דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > מין בטוח > התמודדות עם הריון לא רצוי והפסקת הריון

שבוע טוב ושלום לך, יש לי חברה שעברה הפלה ליפני 4 ימים. ביום הראשון היו לא הפרשות מהנרתיק ואפילו טיפה דימום. ביומים אחרי לא היה לה כלום.. ואתמול התחיל לה דימום קטן כזה לא כמו דימום של ווסת אלה תחתוניות יומיומיות היא שמה ויש טיפה דם. היא ביקשה ממני לברר עם זה בסדר הענין הזה שזה ככה?.. אה ועוד משהו.. יש לה דף שכתבו בו- לא להישתמש בטמפוננים.. כמה זמן אי אפשר להישתמש בטמפון אחרי הפלה? וכתוב לא לקיים יחיסי מין במשך שבועים. למה אסור?... אפשר לקיים יחיסי מין עם אמציעי מניעה כי אחרי הפלה האזור של האישה רגיש וחסוף ככה שלא להיקלט להיריון שוב פעם.
בת 17
שלום לך.
איך נעשתה ההפלה? האם נאמר לה שצריך להיות דימום או לא?
לגבי טמפונים - יש המלצה לא להשתמש בהם כל עוד יש דימום מההפלה. לאחר מכן, בווסת הבאה, אין בעיה להשתמש בטמפונים באופן רגיל.
לגבי קיום יחסי מין - מאחר שהיתה התערבות במערכת המין והכל פתוח פצוע וחשוף יש להקפיד לא לקים יחסי מין בתקופה הזאת על מנת למנוע זהומים במערכת המין של האישה! זיהומים אלה יכולים לגרום לסיבוכים ובעיות לא מועטות בעתיד ובהווה. לכן, התאפקו בתקופה הזאת.
ולגבי העתיד - האם אתם מתכוונים להתחיל ולהשתמש בגלולות על מנת להבטיח שלא יהיה הריון לא רצוי נוסף?
דברו על זה עם רופא/ת הנשים כאשר תפנו לביקורת בעקבות ההפלה שנעשתה.
שבוע טוב
חזרה למעלה
מדוע אסור לקיים יחסייי מיןן לאחר הפלה???
בת 18

שלום לך,

מיד לאחר ההפלה כל איזור הנרתיק וצוואר הרחם רגיש וחשוף ביותר לזיהומים. לעתים יש עוד דימומים וכאבים וכל אלה יוצרים אי נוחות שיש להתחשב בה גם כן.

מעבר לכך, באותו זמן היות שכל האיזור חשוף גם תתכן כניסה נוספת להריון, מה שעלול להוות סיכון להפלה נוספת.

לכן, מומלץ לקחת זמן כדי להתאושש, להרגע ולהתארגן עם אמצעי מניעה.

שבת שלום.

חזרה למעלה
יש לי חבר ויש לי רק בעיה אחת איתו הוא דיי שמן ואני לא ממש רוצה שאנשים ידעו שאנחנו במערכת יחסים כי אניילדה שנראת דיי טוב אז אים תוכלי לתת לי כמה עצות איך להרגיש יותר טוב אני ישמח כי אני אוהבת אותו ואני לא רוצה לסיים את הקשר תודה מראש
בת 12
שלום רב, ואם את נראת די טוב! ויש לך חבר שמנמן שאת אוהבת מאוד בגלל אישיותו המדהימה והמקסימה וחוכמתו הרבה ואהבתו אליך, מה זה אומר עליך?? להשתמע
חזרה למעלה
עברתי בעבר הפלה כירורגית. כעת נכנסתי לצערי להריון נוסף שאינו רצוי, ויש לי תור ביום ראשון הקרוב להפלה בכדורים הפעם. יש לי 2 שאלות. א'. אני מעשנת. האם עליי להפסיק מעכשיו ועד לתחילת הטיפול בעישון, או רק מרגע תחילת הטיפול? ב'. האם יש איזשהי חובה לשכב לנוח אחרי שאני משתחררת מביה'ח? כי יש לי באותם שני ימים שני ארועים משפחתיים שאני חייבת בהם נוכחות. בבקשה, תעזרו לי..
בת 20

שלום רב

עישון כידוע מזיק באופן כללי, הוא לוקח מהחמצן שצריך להגיע לתאים בגוף ופוגע במערכות שונות על ידי ריכוז ולבסוף זיהום המערכת. לכן עישון לא רצוי יתכן שבעיקר לפני טשטוש או הרדמה. יחד עם זאת לא ידוע לי שאת חייבת להפסיק לעשן לשם כך, רצוי מצד שני (אם שאלה כזו עלתה) שתפני לרופא/ה משטפל/ת או למכון המבצע ותתיעצי איתם מה נכון לעשות.

חובת המנוחה מגיעה מעצם הטראומה שהגוף עובר! אין זה אומר שאת צריכה לשכב שלושה ימים עם רגלים למעלה אך חולשה תהיה ולכן רצוי לנוח! יתכן שתוכלי להגיע לאירועים ולהיות רגועה כמו גם לקצר את שהותך בהם. בכל אופן גם בנושא זה הייתי מייעצת לך לשוחח עם הרופא/ים המטפלים או עם המכון בו תבצעי את ההפלה.

רצוי להתחיל ליטול גלולות ולא לזעזע את גופך בטראומות שיהיה לו קושי להתגבר עליהן.

שבת שלום.

חזרה למעלה
היי לכם חזרתי..ועברתי את הכל לרוע מזלי.. זה היה ממש קשה היתי מאושפזת עד היום. ביום חמישי כשהגעתי עשו לי בדיקות והתחילו לתת לי את הכדורים שאמורים לעשות לי צירים. כל 6 שעות היו מכניסים לי לנרתיק 2 כדורים והייתי צריכה לחכות יותר מ18 שעות בשביל שיפעלו... זה היה נורא הכאבים היו בלי סוף והייתי בצום 20 שעות בלי אוכל... ההפלה קרתה אתמול בבוקר בחדר שבו הייתי 'ילדתי את העובר' ואז ישר העבירו אותי לחדר שבו עשו לי את הגרידה... הצירים היו נוראיים היה לי נורא קשה אבל חבר שלי תמיד היה איתי שם ועזר לי לעבור את זה.. מסכן סבל נורא לראות אותי במצב שהייתי... עשו לי הרדמה חלקית לפני ההפלה ועד עכשיו כואב לי באזורים האלה.. היום בבוקר השתחררתי אחרי שעשו לי בדיקת דם לראות עם איבדתי יותר מידי דם כי מאז ההפלה יש דימום ועכשיו אני צריכה לחכות בערך שבוע עד שיעבור לי... צוות הרופאים הכי טובים שפגשתי אי פעם.. בפוריה מחלקת הילודה, הם כל כך עדינים וטובים חייכניים ודיברנו איתם הרבה והם ניסו כמה שיותר לעזור לי לעבור שימחו אותי תמיד פשוט בחיים לא ראיתי דבר כזה...אני כל כך שמחה שהכרתי אותם רק חבל שזה היה בדרך כזאת.. לא נורא העיקר עברתי את זה ועכשיו אני כמה שיותר נחה קשה לי עדיין להתאושש מזה מבחינה פיזית.. אני עדיין חלשה והכל והרופאים אמרו שיקח כמה ימים כך שבעיקרון אני בסדר עכשיו רציתי שתדעו =]... תודה על ההקשבה או יותר נכון הקריאה שלכם.. יהיה איתכם בקשר ערב טוב..ותודה
בת 16
שלום רב, חמודה, ראשית בשעה טובה שאת אחרי זה!! ואני שמחה לדעת שאת מתאוששת. אין ספק שהפרוצדורה לא קלה ולא נעימה ואני כל מקוה שמעכשיו תוכלי להגן על גופך שלא יעבור את אותה הטראומה שנית. שמחה מאוד מאוד לשמוע שלמרות כל מה שעברת הרופאים והצוות היו כל כך חיוביים ומעודדים ושהקלו עליך את התהליך, אני רוצה גם לשבח את חברך שהיה שם איתך, אחראי, דואג ואוהב - ישר כוח!! אנא, החלימי ומהר, הרגישי טוב וחיזרי לפעילות הרגילה שלך, ובין היתר הגיעי לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך והיפגשי איתנו כדי להתאים לך גלולות ולשמור על גופך ונפשך. החלמה מהירה ולהתראות
חזרה למעלה
יש לי שאלה.. שאלתי בבית החולים עם אני צריכה משהו כאילו כדורים או סוג אחר של תרופה בשביל להפסיק לייצר חלב בחזה והם אמרו לי שאני עדיין בשלבים מוקדמים של יצור החלב גם עם זה חודש 5 וסופו ואני פשוט לא צריכה לגעת בחזה שלי וזהו.. אבל יוצא לי מהפטמות חומר שקוף כזה קצת ולפעמים קצת צהוב לבן כזה מה אני אמורה לעשות בקשר לזה הריי בכל זאת אמרו לי בבית החולים שאני לא צריכה כלום אבל מה לעשות בינתיים שזה יוצא? ומתי החזה שלי ירד הוא נורא כואב לי ונורא חזק קשה לי איתו.. מחכה לתשובה צהריים טובים =]
בת 16

שלום לך

קראתי את ההתכתבויות שלך , צר לי שנאלצת לעבור את התהליך שעברת ואני רואה שאת עוברת אותו  בסדר, עם תמיכתו של החבר וזה מצויין,

לידה מוקדמת היא אקט פולשני לגוף וככזה הוא כולל תופעות גופניות, הגוף מגיב לפעולה כפי שאת מרגישה, קיימת גם צניחה הורמונלית בגלל הפסקת ההריון ומתחיל ייצור חלב השדיים, מה שחשוב: לא ללחוץ על הפטמה לשם הוצאת הנוזל, לעקוב שהשד לא קשה, ועור השד לא ישנה צבעו לאדום,מה שמקל על התופעות הללו זה עלי כרוב, את יכולה לקחת עלה ולעטוף איתו את השד וללבוש חזיה, גם לישון עם חזיה , את עלי הכרוב להחליף מספר פעמים ביום. לאחר שיפסיק ייצור החלב השד יחזור לגודלו הרגיל.

במידה וקיים קושי בשד עור אדום או עלית חום גוף יש לגשת לרופא.

בהצלחה ובריאות שלמה

 

חזרה למעלה
כן עשיתי בדיקה ויצא חיובי..ואני הולכת מחר לדבר אם המפקד שלי והכל..אבל מה שמדאיג אותי איך אני יספר לו שאני בהריון הוא לא יודע בדקתי היום!!! ואיך מספרים לחברה שלו!
בת 18

שלום לך,

את בהריון כעת, ומתכוונת להתחיל לעבור את כל התהליך של הפסקת ההריון ומאוד נסערת. את רוצה לגלות לידיד שלך ששכבת איתו שאת בהריון. הבחירה היא שלך מתי לספר, ולמי לספר. מה את רוצה מהידיד הזה? האם את רוצה רק שידע שאת בהריון? האם את רוצה שהוא ילווה אותך בכל התהליך של הפסקת ההריון? תכווני את השיחה שלך לפי מה שאת רוצה ממנו. לגבי החברה שלו - מה היא קשורה להריון שלך? אם היא לא קשורה להריון הזה - למה לה לדעת? האם שכבת עם הידיד הזה בזמן שהם כבר היו חברים? בכל מקרה, אני מציעה לך להגיד את האמת, ולא להסתבך בשקרים ובקומבינות. לילה טוב.

חזרה למעלה
תודה אני עוד הפעם מודה לכם על תמיכתכם החמה.. נשמע מצחיק מצד אחד אבל מצד שני לא.. אני עושה את ההפלה מחר הכל התסדר בסוף.. כך שאין לנו למה יותר לחכות וזהו מחר אני הולכת לעבור ת זה סוף סוף.. אני שמחה שאני בקשר איתכם תם מאוד עוזרים לי שוב תודה על הכל. בתחילת שבוע או במוצ'ש אני כבר יחזור אליכם עם הבשורות הטובות. לילה טוב ושוב תודה מקרב לב =]
בת 16
בבקשה. שמחנו לעזור. אני מקווה שהכל יעבור בסדר ובקלות ושנשמע בשורות טובות. לילה טוב ומחזיקים לך אצבעות למחר. חיבוק גדול. כל טוב.
חזרה למעלה
בעיההה דחוףףף : ( אני בהריון מידיד שליי!!! ויש לו חברה והכל עכשיו הסתבךך אני בהריון מידיד שלי!!! והכי גרוע זה שיש לו חברה וחברה שלו לא יודעת בכלל שמישהי נכנסה להריון ממנו מה עושיםםם?!!
בת 18

שלום לך,

מהשאלות הקודמות שלך אני מבינה שאת חיילת. אני רוצה קודם לוודא שאכן עשית בדיקת הריון ושהתשובה יצאה לך חיובית ושאת בהריון. אם את מעוניינת להפסיק את ההריון הזה, בבקשה פני לרופא/ה ביחידה שלך, ספרי לו /לה על ההריון, ותבקשי לעבור הפסקת הריון . אם אין רופא/ה ביחידה שלך, פני לחר'פ הקרוב אלייך. ספרי על ההריון . שם יבדקו אותך, ויפנו אותך להמשך טיפול. הפסקות ההריון במדינה שלנו נעשות בצורה חוקית ובבתי חולים. לאחר הפסקת ההריון תמשיכי בשירות הצבאי שלך כרגיל. בבקשה פני בהקדם לרופא/ה, כי כשמדובר בהפסקת הריון כל יום הוא חשוב. אם את רוצה לשוחח איתנו בטלפון, הסתכלי בדף הבית שלנו, מצד שמאל למעלה, יש את רשימת הסניפים, כתובות, ימים ושעות קבלה ומספרי טלפון. את מוזמנת ליצור קשר. כל טוב.  

חזרה למעלה
שלום , במקרה של הפלה יש אפשרות לעשות ללא ידיעת הורים והאם זה עולה כסף מתחת לגיל 18. אשמח לתשובה בהקדם , תודה..
בת 17

שלום לך,

כן. אפשר לעשות הפלה בלי ידיעת ההורים. מתחת לגיל 18 ההפלה היא ללא תשלום. אם את בהריון, פני אלינו ונוכל ללוות אותך בכל התהליך של הפסקת ההריון בצורה מקצועית, דיסקרטית וללא תשלום. יום טוב.

חזרה למעלה
שלום לכם... הייתי חייבת לספר לכם כי אתם חלק מזה ויודעים על זה... 1- אני בהריון ובחודש ה5 כבר.. לא ציפיתי לזה ולא ידעתי שכל כך מתקדם.. לא הרגשתי כלום ואני רגילה שהמחזור לא מופיעה לפעמים אז לא חשבתי על זה בכלל...מוזר.. 2- הייתי אתמול בבית חולים זיו בצפת ושם עשו לי את האולטרסאונד. מחר אני עושה את כל שאר הבדיקות לפני ההפלה. 3- ההורים שלי לא יודעים על זה אני לא מספרת להם אבל אני עושה את זה יחד עם קרובת משפחה שלי שהיא מבוגרת, עם חבר שלי ועם עוד אנשים שעזרו לי עד עכשיו כמו עובדת סוציאלית ובחור אחד גם מבוגר שאחראי אצלנו על נערות בהריון לא רצוי וכו'. להגיד לכם את האמת לא קל לי ולחבר שלי, אנחנו בלחץ וזה נורא קשה. אני הולכת להיות מאושפזת 3 ימים ואז רק ישחררו אותי.. תודה על העזרה שלכם בכל זאת.. למזלי גיליתי את זה עכשיו ולא מאוחר יותר.. אני יחזור לספר לכם בהמשך מה יהיה. תודה וצהריים טובים
בת 16
שלום לך.
אני שמחה שאת מוקפת באנשים שיהיו איתך לאורך התהליך.
את מאוד בוגרת ועושה את המעשה הנכון. אל תהססי ואל תצטערי לרגע. את ילדה צעירה שכל החיים לפניה. תינוק צריך לבוא לעולם כשאת מוכנה ורוצה אותו. לכן, אל תרגישי רע עם המעשה בשום שלב של ההפלה.
שיהיה לך בהצלחה ענקית!
חזרה למעלה
שלום.אתמול גיליתי שאני בהריון ורופאת הנשים שלי אמרה שאני בשבוע ה5+6. אני מעונינית בהפסקת הריון דרך כדורים ויש לי ועדה רק בעוד 4 ימים כי אני מחכ הלתשובות מבדיקת דם.אמרו לי שבלי בדיקת דם אני לא יכולה לגשת לוועדה. למי אני יכולה לפנות שיביאו לי את התוצאות באותו יום או יום אחרי לפחות כדי שאני יגש ויספיק לעשות את ההפלה דרך הכדורים אני נורא מפחדת שיהיה עיכובים בגלל הבדיקות שיגיעו אחרי הרבה זמן וזה מה שיגרום לי בוסף לא להספיק תץ7 שבועות ולעשות גרידה. ישלי הזמדנות לרוץ עם זה למי אני פונה איך אני מזרזרת את העינינים והיכן אני יכולה לעשות בדיקת דם מהירה כדי שהכל יסתדר..אשמח לתשובה מהירה אני נורא בלחץ..תודה רבה.
בת 19
שלום לך.
את ההפלה עם המיפיג'ין ניתן לעשות רק עד השבוע השביעי להריון, שלושה שבועות איחור בווסת, וגם זה תלוי בשיקול דעתו של הרופא. מכאן את מבינה שאם אני סופרת נכון, הדרך הזאת כבר לא ממש רלוונטית לגבייך.
אני מציעה לך לפנות טלפונית לסניף דלת הפתוחה הקרוב לביתך ושם לקבל את כל המידע לגבי וועדת ההפלות והדרך בה ניתן לעשות הכל במהירות המירבית.
בהצלחה
חזרה למעלה
ברגע שיוצא לי תשובה חיובית בבדיקת הריון ביתית ואני מעוניינת בהפלה, מה אני אמורה לעשות? אם אני סטודנטית האם יש דרך לעשות את זה בעלות נמוכה? ואני נמצאת בירושלים ואשמח לדעת לאן לפנות. תודה
בת 24
שלום לך.
אנא פני לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך. שם המתנדבות ייפרשו בפנייך את כל האפשרויות העומדות לפנייך. אנחנו נותנים שירות עד גיל 25.
שבת שלום
חזרה למעלה
חברה שלי גילתה שהיא בשבוע 7 להריון בבדיקת אולטראסאונד. אמרו לה שהשיטה להפיל לאחר תקופה זו היא באמצעות זריקה בישבן. שמעתי על כדורים ועל ניתוח גרידה, אך מעולם לא שמעתי על זריקה להפלה שלא בהקשר להריון חוץ רחמי. הזריקה תתרחש בבית חולים איכילוב. האם תוכלו להסביר לי על מה מדובר? האם היא תתאשפז ותישאר שם או תישלח הביתה ומהם תופעות הלוואי. אודה לתשובתכם בהקדם.
בת 21

שלום לך,

אין שום הפסקת הריון שהיא באמצעות זריקה. מי אמר לה את זה? הפסקת הריון אחרי שבוע שביעי היא באמצעות גרידא. מדובר בהרדמה מקומית באשפוז יום כך שאיש לא יצטרך לדעת על זה אם לא תרצה שידעו. היא תבוא בבוקר ותחזור הביתה אחרי הצהריים. אנא צרו איתנו קשר בדלת הפתוחה בתל אביב 03-5101511 ביום ראשון בין השעות 14:00-18:00 ונסביר לה את כל הפרוצדורה. אם היא תצטרך, נלווה אותה לועדה להפסקת הריון ונהיה איתה בכל התהליך. שלא תעבור את זה לבד.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
שלום חזרתי בשאלה שמדאיגה אותי מאוד ואני פשוט כבר לא יודעת מה לעשות... אתם יודעים הרי שאני וחבר שלי מקיימים יחסי מין ובטוחים עם קונומים כמו שצריך ורק של דורקס כי לדעתי הם הכי מגנים עכשיו אנחנו לא יודעים עם משהו השתבש ואני נורא מודאגת מהאפשרות שניכנסתי להריון לא קיבלתי כבר חודשיים מחזור אבל לפי מה שאימי אמרה יכול להיות שזה בגלל העצבים שלי בזמן האחרום בעבודה ובבית וגם מהמחלה שהייתה לי שדרך אגב עוברת לי לאט לאט... עשיתי שלוש בדיקות הריון והם הראו לי תוצאות משונות אחד עם קו אחד שזה שלילי ושתיים אחרים עם קו אחד חזק וקו אחד ממש חלש ואני לא יודעת מה זה אומר.. ללכת לרופא נשים בקופת חולים שלי אני מפחדת מכירים שם את ההורים שלי ואני מפחדת שחס וחלילה עם אני בהריון לא משנה כמה אני יגיד להם לא לספר הם בכל זאת יספרו.. אני לא יודעת מה לעשות לנסוע לקופת חולים אחר מחוץ לקצרין העיר שאני גרה בה אני לא יכולה אין לי אפשרות..בקשר לסימנים או משהו בדקתי באינטרנט סימנים ראשונים להריון ואין לי שום דבר לא הרגשתי בגלל בחילות בחודשים האחרונים היה כתוב גם משהו לגבי פטמות שמתכהות וכאלה ואין לי שום סימנים בל אני בכל זאת מפחדת ונורא דואגת ביחד גם חבר שלי...רציתי לשאול עם יש אפשרות אולי לעשות בבית חולים נגיד אצלנו במד'א בדיקה עם קיים דבר כזה או משהו אחר שתוכלו להציא לי כי מחוץ לעיר אין לי איך לצאת אני עם ההורים שלי יותר מידי בקשר בגלל זה אין לי איך להתחמק .. אני מבקשת בבקשה כל עזרה אפשרית. מחכה לתשובה מהר ערב טוב.
בת 16

שלום לך,

לפי תוצאות הבדיקה שכתבת לנו, יש סבירות גבוהה שאת בהריון. בערכה הביתית לבדיקת הריון, יש סבירות גבוהה להריון כאשר מופיעים שני קווים צבעוניים ברורים - קו אחד בחלון הבדיקה וקו שני בחלון הבקרה. שני הקווים לא חייבים להיות באותו הצבע, קו אחד יכול להיות בהיר יותר מהשני, ולעוצמת הצבע אין משמעות. כשמופיעה תוצאה כזו, פירושה שקרוב לוודאי שכן יש הריון. אני שומעת ממך את הפחד והדאגה שלך, אבל קודם כל צריך לוודא את העיניין של ההריון, ועכשיו.

אפשרות ראשונה שאני מציעה לך - להיות אמיצה, וכן לספר להורים, כי את ביחסים טובים וקרובים איתם, וביחד איתם לפנות למרפאה בקצרין.

אפשרות שנייה - להגיע אלינו לסניף בחיפה בהקדם. ימי הפעילות של הסניף בחיפה - ימים שני, שלישי ורביעי, בין השעות 1600-1900, ברחוב הפרסים 15 בחיפה, טלפון 04-8510739. כשתגיעי אלינו, נוכל לוודא את ההריון, ולהתחיל לעשות את כל מה שדרוש כדי לעזור לך בצורה מקצועית, דיסקרטית וללא תשלום, וכמובן ללא ידיעת ההורים.

אפשרות שלישית - לגשת לעובדת הסוציאלית של המרפאה שלך בקצרין, ולספר לה. אבל היא תצטרך לערב את ההורים.

בבקשה אל תתעכבי, כי אם את בהריון - כל יום חשוב שמדובר בהפסקת הריון.

יום טוב.

חזרה למעלה
והאם כאשר עוברים הפלה בפרק זמן של שבועיים להריון,זה בצורת ניתוח או שבולעים סוג מסויים של כדור?
בת 16

שלום לך,

הפסקת הריון עד השבוע ה 7 להריון מתבצעת בעזרת בליעת כדורים מיוחדים שניתנים בפיקוח בבית חולים, בהשגחה של כמה שעות. כל טוב.

חזרה למעלה
ואם ישנו מצב וכן נכנסתי להריון,האם ההפלה מסוכנת?האם יכול להווצר מצב שאני לא אוכל ללדת יותר בגלל ההפלה ?מה הסיכונים?האם כדאי לקחת אותם? תודה רבה
בת 16

שלום לך,

אם כן נכנסת להריון, אולי כדאי לשאול האם את מסוגלת בגיל 16 להיות אמא, לדאוג 24/7 לייצור חסר ישע שתלוי רק בך לקיומו, לעבוד כדי לפרנס אותו, לחנך, לטפל, להאכיל, לעבור לילות רבים ללא שינה, לתת, להעניק, לקבל ולהכיל? האם יש לך מערך תמיכה שיכול לעזור לך בכלל וברגעי משבר עם התינוק? אני חושבת שהתשובה בגדול היא 'לא'. את יכולה לבחור ללדת את התינוק ולמסור אותו לאימוץ. אבל נראה לי שזו לא אופציה. המחיר שלה יקר מידי נפשית, גופנית ורגשית, מה שנשאר כאן ריאלי זה הפתרון של ההפלה. ההפלות במדינה שלנו הן חוקיות, ומבוצעות בבית חולים או במרכז רפואי מסודר, ובדרך כלל לא יתעוררו בעיות ולא תהיה אחר כך בעייה להיכנס להריון. כל טוב.

חזרה למעלה
אני בהריון ומעוניינת לעשות הפלה איך אני עושה הפלה בלי שהוריי ידעו?
בת 18

שלום לך,

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל מה שקשור להפסקת ההריון. אני מבקשת ממך ליצור קשר בהקדם עם אחד הסניפים של הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך. בדף הבית שלנו, למעלה משמאל, תמצאי לשונית ובה פירוט הסניפים שלנו, כתובות, מספרי טלפון, ימים ושעות קבלה. בבקשה צרי קשר עם הסניף הכי מהר שאת יכולה, כמובן בהתחשב בימים שהוא פתוח. אם הסניף שלך פתוח היום - צרי קשר איתו עוד היום. בסניף נעזור לך בכל מה שקשור לבדיקות לקביעת ההריון וגיל ההריון, נלווה אותך לוועדה להפסקת הריון, ונלווה אותך עוד ככל שתרצי וככל שיתאפשר. העזרה שלנו היא דיסקרטית, מקצועית וללא תשלום. הורייך לא ידעו. מחכים לך. כל טוב.

חזרה למעלה
שאלה העם בתפתחות של הגוף מפסיקה אחרי שקיימת יחסיי מין פשוט אמרו שזה הורס להתפתחות וזה מפסיק או מפריעה להיתפתחות של הגוף ? שאלה שנייה העים בדלת פתוחה עושים הפלה בחינם בלי לידע להורים ? אני בת 15 תודה מי ראש
בת 15
שלום לך, מומלץ להתחיל לקיים יחסי מין בשלב שבו הגוף כבר מפותח מספיק, אך אין גיל ברור ומוגדר. פעילות מינית אינה פוגעת בהתפתחות הגופנית כל עוד היא נעשית בצורה נעימה ועדינה. בדלת הפתוחה ניתן סיוע וליווי לנערות שזקוקות לעשות הפלה בשל היריון לא רצוי. באופן כללי לנערות שצריכות לעשות הפלה, ההפלה היא חינם ואין חובה לידע את ההורים אם הנערה לא רוצה לידע אותם. יום נעים.
חזרה למעלה
שלום, יש לי שאלה: השבוע הייתי אצל חברה והיא הראתה לי בגדים חדשים שהיא קנתה.. היא הורידה בגדים מולי וקצת התגריתי מלראות את החזייה שלה אבל בפעם השנייה שהיא הורידה חולצה (כדי להחליף לחולצה אחרת) זה ממש לא עניין אותי ולא גירה. האם זה נורמלי? מה גם שהייתי במחזור אז יש השפעה כלשהי של המחזור..? אני חושבת שאני פחות מתגרה מגברים מאשר מנשים כי לא יצא לי ממש להתגרות כשאני עם בן: למשל ראיתי השבוע ברחוב גבר עם גוף יפה ולא התגריתי, אבל לעומת זאת ראיתי נער שהוא ידיד של אחותי והלב שלי דפק מרוב התרגשות של לראות אותו ואפילו הידיים שלי רעדו (אני חושבת שנדלקתי עליו...). האם זה אומר שאני לסבית בגלל הגירויים או שאני ביסקסואלית או בכלל סטרייטית? מתי אוכל לדעת בוודאות?
בת 15
שלום לך.
גיבוש הזהות המינית הוא תהליך שלוקח זמן. כל התגובות שלך  נורמאליות ולא מצביעות על שום דבר מיוחד או חריג.
אל תנסי לנתח כל דבר שאת חשה. פשוט, תזרמי עם הדברים.
חופש נפלא
חזרה למעלה

שלאה 161 עד 180 מתוך 405

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום