דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

לפני כמה חודשים היה לידיד ממש טוב שלי יום הולדת, אז כמובן שהגעתי אליו (הוא גר בעיר אחרת) והוא הפגיש אותי עם כל האנשים שהיו שם (כמובן שרובם היו בנים). אחד מהם התעניין בי במיוחד ואפילו הוסיף אותי לפייסבוק יום לאחר מכן, אבל אחר כך היה נתק של בערך חודש וחצי-חודשיים. ואז הוא פתח איתי שיחה בפייסבוק וביקש את המסנג'ר שלי, ונתתי לו והתחלנו לדבר. לפני בערך חודש, הייתי אצל ידיד שלי שוב, והוא פגש אותי שם יחד עם עוד כמה חברים משותפים שלהם, ואני הבאתי איתי את חברה שלי (שהיא ידידה מאוד טובה של ידידה שלי). בסופו של הערב התנשקנו ואחר כך הלכנו לבית שלו, שם ישבנו כמה אנשים ודיברנו והוא שלח לעברי כמה רמיזות רומנטיות ומיניות. בגלל שאני וידיד שלי גרים בערים מרוחקות יחסית, קשה לי לבקר אותו בתדירות גבוהה, אלא רק פעם בחודש-חודש וחצי (וכמובן שגם הוא בא לבקר). חבר של ידיד שלי, שהפך לידיד מאוד טוב שלי גם, הוא בן אדם מקסים ויש לנו המון תחומי עניין משותפים, אבל הוא גר רחוק והחברה הכי טובה שלי 'עושה פרצופים' כשאני מדברת עליו. השאלה שלי היא האם להתעלם מכל הרמיזות והסימנים שהוא שולח אליי (למרות שאני מחבבת אותו בתור ידיד ואולי בתור יותר) או להתעלם ולהמשיך הלאה?
בת 17
שלום רב, את מספרת על התידדות נעימה מאוד!! את מציינת שיתכן שאת חשה יותר מאשר ידידות כלפיו (אך את לא בטוחה)!! את מספרת שאתם גרים רחוק ולא יכולים להתראות בתדירות גבוה...בינתיים ושהקשר איננו נשמע טוב לחברתך... האם את מסוגלת לדמיין אתכם נפגשים רק פעם בחודש כזוג חברים??!! האם הוא הביע רצון להעמיק את הקשר ולהיות יותר מאשר ידידים, כפי שאת מרגישה!! את מבקרת את ידידך שהוא גם ידידו וזה אולי לגיטימי לבקר ידידים אך מה קורה כזה הופך להיות קשר רומנטי?? האם שיתפת את הוריך בהתלבטות?? רק את בסופו של דבר תוכלי להחליט אם זה נכון עבורך, לא להתראות איתו מידי יום (כמו שהיית עושה לו היה לך חבר שגר באזורך ולומד איתך באותו ביה'ס !!! חישבי עוד קצת אל תמהרי להחליט!! בהצלחה והחלטות קלות
חזרה למעלה
את ממש צודקת D: אבל זה קשה לי אני רגילה עליו ליחס שלו שהוא תמיד אוהב אותי וכל הזמן שם בשבילי עכשיו אני לא מקבלת אתזה וזה מעצבן אותי ^ אני ידידה של חברים שלו - ואני איפלו דולקה על אחד החברים הטוביםשלו -. הוא מסתכל עלי ? שאני מחבקת אותם ואני לא מבינה למה , הוא כל הזמן מסתכל עלי . מזה אומר שהוא כל הזמן מסתכל אלי ? O: שאני מתחבקת עים חברים שלו ?! O:
בת 14

שלום לך,

את קצת מבלבלת אותנו: אז הוא מתייחס אליך יפה או לא יפה? אוהב ותמיד בשבילך או מזלזל וכדומה???

עושה רושם שהוא כנראה מקנא, אבל האמיני לנו שזו לא הדרך להחזיר אותו אליך. יתכן גם שהוא כועס מאוד על כך שאת בקשר עם חבריו. יכול להיות? את עושה כל מיני דברים, אך בררי עם עצמך מאילו מניעים. האם את באמת דלוקה על מישהו או שאת רוצה 'להוציא לו את העיניים'? מה יש? שקצת יסבול כמו שאת סובלת, לא?

אם יש בכך אמת נסי להתרחק, להרגע, להשלים עם הפרידה... תני לעצמך להתאבל על סיום הקשר. אל תרוצי מייד לקשר חדש. זה עלול להיכשל.

בהצלחה.

חזרה למעלה
הילדה שאני אוהב אמרה לי שאין לה רגשות כלפיי.היא אמרה שיש לה רגשות גדולות כלפיי ילד אחד שאוהב אותה.. מה אני צריך לעשות עכשיו?איך אני אמור לתקן את המצב?
בן 14
שלום רב אין לנו יכולת להשפיע על תחושותיו של אדם זה או אחר כלפינו, אלא אם הם ילמדו להכיר אותנו ויתאהבו בנו!!! זו גם דרך שדורשת הרבה השקעה וסבלנות לא תמיד אפשר להבטיח את פירות ההצלחה!!! מדוע אתה חש צורך לתקן את המצב?? הרי היא אמרה את שלה וכל שנותר לך הוא לכבד את דבריה!! עליך יהיה להתגבר על אהבתך אליה ולמצוא מישהי שמאוד תרצה לקבל את אהבתך ותעניק לך אהבה גדולה בחזרה נכון??!! בהצלחה
חזרה למעלה
תודה על כל התשובות הן באמת עזרו לי. יש לי שאלה אני מרגישה שהילד שאני מחבבת אותו גם מרגיש אלי משו כי הוא מנסה להצחיק אותי ותמיד מבקש מימני להעתיק ש'ב וגם במיבחנים בצחוק וגם כשאני מבקש ממנו משו כמו עט או מחק הוא נותן לי ולבנות אחרות לא ובטיול האחרון ההינו הרבה ביחד ( אז גם חברה שלי וחבר שלו היו )ואני רואה שליפעמים הוא מסתכל עליי בשיעורים ואני חושבת שאני יגיד לו מה אני מרגישה כלפיו אבל אני מפחדת גם שסתם אני יעשהה לעצמי פאדיחות מה לעשות???
בת 13

שלום רב,

ממש שמחים לעזור ותודה על הפירגון!!

בעצם שאלתך חוזרת על השאלה ששאלת לאחרונה וזו נענתה לעומק!! התשובה של הפעם האחרונה עדין עומדת בעינה ולכן קראי אותה שנית ומשם תחליטי מה לעשות!!

בהצלחה

חזרה למעלה
אני מפחדת להתאהב כי אני חושבת שאני אפגע .]: ואני גם לא יכולה להיות עם בנים לבד כי אני מרגישה שאני נחנקת ואין לי אוויר אני לא יודעת מה זה יכול להיות בכלל מקווה שתעזרי לי .. *
בת 15
שלום רב, מי שרוצה להתנסות באהבה, צריך להרשות לעצמו להתאהב!! אף אחד בעולם או בכל תיאוריה או בכל ספר תורה לא קבע שאהבה היא חסינה מכאב או מאכזבה או בקשיים!! זה חלק מתהליך של צמיחה שהאדם בקשר הזוגי עובר וכן הזוגיות עוברת!! זה חלק מתהליך של התבוננות של האדם לתוך עצמו כאשר עליו ללמוד אם הוא יודע לאהוב ולהעניק והאם הוא יודע לקבל ולהיות נאהב כמו גם האם הוא בוגר מספיק לנהל מערכת יחסים תקינה ומצמיחה או אם הוא עסוק בבנית העצמי שלו ודורש להיות השולט במערכת היחסים ועל בן/בת זוגו...כך אנחנו בעצמם לומדים, כי אין בית ספר שמלמד אותנו להיות בני זוג מתאימים ונכונים!! אם תרשי לעצמך להתאהב, ותדעי שאכזבה, וקצת כאב לב הם חלק מזה!! תוכלי לשמור על עצמך מפני פגיעה שתחושי כאילו העולם חרב עליך כאשר משהו לא יהיה תקין או כאשר תאלצי להפרד או תחליטי לסיים מערכת יחסים וכו'!! כאמור זה חלק מתהליך שלם!! ולא הייתי ממליצה לאף אדם בעולם לוותר על ניסיונות לקשר ולהתאהבות!! מה דעתך?
חזרה למעלה
יש ילד בבית ספר שלי שאני דלוקה עליו ויש עוד ילדה אחת בכיתה שלי שגם דלוקה עליו והיא כול הזמן נמרחת עליו ....ואני לא יודעת אים היא יודעת שאני מאוהבת בו ואולי בגלל זה היא עושה את זה. איך אני יכולה לגרום לו גם שיתאהב בי או לדעת אים הוא מאוהב בי ? אודה לכם מאוד אים תעזרו לי !!!
בת 15

הי,

נראה שאת עסוקה באחרים  - איך הילדה השניה מתנהגת, ואיך אפשר לגרום לבן לאהוב אותך ובעצם - אלו הדברים היחידים שאת לא כל כך יכולה להשפיע עליהם. כי הרי אנחנו לא באמת יכולים לעשות דברים במקום אחרים.

 לכן,כדאי שתנסי לחשוב מה את יכולה לעשות, כי על עצמך את יכולה להשפיע הרבה.  למשל, אפשר לדבר איתו, בהתחלה על דברים רגילים (דברים אהובים)... לאט לאט תיצרי איתו קשר, ואולי גם הערכה, יחס, ומי יודע לאן ולאיפה זה יתפתח. אולי מהתגובות שלו תוכלי לדעת יותר על מה שהוא חושב ואוהב ואם יש לכם דברים משותפים שאתם אוהבים לעשות זה יכול להיות התחלה של עיסוק משותף, או שאולי תגלי שבעצם זה לא זה והוא לא מגלה עניין בך, או בענינייך ואולי בכלל כשתכירי אותו יותר, תחליטי שמה שחשבת עליו זה לא באמת מה שהוא.

בהצלחה.

חזרה למעלה
שלום יש מישהו שהוא מוצא חן בעיני !! אני מאוהבת במישהו ואני לע יודעת איך להגיד לו את זה . הוא היייה איתי ביסודי ואני ממש רוצה שיהייה חבר שלי אני לע יודעת איך להגיד לו שאני אוהבת אותו , ואנחנו גם מחליפים מבטים כל פעם שאנחנו נפגשים!!! איך עליי לומר לו שאני אוהבת אותו!!!
בת 15
שלום רב, לפני החתונה צריך להכיר את הבחור לא???!!! אולי תשאלי אותו, מה נשמע? איך הולך לו בביה'ס? אילו מורים הוא הכי אוהב? איזה מקצועות הכי קלים לו? במה הוא הכי טוב? איזה ענף ספורט בביה'ס הוא הכי אוהב? איך החבר'ה מהכיתה שלו? מה הפעילויות שלו אחה'צ? ועוד חצי מליון שאלות שאת יכולה לשאול אותו ועל ידי כך להראות לו התעניינות אישית כמו גם למצוא נושאי שיחה משותפים כך שתוכלו להתקרב קצת ורק אחר כך..לגלות לו או שיגלה בעצמו וגם יש אפשרות שיגלה לך שהוא מרגיש אליך משהו. מה דעתך??!!
חזרה למעלה
שלום לך.אני נמצאת בבעיה..יש ילד בכיתה שלי הוא עבר אלינו לפני חודשיים התחלנו להתכתב והתאהבתי בו ממבט ראשון.העניין הוא שהוא כמאט לא מתחבר לאיסי והוא לא ממש מכיר אותי אתמול דיברנו איתו והוא סיפר לי בסוד על הרגשות שלו איך הוא מרגיש בכיתה ועודדתי אותו הוא אמר שחשב שכבר אין אנשים אכפתיים כמוני עניתי שתודה על המחמאה אתה פשוט לא מכיר אותי והוא אמר אין בעד מה מגיע לך וכש אני חושב על זה חבל שאני לא מכיר אותך..אמרתי שיש לו הזדמנות להכיר והוא אמר שהוא חושב שהוא יתחיל לממש את ההזדמנות. עכשיו יש לי שתי שאלות:1.יכול להיות שהוא פשוט רוצה להכיר אותי בתור ילדה בכיתה או לפי התיאור שלי זה יכול להיות משהו מעבר?2.אני די בלחץ בגלל העניין הזה אני מפחדת שאגיד או אעשה משהו שיגרום לו להתרחק ממני איך להפטר מהלחץ הזה?
בת 15
שלום רב, את מתארת את עצמך כנערה ששמה לב לדקויות גם אצל אחרים - ישר כוח!!!! הנער ציין בפניך שאת מיוחדת ואיכפתית ואפילו נרמז שאת שונה מאחרים!!! אפשר לציין שיפה אמרת ויפה הוא הרים את הכפפה שזרקת בכך שציין שהוא חושב שיתחיל לממש את ההזדמנות להכיר אותך!! מכאן מסקנותי הן כאלו: 1. אל תשני בעצמך שום דבר!! המשיכי להיות את באופן הכי טבעי..נראה שכך האמת שלך הכי נקיה!! 2. חבל שאת בלחץ כיוון שקודם כשלא ידעת אם יש לו עניין בך, היית הכי את (קולית) שבעולם - וזה מה שמצא חן בעיניו!!! אז למה לך לחשוב שאת צריכה לומר דברים לא לעניין או להראות אחרת!! היי את בלבד!! זה היחוד המקסים שבך!! די סביר שבזה הוא יתאהב בהמשך הדרך המשותפת שלכם או שילמד להיות ידיד נאמן וטוב כמוך!! ככל שתהיי טבעית יותר, עם טעויות ועם תמימות, עם צחוקים ועם שיתוף כך יהיה לך הכי קל ולא תצטרכי לחשוש ולשחק תפקיד שהוא לא את!!! מה דעתך??!!
חזרה למעלה
שלום, אני בת 17 וחצי ולפני ארבעה חודשים סיימתי קשר שנמשך ארבעה חודשים. אהבתי אותו מאד וזו מערכת היחסים הכי רצינית שהייתה לי. הוא נפרד ממני מסיבות לא ברורות ואני יודעת שהוא לא היה סגור על ההחלטה. היום הוא התקשר אליי ואמר שהוא לא יודע אם כדאי להגיד את זה אבל הוא ממש מתגעגע ויודע שזו הייתה טעות להפרד. אני גם חושבת ככה אבל אני מאד מתלבטת בגלל שכשהיינו בקשר הייתה לנו בעיה של קנאה וריבים, ואני הרגשתי די חנוקה כי בכל פעם שהייתי יוצאת לאנשהו או מבלה עם ידידים זה הרגיז אותו וגם להיפך. אני יודעת שמבחינת מצבי הרוח השפענו לא טוב אחד על השניה וזה גם מה שיצר הרבה כעס וריבים בקשר. הבעיה המרכזית היא שאני עדיין אוהבת אותו ובגלל כל מה שהזכרתי ממש קשה לי להחליט אם לחזור או לא. עוד בעיה היא שהכרתי מישהו שאני ממש מחבבת ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. כל העניין מבלבל אותי מאד ואני אובדת עצות. אני אשמח מאד אם אקבל תשובה תודה, מאיה
בת 17
שלום רב, נשמע ממך שהקשר הסתיים כעובדה אך לא סיימת אותו ריגשית!! יתכן שגם החבר לשעבר לא סיים את הקשר איתך באופן ריגשי!! אם יהיה סיכוי לחזור אחד לשניה, חשוב מאוד ללבן ולהבין מה היו המהלכים או הסיבות לפרידה ולעבוד על המקומות הקשים הללו!!! ציינת שהיתה קינאה ולכן זה משהו שצריך ממש להבין אותו לעומקו ולטפל בו כלומר לא להתעלם ממנו למשל לומר: 'זה בעיה שלו שהוא קנאי, אני ממילא לא עושה שום דבר, זה סתם ידיד, שהוא יתגבר על הקנאה שלו..' מחשבות כאלה בהחלט יביא לפיצוצים ולדרישה לסיום הקשר!! אם תהיה בגרות/אחריות והבנה שלאחד הצדדים יש קושי עם קינאה והוא מוכן לעבוד על הקושי הזה כדי שלא יחנוק את בן הזוג השני, ובן הזוג השני מוכן לעבוד כדי לא לגרות את הקושי של הקינאה, ויחד מנהלים הרבה שיחות בנושא ומעמיקים את הקשר והביטחון שביחסים - זה נקרא לעבוד על הקשר ועל הקושי של אחד הצדדים!! כמובן ששני הצדדים צריכים להיות במקום קשוב לקושי (כל קושי) ולצורך של הצד השני ולעשות את הכי טוב שניתן כדי להקל/לתקן/לשפר/לעזור/למוסס את הרגשתו של הצד עם הקושי. לגבי הנער החדש: מכיוון שעבר פרק זמן ארוך ולא היה בינכם קשר, תצטרכי להחליט!!!! אם זזת והמשכת קדימה לאחר סיום הקשר (די אמרת שלא בכך שציינת שאת עדין אוהבת אותו) תוכלי לפנות מקום לנער החדש!!! אם את צריכה לחזור לקשר ולעבוד עליו או לסיים את הקשר עם האקס באיזו שהיא דרך..אולי להשאר ידידים וכו. בכל מקרה החלטה לא קלה.אך זה טבעה של התבגרות ואחריות אישית כלפי עצמך וכלפי אחרים כדי שאיש לא יפגע או שהכי פחות יהיו פגועים!! בהצלחה
חזרה למעלה
זה כן בשליטתו שהוא איתה ! הוא יכול להיפרד ממנה הוא מפחד לפגוע מה זה משנה אם הוא יפגע בה היום או מחר שהם יריבו ויפרדו !! את צודקת אני כבר באמת חושבת שהוא יכול לעשות לי אותו דבר ולדבר איתה במסתור למה מי אני ?! אבל אני אנסה הכי שיש שזה לא יקרה ואני באמת מעכשיו ינסה הכי הכי להתשלט על עצמי ולא לתת לו יותר מדי אהבה ! אני לא בובה ואני לא סמרטוט אני באמת רוצה אהבה ואני באמת מוכנה לתת לו אותה ! אבל יש לי גבולות באהבה והוא לא יבגוד בי . ועכשיו אני רוצה שהוא יפרד ממנה ואז יצור איתי קשר כי אני לא מסיכמה שדברים יתנהלו מהצד במסתור אני מרגישה כאילו מתביישים בי וזה ממש לא אמור להיות ככה ובטח שלא באהבה ! שתי חתונות לא אצלי .. אני מפחדת אבל שאני אדבר אדבר אבל ברגע שאני אראה אותו או שאני אתגעגע מדי אני אפול מהרגלייים .. ככה זה האהבה : / קשה להשתלט אליה !! אבל הוא באמת חייב להחליט : ] מה את אומרת ? את יכולה לייעץ לי ? מה לעשות במצב ? איך להתנהג ? ממש ממש ממש ממש ממש ממש תודה רבה : ]
בת 15
שלום רב, שמחה לעזור בכל עת!! יפה אמרת!! אלא שיש להוסיף מספר דברים, ראשית את בטח לא סמרטוט או בובה אך את אוהבת אותו והוא מנצל זאת לטובתו!! לצערי את יכולה לרצות שהוא יפרד ממנה והוא יכול לספר לך כל סיפור שהוא רוצה..על אהבתו הלא ממומשת כלפיה, על כך שלא טוב לו וכו'. אם הוא לא רוצה לפגוע בה הכיצד הוא מוכן לפוגע בך ולהקריב את ליבך??!! חביבתי, הבחור לא רציני!! ועדין לדעתי ממשיך לשחק בכל לב שיתן לו תשומת לב...!!! יש סיכוי סביר שתפלי מהרגלים בגלל החתיך ההורס הזה...אך זכרי הוא הורס!!! ולא מגיע לך שיהרסו אותך!!! אני מאחלת לך לעשות את הצעד הכי נכון עבורך ולשמור את אהבתך למישהו שמגיע לו שיאהבו אותו ולמישהו שיעניק לך אהבה, איכפתיות, תשומת לב, ביטחון ושייכות ולא מה שאת חווה עכשיו!! שיהיו החלטות קלות יותר בחיים!!
חזרה למעלה
אני אוהבת מישהו ממש ממש ואנחנו הרבה זמן בקטע והינו פעם ביחד . יש לו חברה והוא לא אוהב אותה אבל הוא מבולבל ולא יודע מה לעשות הוא אמר לי שימי את עצמך במקומי את עם מישהו 8 חודשים ואז נכנס לחיים שלך מישהו שאת ממש ממש רוצה להיות איתו מה תעשי ?! הוא גם לא יודע איך להיפרד מהשניה . ואני לא יודעת מה לעשות קשה לי !כל דבר מזכיר לי אותו אני רוצה להיות איתו מדברת עליו כל הזמן . מה אני אמורה לעשות ?! להתרחק ממנו ?! יהיה לי קשה והוא עם חברה שלו הרבה ואם אני אתרחק יכול להיות שהוא ישכח אותי . אני חייבת עזרה !!!! אני ממש ממש ממש אוהבת אותו . ואני לא יודעת מה לעשות , אמרתי לו שיתחיל לחשוב כי אני לא משחק שלו וחברה שלו לא הוא אמר אני יודע . הוא תמיד אומר לי שאני עושה לו הכי טוב והוא תמיד מחייך בזכותי , ושיש ביני לבינו משהו שלא היה לו אם אף אחד .. אווף קשה לי מה לעשות .?!
בת 15
שלום רב, לצערי עלי להודיעך כי אין משהו שכדאי שתעשי!! עשית מספיק בכך שידעת אותו שיש לך עניין בו, בעוד הוא בקשרים עם חברתו!! יהיו קשריו אשר יהיו ההחלטה צריכה להיות שלו וללא לחץ שלך מכיוון שמעבר לחוסר המוסריות שיש כאן, יהיה טעם נפגם גם לקשר שאתם תיצרו בינכם במידה והוא יעזוב אותה בשבילך!! עליך להתאזר בסבלנות, ולנסות להמשיך בחייך ואם בשלב כל שהוא הוא יהיה פנוי בטוחני שינסה לאתר אותך ולהודיעך שהוא פנוי. חישבי - לו היית במקום חברתו: בטוחה באהבתו אליך (גם אם הוא משחק/גם אם איננו בטוח) ויש לכם משך זמן ארוך דיו כדי לאפשר תחושת בטחון במערכת היחסים שלכם!! ופתאום יש משהי שמנסה למשוך אותו ממך...איך תרגישי..מה תעשי כשתדעי שהוא מתנדנד ביחסים שלכם בגלל מישהי אחרת??!!! לא קל, אבל אין ברירה!! מוסר ומצפון זה חלק חשוב בפיתוח האישיות שלך!! שיהיה לך בקלות
חזרה למעלה
שלום קוראים לי מורן ואני בת 14 אני אוהבתת מישהו מאוד כבר לא מעט זמן ואני ממש אוהבת אותוו כמו שבחיים לא אהבתצי מישהו . (הוא מחבב אותי אבל יש לו עוד שתיי בנות שהוא גם מחבב איך אני יכולה לגרום לו להיתמקד יותר בי ?? תודה מראש
בת 15

שלום לך,

לצערי אין גלולת קסם בה את יכולה לגרום לו לאהוב רק אותך. אני יודעת שזו לא תשובה מספקת, אך זו האמת.  את צריכה להיות עצמך ולחכות ולראות מה יקרה. אם הוא יחליט שהוא אוהב רק אותך אז זה יהיה נפלא, אך אם לא, חשוב שתזכרי שזה הפסד שלו ושיהיו עוד בנים בעתיד. אל תתייאשי.

כל טוב ובהצלחה!

חזרה למעלה
הקשר שלי עם בן ה-21 רק הולך וניהיה מעצבן יותר. הייתי איתו לפני כמה ימים וסיפרתי לידיד שלי שהוא לא גבר כי סך הכל התמזמזנו והוא כזה ממש התבאס וכזה. הוא אמר לי שהוא שם אלף שקל על זה שברגע שהוא יקבל מה שהוא רוצה הוא יזרוק אולי לאלף עזאזלים ואני יכולה לשכוח ממנו. לא הצלחתי לנשום בכלל. אני בנאדם פזיז מאוד, ולא יכולתי ומצאתי את עצמי שואלת אותו את זה. הוא אמר שאני אגיד לילד הקטן והבתול הזה שילך יחפש את החברים שלו וזה תלוי אם יהיה לנו טוב אחד אם השניה. הוא מרגיע אותי מאוד ומשתדל בשבילי, אנחנו לא ביחד והוא זיין כזה אבל עדין בקשר איתי ואנחנו 'מחכים שאני אגדל' (?!), בקיצור אין לי מושג כבר ואני מרגישה מטומטמת לפעמים לצד שלו ולפעמים לצדדים שאנשים אחרים אומרים לי. אני בת 15 וזה ממש מוזר, ואני מרגישה שאני לא יכולה להתנתק ממנו. אני חושבת שאם אני כן, אני פשוט אתאבד או אפגע בעצמי בצורה קשה. מה לעשות? ואין מצב שאני מספרת להורים שלי, ואני מרגישה אבודה לגמרי.
בן 16
שלום רב, אפשר לראות שהבחור הגדול הצליח להשפיע עליך ואף נהנה מזה!! המילים שלו (עם כיסוי או בלי כיסוי) מקבלות משמעות אצלך ואת נשבת אחריו!! ידידך לעומת זאת רואה את הכוונה הנסתרת של הבחור הזה שכל מטרתו היא לנצל אותך, ידידך אומר לך את הדברים כדי להגן עליך כי איכפת לו ממך ואת מסרבת לקבל את דבריו כי הבחור הגדול אמר שזה תלוי אם יהיה לכם טוב...מה זה טוב? למי זה טוב? כמה זה טוב? וגם הוא אמר 'הבתול...' שזה גם מרמז על הכוונות שלו כלפיך וגם הוא מראה זלזול, מקטין את ידידך, ממעיט בערכו ובערכך, מעריך את עצמו ולא אחרים, לא לוקח את ההערה ברצינות אלא 'יורד' עליך ועל ידידך - ולכן אני חשה שידידך צודק!! לצערי אינני יכולה לעודד אותך להשאר עם הבחור הגדול כי הוא נראה לי לא מתאים לך!!! את לא תעשי לעצמך שום דבר כיוון שאת צריכה להבין שהוא איננו את!!! ואם הוא יהיה בחייך או לא זה לא הופך אותך לקיימת או לא קיימת!!! אחד הדברים שראוי שתלמדי הוא שמה שאת עושה זה החשבון שלך!!! לתרגילים שאת פותרת יש תוצאות, אם עשית תרגיל חיבור יהיה לך תוצאה גדולה יותר אם עשית תרגיל חיסור, יתכן שתפסידי משהו אך תרווחי דברים אחרים!! וכו'. שיהיה לך קל להחליט
חזרה למעלה
שלום אני בת 24.. אני במצב קצת מסובך לאחרונה. בפסח האחרון הכרתי מישהו במועדון היינו שתויים שתינו והחלטתי לשכב איתו בסוף הערב, אחרי כמה ימים דיברנו ויצא לנו להיות בקשר רציני של חודשיים בערך.. אחרי החודשיים נבהלתי מזה שזה קרה כ'כ מהר להכנס לקשר אחרי סטוץ חד פעמי וחתכתי, ואחרי שבועיים חזרתי לדבר איתו כנראה שהייתי חייבת לחשוב על זה יותר טוב והחלטתי שאני חוזרת להיות איתו בקשר.. חזרנו להיות בקשר וזה היה ממש סבבה (אני חייבת לציין שיש לי משיכה עזה כלפיו) ועד היום אנחנו ביחד. אני לא יודעת איזה מין קשר זה אבל אשמח אם תעזרי לי.. ב3 חודשים האחרונים הקשר ממש התחזק ואני כל הזמן רואה אותו וכמובן שהסקס איתו סוף הדרך, אני ישנה אצלו אוכלת אצלו אני מדברת איתו על מה שאני רוצה ומרגישה איתו כ'כ חופשי וזה כיף. אז אני רוצה לדעת איזה מין קשר זה חייבת לדעת?...
בת 24
שלום רב, תנסי להסביר מה הם סוגי הקשר שאת מכירה ולמה זה דומה. לא ברור לי ממה את חוששת ומדוע אינך יכולה להנות ממה שיש לך. את רוקמת יחסים יפים עם אדם איכפתי ואוהב, הקשר מתחזק ו..מה הבעיה תזכירי לי??? הגיגי נפש מיותרים??!! השקיעי בתוך המערכת ותהני מכל רגע אפשרי!!! להשתמע
חזרה למעלה
שלום,מצאתי סוף סוף בחור שבאמת שווה את המאמץ.יותר נכון אני מצאתי קודם לכן בעניו ואז הוא פשוט הקדיש לי את כל התשומת לב שבעולם תמיד היינו יחד בבית הספר כל הזמן דיברנו הצקנו אחד לשני ותמיד אמרו לנו שאנחנו זוג יפה ואני האמנתי לזה ואיכשהו יצא שפיתחתי אליו רגשות. והוא כנראה שם לב גם לזה, הבעיה היא שלפני שלוש ימים הוא התנתק ממני לגמרי ואני לא יודעת למה.הוא אפסיק לדבר איתי הפסיק להציק לי והתשומת לב שהייתה לי ממנו פשוט נעלמה ועכשיו אני מרגישה מין ריקנות.אני לא יודעת מה לעשות.לדבר איתו ניסתי אבל הוא תירץ את זה כעייפות.
בת 18
שלום רב, יש סיכוי סביר שמה שעובר עליו- אינו קשור אליך !!! וקרה משהו מהצד שלו!! הדרך היחידה לנסות להבין היא לשוחח איתו שוב...עד שתחליטי שעשית מאמץ מספיק כדי לשמור על הידידות שהיתה לכם!! יתכן שהוא יפשיר ויוכל לספר מדוע הוא מתנהג בריחוק כל כך גדול!! ויתכן ולא!! בכל מקרה את צריכה להבין שזה בא ממנו ובהחלט לא קשור אליך!!! ועם כמה שחבל על הקשר הקצר והנחמד הזה תאלצי לוותר עליו!! בהצלחה
חזרה למעלה
שלום, יש מישהו בכיתה שלי שהוא מוצא חן בעיני. בתחילת השנה החברות שלי אמרו לי שנראה להם שהוא דלוק עליו. כל הזמן עובר בינינו מבטים והוא שואל אותו שאלות סתמיות אבל הוא מנסה לפתח איתי שיחה.. הבעיה היא שאני מאוד ביישנית ואני לא יודעת מה הוא מרגיש ואני הייתי רוצה שהיתפתח בינינו משהו מה עלי לעשות? איך אני יכולה לדעת אם הוא מרגיש כמוני? הוא לא יוצא לי מהראש כל הזמן אני חושבת עליו וחולמת עליו..
בת 16
שלום רב, נראה לי יקירה, שאת הולכת לפספס הזדמנות יקרה אם לא תחליטי להפסיק להתחבא מאחורי האמירות של 'אני ביישנית...' הבחור מנסה, שואל, רומז, מתעניין, משתדל ואת עסוקה בלדבר עם עצמך???! אם הוא מעניין אותך תעשי רשימה בבית, מה את רוצה לדעת עליו..מה את רוצה שהוא יספר לך, מה את רוצה לספר על עצמך, מה את רוצה שהוא ידע עליך...וכו'.. כשיפנה אליך או כשתעיזי לפנות אליו או להגיב אליו יהיו לך המון נושאים לשיחה איתו! לא תראי ביישנית (אף אחד לא מעריך ביישנות לאורך זמן..בישנות יכולה להיות תכונה ריגעית וזהו..אח'כ זה מתפרש לא טוב!!) ותוכלי לשתף פעולה עם הנכונות שלו והרצון שלו להכיר אותך ולהתקרב אליך!!... בעוד מספר שבועות כשתראי שהקשר איתן ומתחזק, רק אז תוכלי לפנות לנושאים של הלב ולספר או לשמוע ממנו מה אתם מרגישים זה כלפי זה! כרגע מה שרלוונטי זה לדבר, להתעניין, להיות סקרנית, לספר, לצחוק, לצחוק ואמרתי לצחוק??!! להנות ולקחת את ההיכרות הזו ככייף אחד גדול ולא כמשהו מאיים או מבייש! בהצלחה על ההתגברות ועל התעוזה!
חזרה למעלה
היי, יש ילד שאני ממש מחבבת אבל הוא לא מחבב אותי והוא לפעמים מתנהג ממש לא נחמד אלי..מה לעשות?
בת 14
שלום רב, האם יש סיבה לכך שאיננו מחבב אותך? האם קרה משהו בעבר שלכם?? במידה והתייחסות לא מכבדת כזו ממשיכה (הרי בסה'כ אפשר לומר שלום ולהתנהג יפה גם למי שלא ממש מחבבים) שמרי מרחק בגוף, בנפש ובלב!!! שבת שלום
חזרה למעלה
למה לאנשים כל כך קשה לקבל את זה שבחורות יוצאות עם ערבים? הן רק נהנות וגם הם.. למה כל כך קשה לקבל בחרה שלנו את זה? הריי אנחנו כולנו אנשים.. גם אם יש בינינו חוסר שקט בין העמים.. יש חארות מכל עדה\דת.. אני מסתובבת עם המגזר הערבי וטוב לי.. למה אני צריכה להסתיר את זה? ממה אני מפחדת?
בת 19

שלום לך,

את אדם בוגר ואחראי למעשיו. את נהנית מהמצב העכשווי וטוב לך. אבל את שואלת ממה את מפחדת. כלומר - באינוטואיציה שלך המצב אולי לא כל כך ורוד כפי שאת חושבת. אני רוצה לחדד מעט את המצב עבורך. הייתי רוצה שתשאלי את עצמך מספר שאלות: איך את רואה את העתיד שלך? איך את רואה את העתיד של שניכם ביחד? איך תגדלו ילדים משותפים? לפי האיסלאם? לפי היהדות? האם את יודעת מהם חוקי האיסלאם הנהוגים לגבי נשים? למי תוכלי לפנות אם תקלעי לצרה? את בוודאי תוכלי להוסיף עוד שאלות משלך. כל טוב.

חזרה למעלה
נכון אני ודעת את זה ואני מבינה.. אני יודעת באמת אני יודעת עם מי אני יוצאת ונמצאת אני לא רוצה לעשות דברים שלא בסדר מבחינת אמא שלי ..אני מבינה אבל אני יודעת מה אני עושה באמתת.. איך אני יכולה להזסביר לה שאיני ודעת מה אינ עושה ...אניו דעת מה היא מרגישה וחושבת ומפחדת זה ברור והגיוני מדצידה.. ואיך אני יכולה לרגום לה לסמוך עלי כשאני איתו ולא לחשוד או משו...
בת 18
שלום רב, יפה אמרת! אך ראי מה אני עושה עם המשפט שלך '(איך) אני יכולה להסביר שאני יודעת מה אני עושה(??)!!!!!!!!!' כנ'ל לגבי שאר שאלותיך!! רק על ידי שיחה פתוחה, אולי במידה מסויימת תראה לך חוקרת או יורדת לפרטים אך תמיד תוכלי לעצור ולומר אני יודעת שאני לא רוצה לעשות סקס/מין עכשיו, אינני יודעת לתת לך תשובה על שאלתך, אחשוב ואחזור אליך עם תשובה מתאימה...את צריכה לסמוך עלי, אמנם טרם עברתי ניסיון חיים כמוך, טרם איכזבתי אותך או אותי אך אני זקוקה למרחב הזה כדי ללמוד על עצמי ועל מערכת היחסים שאני רוצה לפתח!! את יכולה להוסיף שכשתזדקקי לעזרתה בנושאים שונים כמו מין, גלולות וכו'. את תפני אליה כדי לידע אותה ולשמוע בעיצתה. אני יודעת שזה נשמע מאוד פתוח ולא כל בת יכולה לשוחח כך עם אימא שלה אך זכרי שהפתיחות (כוללת גבולות שלך עם אימך כדי שלא תהיה חדירה לפרטיות ולאינטימיות שלך!!) תביא אותה לתחושה שהיא יכולה לסמוך עליך שכשתגעי למקום שלא תהיי בטוחה בו תפני אליה להתייעצות. מה דעתך??
חזרה למעלה
המשך..בכל זאאתת אני עוד מאט בת 18 אני יודעת מה אי עושה למרות שהיאל א חשובת ככהה.. אני מרגישה רע עכשיו אחרי מה שהיא אמרה לי ועכשיו בכלל אני לא אבוא וידבר איתה אחרי שהיא איימה עלי על דבר כזהה. מן הסתם שאני לא יבוא ויעקיים יחסי ימן עם הבן זוג שלי חארי גכה חודשיים על כל הכבוד ויש לי כבוד באמתת.. אני לא כזאת גם אם יהיה בי את הצוררך ממש לעשות את זה זה לאי קרה בזמן הקרוב ואני לא יודעת כמה זמן אני יהיה איתו .אי אפשר לדעת כלוום אינ לאי ודעת מה יהיה מחר.. אני ממש לחוצה בקשר לזהה אני ל יודעת אם אני יוכל להסתכל לה בעיניים אחרי השיחה הזאת .. אני נורא מתביישת עכשיו ואני הכי הכי מצטערת שהסתרתי אבל קשה לי ואני הולכת עם הלב שלי ובאמת אניל אמ בינה מה לא בסדר ולמה היא מארה לי את זה ...אני מפחדת מה יהיה אני לא יודעת מה אינ צריכה לעשות עכשיו..
בת 18
שלום רב, אנסה לתת לך נקודת מבט חדשה לסיפור ולתאור שלך!! נגיד שאימא שלך, סמכה על גבר מסויים, התחתנה איתו וקיוותה לחיות חיים מלאים ומאושרים עם אותו אחד שאהבה..אלא שהמציאות השתבשה והם התגרשו...היא התאכזבה ממערכת היחסים איתו, התאכזבה מעצמה ומהבחירה שלה, ונשארה עם ילדה מיוחדת כמוך לגדל אותה ולדאוג לה שתדע לא להתפתות ולעשות צרות לעצמה בעתיד...כך שיתכן שכל הדברים שסיפרת שאימא אמרה לך או איימה עליך לא באים מתוך האימא האוהבת שלך אלא באים מתוך האישה המנוסה והמאוכזבת, האישה שלא קל לה לגדל לבד ילדים וכל התקוה שלה היא שהיא תצליח לגדל אותך למקום טוב שיהיה לך טוב, שתעשי את הדברים הנכונים ולא טעויות!! אני לא חושבת שאימא מזמינה אותך להתייעץ איתה כדי לפגוע בך, או לאיים עליך היא רוצה שתשתפי אותה כדי שהיא תוכל לומר לך...הי ילדתי, מהניסיון שלי זה מסוכן..זה לא עובד ככה!! מצד נוסף היא חושבת שאם חס וחלילה תעשי טעות...האם הוא החבר ישאר שם לידך לשמור עליך ולעזור לך?? או שהוא יסתלק ואימא תשאר איתך ותצטרך לנגב לך את הדמעות... בהקשר של לסמוך על גברים יתכן שאימא מאוד זהירה והיא בסה'כ מנסה להעביר לך את התחושה שלה!! מה דעתך??? שמחת חיים ובריאות
חזרה למעלה

שלאה 561 עד 580 מתוך 1128

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום