דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

שלום חבר שלי ואני התפשפנו באברי המין וממש הרגשתי זאת, אבל היינו עם בגדים. המחזור שלי מאחר ויש לי הפרשות חומות עם ריח לא נעים..שמעתי שזה נובע מהריון, האם יכול להיות שזה באמת הריון? ועוד שאלה כאשר גבר גומר האם איבר המין נשאר זקוף? כל הכבוד לכם על זה שאתם מקדישים לנו זמן, תודה=]
בת 15
שלום לך, ראשית: הסירי דאגה מליבך. זרע אינו יכול לחדור דרך בגדים, ועל כן, על פי תיאורייך לא קיימת סיבה לחשש מהריון.הווסת עשויה לאחר מסיבות שונות כמו תזונה, אי סדירות במחזור החודשי ולחץ. יחד עם זאת, אם ההפרשות יוצאות מגדר הרגיל בכמותן או ריחן אולי כדאי להתייעץ עם רופא ולוודא כי אינך סובלת מדלקת כלשהיא. כאשר הגבר שופך, איבר מינו חוזר לצורתו הרגילה כעבור זמן מה. בהצלחה ושבת שלום!
חזרה למעלה
לקחתי בטעות שתי גלולות מה לעשות? האם זה מסוכן? והאם אני מוגנת? תודה רבה :)
בת 18

שלום לך,

עליך להמשיך לקחת את הגלולות כרגיל. את אמורה להיות מוגנת כי לא שכחת לקחת אלא לקחת 2 ביחד. נכון?

בהצלחה!

חזרה למעלה
שלום! אני בת 19 ועברתי הפסקת הריון בגרידה לפני שבוע (יום חמישי ה5.2) במהלך השבוע קיימתי יחסים עם חבר שלי ונזהרנו מאוד..הסיפור הוא שהיו אולי 4 חדירות כשעוד היינו בלי קונדום אבל אני יודעת בוודאות שהוא לא גמר בפנים! לפני ההריון היינו שוכבים ככה, כאשר הוא גומר בחוץ ולא קרה כלום עד שהוא גמר בפנים ומזה נכנסתי להריון..אני יודעת שבמהלך סקס יכולות לצאת טיפות של גמירה אבל זה לא הגמירה המלאה..אני לא יודעת בוודאות אם יצאו לו הטיפות האלו או לא וזה מה שמלחיץ אותי.. השאלה שלי היא האם שבוע לאחר הפלה הגוף פורה יותר או שהוא קצת מדוכא מהבחינה הזאת? ואם אפשר להכנס להריון מהטיפות הקטנות האלה שיוצאות.. ?אם אפשר לקבל תשובה כמה שיותר מהר אני אשמח! תודה רבה..
בת 19
שלום לך. אני מבינה שעברו עליך ימים לא קלים מבחינה רפואית ורגשית. לעבור הפלה זו חוויה טראומטית ולא נעימה. מה שאת מתארת נקרא: משגל נסוג. כשהבחור פולט נוזל זרע בחוץ או מעט טיפות . הסיכויים להיכנס להריון שבוע לאחר הפלה , הם נמוכים.התנהגות מינית שכזו היא מתכון בטוח להריון נוסף!  האם את רוצה לעבור הפלה נוספת? קחי אחריות והשתמשי באמצעי מניעה! גשי לכל אחת מתחנות דלת פתוחה וקבלי הדרכה וכן אמצעי מניעה חינם. בהצלחה.
חזרה למעלה
אינני סומכת על ערכה ביתית לבדיקת הריון, ישנה אפשרות להגיע לאחד מסניפי 'דלת פתוחה' ולעשות שם בדיקת שתן/דם? זוהי תהיה בדיקת דם או בדיקת שתן? יש תנאים לבדיקה? לדוגמא צום או תנאי אחר? תוך כמה זמן תינתן תשובה לבדיקת הדם? במקום או צריך לחכות כמה ימים?
בת 18

שלום לך!

אני מבינה מדברייך כי יש חשש להריון לא רצוי. בדיקה ביתית היא בדיקת שתן שבודקת האם הורמון ההריון קיים בשתן או לא. בדיקות אלה תקפות רק לאחר האיחור במחזור.  אם מבצעים אותן לאחר האיחור במחזור הן אמינות מאוד- 99 אחוזים, ואפשר לסמוך עליהן. בדיקת דם לעומת זאת, עושים במרפאות השונות, והן תקפות כשבועיים לאחר המגע המיני הבלתי מוגן, גם לפני האיחור במחזור. מקבלים תשובה לבדיקת דם יום אחרי ביצוע הבדיקה.

בחלק מהדלתות הפתוחות ניתן לבצע בדיקה ביתית- של שתן. אין שום תנאי לבדיקה למעט האיחור במחזור. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה באיזור מגורייך או להתקשר במידה ויש חשש להריון.

בהצלחה ורק בריאות. :-)

חזרה למעלה
אני שאאלתי עוד מישהי והיא אמרה לי שהכדור עובר דרך הכבד תלוי כמה שתיתי ואיך הגוף שלי קיבל את זה יש מצב שהכדור לא יפעעלל?או כמו שאמרת לי שזה בכלל לא קשור השתייה והיא לא תשפיע תוודה מאודד עזרת לי
בת 22

שלום לך!

אין בעיה של שתיית אלכוהול ונטילת פוסטינור. השפעת הגלולה קיימת גם במידה ושותים אלכוהול. במידה וחברתך הקיאה במהלך שעתיים לאחר נטילת הגלולות אז קיימת פגיעה ביעילות של הגלולה. אם לא, אז אין בעיה.

בהצלחה ושמרו על עצמכם :-)

חזרה למעלה
שלום, אני וחבר שלי קיימנו 'יחסים' לפני יומיים הוא היה עם ג'ינס ואני ללא בגדים, השאלה היא האם אפשר להיכנס כך להריון? אם יש מצב שאיזשהו זרע עבר אליי? במידה והזרע כן עבר האם יש לו השפעה או שהוא התייבש ואז אין לו השפעה? יש לציין כי ביום הזה , זה היה זמן ביוץ
בת 22
זרע אינו יכול לחדור מבעד לבגדים, ולכן אם הזרע נספג בבגד (בג'ינס או בתחתונים של חבר שלך), אין חשש להריון. :)
חזרה למעלה
שלום רב, אני בת 15, אני וחבר שלי מקיימים יחסי מין כבר חודשיים בקביעות. חודש שעבר הוא שפשף מעט את הפין שלו בנרתיק ונורא דאגנו אז לקחתי פוסטינור, קיבלתי את המחזור בזמן בחודש שעבר (12.1), לפני המקרה, ואחריו אנחנו מקיימים יחסי מין רק עם קונדום, במהלך הסקס בודקים מספר פעמים שהקונדום יושב טוב ואם צריך מסדרים אותו. המחזור שלי מאחר כבר ב3 ימים, הייתי צריכה לקבל ב12 ואני לא מקבלת, אני נורא דואגת שאני בהריון, יש לי כאבי בטן בבטן התחתונה, רגישות בפטמות וכאבים קלים ברגליים. האם אני בהריון? אני מפחדת שאולי לפני ששכבנו אז עבר זרע כאשר הוא השתפשף בי והיה רק עם בוקסר ואני בלי כלום, או שפעם אחת הוא בטעות שם את הקונדום בצד ההפוך ואז הפך אותו לצד הנכון. אני נורא דואגת שזה מאחר לי, בדרך כלל הוא קבוע, אשמח אם תעזרו לי.
בת 15

אני שמח לשמוע שאתם נוהגים באחראיות ודואגים להשתמש בקונדום בצורה נכונה במהלך יחסי המין שלכם. אני יכול להרגיע אותך ולומר לך שככל הנראה אין לך סיבה לחשוש מהריון. דבר ראשון, זרע אינו יכול לעבור דרך בגדים, ככה שאם חבר שלך היה עם בוקסר, הזרע לא היה יכול לעבור את זה. בנוסף, התופעות הפיזיולוגיות שתיארת אינן קשורות להריון כי הן אמורות להופיע הרבה יותר מאוחר מרגע 'הכניסה להריון'. ההנחה שלי היא שהאיחור במחזור שלך נובע מלחץ (כן, מחזור יכול לאחר כתוצאה משינויים במצב הרוח או אפילו תזונה) וכי אין לך סיבה אמיתית לדאגה. קצת סבלנות ותראי שהוא יגיע בסופו של דבר. :)

חזרה למעלה
אני לוקחת גלולות מינס חפיסה ראשונה הכדור ה 11-12 שלשום שכבתי עם חבר שלי עם קונדום והוא נקרע יש סיכוי להריון?
בת 16
שלום לך אם לקחת את הגלולות בדיוק לפי ההוראות , את מוגנת מהריון גם אם הקונדום נקרע. השימוש בקונדום נועד למנוע מחלות מין בנוסף למניעת הריון.
חזרה למעלה
חברתי סיימה את המחזור ביום חמישי, ביום שישי שכבנו וגמרתי בפנים ויצא לה טיפה דם.. מה זה אומר? אתמול בשבת יום אחרי שזה קרה שוב שכבנו ושוב גמרתי בפנים.. יש סיכוי להריון?
בן 18
שלום לך לפי השאלות שלך אני מבינה שלא השתמשתם באמצעי מניעה וזה חבל. הדימום הקל אומר שאולי המחזור לא ממש נגמר ולאחר חדירה יכול לקרות שיש שוב דימום. אם מקיימים מין לא מוגן יש סיכוי להריון ואין לדעת בדיוק מתי יהיה הביוץ שמביא להריון. כדי להיות בטוחים שאין הריון עושים בדיקת הריון ואז יודעים את התוצאה בוודאות. אני פשוט ממליצה להבא להצטייד בקונדום או גלולות כדי שתוכלו להנות מיחסי המין ללא חששות שפוגעים בהנאה. בהצלחה.
חזרה למעלה
אני וחבר שלי היינו במסיבה שתינו אני שתיתי שמפניה וודקה חזרנו לבית ושכבנו והוא היה עם קונדום שהוא גמר קטלנו שהקונדום נקרע ..אחרי כמה שעות הלכתי לישון והוא לבנתים הלך לקנות פוסטינור אני משערת שישנתי שעתיים ככה .. רציתי לשאול עם השתייה משפיעה על הכדור ויתכן שהפוסטינור לא ישפיע וכן אני יכולה להכנס להריון או שהשפעת השתייה כבר עברה והכל בסדר אני ממש לחוצה ..בכל זאת אני רוצה לעשות בדיקת הריון תוך 4 ימים הבדיקה תיצא נכונה אחרי 4 ימים? או שצריך לחכות עוד קצת זמן או שיותר מוקדם יותר טוב בבקשה זה דחוף לי תודה רבה...
בת 22

שלום לך, אני מבינה שאת מודאגת וחוששת להריון, אם לקחת את הפוסטינור סביר להניח שלא יהיה הריון. עד 5  ימים לאחר לאחר לקיחת הפוסטינור אמור להיות דימום. במידה ולא היה וסת- דימום  יש ללכת  ליעוץ גניקולוגי. בדיקת הריון לאחר 4 ימים מקיום יחסי מין לא תעיד על הריון כוון שזה מוקדם מדי. ניתן לאבחן הריון בבדיקת דם (במרפאת קופת חולים) שבועים אחרי קיום יחסי מין הלא מוגנים ובבדיקת שתן 3-4 ימים לאחר איחור בקבלת מחזור הוסת הרגיל. בדיקה זו ניתן לעשות בעזרת ערכה חד פעמית בבית או לקבל ערכה כזו בדלת הפתוחה  ולבצע הבדיקה בסיוע היועצים  בדלת. אני מקוה שלא יהיה צורך בבדיקה זו אך כדי לא להגיע למצב מתח כזה שנית  רצוי לקבל מידע על אמצעי מניעה יתרונות, חסרונות ואופן השימוש וזאת על מנת להגיע להחלטה שהכי תתאים לך.  ניתן להתיעץ טלפונית עם אחד ממרכזי הדלת הפתוחה, כמו כן לדלת הפתוחה מגיע  גניקולוג אליו ניתן לקבוע תור מראש, היעוץ הוא אנונימי וללא תשלום.

הוודקה לא משפיעה על הפוסינור אך כמות רבה של וודקה עלולה להשפיעה על שיקול הדעת.. טיב הפעולות שאנחנו עושים... 

חזרה למעלה
היי, ביום ראשון בערב לקחתי פוסטינור. אתמול (שישי בערב) חבר שלי היה אצלי והוא החדיר לי הרבה פעמים אצבעות וגם עשינו 'סקס יבש' אבל עם מכנסיים ! אבל הוא היה מאוד עוצמתי וחזק ובכל הערב כאב לי איבר המין גם מהסקס היבש גם מהחדרת האצבעות אבל נהנתי. היום (שבת בבוקר) אני רואה קצת דם על התחתונים. רציתי לדעת האם זה תופעת לוואי של הפוסטינור או האם ייתכן שזה קרום הבתולים שלי שנקרע? אם זה מהפוסטינור, כמה זמן התופעה הזאת אמורה להמשך? והיא לא המחזור שלי נכון? (אני מניחה שהדם הזה לא המחזור שלי כי אני אמורה לקבל רק בסוף החודש)
בת 17

שלום לך,אני מבינה שלפני  שלקחת פוסטינור לאחר קיימתם יחסי מין מלאים. היום את  מוטרדת מהדימום שהחל בשבת, קשה לדעת מה מקורו יתכן שהדימום הוא תופעת לואי של הפוסטינור שלקחת אך יתכן שמקורו מקרום הבתולים. בדרך כלל קרום הבתולים נקרע בקיום יחסי מין מלאים אך  קרום הבתולים הנו חתיכת עור דקה שנמצאת בפתח הנרתיק, הקרום גמיש ולא תמיד הוא נקרע בקיום יחסי מין ראשוניים, לכן יתכן שהקרום נקרע בזמן החדרת האצבעות. בקשר לתחושה באיבר המין לאחר הסקס 'היבש' יתכן שהשפשוף של האצבעות באיבר המין שלך היה חזק מדי, העור בפות הוא רגיש מאד, החיכוך גורם להנאה אך יתכן שחיכוך חזק מדי ו\או ממושך יגרום לכאב. רצוי להיות בתקשורת טובה עם הפרטנר ולהבהיר לו מהי עוצמת החיכוך שגורמת לך להנאה ומתי ההנאה הופכת לכאב. בכל מקרה כדאי לדעת כי ניתן לקנות בכל רשתות הפארם חומר סיכה על בסיס מים שיכול להקטין את עוצמת החיכוך החזק (חומרים כאלה יש על מדף אין צורך לגשת לרוקח).

חלק חשוב בקיום יחסי מין הוא תקשורת טובה עם בן הזוג, כדי להבהיר מה גורם לך להנאה. 

בקשר לתחושה הלא נעימה באיבר המין סביר להניח שהיא תחלוף לאחר מספר ימים. ובמידה ולא כדאי  להתיעץ אם גניקלוג או לפנות טלפונית ליעוץ באחד ממרכזי הדלת הפתוחה. בדלת פתוחה ניתן לקבוע תור ליעוץ עם גניקולוג שמגיע לדלת פתוחה באופן אנונימי וללא תשלום. ניתן להיעץ במרכזי דלת פתוחה גם לגבי אמצעי מניעה: יתרונות וחסרונות לגבי אמעי מניעה המתאימים לך.

חזרה למעלה
עשיתי בדיקה לאחר 9 ימים אחרי המקרה.הבדיקה הראתה שלילי,היום הוא היום ה-10,כדי לעשות עוד בדיקה כדי להיות בטוחה?
בת 15
שלום לך, אני מציעה להמתין עוד מספר ימים. קחי בחשבון שאיחור בווסת עשוי להגרם כתוצאה מסיבות נוספות כמו חוסר סדירות במחזור, תזונה וכמובן- לחץ. במידה ואת עדיין מאחרת בעוד מספר ימים את יכולה ללכת לרופא נשים כדי שיבדוק אותך ויאשר באופן וודאי שאינך הרה.  את מוזמנת להתקשר לאחד מסניפי 'דלת פתוחה' הקרובה לביתך ולתאם פגישה עם אחד הרופאים העובדים במרכזים שלנו. בהצלחה!
חזרה למעלה
אני בת 16 וחצי, אני וחבר שלי התחרמנו ועשינו 'סקס יבש', לא הייתה חדירה והיינו עם בגדים, הוא לא שפך. האם יש סיכוי שאני יכולה להיכנס להריון?
בת 16
שלום לך, הריון נוצר כתוצאה של שפיכת זרע ישירה אל הנרתיק: יחסי מין מלאים ולא מוגנים באמצעות אמצעי מניעה כלשהם. כל דבר אחר מזה לא יכול להביא להריון. גם אם בן זוגך היה שופך ב'סקס היבש', דעי שזרע לא יכול לעבור בגדים וגם אז היית מוגנת. בהצלחה!
חזרה למעלה
שלום,לפני 4 ימים חבר שלי לא גמר ויצא מן נוזל כזה מהפין. אחר כך הוא נגע בזה,ניגב את זה ועשה לי ביד.האם יש סיכוי להריון? חשוב לציין שאני בתולה.
בת 15

שלום לך,

לא ברור לי. אם הוא לא גמר מה יצא לו מהפין. עושה רושם שזה בכל זאת נוזל זרע, שלפעמים נפלט גם אם הגבר לא חווה אורגזמה (גמירה). יתכן שהוא לא ניגב טוב ובהחלט יש אפשרות להכנס להריון בצורה כזו. גם בתולות יכולות להכנס להריון היות שבקרום הבתולין יש פתחים דרכם נוזל הזרע יכול להכנס.

אני קוראת בשאלותיך הנוספות שאת עם איחור במחזור. אם עברו כשבועיים מאז המגע המיני שאת מתארת הרי שאת יכולה לקנות ערכת הריון בייתית ולערוך בדיקה ראשונה לגבי הריון.

והיה ואת בהריון אנו נעזור לך ונלווה אותך. יש באתר גם הרבה חומר על הנושא תחת הכותרת 'מידע' שבסרגל.

לילה טוב.

חזרה למעלה
שלום ... דחחחוף.. מאחר לי בחודש ושלושה ימים, כאבים בבטן התחתונה והרחם קשורים להריון?
בת 16
שלום לך. כאבים בבטן התחתונה והרחם קשורים להריון וגם לווסת. השאלה האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? במידה וכן. אנא גשי לכל אחת מתחנות דלת פתוחה הקרובה לביתך ואנחנו נלווה אותך. צרי קשר דחוף!
חזרה למעלה
חגבי השאלה ה1: האים הבטן יכולה להתחיל לגדול מ3 שבועות אושבועיים?לא ..?
בת 17
שלום לך. בהריון ראשון הבטן גודלת יחסית מאוחר אחרי כמה שבועות. אצל כל אחת זה שונה. כל טוב.
חזרה למעלה
הווסת האחרונה של היתה בתאריך 28/01/09, בתאריך 09/02/09 קיימתי יחסי מין מלאים עם בן זוגי. 'השפיכה' היתה חיצונית 'על הבטן שלי'! מס' שניות אחרי זה לקחתי מעט מהזרע והחדרתי אותו עמוק לנרתיק. לפי בדיקה שערכתי באחד האתרים נמצא שזה היה יום הביוץ שלי. מה הסיכוי שאני יכנס להריון? האם יש 'חיים' לזרע באויר העולם..
בת 25
שלום לך. זרע חי 72 שעות באויר העולם ובעיקר באזור הרחם. לכן, הסיכויים שאת בהריון הם גבוהים, במידה ובייצת באותו יום. האם עברו 72 שעות מאז שקיימת יחסי מין? במידה ולא, תוכלי לקנות את הגלולה הנקראת פוסטינור, אשר גורמת לווסת תוך 5 ימים והיא נועדה למקרי חרום מאין אלו. אבל פוסטינור אינו אמצעי מניעה! אנא גשי לרופא הנשים שלך שימליץ לך על אמצעי מניעה וכן השתמשו בקונדום ולא במשגל נסוג (השפיכה על הבטן). בהצלחה
חזרה למעלה
סליחה שאני משגעת אותך, אני פשוט נורא בלחץ. מאחר לי בשבוע בידיוק. מה אני עושה:S?
בת 15

בת 15 שלום רב

כפי שציינו קודם ,אם לקחת את הפוסטינור והיה לך דימום אחריו אין סיבה לדאגה ,אך אם את לא שקטה כדאי לגשת לגניקולוג או ליצור עימנו קשר לקבלת ייעוץ בדלת הפתוחה

את הטלפונים והכתובות שלנו תוכלי למצוא באתר.

מחכים לך

בהצלחה

חזרה למעלה
מאחר לי כבר בשבוע. לקחתי את הפוסטינור בזמן ולאחר חמישה ימים קבלתי את הוסת הזאת , לחכות עד מתי שקבלתי את הוסת מהפוסטינור או מתי שקבלתי את הוסת לפני..? יש מצב שאני לא אקבל מחזור:S?
בת 15

בת 15 שלו רב

שאלתך נענתה,

בהצלחה

חזרה למעלה
תודה על התשובה שלך=].. יש לי שאלה שאולי תיהיה יכולה לענות לי עליה..במידה ובאמת נכנסתי להריון לא רצוי, אני חודש הבא אמורה להתגייס זה יכול להשפיע לי על הגיוס אם אני עושה הפלה וכל התהליך הזה?
בת 18

בת 18 שלום רב

אם את בהריון ומבצעת את ההפלה לפני הגיוס ,אני לא רואה סיבה לדאגה וקשר לגיוס שלך ,כמו כן אינני רואה איך זה יכול להשפיע על הגיוס או על התפקיד שאת הולכת לעשות בצבא.

בהצלחה

חזרה למעלה

שלאה 3061 עד 3080 מתוך 4139

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100  
101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120  
121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140  
141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160  
161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180  
181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200  
201   202   203   204   205   206   207  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום