דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

עוד שאלה...האם בסניף שלכם בתל אביב ניתן לבצע בדיקה כללית על כל מחלות המין?
בת 17

שלום,

 את הבדיקות ניתן לעשות בקופות החולים וכן במרפאת לוינסקי שאנו מסייעים בתיווך לגביה.

 

 

חזרה למעלה
היי..שאלה לי אליך,אם אני לא בתולה וקיימתי סקס באופן קבוע במשך חצי שנה-נהניתי,לא כאב ולא כלום.וכרגע שכבתי עם פרטנר חדש שיש לו איבר מין ענק(יותר מדיי)וכאב לי,זה ניחא,אבל גיליתי שירד לי דם לאחר מכן.יש סיכוי שפגעתי בעצמי נזק כלשהו מלבד קריעת הקרום?
בת 17
שלום רב, אם קיימת יחסי מין במשך חצי שנה, סביר להניח שקרום הבתולין כבר לא קיים. מכיוון שאיבר המין של הבחור החדש מאוד גדול יתכן שאזור הנרתיק נפגע מעט וזה יעבור. לא נראה לי שזה יהיה נזק אלא אם כן הוא נדחק ממש בכוח ואז יש צורך לגשת לבדיקת רופא/ת נשים. בהצלחה
חזרה למעלה
נכון את צודקת הבעיה שאני לא רציתי שהוא ייהיה הראשון שלי שמרתי את עצמי בשביל גבר אחר והוא אחרי ארבע ימים לקח אותי לחדר ולא רציתי לשכב איתו אבל כבר שהתחיל ניסיתי להחריק אבל לא היה לי את הכח להיתנגד כי הוא הכניס בכח ..והיתפללתי שלא ירד לי דם חוץ מי זה יש לו מאוד קטן ודק לשאלה שלי..האם יש סיכוי שאני ישכב פעם שניה עים הגבר שאני אוהבת וירד לי דם או שכבר אין סיכוי ?
בן 19

שלום לך

את מתארת סיפור קשה, כל מה שנעשה בגופך חייב להיות עם הסכמה מלאה שלך, בשום פנים ואופן לא להרשות לבצע בגופך מה שאת מתנגדת לו, ושעושה לך רע, על פי תאורך וההגדרה כנראה שעברת אונס , זוהי עברה קשה שענישה בצידה. את צריכה להתלונן על כך, לא לוותר

כל טוב לך

חזרה למעלה
שלום אני בת 17 ולפני כשבוע וחצי התחלתי לקחת גלולת הרמונט ממתי אני יכולה לשכב ללא קונדומים? והתחלתי לקחת את הגלולה ביום הרביעי של הווסט (בהייעצות גניקולוגית)
בת 17

שלום לך,

קודם כל יופי שהתחלת לקחת גלולות בצורה מסודרת

מקובל להגיד שאת מוגנת לגמרי כבר מהקופסא הראשונה אך רצוי לחכות לקופסא השניה ליתר ביטחון.

ההמלצה שלנו היא בכל זאת גם בהמשך לא לוותר על שימוש בקונדום שמגן עליכם ממחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס, צהבת ומחלות נוספות. הקונדום משמש גם כהגנה נוספת במקרה של שיבוש בגלולות.

כל טוב

חזרה למעלה
קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בזמן מחזור . בלי אמצעי מניעה . ואני לא לוקחת גלולות , כנראה שהוא טיפה גמר בפנים .. רציתי לדעת אם יש אפשרות להיכנס להריון בזמן מחזור .
בת 20

שלום לך,

לפי מה שאת מתארת הסיכוי להריון הוא נמוך ביותר, אבל!!! לא ניתן לשלול בוודאות, אם תקבלי וסת בזמן אז הכל בסדר, אם יהיה איחור של מעל שבוע צריך לבדוק בכל זאת להריון.

לא מומלץ לקחת סיכונים ועדיף להתחיל לקחת גלולות בצורה מסודרת כדי למנוע בוודאות הריון לא רצוי.

את מוזמנת לפנות לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים למקום מגורייך ולקבל יעוץ מתאים לך בסודיות מלאה וללא תשלום.

בנתיים השתמשו בקונדום!!  הקונדום גם מקנה הגנה (אם כי לא מלאה ) מהריון לא רצוי וגם מגן בפני מחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס צהבת ומחלות אחרות.

כל טוב

 

חזרה למעלה
1.באיזה מקרים מחלת האידס נוצרת? 2.במקרה שאני יורד לבחורה מה הסיכויים שלי להידבק ממנה במידה היא חולת איידס או במחלת מין אחרת? 3.במקרה שבחורה יורדת לי מה הסיכויים שלי להידבק ממנה כאשר חולה אידס או מחלת מין אחרת? 4.האם אפשרי להידבק מבחורה דרך רוק(אם יש פצעים בפה או לא)? 5.אם אפשרי להידבק דרך מציצת הפטמות של בחורה אשר חולה באיידס או מחלת מין אחרת? 6.האם אפשר להידבק מבחורה לאחר מין אנאלי באיידס או מחלת מין אחרת(בלי קונדום)? 7.האם כאשר אני מאוננן לבחורה נגועה באיידס או מחלת מין אחרת כאשר נוזל הכוס שלה נשאר על אצבעותיי ולאחר מכן נוגע באיבר מיני עם אם אותו אצבעות(מאוננן או חובש קונדום) האם אני יכול להידבק? סליחה על שפה גסה כל זאת כדי לדעת מידע מפורט על גורמי הידבקות ואולי להימנע מהם תודה.
בן 18

שלום רב

שאלותך חשובות, ממקודות ועמוקות להלן אתרים שתוכל לקבל המון מידע ואף יותר ממה ששאלת.

'דוקטורס' לשונית מין ומיניות, מחלות זיהומיות וכו'.

www.itam.org.il

www.clalit20plus.co.il

בהצלחה

 

חזרה למעלה
אני מבת ים אבל לא אמרת לי אחרי כמה זמן אני צריך לעשות את הבדיקה לאחר המגע ואך קוראים לה חייבים לחכות 3 חודש בשביל שתהיה תוצאה מדויקת? והאם אני יכול לעשות אותה בקופת חולים רגילה ? ובאמת תודה אני מודה לכם
בן 27

 

שלום רב,

בקופת חולים כללית אפשר דרך האתר שלהם למצוא במנוע החיפוש של האתר פרטים על בדיקות איידס וכו'.

להלן האתר

בהצלחה

http://www.clalit.co.il/communityserver/forums/thread/660170.aspx

חזרה למעלה
שלום אחרי כמה זמן של מגע מיני צריך לעשות בדיקת איידס ואך קוראים לבדיקה הזאת והאם אפשר לעשות אותה בקופת חולים רגילה
בן 27

שלום לך,

תוכל לברר את כל הפרטים במספרי הטלפון שכתבנו לך בתשובה הקודמת. כל טוב.

חזרה למעלה
שאלתי אותך לפני כמה זמן על חבר שלי שלבש תחתונים של מישהי וגמר בהם ואמרת שיש הפרשות ועם היה לה איידס אפשר להידבק ועם התחתונים היו אחרי כביסה וגם היה לה איידס גם אפשר להידבק ?
בן 27

שלום לך,

אם התחתונים היו נקיים, והיא בכלל לא לבשה אותם, הסיכוי קלוש ביותר. נגיף האיידס לא חי באוויר. נגיף האיידס מועבר דרך נוזל הזרע ודרך הפרשות הנרתיק של האישה. כל טוב.

חזרה למעלה
שלום אני רוצה לעשות בדיקת איידס בשביל לדעת עם נדבקתי ואני רוצה לעשות אותה בקופת חולים איזה בדיקה להגיד לרופא שייתן לי לעשות יש לזה כמה בדיקות ? מה השם של הבדיקה שאני צריך להגיד לרופא בשביל לדעת שאני בריא ולא נדבקתי באיידס ואחרי כמה זמן לאחר המגע מיני יש לבצע את הבדיקה על מנת שייתן לי תשובה מדויקת ? תודה רבה
בן 27

שלום לך,

ישנם מרכזי איידס בארץ בהם הבדיקה היא חינם וכוללת גם ייעוץ מאנשי מקצוע. אם תכתוב לנו היכן איזור מגורייך, נוכל לתת לך את המרכז הקרוב אליך. בכל מקרה אני מעבירה לך כמה מספרי טלפון שיכולים לעזור לך - קו פתוח של הוועד למלחמה באיידס בתמיכת משרד הבריאות - 03-5108787 . מרפאה למחלות מין בתל אביב - 03-5373738 . מרפאה למחלות מין בחיפה - 04-8619719. כל טוב.

חזרה למעלה
חבר שלי לבש תחתונים של מישהי אונן בהם וגמר בתוך התחתונים והוא מפחד שלא היה חיידקים של איידס בתחתונים שלה האם אפשר להידבק באיידס מכזה דבר עם היו חיידקים בתחתונים שלה ?
בן 27

שלום לך,

על התחתונים של האישה יש הפרשות מהנרתיק שלה. אם האישה היתה חולה באיידס, אז נגיף האיידס נמצא בתחתונים שלה בהפרשות מהנרתיק. אם הפין של החבר שלך בא במגע עם ההפרשות מהנרתיק - יש סיכוי להדבקה באיידס, כי היה מעבר של נוזלי גוף מדבקים.  כל טוב.

חזרה למעלה
שלום אני בחור בן 21 והייתי אצל נערת ליווי עם קונדום אבל קיבלתי ממנה מין אוראלי בלי קונדום למחרת שרף לי בשתן למשך כמה ימים ואפילו נדמה לי שהיה לי פצע קטן במקום שממנו יוצא השתן אני מאד חושש מפני כל סוג של מחלה כל שהיא אשמח אם תוכלי לומר לי את דעתך בנושא מזה אומר הסממנים האלה בדיוק?
בן 21
שלום רב, יקירי, עליך לגשת לבדיקה כיוון שאין לנו יכולת לאבחן. נא צור קשר ללא דיחוי עם הכתובות הבאות. 03-5613000 לשאלות כלליות על HIV/איידס, דרכי הדבקה, כיצד לשמור על עצמי, מה לעשות במקרה שאני לא בטוח, מתי לפנות ולמי - אתם מוזמנים להתקשר לקו הפתוח שלנו (בימי א'-ד', בין השעות 20:00 עד 22:00) - 03-5613300 03-5613300 -
חזרה למעלה
היי אני לוקחת גלולות פמינט ונשארו לי עכשיו בחפיסה 2 כדורים (שבוע שלישי) שחכתי לקחת את הגלולה אתמול בזמן (22:00) ונזכרתי רק 12 עות ו44 דקות אחרכך ואז מייד לקחתי אותה. לאחר מכן קיימתי יחסי מין ללא הגנה. מה לעשות עכשיו? אני לא יכולה להתקשר לגניקולוגית שלי כי היום שבת ואני לא יודעת אם אני צריכה לקנות פוסטינור או שלא חייבים. מה לעשות???
בת 18

שלום לך,

לפי התיאור שלך והתיזמון של לקיחת הגלולה נראה שאת מוגנת מהריון. את יכולה לקחת פוסטינור אך במקרה זה זה לא חיוני וקרוב לוודאי שתקבלי וסת בזמן , בשבוע הפסקה של הגלולות.

מה שחשוב להדגיש זה שחשוב להמשיך להשתמש בקונדום עד לקופסא הבאה כדי לא לקחת סיכונים מיותרים נוספים.

קונדום גם חשוב למניעת מחלות שעוברות ביחסי מין.

אם לא תקבלי ווסת בזמן יש לבדוק בכל זאת להריון.

כל טוב

חזרה למעלה
שלום לא הבנתי את כל הקטע של האיידס הזה הרי אם אנשים מקיימים יחסי מין וגומרים בחוץ איך עוברת המחלה?
בן 14
שלום רב, המחלה לא עוברת בזרע!! המחלה עוברת במגע של דם בדם!! וגם מחלות נוספות עוברות בנוזלי הגוף! כשמקיימים יחסי מין, יש לחץ של איברי המין זה בתוך זה!! נקרעים לעיתים קרובות נימים קטנים ויוצרים את המגע!! ככה נדבקים!! קונדום יהווה הגנה די טובה באופן יחסי בלבד. שימוש במחטים כמו שעושים קעקוע ולאחר מכן באותה המחט משתמשים למישהו אחר גם דם בדם. כמובן בשימוש בסמים, במין אנאלי וכו'. כנס לאתר שלנו לנושא איידס וקרא הרבה מידע!! ערב טוב
חזרה למעלה
שלום. ביצעתי בדיקת איידס בערך 5-6 שבועות אחרי יחסים אשר נראו לי חשודים. הבדיקה הראתה שהכל בסדר, האם אני יכול להיות רגוע ולדעת שהכל בסדר? אשמח לקבל תשובה מפורטת. תודה.
בן 31
שלום רב, אנו אתר הנותן מענה לבני נוער! ובכל זאת, יש מספר בדיקות שעושים לאיידס איננו יודעים איזו מהן ערכת ולכן יהיה עליך לפנות לאתרים הבאים כדי לקבל מידע מדוייק ומקצועי. בהצלחה הוועד למלחמה באיידס קו פתוח למידע: ימים א'-ה' 20:00-22:00. טלפון 03-5108787 תל אביב: גאולה 10א'. ימים א'-ה' 9:00-17:00. טלפון: 03-5100520 מרכז לבדיקות אנונימיות: ימים ב', ד' 17:30-20:00; יום ו' 10:00-13:00
חזרה למעלה
יש כזה דבר אמצעי מניעה ליחסים בין שתי נשים? יש בכלל דבר להעביר מחלות, יש דרך להמנע ממחלות?
בת 16

שלום,

אני מבינה שאת מתעניינת באמצעי מניעה נגד מחלות מין.

ראשית חשוב להבהיר, אם 2 הנשים מעולם לא קיימו יחסי מין בעבר(מכל סוג שהוא  גם אוראלי- פה, ואנאלי- פי הטבעת ) עם פרטנריות/פרטנרים  אחרות/ים , אין סיכוי להדבק במחלות מין.

הסיכוי להדבקה במחלות מין בין 2 נשים קיים אם כי נמוך יותר, תתכן אפשרות נמוכה  להדבקה באמצעות צעצועי מין.

לכן חשוב, כחלק מתחושת הנוחות והפתיחות,  בין היתר לשוחח גם על ההתנסויות הקודמות, במידה והיו, יש לעשות בדיקות למחלות מין, ובמידה ונמצא משהוא לטפל.

הסיכוי להדבקות באיידס הוא נמוך מאוד.

לבדיקות למחלות מין השונות ניתן לקבוע תור במרפאת לוינסקי שהיא מרפאה אונונימית וללא תשלום של משרד הבריאות,

בהצלחה !

 

חזרה למעלה
שלום! אני רוצה לעשות בדיקת איידס! אני מעוניין לעשות אותה בקופת חולים הקרובה לביתי.האם יש דרך אחרת לעשות בדיקת איידס הקרובה לביתי מבלי לבקש מרופא המשפחה לאשר בדיקת איידס.פשוט רופא המשפחה הוא מקיר אותי משאני ילד קטן ואני לא יוכל להסכל אליו בעיניים ולבקש שיאשר לי בדיקת איידס.
בן 17

שלום לך,

אנחנו מזמינים אותך לאחד מסניפי הדלת הפתוחה שקרוב למקום מגורייך, שם תוכל לעשות בדיקת איידס אנונימית בחינם, או לחילופין אתה יכול לפנות לאחד מסניפי האגודה למלחמה באיידס, שגם שם הם עורכים בדיקות ללא צורך באישור מרופא המשפחה.

בהצלחה. :-)

חזרה למעלה
שלום! בקשר לאיידס, אם אני מנשק את הפיטמה של מישהי, האם אני יכול להידבק באיידס ממעשה זה, (אני חושב שלא מכוון שאין מעבר בין הנוזלים של הגוף). האם זה נכון או לא נכון?
בן 17

שלום לך,

אתה צודק לחלוטין - אי אפשר להידבק באיידס מלנשק פיטמה של מישהי.

המשך יום טוב. :-)

חזרה למעלה
שלום.אם אני והבן זוג שלי במערכת יחסים בטוחה ואף אחד מאיתנו לא שוכב עם אנישם אחרים מחוץ למערכת היחסים,ואנחנו נוהגים לקיים מין אנאלי,האם יש סיכוי להידבק באיידס,צהבת או זיבה??
בת 18

שלום לך,

בטחון מלא יכול להשען על מספר עובדות: לשניכם זו המערכת המינית הראשונה, ו/או ערכתם בדיקות מקיפות לפני התחלת יחסי המין ו/או אתם משתמשים בקונדום.

אם משהו מזה לא התקיים הרי שאין ביטחון מלא, למרות הנאמנות והבלעדיות המינית.

אם אפשר לשאול: למה אתם נוהגים לקיים מין אנלי? האם אתם גם יודעים שאסור להחדיר את הפין לאחר שהיה בפי הטבעת לנרתיק? אני מקווה שכן... יתכן שזה קרה וזה חלק מהדלקת הפטרייתית שאת סובלת ממנה (ציינת זאת בעבר).

חג שמח.

חזרה למעלה
אהה ואם אין לה את הנגיף אז אין איידס חשבתי שכתוצאה מזה שאני עושה סקס עם אחת ואחר כך עם אחרת אז בגלל זה נגרם האיידס
בן 13

שלום לך,

הדרך היחידה להידבק באיידס היא לקיים יחסי מין לא מוגנים עם נשא/נשאית או חולה איידס. על מנת להימנע מלהידבק במחלה הזו מומלץ בחום להקיים יחסי מין מוגנים בקונדום. יש להקפיד על התוקף של הקונדום ועל שימוש נכון בו.

בהצלחה
חזרה למעלה

שלאה 41 עד 60 מתוך 150

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום