דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > אהבה וחברות > חברות וזוגיות

הי שוב:) , בקשר לתשובה שקיבלתי על השאלה הקודמת זה אכן נכון אני עדין לא מספיק פתוחה איתו בגלל הפרידה שהיתה והאמת שפתחתי איתו את זה לא מזמן והוא באמת היה בסדר הוא ניסה להרגיע אותי ולשכנע אותי שזה לא יקרה שוב ואני יודעת את זה אני מאמינה לו אבל אני לא מצליחה להוציא את זה מהראש אני באמת עדין מוטרדת ומפחדת , השאלה מה אני יכולה לעשות? :(
בת 18
שמחה לקרוא ששוחחתם על הדברים. תקשורת זוגית היא חלק מתקשורת מינית וזה חלק מזוגיות בריאה, שבה נותנים אמון ומתפתחים. את מתארת מצב שאת לא מצליחה להוציא את הפרידה מהראש וגם בוודאי יש לך חשש אפילו בלא מודע שזה יקרה שוב, איך אפשר לסמוך על הדברים? וזה בסדר שאת מרגישה כך. הזמן הוא זה שיגרום לכך שהאמון יחזור והפרידה תישכח. אין לנו ערבות על פרידה, זה חלק מהחיים וכך אנחנו מתפתחות וגדלות ויודעות איך להתנהל בזוגיות הבאה. לא היית רוצה בוודאי שחבר שלך יישאר בכוח בקשר וגם את לא היית רוצה להיות עם מישהו שבכוח נשאר כי לא צריך להיפרד, או שהצד השני ייקח את זה קשה. אולי רבתם וכעת ליבנתם את הדברים והכל כשורה? כתבו אחד לשני/ה על דף איך אתם רואים את הקשר ומה חשוב לכם בקשר. ראו מה הציפיות של שניכם ודברו על הפערים ועל הציפיות המשותפות. בהצלחה!!
חזרה למעלה
סליחה על השאלות המרובות אני פשוט בלחץ, אבל אם אני בהריון ההפלה עוברת אצלכם, ואיך היא מתבצעת ? כדורים או שעושים משהו?
בת 15

שלום לך,

שעות הקבלה הן עד 1800. אינך צריכה להתנצל על שאלותייך. בשביל זה אנחנו כאן, אז תרגישי נוח לשאול. לגבי קרישי הדם, זה יכול להיות מחזור  וזה יכול להיות הפלה טבעית. אין לדעת עד לבדיקה. אם התשובה של הבדיקה תראה שאת בהריון, אנחנו נסביר לך את האפשרויות ונהייה איתך לאורך כל הדרך לפי החלטתך. אצלנו לא עוברים הפלות אלא רק בבתי החולים. לגבי סוג ההפלה: כדורים או שאיבה, זה תלוי בגיל ההריון. אני מבינה שאת בלחץ אבל עשית צעד נכון בכך שפניתם אלינו ואל תשכחי שבכלל לא בטוח שמדובר בהריון.

 

 

 

חזרה למעלה
שלום וחג שמח , בזמן האחרון יוצא לי לקרוא הרבה על לקיחת גלולות.. אני לוקחת גלולות מליאן וקראתי שהן לא מומלצות למי שקיימת אצלה במשפחה היסטוריה של סרטן השד, לסבתא שלי היה סרטן השד ועכשיו אני מאוד מוטרדת לקחת את הגלולה, למרות שכתוב שיש עליה בסיכוי לחלות רק למי שלוקחת את הגלולה למעלה מעשר שנים, כל פעם לפני שאני לוקחת גלולה אני נכנסת למחשבות ואני לא יודעת מה לעשות עם זה .. אשמח עם תעזרו לי
בת 15
שלום לך אין ספק זה מפחיד לקרוא את הדברים האלה אבל צריך לשים את הדברים בפרופורציה הנכונה.אין דעה אחידה או חד משמעית אם הגלולה מגבירה את הסיכון בגיל מבוגר יותר לחלות בסרטן שד. כאשר יש היסטוריה של סרטן שד אצל סבתא או אמא, מותר לקחת גלולות אבל חשוב להיות במעקב רפואי לעתים קרובות יותר כדי שרופא/ת נשים יכול לבדוק לך את השדיים - חשוב לומר לרופא/ת נשים שנתנ/ה לך את הגלולות שיש סרטן שד במשפחה. בנוסף, כדאי לך ללמוד איך לבדוק בעצמך את השדיים כל חודש ואז תרגישי הרבה יותר שליטה על גופך.
חזרה למעלה
היי , אני בת 15 ואני עדיין לא כל כך מבינה בדברים הקשורים למין , אני אוהבת בנים בני 17,18 והרצונות שלהם יותר גדולות ממשל ילדים בני גילי , אז עכשיו יש לי חבר .. והתנשקנו רק נשיקות יבשות והוא אומר לי שהוא לא רגיל שנתנשק ככה והבעיה היא שאני מפחדת להגיד לו שאני לא יודעת להתנשק צרפתית, מה לעשות ? ועוד שאלה .. איך לומדים להתנשק צרפתית ? כי הוא ניסה כמה וכמה פעמים לנשק אותי צרפתית ותמיד הייתי מזיזה את הראש .. וקצת פאדיחה להגיד לו אני לא יודעת כי הוא בן 17
בת 15
שלום לך. תקשורת זוגית היא משהו מאוד חשוב בקשר זוגי. חשוב להגיד לחבר שלנו את הרגשות שלנו, מה עושה לנו טוב ומה פחות, להיפתח, להביע אמון ולהרגיש אינטימיות. לא היה לך ניסיון בנשיקה צרפתית מן הסתם לא תדעי בהתחלה מה עושים וזה טבעי. צריך להתקדם בקצב שלך ומה שנוח לך. אז מה אם הוא בן 17 ואם הוא יגיד שהוא רוצה לקיים יחסי מין ואת לא מוכנה? אז חשוב לא לעשות את זה אם את לא מוכנה רק כי הוא מבוגר ממך. את יכולה להגיד לו שאין לך ניסיון בנשיקה צרפתית שהיא בסך הכל תוספת של לשון שמתחברת ללשון, אותה נשיקה רק ששתי לשונות מתחברים. את יכולה להגיד לו שלא היה לך ניסיון כזה, גם הוא לא נולד עם ידיעה איך מתנשקים וזה קרה כי הוא עשה את זה ולמד וככה את עכשיו. תרגישי בטוח לדבר איתו, להגיד שאת חסרת ניסיון וזה בסדר וגם לשאול אותו איך הוא הרגיש בפעם הראשונה שהוא התנשק ותופתעי לדעת שגם הוא התרגש, התבייש שהוא לא יודע, חשב וחשב איך עושים את זה. דברי בפתיחות, לומדים תוך כדי תנועה, תוך כדי קשר את הדברים הללו. בהצלחה!!
חזרה למעלה
אתמול אני וחברתי עשינו סקס יבש ובשלב מסויים הפין שלי נגע באיבר מינה והתחכך , לא הייתה שפיחה של זרע גברית אלה רק שפיחה מוקדת והחיכוך היה כדקה ואני ממש חושש מהריון.. חשוב לציין שבשאר הזמן היא הייתה עם תחתון ואני בלי.. אני ממש בלחץ זה דחוף!!!!
בן 17

שלום לך

אם נשפכו כמה טיפות של נוזל זרע בפתח לנרתיק, ללא חדירה, יש סיכוי להיכנס להיריון. אמנם הסיכון אינו גדול, הוא בכל זאת קיים. אם כך היה המצב, יש לשקול אם לא כדאי לקחת את הגלולה של היום אחרי - פוסטינור או נורלבו. יש לכם עד 72 שעות לקבל החלטה ולהשיג אותה בבית מרקחת או בשופרפארם. אמנם הגלולה לא מונעת היריון ב- 100%, היא מפחיתה את הסיכון באופן משמעותי.  אני מבינה שאתם מנסים להיזהר אבל גם אם אין חדירה, כדאי לך לשים קונדום כדי לא להסתכן ואז תוכלו להיות רגועים וליהנות.

שנה טובה

חזרה למעלה
כן כן.. הבנת נכון. אני מעדיפה קשר ארעי ופתוח כמו שאת קוראת לזה.. אני יכולה להבחין בהתפעלות בשאלות שלך. אבל את צריכה לדעת שאני שונה מרוב הבנות כאן. טוב לי יותר במעכ' יחסים פתוחות. מחכה לתשובה ממך, עכשיו אחרי שאת מבינה. תודה מראש!
בת 17
שלום רב, חומד, אני ממש לא מתפלאת על הדברים שאת מציינת! אני שואלת כדי לרדת לעומקו של עניין כדי לתת לך מענה מתאים!! או.קי. ספרי לי מדוע את מעדיפה זאת על פני העדיפות של החברות האחרות שלך? ממתי את מרגישה כך? ספרי קצת על המשפחה שלך, ההורים, האחים, על הקשרים המשפחתיים, למי את קרובה במיוחד, עם מי את משוחחת והאם את נמנעת לשוחח עם מישהו? מה לדעתך קשר ארעי כזה יכול להועיל לך? מה מושך אותך באותו אדם שאת בקשר ארעי איתו? מדוע לדעתך קשר מחייב איננו מתאים לך? האם במשפחתך יש מישהו קרוב או רחוק שמקיים סוג כזה של קשרים? מלא שאלות חשובות כדי לעשות ברור עצמי וכדי שאוכל להבין את המקום שלך ומה לענות לך להבא! להשתמע נכון שאת לא רוצה לפרסם את השאלות הללו באתר?! הקפידי על מחיקת זכות הפרסום שישנה בפניה שאת פונה אלינו.
חזרה למעלה
שלום רב , לפני ערבה חודשים היה לי חברה יצאנו חודשיים ואחת מפעימים שהיינו ביד ניסינו לשכב והוא הראשון שלי , בפעם הראשונה הוא אמר לי שאין לו קונדום וניפגעתי מזה ממש , הוא לא הבין למה נפגעתי , אז אמרתי לו שכל החברות שלי אומרות שמי ששוכבת עם חבר שלה עם קונדום אז את סתם עוד איזה מישהא שרוצה להזרים ולא יותר מזה אז חשבתי שגם הוא ככה . והוא הסביר את עצמו , אחרי שבועיים שהוא חזר מהבסיס שוב ניסינו לשכב ולא הצלחנו הוא לא הצליח להחדיר וגם הצבעות הוא לא הצליחה להכניס ואני פוחדת שיש לי בעיה , כול מי שיודע על זה פשוט צחק עליי כשסיפרתי להם ואמרו שזה לא הגיוני
בת 16
שלום לך. תקשורת זוגית היא חלק מרכזי בקשר זוגי. טוב שאמרת לבן זוגך שנפגעת מכך שלא היה לו קונדום. נשמע שקשה לך לתת בו אמון. אמון הוא דבר שנבנה לאט והוא חשוב בקשר זוגי. חשוב גם שהתעקשת על קונדום משום שרצית לשמור עצמך מהריון לא רצוי ומפני הידבקות במחלות מין. חלק מקשר זוגי זה להגיד רגשות וגם להתעקש על אמצעי מניעה ועל שמירה על מין בטוח ובריאות מינית וזה בסדר שאמרת לחברך על כך. יחסי מין הם משהו שנבנה, ולא חייבים בפעם הראשונה להיחדר אלא לאט לאט לעשות זאת. האם את מכירה את גופך? האם את עצמך מחדירה אצבעות? יתכן ובגלל אי אמון או קושי להיפתח את מתקשה שחברך יחדיר אצבעות או איבר מין וזה בסדר גמור. הרבה נשים חוששות לקראת פעם ראשונה של קיום יחסי מין. חשוב להיות רפויות ולהרגיש בטחון עם בן הזוג ושיש פתיחות, אמון, הדדיות. האם כל זה יש בקשר שלכם? האם ניסיתם מין אוראלי? זוהי דרך טובה להתחיל לקיים יחסי מין ומשם יובילו למגע עם היד באיבר המין ולאחר מכן לחדירה קודם רק חיכוך של אברי המין אלה באלה ואח'כ לאט לאט חדירה מלאה. ההצעה היא לא להקשיב לחברייך וחברותייך אלא לעצמך ולנוע בקצב שלך. בהצלחה ואנחנו כאן בשבילך.
חזרה למעלה
שלום, יש ידידה שחבר שלה גדול ממנה בשנה. החבר שלה מכריח אותה לקיים איתו יחסי מין מלאים. היא חצי אוהבת אותו וחצי לא אבל היא מאוד מפחדת להיפרד ממנו בגלל שיש לו תמונות שלה בעירום. אני מאוד רוצה לעזור לה... מה לעשות?
בן 14
שלום רב, חומד, היא בוחרת להיות מאויימת וקורבן של סחטנות! יכול להיות שבכל זאת יותר טוב לה מאשר לא טוב לה! הרי ממקום שלא טוב לנו אנחנו זזים.. נכון?! איפה שכואב לנו לא נגרום לעצמנו כאב יותר גדול נכון, זה דרך הטבע... כנראה שיש משהו במערכת היחסים הזו שנותן לה מספיק סיבות להישאר! אם היא פונה אליך בבקשת עזרה, תפנה אותה ליועצת בית הספר או למשטרה! משטרה זה חשיפה אז אולי זה ישמע לה קיצוני מדי אבל ליועצת בית הספר שתקרא אותו לשיחה ותברר את טיב היחסים ותקרא לשניהם ביחד וכו', זה יכול לגרום לתזוזה ביחסים שלהם או בהחלטה שלה לעזוב! תחשוב בכללי, עד איזה גיל היא תהיה מוכנה להיות תחת שליטתו? עדיף שהיא תשתף ותספר להורים ותקבל את עזרתם אבל לפנות לקבלת עזרה זה ממש העניין של הרצון שלה להתמודד על הכבוד העצמי והגבולות של עצמה! עיצה: אתה צריך פשוט לא להקשיב לזה יותר! עליך לומר לה משהו בסגנון של 'חברה יקרה, מאוד איכפת לי ממך אבל צר לי שלך לא כל כך איכפת מעצמך! מי שמרגיש את מה שאת מרגישה לא מרשה לעצמו להיות שם! עליך להפעיל את כל הכוחות שיש לך כדי לדאוג להגנה ושמירה שלא יפגעו בך יותר! אני מוכן להשאר ידיד שלך אבל אל תספרי לי מה קורה בזוגיות שלכם, זה לא פייר להכניס אותי בסודות הללו ולתת לי את ההתלבטות ולא לפתור בעצמך את הקושי'. מה דעתך?!
חזרה למעלה
שלום אני בן 17 ויש לי חברה שנה וחצי כבר היא אוטוטו בת 16 ואני ממש רוצה שנתקדם בקשר המיני שלנו... היא מסכימה לי לגעת לה רק בתחת ואני כבר לא יכול להתאפק היא אומרת שנשכב רק אחרי גיל 18 ואין לי בעיה לחכות אבל אני רוצה לפחות לגעת בציצי לדחוף אצבעות או לקבל מציצה לפחות משהו...
בן 17

שלום לך,

  אני מבינה שאתה נלהב להתנסות בדברים חדשים ומסקרנים ורוצה להתקדם בקשר המיני עם חברתך. אין טבעי מזה. מצד שני, חברתך, שהיא כמעט בת 16, מעוניינת לחכות. קשר בין בני זוג צריך להבנות קודם כל על ידי הסכמה הדדית. הסכמה כזו, אין פרושה שהאחד לוחץ על השני אלא הכוונה היא שיש שיחה פתוחה וכנה בלי לחצים ונסיונות שידול ושכנוע. כל אחד מכבד את דברי השני. בסופו של דבר, ההחלטה היא שלה, ואם אתה באמת אוהב אותה, עליך לכבד את רצונה ולהמתין. אל תשכח גם שהיא מאד צעירה. הפרש של שנה וחצי בגיל הזה הוא מאד משמעותי. בהצלחה.

חזרה למעלה
שלום. רציתי לשתף אתכם בבעיה- אני לא מצליחה להחזיק עם בני זוג יותר מחודש. נמאס לי מהר ובנוסף אני תמיד מסתכלת לכל הכיוונים.. אני בחורה מאוד פלרטטנית, זה ממש הפך להיות הסגנון דיבור שלי ואני אפילו לא שמה לב שאני מפלרטטת. יוצא הרבה פעמים שאני משלה בנים לשווא.. ואני פוגעת תמיד בבני זוג שלי כי הם מתאהבים בי מהר ואני לא מרגישה אותו הדבר. אני חייבת לציין שההתנהגות שלי יחסית קרה וברגע שגבר אומר לי שהוא אוהב אותי אני מרגישה שאני חייבת להיפרד.. קשה לי נורא להישאר מחוייבת לבנאדם אחד וכל העניין הזה שכל שבועיים יש לי מישהו אחר (בין אם זה רציני ובין אם לא) נתפס לא טוב בעיני החברה.. אני נתפסת כביצ'ית,כשרלילה וכד'. למה אני ככה? למה אני לא מצליחה לאהוב? למה אני תמיד איכשהו פוגעת? יכול להיות שיש לי בעיה פסיכולוגית או שאני פשוט רעה? בבקשה תעזרו לי.. תודה מראש
בת 17
שלום רב, לפני שנדבר על בעיות פסיכולוגיות רצוי שננסה להבין קצת יותר לעומק, על מה בעצם יושבת ההתנהגות הז שסיגלת לעצמך, לכן אשאל אותך מספר שאלות ורצוי שתעמיקי ותרחיבי לענות כדי לעזור לך להיות במקום יותר טוב עבורך. מה המשמעות של חברות בעיניך? איזה מין חבר את רוצה שיהיה לך? איך (מה את עושה/תעשי/תחשבי) את רואה את עצמך משקיעה ביחסי קירבה עם משהו שאוהב אותך? איך את יודעת מתי את מתאהבת? איזו אהבה את רוצה? כמו למי? יש לך דוגמה?!! . להשתמע
חזרה למעלה
שלום, יש לי ולחברה שלי בעיה אנחנו יחד כבר 8 חודשים ו... פשוט... בזמן האחרון, כל דבר שאנחנו עושים, מתקשר איכשהו לאיזה קטע מיני... אם אנחנו משחקים קלפים אז באמצע המשחק המשחק מתקשר למשהו מיני, אם אנחנו שוחים בבריכה זה מתקשר לקטע גופני של מראה ומגע מיני, אם אנחנו סתם שוכבים יחד במיטה זה כמעט תמיד הופך למשהו מיני, הנושאי שיחה שלנו תמיד מתקשרים למיניות בין אם בצחוק או ברצינות, כל דבר! ככה שכשאנחנו מנסים לעשות משהו מיני.. הקסם נאבד.. כאילו בגלל שאנחנו כל הזמן מתעסקים בנושא הזה אז כבר הגוף והראש התרגלו לזה וזה נחשב כמובן מאליו... חשבתי שזה יכול להיות בגלל שאנחנו לא מעריכים את זה ולא נותנים למין את הכבוד הראוי לו כביכול וזה יוצר מצב שכל דבר תמים ונאיבי לחלוטין הופך למיני... מה אנחנו יכולים לעשות? שנינו מודעים למצב ומדברים עליו.. זה גורם לנו להרגיש נורא מוזר...
בן 17

 

 שלום לך,

   העיסוק הרב בדיבור ובמחשבות סביב הנושאים המיניים הינו נורמלי ומאפיין את רוב המתבגרים. לגבי הקסם שנאבד, זה פשוט כי ההתרגשות מהדברים שהיו לכם חדשים וגיליתם אותם, פגה, ועכשיו, כשהדברים כבר מובנים מאליהם, אתם פשוט צריכים להשקיע יותר בחיזור, במשחק מקדים מושקע וארוך כדי לעורר את ההתרגשות המינית אצל שניכם.בהצלחה.

חזרה למעלה
תודה רבה על המענה. אם חבר שלי בתול וגם אני בתולה. אז זה בסדר שנקיים יחסים ללא קונדום?
בת 18

שלום לך,

 מבחינת מחלות מין, אין חשש למחלות כי שניכם בתולים, אך מה עם הריון? אסור לסמוך על משגל נסוג או כל שיטה אחרת כי אנו מסתכנים ממש בהריון לא רצוי, לכן, אם לא משתמשים בקונדום, יש ללכת לרופא לקבלת מרשם לגלולות או מדבקות. בכל מקרה, בשבועיים הראשונים ללקיחת גלולות יש להשתמש גם בקונדום ליתר ביטחון. בהצלחה.

חזרה למעלה
יש מישהו שאני אוהבת והיינו בקטע חודשיים אבל בלי נשיקות , חיבוקים נגיעות וכל מיני דברים כאלה . עשיתי לו גם ביד פעם אחת והתחברנו יותר מיום ליום ועכשיו הוא שאל אותי אם אני רוצה לקיים איתו כי הוא מרגיש שאני האחת שהוא רוצה שתהיה הראשונה שלו , מצד אחד אני מפחדת מצד שני אני רוצה ... אני מפחדת שיכאב לי והכי אני מפחדת שהוא יראה איך אני נראת מתחת לבגדים , שמנה יותר ממה שאני נראת ביום יום ... מה עושים ?
בת 15

שלום לך,

   אם אני מבינה נכון ממה שכתבת, את היית במצב אינטימי עם הבחור , יחסי מין ללא חדירה באמצעות כך שעינגת אותו עם היד שלך אך מעולם לא היה ביניכם קשר של נשיקות וחיבוקים. כעת הוא רוצה להתקדם ליחסי מין עם חדירה.יחסים מסוג זה אינם משקפים חברות, אמון, התחשבות, הדדיות, איכפתיות, כל מה שנבנה במערכת יחסים טובה בהדרגה. איפה את בכל הסיפור הזה? האם היית רוצה חברות עם נשיקות וחיבוקים ונגיעות וגילויי חיבה? האם את רוצה לוותר על כל אלה ולקפוץ על כל השלבים ולהגיע למשהו שאולי את כלל עדיין לא מוכנה לו? את בעצמך כותבת שאת פוחדת שיכאב לך, ושאת נבוכה מכך שהוא יראה אותך ללא בגדים. אלו סימנים לכך שאת עדיין לא מוכנה. כשיש קשר טוב כפי שתארתי, קשר שנבנה בהדרגתיות, אנחנו לא חשים נבוכים אם הצד השני רואה אותנו ללא בגדים כי למדנו לסמוך על הצד השני ואנחנו יודעים שהצד השני אכפת לו מאיתנו כפי שלנו אכפת ממנו. גם הפחד מהכאב, עם הזמן בדרך כלל נעלם או לא מהווה בעיה. סה'כ, ממה שעולה מדבריך, אני חושבת שכדאי שתמתיני. מחקרים אף מראים שככל שאנחנו מתחילים מאוחר יותר ביחסי מין מלאים, אנחנו נהנים מהם יותר. לעת עתה, תלמדו להנות אחד את השניה בחיבוקים ונשיקות ונגיעות ובהמשך תענגו האחד את השניה עם הידים ולאט לאט תתקדמו. חשוב מאד שתהיי קשובה לתחושות שלך ולהיסוסים. הם לא סתם עולים. הם משדרים לך שעדיין אינך מוכנה למה שהוא מבקש.

חזרה למעלה
שלום, אני לוקחת גלולות במשך כחצי שנה, ובטעות התחלתי חבילה חדשה ביום השביעי ולא בשמיני. בנוסף לאחר כשבועיים ( באותו החודש) לקחתי בטעות 2 גלולות ביום מה שגרם לחוסר של גלולה. האם המצב עלול לגרום להריון?
בת 19
שלום לך, אין בעיה להתחיל יום קודם וגם אין בעיה לקחת 2 גלולות באותו היום. מה שכן, כדאי שתקחי גלולה מחפיסה שהיא ספייר כדי שתשלימי 21 ימים. תשאירי את החבילה הנוספת כחבילה ספייר למקרה ששוב יקרו לך סיטואציות כאלה. בעקרון את מוגנת. כל טוב ושבוע נפלא!
חזרה למעלה
בקשר לשאלה הקודמת, המצב כבר סוג של נפתר כי החלטתי בסוף להפרד ממנו. אני כבר סוג של מקבלת את זה שאנחנו לא ביחד, אבל הוא עדיין חסר לי, או שחסר לי המצב שיש לי בן זוג/חבר, לא יודעת מה יותר. חוץ מזה למרות שהחלטתי לסלוח לו והכל ושסיכמנו שנשאר ידידים(זה גם מה שהיינו במשך תקופה קצרה לפני), אני עדיין מרגישה מאוד פגועה מהסיפור הזה. אני יודעת שהוא לא עשה את זה בשביל לפגוע ולא מכוונה רעה, אבל אני עדיין חשה נורא נעלבת(גם מצד האקסית- כי גם היינו לנו כמה שיחות לפני שהמצב נהיה כמו שהוא וגם אחרי) יש איזשהו דבר שאפשר לעשות, על מנת לא לחוש פגועה?
בת 19
שאלתך נענתה
חזרה למעלה
איך אני יכולה לדעת מתי אני באמת אוהבת ומתי אני כבר רגילה ? אני חייבת עזרה בבקשה בבקשה רע לי במערכת היחסים הזאת אבל גם איפה שהוא טוב לי אבל קשה לי לעזוב ואם אנחנו נפרד אני ירוץ לחפש קשר חדש כדיי לא להיות לבד אני מפחדת להיות לבד , אני מפחדת שאני ישאר לבדכל החיים שלי ואף אחד לא ירצה אותי :P למרות שכולם אומרים לי שאני יפה ושיש לי אופי מיוחד ומלא בנים היו רוצים אותי עכשיו אין לי בן אחד בללו
בת 17
שאלתך נענתה
חזרה למעלה
היי שלום.. אממ אז ככה ישלי חברה כבר שנה וחצי ואנחנו רוצים לשכב שנינו מוכנים ומסכימים. אבל יש לי בעיה.. אני לא מפותח. הזין שלי קטן. ואני גם מאונן הרבה. 5-6 פעמים ביום. האם זה משפיע? ומה אני אמור לעשות בקשר לחברה שלי? מה להגיד לה? שיש לי זין קטן? תודה מראש :*
בן 16

שלום לך,

  אתה כותב שאיבר מינך קטן. האם אני מניחה נכון שאתה יודע זאת מתוך השוואה לסרטים פורנוגרפיים? אם אתה מאונן מול סרטים פורנוגרפים ומשם אתה מתרשם כיצד צריך להראות איבר מין של גבר, הרי שזו טעות רצינית. בסרטים זה השונה ויוצא הדופן!! דבר נוסף, אתה כותב שאתה מאונן 5-6 פעמים ביום. זו יכולה להיות בעיה, במיוחד אם אתה צופה תוך כדי כך בסרטים. אתה מתרגל לאונן לא כשיש לך חשק אלא משעמום וזה יכול להשליך על הדבר האמיתי. עליך להבין כי אוננות היא דבר טבעי אך 5-6 פעמים ביום זה יכול להיות בעייתי.

לגבי חברתך, אני מבינה שאתם מגיל מאד צעיר ביחד ואין לה מקור להשוואה, ולכן אין כל סיבה שתאמר משהו. אם אתם אוהבים ומוכנים ומסכימים, תחליטו באילו אמצעי מניעה תשתמשו על מנת להגן על עצמכם מהריון לפני שאמם מקיימים יחסים. תזכור, אישה לא זקוקה לאיבר מין ארוך במיוחד על מנת להנות, כך שאל תיתן למה שראית בסרטים להשפיע עליך.

חזרה למעלה
סליחה על הספקנות. אבל רציתי לדעת מי עונה לי והאם המקצוע שלך קשור לזה.. זאת אומרת רוצה להיות בטוחה שהתשובה שלך באה מידע על הנושא ולא מתחושה. אני והחבר שלי שנתיים ביחד , בחודש האחרון הוא הפסיק לרדת לי... והוא היה אוהב את זה מאוד, ממה זה נובע?
בת 20
שלום לך. אנחנו יועצות מקצועיות בדלת פתוחה שעונות למתבגרים וצעירים. חלקנו מחנכות למיניות, חלק פסיכולוגיות, מתחום הביולוגיה, חינוך וכדומה. לשאלתך: חסר לי מידע בנושא, האם שוחחתם על כך? מיניות זה משהו שמשתנה במהלך השנים, לפעמים אנחנו רוצים קצת גיוון בתוך הקשר, או תנוחות חדשות, או שאנחנו מפסיקים ואז חוזרים למשהו שאהבנו בעבר. לכן חשוב לדבר על הרגשתך עם החבר שלך. האם הקשר ביניכם חזק? תקשורת מינית היא חלק מהזוגיות לדבר על הקשר המיני. בהצלחה!
חזרה למעלה
אתם היחידים שאני יכול לשאול אותם..בבקשה תענו..
בן 22
שאלתך נענתה
חזרה למעלה
אני בת 18 , ואף פעם לא היה לי חבר. אני רוצה אחד מאוד, אני רוצה אהבה אני רוצה להתנסות, אבל אני מפחדת. אני גיבורה גדולה עד שאני מגיעה לסיטואציה , ואני קופאת מקור ובורחת. מה אני צריכה לעשות כדי להתגבר על זה?
בת 18
שלום לך. את מתארת מצב של חשש מקשר עם בחור. האם החשש הוא משום שיש לך פחד להיות עם גבר ממגע איתו? האם זה משום שיש פחד מאינטימיות? צריך לבדוק מהיכן החשש. טוב להתחיל בקשר עם ידיד וכך לתרגל אינטימיות ושהות עם המין השני. את יכולה גם לשתף חברה בחשש הזה ולקבוע בזוגות לצאת כדי שיהיה קל יותר. גם להכיר דרך הצ'ט או לשוחח בטלפון כמה פעמים לפני היכרות עם בחור צעיר ולשתף אותו בחשש הזה, גם בנים שפונים אלינו אומרים שהם חוששים שידחו אותם או שאין להם ניסיון מיני. אלו חששות מובנים וזה מאוד מקרב כשמדברים עליהם. בהצלחה!!
חזרה למעלה

שלאה 21 עד 40 מתוך 1596

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  

דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום