את השעה. אם שוכחים לקחת גלולה יותר מ-12 שעות, יש לקחת כשנזכרים אבל אחר כך במשך שבוע להשתמש גם בקונדום. גם אחרי שלשולים, הקאות ואנטיביוטיקה יש להשתמש בקונדום לשבוע בנוסף לנטילת הגלולות.

שלום, אנחנו עדיין לא הגענו לשלב בו אנחנו מקיימים יחסי מין מלאים..יש לציין ששנינו עם בגדים בזמן הסקס היבש. אם למשל הנוזל נוגע לי באיבר, עם בגדים?זה יכול להכניס להריו?ואיפה פחות או יותר נמצא פתח הנרתיק?וכשאנחנו עושים סקס ייבש אז כיף לי כי אני מרגישה יותר קרובה לחבר שלי אבל זה לא עושה לי מין התרגשות כזו באיבר.. אני כן מרגישה סיפוק אבל אין לי את ההרגשה הזאת שיש לו. ויש לי שאלה בקשר לגלולות. שמעתי שצריך לקחת אותם שבוע לפחות לפני שמחליטים לקיים יחסים מלאים. זה נכון? ומה תופעות הלוואי שלו? תודה מראש.
בת 15

  שלום לך,

      אם אתם עושים סקס יבש עם בגדים, אין סיבה לדאגה בנושא הריון. לגבי פתח הנרתיק: באתר של דלת פתוחה במאגר המידע יש סעיף המראה את אברי המין ושם תוכלי לראות היכן פתח הנרתיק . כמו כן לאחר התבוננות באיור את יכולה לקחת מראה וכשאת בפרטיות ללא הפרעה את יכולה לבדוק ולחקור את איבר מינך ולראות היכן נמצאים המקומות המצוינים באיור.

לגבי התחושה שלך בעת הסקס היבש: חיכוך איבר מינו בגופך לאו דווקא גורם להנאה שאת מצפה לה כי המקומות שגורמים לך לריגוש לא בהכרח מקבלים את תשומת הלב הרצויה. האם את מאוננת? אם כן, את ודאי יודעת מה מגרה אותך ואת יכולה להדריך אותו שיענג אותך בעזרת אצבעותיו למשל ולגרום לך הנאה. אם אינך מאוננת, את יכולה לנסות ועל ידי כך להכיר טוב יותר את עצמך ואת גופך ואז להדריך אותו.

לגבי גלולות: מתחילים לקחת גלולות מהיום הראשון של המחזור. רצוי בשבועיים הראשונים להשתמש גם בקונדום על פי הנחיות יצרני הגלולות אבל אם את אחראית ומקפידה לקחת כל יום באותה השעה ולא שוכחת, אז את מוגנת כבר מההתחלה. תופעות לוואי של גלולות זה לא משהו שחייב להיות. כל אחת מושפעת בצורה שונה. לעיתים ייתכן דימום קל לא בזמן המחזור או תחושת מלאות וגודש בשדיים או בחילה קלה או כאב ראש. בדרך כלל תופעות הלוואי חולפות תוך 3 החודשים הראשונים של השימוש. בהצלחה.

 

 

בעיקרון אנחנו כבר דיברנו על כמה פכעמים ושתינו מעוניינים לעבור לסקס עם חדירה אבל..אנחנו עושים אתזה לאט לאט בקצב שלנו...(התחלנו בלגעת בחזה אנחנו נוגעים אחד לשנייה אבל..ולאט לאט מתקדמים.בסוף אנחנו מתכוונים כנראה להגיע לסקס עם חדירה) אבל..אנחנו לא יודעים מתי בדיוק אנחנו נעשה עם חדירה זה יותר בכיוון של כשזה יגיע זה יגיע..אבל..אני חשבתי שאולי לא כדאי בכלל לעשות אתזה אם היא לא מרגישה כל גירוי..אבל..הבנתי ממך שכדאי קודם לדעת מאיפה היא מתגרה ולדבר על זה ורק אחרי זה לעשות עם חדירה..נכון? ולגבי האמצעי מניעה..אנחנו דיברנו על זה והחלטנו שלפני שנרצה לעשות אנחנו ניסע לדלת פתוחה תל אביב ונעשה שם התאמה של גלולגות וגם ניקח קונדומים..! שבת שלום ותודה על התשובה!
בן 15

   שלום לך,

      אני שמחה לשמוע שאתם משוחחים על הדברים בפתיחות וכבוד הדדי ובאחריות ואינכם ממהרים. הבנת נכון לגבי לימוד וידיעה של הגוף של בת זוגך (וגם היא אותו דבר לגביך). הדבר הנכון הוא ללמוד ביחד מה מגרה אתכם, היכן, ובאותה מידה מה לא עושה לכם טוב על מנת להימנע מזה. הלימוד הוא לא רק לדבר על זה אלא כשאתם מתנשקים ומלטפים האחד את השני או נעזרים בלשון או באצבעות, אתם מרגישים היכן זה מענג ומרגש והיכן לא. אני גם שמחה שהחלטתם להגיע לדלת פתוחה להתאמת גלולות בבוא הזמן . אל תשכחו להתקשר ולקבוע תור לרופאה לפני שאתם מגיעים. בהצלחה.

היי אני בת 16 וחצי והתחלתי לקחת גלולות מינס בפעם הראשונה ואני בכדור השישי והיום שכבתי עם חבר שלי והוא גמר בפנים אני עדיין מוגנת??
בת 16
שלום לך, אם התחלת ליטול את הגלולות ביום הראשון של הווסת שלך, אז את מוגנת לגמרי ואתם יכולים לקיים יחסי מין ללא קונדום בראש שקט. אם לא התחלת ביום הראשון של הווסת, אז את מוגנת רק אחרי שבועיים ולכן כדאי שתקחי את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו, ולאחר שבועיים עשי בדיקת הריון. במקביל המשיכי ליטול את הגלולות ולהשתמש גם בקונדום למשך שבועיים. אבל כפי שאמרתי, אם התחלת ביום הראשון של הווסת אז את מוגנת לגמרי ואין חשש. כל טוב ושבת שלום!
שלום לאחר מספר חודשים שלא לקחתי גלולות (שהיו יאז)קיבלתי מהגניקולוג גלולות חדשות של מינס חיכיתי ליום הראשון של המחזור כדי להתחלי לקחת. התחילו לי סימני מחזור רגילים הפרשות חומות של היום הראשון שבדרך כלל ביום השני הופכות לדימום של ממש אני אציין בנוסף שהמחזור שלי נמשך תמיד מינימום חמישה ימים. אז לקחתי באותו יום את הגלולה הראשונה והמחזור נפסק לי לגמרי הוא לא התחזק אלא פשוט נעלם בנוסף מאז שהתחלתי לקחת את הגלולות אני סובלת מעט מבחילות ורגישות. האם היעלמות המחזור תקינה? (אני ממשיכה לקחת את הגלולות בינתיים. והאם הבחילות והרגישות זו תופעת לוואי? תודה על העזרה...
בת 16
שלום לך הפסקת דימום המחזור הנה תופעה לוואי די שכיחה כשמתחילים גלולות ביום הראשון של דימום המחזור. כאשר תעשי את ההפסקה בין החפישות - במינס יש הפסקה של 4 ימים בלבד (הכדורים הלבנים) גם אז יהיה לך מעט דימום והוא יהיה קצר מאוד (לא כמו המחזור הרגיל שלך) אין לך מה לדאוג כל עוד שאת לא מפספסת אף גלולה, את מוגנת. גם הבחילות והרגישות הנן תופעות לוואי שכיחות ובד'כ חולפות אחרי החפישה הראשונה או שנייה. במידה והתופעה ממשיכה מעבר לזה והיא מפריעה לך תחזרי לרופא/ת נשים ויתכן יחליף לך את סוג הגלולה.
ויש לי עוד שאלה.. עדיין לא קיבלתי מחזור ואני עוד 3 חודשים בת 14.. עם בגיל 14 וחצי עדיין לא יהיה לי מחזור ויהיה לי חבר ונירצה לקיים יחסי מין (מתוך אהבה והדדיות מוחלטת) אני לא יוכל להיכנס להריון נכון? ועם אני יעשה את זה כשעדיין לא קיבלתי מחזור זה יפגע בי, בגוף שלי, בפוריות או בנפש שלי? שאלה 2. תוכלי אולי להסביר לי על אמצעי מניעה? כמו איפה אפשר להשיג קונדומים/ או גלולות בלי ידיעת ההורים? תודה על העזרה.
בת 13
שלום לך, גם אם עדיין לא קיבלת ווסת את יכולה להיכנס להירון לכן חשוב מאוד להשתמש באמצעי מניעה. אבל מעבר לכך, אני רוצה לשאול אותך, האם את חושבת שאת בשלה לקיום יחסי מין? האם את חושבת שגיל 14.5 הוא גיל מתאים? בגיל כל כך צעיר, בו הגוף שלך עדיין לא התפתח לגמרי מבחינה מינית, אין שום צורך לקיים יחסי מין הכוללים כניסה לגוף שלך. יחסי מין מצריכים בגרות נפשית, רגשית, חוקית וגופנית, ואני לא חושבת שאת עדיין שם. לאן את ממהרת? יש לך את כל החיים לקיים יחסי מין. בינתיים תגלי את הגוף שלך, תחווי אותו עם עצמך, תעשי מגע מיני שאינו כולל חדירה ותני לעצמך זמן. בנוגע לשאלתך השנייה, קונדומים ניתן להשיג בכל בית מרקחת ללא הגבלת גיל. אמצעי מניעה אחרים מצריכים מרש מרופא/ת נשים דרך קופת חולים או דרך דלת פתוחה הקרובה לביתך. יש מגוון של אמצעי מניעה ואת מוזמנת להגיע לדלת פתוחה חיפה להסבר על כל אמצעי המניעה הקיימים כשתרצי. כל טוב!
היי, סיימתי את חפיסת הגלולות הראשונה וארבעה ימים אחרי קיבלתי מחזור(כמו שציפיתי). המחזור נגמר יום לפני סיום ההפסקה, כלומר יום שני, וביום שלישי אני אמורה להתחיל חפיסה חדשה. רציתי לדעת אם ביום הזה אני מוגנת או שיש צורך בקונדום? שאלה שנייה: אם אני רוצה לדלג על המחזור ע״י לקיחת חפיסה אחר חפיסה זה בסדר? באופן חד פעמי תודה וחג שמח:)
בת 17
שלום לך את מוגנת במהלך כל ההפסקה בין החפישות גם אם הדימום כבר נגמר. כל עוד שאת מתחילה את החפישה הבאה בזמן, את מוגנת. וכן, את יכולה לדלג על המחזור; את לא עושה הפסקה בין החפישות אך ממשיכה ישר עם החפישה החדשה. זה בסדר גמור, לא פוגע בך ולא גורם לשום נזק.
שלום אני לוקחת גלולות של מינס, זה החודש הראשון שלי. הגעתי לסוף החבילה ואני כבר יומיים לקחתי את הגלולות הלבנות, ולא קיבלתי האם אני אמורה לקבל כבר מחזור? אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין בלי קונדום והוא גומר בתוכי לפעמים, יש לי ממה לדאוג? וגם אני התחלתי לשלשל היום
בת 17
שלום לך אם לא פיספסת אף גלולה אין לך סיבה לדאוג. הדימום אמור להגיע באחד הימים במהלך ה- 4 כדורים הלבנים. הדימום יהיה מאוד קצר וגם מעט. אם לקחת כל יום גלולה פחות או יותר באותה שעה ולא היית חולה והיקאת, את היית מוגנת ואין סיבה לחשוש שנכנסת להיריון. במידה ובכל זאת שום דימום לא יופיע, אז ליתר בטחון ולמען השקט הנפשי תעשי בדיקת היריון לפני שתתחילי את החפישה הבאה.
בזמן 21 הימים של הגלולות שלי איחרתי 3 פעמים בין 6 ל10 שעות משעת הלקיחה הרגילה שלי והיום אני ביום השלישי של ההפסקה והמחזור לא מגיע!!! אני בלחץ!!
בת 16
שלום לך כל עוד שלא עברו יותר מ- 12 שעות מהשעה הרגילה שאת לוקחת גלולות, את מוגנת. הדימום אמור להגיע באחד הימים בהפסקה בין החפישות. אם לא קיבלת דימום עד שאת אמורה להתחיל חפישה חדשה, אז ליתר בטחון עושים בדיקת היריון. אם התשובה שלילית (ואין סיבה לחשוב אחרת אם לא פיספסת אף גלולה) אז תוכלי להמשיך עם החפישה הבאה.
היום אני ביום הראשון של המחזור, ובכדור הרביעי של הלבנים. אתמול קיימתי יחסי מין. מחר אני אמורה להתחיל קופסא חדשה, אבל אמא שלי לא הספיקה לקנות והיא תוכל רק ביום ראשון. אז מה עושים במצב כזה ? תודה.
בת 16
שלום לך, אני לא יודעת אם התשובה עדיין רלוונטית לך היום אבל הנה היא בכל מקרה: אני מניחה מניסוח שאלתך שאת לוקחת גלולות באופן קבוע ושזו אינה החפיסה הראשונה שלך. אם כך, יחסי המין שקיימת יום לפני שכתבת הם מוגנים על ידי הגלולות. להבא, הקפידי לקנות את הגלולות מראש ולא באותו יום שצריך להתחיל את החפיסה הבאה. אם נוצר מצב את לא מתחילה חפיסה בזמן, את לא מוגנת וחייבת להשתמש באמצעי מניעה אחר כגון קונדום. את החפיסה הבאה תתחילי ביום הראשון של הווסת הבאה, ומסוף החפיסה את מוגנת שוב. ערב טוב.
שלום, אני לוקחת גלולות מסוג מרסילון באופן קבוע באותה השעה ולפני שבוע התחלתי בחפיסה השלישית, אתמול קיימתי יחסי מין לא בטוחים והחבר שלי גמר בפנים, האם אני מוגנת או שעגדף לקחת פוסטינור? ואם אני לוקחת פוסטינור עם הגלולות אז איך זה משפיע?
בת 20
שלום לך, אם את משתמשת בגלולות באופן קבוע ולא מפספסת אף גלולה, אז את מוגנת לחלוטין והוא יכול לגמור בפנים בחופשיות ואין סיכוי להריון. את ממש לא צריכה לקחת פוסטינור. את לגמרי מוגנת. באופן כללי חשוב שתדעי שלגמור בחוץ אינו מונע הריון כך שאם לא היית על גלולות אז היה חשש להריון. ברגע שאת על גלולות זה לא משנה איפה הוא גומר. כל טוב וחנוכה שמח!
שלום, אני לוקחת את גלולות מליאן, יש 21 גלולות בחפיסה. ידוע לי שבמהלך שבעת הימים אני אמורה לקבל מחזור. במידה ואני לא מקבלת ישר אחרי שהחפיסה מסתיימת, אני מוגנת ביחסי מין?
בת 17
שלום לך. ההגנה בנטילת גלולות היא רצוף לאורך כל החודש גם בימים שלאחר סיום החפיסה ועד קבלת המחזור, כמובן הכל במידה ונוטלים את הגלולות באופן מסודר, בשעה קבועה. בהצלחה!!
זה בקשר לשאלה הקודמת קודם כול תודה וכן קיימנו כמה פעמים יחסי מין ללא קונדום מאז שהיא פיספסה את הגלולה האם הסיכוים שהיא בהריון גבוהים? ומתי אפשר לעשות את הבדיקה?
בן 16
שלום לך. אנחנו לא יכולות לדעת אחוזים, לפעמים זה עלול לקרות ולפעמים לא. בדיקת הריון שאותה רוכשים בבית מרקחת ניתן לעשות שבועיים מקיום יחסי המין. רצוי לעשות בשתן של הבוקר. בהצלחה!!
תקשיבי יש לי מקרה חירום.. נגמר לי המרשם שהרופאה נתנה לי לגלולות ואני באמצע החפיסה האחרונה של החודש.. הביתה שהסניף של דלת פתוחה ברחובות פתוח רק בימי ראשון ואתמול לא יכלתי ללכת בגלל סיבה אישית ..בכל מקרה נשאר רק את ראשון הבא (1.12) הקטע שזה כבר בחנוכה השאלה אם הם פתוחים אז? יש אפשרות לדבר איתם יש לי את הטלפון השאלה אם הם יענו לי בימים שלא רשום שהם עובדים כאילו חוץ מראשון.. אלא אם כן את יודעת..? אני מאוד מפחדת שהם יהיו סגורים ואני אתקע בלי חפיסה חדשה..
בת 16
שלום לך, ביררתי עם דלת פתוחה ברחובות והן תהיינה פתוחות ביום ראשון ה1/12 כך שאת יכולה להגיע בלי לקבוע תור. הן מחכות לך. כל טוב!
היי , אני לוקחת גלולות מינס כבר למעלה מחצי שנה .. יש לי 2 גלולות צהובות ספייר בחפיסה החודש בגלל ששכחתי בחודש שעבר ..והחודש אני רוצה לשנות את היום בו אקבל את המחזור .. יכול להיות סיכון כלשהו במידה ואקח את 2 הגלולות הצהובות כדי שאעכב את המחזור ביומיים ? ואז להמשיך את החפיסה כרגיל - הגלולות הלבנות ..
בת 20
שלום לך, לא ניתן לעשות את מה שאת מבקשת. אם את רוצה לשנות יום את צריכה להמשיך ליטול את הגלולות הלבנות עוד כמה ימים ולא להמשיך עם הגלולות הלבנות כי אז יהיה חשש להריון. אסור שיהיו יותר מארבעה ימים ללא הורמונים, אבל יכולים להיות יותר ימים עם הורמונים. כל טוב!
היי, יש לי שאלה בנוגע לגלולות למניעת הריון . אני לא משתמשת אבל אני מתעניינת . כשנשים משתמשות בגלולות למניעת הריון איך הן יודעות שהייתה פאשלה וכן נקלט זרע לפני שהן נכנסות להריון ? כי כשמשתמשים בקונדום רואים שהקונדום היה קרוע או במקרה והיא קיימה יחסים לא מוגנים היא יודעת שיש סיכוי והיא לא אדישה והיא הולכת וקונה פוסטינור , אבל עם גלולות אי אפשר לדעת עד שאת מגלה שאת בהריון ! או שמא יש דרך לדעת ?
בת 14

   שלום לך,

      'פאשלה' בגלולות זה שהבחורה שכחה לקחת גלולה או לא לקחה בזמן את הגלולה. אם לוקחים כל יום ולא מדלגים ולוקחים בזמן, אז יש הגמה של כמעט 100% . המקרים בהם היעילות של גלולה יורדת זה אחרי אנטיביוטיקה, אחרי שלשולים או הקאות ואחרי שכחה של גלולה 12 שעות ומעלה מהשעה שהיינו אמורים לקחת אותה.

היי אני לוקחת גלולות אסטל וביום רביעי שתיתי את הכדור האחרון בחפיסה הראשונה שלי למחרת, ביום חמישי (21.11) אני ובן זוגי קיימנו יחסים ללא קונדום יש צורך שאני אקח פוסטינור או שזה נחשב מוגן מהגלולות?
בת 18

  שלום לך,

      אין צורך לקחת פוסטינור. את מוגנת גם אחרי הכדור האחרון ואת מתחילה חפיסה חדשה כרגיל לפי ההנחיות. בהצלחה.

היי אני בת 19 ולוקחת גלולות דיאנה כבר חצי שנה ויש לי חבר כמעט שנה.אני לוקחת את הגלולות כל יום באותה שעה באופן סדיר.אתמול (יום שלישי) לא יודעת מה קרה ושכחתי לקחת אותה ולצערי 12 השעות עברו כבר.היום (יום רביעי) לקחתי את הגלולה של היום רגיל באותה שעה בערב ובנוסף גם את הגלולה של אתמול ששכחתי.האם זה בסדר?האם אני עדיין מוגנת ואהיה מוגנת?תודה.
בת 19

 

     שלום לך,

       ראשית, על מנת שמקרה כזה לא יישנה, אני ממליצה לך לעשות לעצמך תזכורת בסלולארי שיצלצל כל יום בשעה שבה את אמורה לקחת את הגלולה. לגבי המקרה הפעם: מאחר שחלפו 12 שעות, עשית נכון שלקחת את שתי הגלולות אבל עד סוף החפיסה תשתמשו גם בקונדום כי בשכחה של מעל 12 שעות היעילות יורדת ואת פחות מוגנת. בהצלחה.

אוקיי תודה :) וברור שלא המשכנו כשכאב לי..עכשיו לעוד שאלה אני רוצה לעשות את החיסון של הפפילומה ..של הסרטן צוואר הרחם הזה רציתי לשאול אם כשאחרי שאני אעשה אותו אני יכולה ליטול את הגלולות באופן רגיל או שאסור?תודה רבה על התשובה :)
בת 16
שלום לך. אין קשר בין סרטן צוואר הרחם לבין הגלולות. את החיסון ניתן לעשות דרך קופת חולים בעלות פרטית ואם את מקיימת יחסי מין את מוזמנת ליטול גלולות או כל אמצעי מניעה אחר. יש לציין שגלולות אינן מונעות הידבקות במחלות מין אלא רק קונדום. בהצלחה!
שלאה 161 עד 180 מתוך 625

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32  
    דף הבית     |     מי אנחנו     |     דלת פתוחה     |     מרכז הכשרה     |     חינוך בקהילה     |     מאגר מידע     |     שאלות נפוצות     |     ייעוץ באתר     |     צור קשר    
עיצוב בניית אתרים אימג'קום