דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

שלום. אני התחלתי להשתמש בגלולות(סיימתי חפיסה ראשונה) ולאחר סיום החפיסה, זאת אומרת אחרי 21 יום, אמורים לעשות 7 ימים הפסקה. הכוונה שאם את הגלולה האחרונה שלי לקחתי יום שני מתי אני אמורה לקחת את הגלולה של החפיסה השניה? ואם לקחתי את הגלולה הראשונה של החפיסה השנייה ביום שני שלאחר שבוע זה טוב? כי הבנתי שצריך ביום השמיני, האם אני מוגנת מפני הריון?
בת 18
שלום לך, אם לקחת את הגלולה האחרונה שלך ביום שני, את אמורה לקחת את הראשונה של החפיסה השניה ביום שני, כלומר לאחר 7 ימי הפסקה, כך שנהגת על פי ההנחיות. ועל כן את גם מוגנת מפני הריון. הקפידי להמשיך ולהיות עקבית כפי שאת. בהצלחה!
חזרה למעלה
אם כאשר החלפתי את החפיסה של הגלולות הראשונה באחת אחרת בהתייעצות רופא..עקב שילשולים.. ומהחפיסה השניה לקחתי 8 כדורים ושילשלתי 3-4 פעמים. אלו עדיין תופעות לוואי של הגלולות? או שאם היו לי תופעות לוואי הייתי צריכה לאחר כל כדור לשלשל? ובמצב של שלשול אין הגנה כלל? לא שלשול מיידי לאחר נטילת הגלולה.
בת 18
אם את משלשלת 3-4 שעות לאחר נטילת הגלולה את לא מוגנת, אם החלפת את הגלולות בשל נטייה לשילשולים, כדאי שתתיעצי שוב עם הרופא שנתן לך אותם והוא ימליץ לך מה לעשות.
חזרה למעלה
שלום. רק להבהיר לגבי מה שרשמתי לפני כן..חברה שלי כבר קיימה יחסי מין. מה עלינו לעשות כדי לא להכנס להריון?!
בן 18
שלום עליכם לקיים יחסי מין עם אמצעי מניעה. קונדום מונע הריון וגם מחלות מין. גלולות רק הריון. אתם מוזמנים לבוא לפגישה בדלת הפתוחה באיזור מגוריכם לקבל יעוץ בנושא אמצעי מניעה. יום טוב
חזרה למעלה
יש לי תור לרופא נשים ל11.6 (זו הפעם הראשונה שאני הולכת)ושמעתי שצריך לעבור בדיקות לפני שהוא נותן גלולות למניעת היריון.ואני חייבת להתחיל לקחת גלולות,האם יש אפשרות שאעשה את הבדיקות לפני?ז'א לבקש מהרופאה שלי ואיזה בדיקות צריך? **האם יש גלולה שלא גורמת לשיעור יתר-כי אני מפחדת מזה פחד מוות?! תודה ענקית מראש.
בת 17
שלום לך, אני מבינה את הפחד מהפעם הראשונה אצל רופא נשים, ומקווה שבחרת מישהו נחמד ומבין. את היית גם יכולה להגיע אלינו לדלת פתוחה לאותן מטרות. בדרך כלל לא נהוג לבדוק ידנית, ובדיקות הדם כדאי שינתנו על-ידי הרופא עצמו. סבלנות. אם את כבר עושה צעד אחראי כזה אז לאט לאט, לא כדאי דווקא עכשיו למהר. כיום הגלולות במינונים הורמונאליים מאוד נמוכים וכמעט אין בעיות שיעור יתר. יחד עם זאת דברי על חששותיך עם הרופא. מותר לך! בהצלחה
חזרה למעלה
שלום לך . אמרו לי שאם אני רוצה להתחיל לקחת גלולות צריך לקחת ת'גלולה הראשונה מיום הראשון של המחזור , זה נכון ? אבל יש לי בעיה , היום קיבלתי מחזור ועוד לא הספקתי ללכת לגניקולוג ולקנות ת'גלולות . אז מה לעשות , עכשיו צריך לחכות עד לחודש הבא כדי להתחיל לקחת אותם ? או אפשר גם במהלך המחזור להתחיל אם זה ? תודה מראש .
בת 15
כפי שנאמר לך, הדבר המומלץ הוא אכן להתחיל לקחת את הגלולות ביום הראשון של הווסת מאחר וזהו היום הראשון של המחזור החודשי שלך שנמשך כ-28 ימים. נטילת הגלולה ביום הראשון לווסת, מונעת הבשלה של ביצית וכך מבטלת אפשרות הריון. באם נטלת את הגלולה שבוע וחצי אחרי, יתכן מצב שבו הביצית כבר תהיה בשלה ולכן קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף עשוי להוביל להריון. אני ממליץ לך להתייעץ עם רופא/ת הנשים שלך באם את מחליטה להתחיל לקחת את הגלולות מאמצע הווסת. בכל מקרה, בחודש הראשון עלייך להשתמש במקביל לנטילת הגלולות בעוד אמצעי מניעה כגון קונדום כדי להימנע מהריון לא רצוי. בהצלחה. :)
חזרה למעלה
רציתי לשאול , אם זה בסדר לקיים יחסי מין בזמן שיש לי מחזור ? נכון זה מגעיל , אך אם יצא ... מה הסיכויים שלי להיכנס להריון ? קטנים או גדולים ? אם אני מקיימת יחסי מין בזמן המחזור ?!
בת 15
שלום לך, הסיכוי להיכנס למחזור בעת וסת הוא נמוך מאוד, אך הוא עדיין קיים. הדרך היחידה לוודא שלא תהיה כניסה להריון היא שימוש באמצעי מניעה כגון קונדומים או גלולות. אני ממליץ לך לא להסתכן, חשש להריון לא שווה גם הנאה מוגברת.
חזרה למעלה
כן, דרך אגב אני משתמשת בגלולת 'מינס' בהם יש הפסקה של 4 ימים ולא של 7. ולקחתי את החפיסה הראשונה מהיום הראשון של המחזור- לכן הייתי מוגנת גם החודש שעבר.
בת 16
שלום לך, תמיד היעילות של כל אמצעי מניעה מבוססת על דיוק בשימוש. בהצלחה
חזרה למעלה
היי. אני רוצה להתחיל לקחת גלולות,אבל אמא שלי אומרת שממש עדיף שאני לא אקח מגיל כזה צעיר בגלל שיש לזה המון תופעות לוואי (בת דודה שלי לקחה גלולות מגיל צעיר והתקשתה להיכנס להריון בגלל זה) אשמח אם תפרטי לי על תופעות הלוואי ותגידי מה הסיכוי שהן יפגעו בי. תודה רבה רבה רבה!
בת 17
שלום לך, אני שמחה לקרא שאת משתפת את אימך ומתייעצת עימה. ואני מניחה שהסיבה שבגללה את מעוניינת לקחת גלולות הינה הרצון לקיים יחסי מין מוגנים.אחרת אין סיבה ליטול גלולות. גלולות הינן אחד מאמצעי המניעה היעילים ביותר, ואם נוטלים אותן על פי ההוראות הן יעילות כנגד הריון ב 99-98%. הגלולות הקיימות היום הינן מן הדור השלישי, והן מכילות מינון הורמונלי נמוך ביותר. המאפשר מחד מניעת הריון אפקטיבית ומאידך פחות תופעות לואי. למרות האמור, כל אחד מאיתנו מגיב אחרת לחומרים שונים, ועל כן תתכן שונות בין התופעות לכל אחת, ועל כן חשוב שרופא/ה יתאימו לכל אחת את הגלולות המתאימות לה ביותר. מרבית הנשים אינן סובלות מתופעות לוואי הקשורות לנטילת הגלולות. אולם חלקן מדווחות על הפרעות במערכת העיכול כגון בחילות, שינויים במצב הרוח, שינוי במשקל, דימום בין ווסתי, שינויים בדימום הווסת, כאבי ראש ורגישות בשדיים. תופעות אלו חולפות לרוב כאשר הגוף מתרגל לגלולות, תוך חודשים ספורים. במקרים נדירים של יתר לחץ דם, הפרעות ראיה, כאבי ראש חזקים, כאבים חזקים בגפים, בחזה או בבטן, קשיי נשימה או חולשה, יש להפסיק את נטילת הגלולות ולפנות מיידית לרופא המטפל. ובינתיים חשוב להשתמש באמצעי מניעה אחרים. לגבי ההשפעה על המשך הפוריות, לא ידוע על קשר בין רמת הפוריות של האישה לבין נטילת גלולות, וכן לא צפויה פגיעה גם בעובר בעת הריון. כך שלסיכום, הגלולות אם הותאמו לך אישית, הינן בטוחות דיין. כמובן שתוכלי להתייעץ עם כל רופא/ה אשר יתאימו עבורך את הגלולות. את מוזמנת גם להתייעץ בכל אחד ממרכזי 'דלת פתוחה' הקרובים למקום מגורייך, ללא תשלום. בהצלחה!
חזרה למעלה
אפשר לעשן כאשר אני לוקחת גלולת פמינט ??
בת 17
עישון ונטילת גלולות לא אמורות להוות בעיה רק מעל 35. בכל מקרה גלולות ניתנות לפי מרשם רופא וכדאי להיוועץ ברופא שנתן לך אותן.
חזרה למעלה
שלום, אני משתמשת בגלולות מינס ואתמול התחלתי את החפיסה השניה. את החפיסה הראשונה התחלתי ביום הראשון למחזור- ז'א הייתי מוגנת מההתחלה. אתמול סיימתי את המחזור וגם התחלתי את החפיסה שניה. האם היום אני גם היתי מוגנת? יש ימים שלא מוגנים בהם? ועוד שאלה, אני מקבלת כל 28 יום וזה יוצא סוף שבוע. אני רוצה לשנות את זה- מה עליי לעשות? להתיעץ עם הרופא? תודה רבה.
בת 16
שלום לך, בשימוש בגלולות למניעת הריון, את מוגנת מהחודש השני לנטילתן. כלומר, החודש את כבר לא צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף. את מוגנת כל החודש, גם בשבעה ימים בהם את בהפסקה. בכדי לשנות את יום הווסת, את יכולה להמשיך לקחת עוד כמה גלולות מחפיסה אחרת אחרי שאת מסיימת 21 גלולות. כלומר ליטול כ24 גלולות רצוף, לעשות הפסקה של שבוע ולהתחיל חפיסה חדשה של 21 גלולות. החפיסה ממנה לקחת 3 גלולות נוספות יכולה לשמש כחפיסה ליתר ביטחון - במידה ושכחת לקנות.בכל מקרה, אני ממליצה לך לפנות טלפונית אל רופא הנשים שימליץ לך מה לעשות לפי הכרותו איתך. בהצלחה!
חזרה למעלה
ומה הדברים אשר לקיחת גלולות מתיחת גיל 18 יכולה לגרום ? מהדברים הכי פחות נוראיים עד לדברים הכי הכי נוראים ? האם זה יכול לגרום לזה שהילדה לא תצליח ללדת בחיים או משו כזה ? בבקשה פירוט בסכנה של זה יכולה מאוד לעזור לי .
בן 17
ללקיחת גלולות יש הרבה השפעות, כמו למשל הפיכת הדם ליותר סמיך (לכן גם רצוי לא לעשן), השמנה, פגיעה בתשוקה המינית ובכלל תחושה כללית של אי נוחות. הגלולות לא פוגעות ביכולת להרות וללדת בגיל מאוחר יותר. המחקרים אומרים שהגלולות גם 'שומרות' על נערות ונשים מכל מיני סיכונים רפואיים, כמו התפתחות גידולים שונים בגוף, פצעי בגרות ועוד. אם אתה מאוד מוטרד כדאי להגיע אלינו לשיחה. זה יעשה בסודיות וללא תשלום. יום טוב.
חזרה למעלה
שלום, התחלתי לקחת גלולות 'מינס' ביום הראשון של המחזור שלי לפני 9 ימים. יומים לאחר סוף המחזור, קימתי יחסי מין (לא בפעם הראשונה). בסופם דיממתי הרבה, והתחליו כאים חזקים במשך כל הלילה. כרגע הכאבים נגמרו אך נשמכים דימומים קלים. מה עושים? האם זה יקרה שוב במהלך יחסי מין? והאם זה קשור לגלולות בכלל? תודה
בת 17
שלום לך, אני לא בטוחה שאכן זה קשור לגלולות, אבל יתכן.זה לא נשמע קשור ליחסי המין. מה שבטוח הוא שאת צריכה להגיע לבדיקה רפואית, ואת יכולה לעשות זאת אצלנו באחד מסניפי 'דלת פתוחה'. וודאי רק שבסניף זה עובדת רופאה. כך תוכלי לקבל הסבר לתופעה.
חזרה למעלה
אני בת 14 וכבר עשיתי את זה , ואני יודעת שאני אמשיך לעשות את זה . אבל כפי שאני יודעת אני חייבת גלולות כדי להימנע מהריון , אך הבעיה שאני נורא מתביישת ללכת לגניקולוג . האם יש אפשרות אחררת או משהו אחר שיעזור לי להימנע מהריון [ חוץ מקונדום ] ?
בת 15
שלום לך, את מאוד מאוד צעירה כדי להתחיל יחסי מין מלאים, ובטח חשוב שלא תסכני את עצמך ואת בריאותך. טוב שפנית. שימי לב שמצד אחד את אומרת שהתחלת לקיים יחסי מין אבל מצד שני את מלאת בושה. את לא מסוגלת לכתוב את המילה המלאה, ואת מתביישת להשיג אמצעי מניעה. מה זה אומר לך? בכל מקרה, אני חושבת שקיום מגע מיני מלא הוא צעד של לקחת אחריות - גם על הבושה. לכן יש לי גם פיתרון בשבילך - גשי אלינו, לאחת מה'דלתות הפתוחות' שהכי קרובה אליך, וודאי שיש שם רופאה. תוכלי לקבל הן ייעוץ והן מרשם לגלולות. הייעוץ סודי ובחינם. מחכים לך.
חזרה למעלה
שלום רב. חברה שלי בת 15 אנחנו רוצים לעבוד לגלולת אז אנחנו מעונינים לדעת מה התופעות לוואי? והעם זה בסדר שחברה שלי רק בת 15? וכשה אנחנו עוברים לגלולת אין צורך בשימוש בקונדום נכון? תודה מראש דניאל!
בן 16
שלום רב, בדרך כלל אני מאוד ממליצה לחכות עם יחסי מין מלאים מתחת לגיל 16. עבור נערות בנות 15, יש המון משמעויות לקיום יחסים כאלה - רגשיים, חוקיים ומעשיים. הכוונה בעיקר שכדאי לנסות לחשוב על התנהגויות מיניות אחרות, כמו אוננות וליטופים, כאפשרויות מעשיות לתחליפים. באם בכל זאת תחליטו הרי שאתם מוזמנים אלינו, לאחד הסניפים הקרובים לביתכם, לקבל ייעוץ ביחס לגלולות. נכון שאז גם אין צורך בקונדום - בתנאי שאתם לא מקיימים יחסי מין עם אף אחד אחר ושניכם יודעים בוודאות שאינכם נושאים כל מחלת מין ממקודם. חשוב שתבחרו מרכז בו עובדת רופאה. הייעוץ חינם ובסודיות גמורה. להתראות!
חזרה למעלה
צוות דלת פתוחה שלום, רציתי להודות לכם על השיחה המועילה שעשיתם איתי בטלפון היה לי איחור רציני במחזור, ועקב הדאגות שלי, הלחץ והפחדים האם יכול להיות שאני בהריון מה אני אעשה פחד מהפלה, הכל הסתבך לי בראש ואם לא שיחה קצרה איתכם הייתי נכנסת לתוך עצמי ומי יודע מה הלאה.בכל מקרה הכל פסיכולוגי כמה שהדאגה יותר גדולה ככה ההרגשה של סחרחורות כאבי ראש ובחילות יותר מורגשת- לא מתופעות של הריון אלא מהלחץ קיבלתי מחזור היום, בשעה טובה ירדה לי אבן מהלב ! ולקחתי את הגלולה הראשונה :) אז תודה רבה רבה לכם !!
בת 17
תודה לך, שמחים תמיד לעזור. וכל הכבוד שהתחלת לקחת גלולות.
חזרה למעלה
היי,יש לי עוד שאלה קטנה אם אני וחברי מתקלחים ללא קונדום(ברור)אבל אין חדירה יש סיכוי שאכנס להיריון(אם יעמוד לו והוא יגמור)?חברות שלי אומרות שזרע נשטף במים אבל אני רוצה להיות בטוחה כי כרגע אני בלי אמצעי מניעה בכלל רק עם קונדום עד שאלך לרופא. והאם אני יכולה להשתמש בספוגיות פרוטקטאייד אם אני בתולה?וזה באמת גורם לגרד וצריבה?(זה מכיל קוטל זרע)
בת 24
היי. ניתן להיכנס להיריון רק אם הייתה חדירה של נוזל זרע לתוך הנרתיק. אם תקפידו שזה לא יקרה אין לכם סיבה לחשוש גם אם אתם מתקלחים ביחד. לגבי הספוגית, את יכולה להשתמש בה אך חשוב שתעשי זאת נכון. בכל מקרה, אם יש לך חבר קבוע ואתם מקיימים יחסי מין לעיתים קרובות כדאי לך להתחיל להשתמש בגלולות. זהו אמצעי המניעה היעיל ביותר כנגד היריון לא רצוי והוא גם לא פוגע בספונטאניות של קיום יחסי המין. בהצלחה ....
חזרה למעלה
אני נכנסתי להריון לאחר שבוע וחצי לקחתי פוסטינור עשיתי בדיקה ויצא חיובי האם הפוסטינור עלול לפגוע בעובר?
בת 25
שלום לך, פוסטינור אינו יעיל תקופה כה ארוכה לאחר קיום המגע המיני. אני מציעה לך לבצע בדיקה נוספת על מנת לוודא שאכן הינך בהריון. ההורמונים במינון המצוי בפוסטינור, עלולים לפגוע בהתפתחות העובר, אך על מנת להחליט באופן חד-משמעי לגבי המשך ההריון, חשוב לדעת באיזה שבוע את נמצאת וכמובן לעבור בדיקה מקיפה שתעריך את הסיכונים מול הסיכויים. חשוב שלא תדחי את הטיפול בנושא, ותגשי להתייעצות עם רופא/ת נשים. בהצלחה!
חזרה למעלה
שלום. יש לי 2 שאלות: 1.תוך כמה זמן מקיום יחסי מין לא מוגנים אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית? 2.האם יש סיכון בלקיחת פוסטינור בהפרש של חודש?
בת 19
שלום לך, 1. תוך 72 שעות ולא יותר מכך. 2. כן. מאוד לא מומלץ. חייבים לעבוד עם אמצעי מניעה שגורים ורגילים. לקחת פוסטינור זה רק עבור מקרי חרום. משמעו להפציץ את הגוף בהורמונים. לא כדאי, נכון?
חזרה למעלה
תודה רבההה עזרת לי מאוד. אבל יש לי שאלה נוספת, האם אני יכולה להיבדק אצל רופאת הנשים אצלכם(לקבל מרשם לגלולות הכוונה)כי אני בת 24 ואני לא יודעת אילו גילאים אתם מקבלים. אין לי בעיה שזה יהיה בתשלום. פשוט אני חוששת קצת כי אף פעם לא הלכתי לרופא נשים ונראה לי שאצלכם הרופאה יותר מבינה ועדינה.
בת 24
נכון. בהחלט. תכנסי לאתר שלנו ותראי את שעות הקבלה בסניף הקרוב לביתך. רק תבדקי אם יש שם רופאה. הכי בטוח זה להגיע לסניף 'דלת פתוחה' בתל-אביב.את יכולה להבדק ולקבל מרשם לגלולות גם בגילך. אוקי?
חזרה למעלה
שלום!אני נמצאת במערכת זוגית חודשיים וחצי אשר לפניה היה בינינו קשר התכתבותי וטלפוני רציף. בכל אופן,אני בתולה(פעם הייתי דתיה ולא קיימתי יחסים מסיבה זו).אני רוצה לקיים יחסים איתו כי יש לנו חיבור נהדר אבל אני לא ממש מתמצאת בנושא אמצעי מניעה-למרות שקראתי המון על הנושא וקבעתי תור לרופא אבל זה עוד שבועיים(לרופא מצוין)אם הוא שם קונדום אני מוגנת במקרה ושנינו ערומים ומתחככים אחד בשני?ואם זו חדירה חלקית אז גם?אם הוא שם קונדום וגומר בחוץ אז גם יש סיכוי להיריון?ומה הסבירות שהקונדום ייקרע? בבקשה תעני לי על ה
בת 24
שלום לך, אני מבינה את הלבטים ואנסה לענות לך עליהם. בעיקרון, השימוש בקונדום הוא אמצעי טוב להגנה, בתנאי שיודעים להשתמש בו נכון. כלומר, להלביש אותו על הפין מבלי שיקרע. זה במקרה של חדירה מלאה.קורה שהקונדום נקרע וזה יכול להיות משתי סיבות: האחת - חוסר ידע או חוסר תשומת לב (קורה לכולנו), או שתאריך התפוגה שלו פג. כלומר, הלטקס, הגומי ממנו הוא עשוי, כבר ישן ומתפורר בקלות. לכן צריך לשים לב למה כתוב על הקופסא (כמו עם מוצרי מזון ... יש משמעות לתאריך). במקרה של 'לגמור בחוץ' הרי שאם הוא שם קונדום גם כן, אז אין בעיה, אבל אם הוא גומר ללא קונדום הרי שחשוב מאוד שזה לא יהיה ליד פתח הנרתיק שלך. גם מספר טיפות יכולות להפרות, ודווקא הטיפות הראשונות. מקווה שעכשיו זה מובן יותר. אנא היו קצת סבלניים גם עד הביקור אצל הרופא. בהצלחה.
חזרה למעלה

שלאה 3161 עד 3180 מתוך 3587

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  

דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום