דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > אהבה וחברות > חברות וזוגיות

שלום לכם,אני בת 16 ושלושה חודשים ויש לי חבר פחות או יותר במשך שנה במהלך השנה נפרדנו וחזרנו כמה פעמים אשר בפעם אחת שנפרדנו הייתה לו חברה במשך כחודש ואז נפרדו וכיום אני והוא ביחד. למרות שאני לא רואה אותו הרבה כי הוא בעבודה עדיין יוצא לנו לדבר הרבה כמעט כל יום. הוא גדול ממני במעט והתחלנו לדבר על הנושא של קיום יחסי מין. אני יודעת שהוא מאוד רוצה והאמת שגם אני. אני אוהבת אותו מאוד ומכירה אותו המון שנים לכן אני מחכה לזה. הפחד שלי הוא שלאחר הפעם הראשונה שלנו יקרה מצב שבו הוא יחליט שהוא רוצה להיפרד ואז אני בבעיה כי זה ממש כמו כתם לתמיד. הוא גם אוהב אותי אבל אין לדעת מה יהיה. כרגע איני יודעת מה לעשות.לחכות עם זה עוד קצת זמן או באמת לעשות את זה איתו בפעם הראשונה ולפני כן לדבר איתו על הנושא? אשמח אם תעזרו לי..תודה רבה ושבוע טוב :)
בת 16

   שלום לך,

    אם את חוששת מפרידה לאחר קיום יחסי מין, אזי ייתכן שאינך בטוחה עדיין ביציבות של הקשר ביניכם. כל קשר, גם קשר נישואין עלול להסתיים, אבל בשלב של החלטות כל כך חשובות, רצוי שתהיי קודם כל בטוחה ביציבות של הקשר לזמן הקרוב  ובמחוייבות שלכם האחד לשני כי זה נותן תחושת ביטחון ומאפשר לסמוך על הצד השני ולהרגיש בנוח על מנת להתקדם בסוג היחסים ביניכם. כאשר תרגישי שהקשר יציב ואת בוטחת בו, לא תחשבי על פרידה ולא יהיו לך היסוסים. לכן, רצוי שתחכי עוד קצת לפני שאת מחליטה לקיים יחסים מלאים. בנוסף,השאלה שלי אליך היא בן כמה החבר והאם יש לו כבר ניסיון מיני קודם. אם כן, חשוב מאד לדעת לפני שמקיימים יחסי מין, האם הוא תמיד השתמש בעבר בקונדום. אם לא, רצוי שיעשה בדיקות למחלות מין לפני שאתם מתחילים. בשלב שתרגישי שאת בוטחת בו ונותנת אמון בהמשכיות הקשר, תוכלי לשוחח איתו על הדברים, הן על אופי הקשר ביניכם ומה כל אחד רואה ורוצה והן אודות אמצעי מניעה ואם יש צורך בבדיקות. אתם אף יכולים לפנות בירושלים ל'לדעת' כדי לקבל יעוץ בדבר אמצעי מניעה ואף לקבל אמצעי מניעה.

חזרה למעלה
בשאלה הקודמת שלי ענית לי שחשוב מאד לא להתעצבן על בן הזוג עקב כך שהוא גומר מהר. ואמרת שהוא יכול לאונן לי או הלשון הבעיה שניסיתי מלא פעמים לרמוז לו שיגע לי באיבר המין, בדגדגן אבל זה נראה כאילו שנוא נגעל מזה המקום היחיד שהוא נוגע בו זה במשולש החיצוני אבל לא בדגדגן ולא בנרתיק ואני ממש לא יודעת למה אני בחורה מאד נקיה אני מורידה בשעווה את כל השיער מאיבר המין שלי אני מתקלחת פעמיים ביום ולפני ואחרי משגל אני תמיד מתקלחת, אין לי ריח רע מהאיזור הזה. ואני מבינה שאולי זה יכול להגעיל אותי עם הלשון ולכן אני גן לא מבקשת את זה (למרות שאני קוראת שרוב הגברים יורדים לנשים שלהם ולמרות שאני כן יורדת לו)אני רק רוצה שהוא יגע בדגדגן או יכניס אצבע לנרתיק אבל אני מרגישה שהוא נגעל ואני לא מבינה למה. אני מאד אוהבת אותו וגם מרגישה שהוא אוהב אותי והוא כן מנסה לעשות בשבילי דברים שאני אוהבת אבל אני לא יודעת למה כאן יש לו איזו בעיה. מה עליי לעשות? אשמח לתשובה.
בת 19

שלום לך,

   אני מבינה שלמרות שאתם מקיימים יחסי מין ומתפשטים האחד בפני השני, אתם סגורים ואינכם חופשיים בשיחה. פתיחות ותקשורת בין בני זוג הינם דברים בסיסיים שחייבים להיות כדי שנוכל להנות ממין מספק ומהנה. אם אינך מסוגלת לומר לו מה מגרה אותך ומה לא, איך הוא ידע? אם את רומזת לו, אולי הוא לא מבין את הרמז? לך נראה שהוא שונא או נגעל מנגיעה בדגדגן אבל אינך יודעת בודאות כי לא שוחחתם על הדברים. כאן באה לידי ביטוי הבגרות והבשלות שלכם לקיום יחסי מין. כדי לקיים יחסים מהנים יש צורך בבשלות נפשית שמאפשרת לנו לקיים שיחה בוגרת אודות כל מה שאנחנו רוצים או לא רוצים, מה שמהנה אותנו ומה לא. אם לא תשוחחו, לא תדעי מהי הבעיה ואם היא בכלל קיימת. בהצלחה.

חזרה למעלה
היי, דחוף! אני מתחילה את חפיסת הגלולות שלי ביום ראשון, וביום שישי בשבוע הראשון של החפיסה פספסתי גלולה- לא לקחתי בכלל. המשכתי לקחת את הגלולות כרגיל וסיימתי את החפיסה ביום שבת. אתמול שכבתי עם חבר שלי בלי קונדום והוא לא גמר בפנים אבל יכול להיות שזה קצת נגע לי בפות.. אני צריכה לקחת פוסטינור או שזה מיותר?
בת 19
שלום, אם לא הייתה חדירה של אבר המין שלו לאבר המין שלך, אין סיבה לחשוש מהריון. זאת מכיוון שכדי שיהיה הריון, צריך שנוזל הזרע ייכנס לתוך אבר המין שלך. אם אני מבינה נכון מה שתארת, לא היה מצב כזה ולכן אין סיבה לקחת פוסטינור. טוב שהמשכת לקחת את הגלולות כרגיל, באופן כללי דעי שבמקרה של פספוס ממשיכים כרגיל ופשוט משתמשים באותו חודש בעוד אמצעי מניעה כגון קונדום.
חזרה למעלה
אני וחבר שלי עושים סקס יבש כבר כמה זמן ואנחנו ביחד שלושה חודשים.. אני בת 15 והוא בן 16 ואני נהנת מאוד אבל אני מפחדת שנתקדם מהר מידי ונעשה סקס מלא בעוד כמה חודשים למרות שאנחנו קטנים מידי . דיברנו על זה ואמרנו שבשנה הקרובה זה לא יקרה ושנינו עוד לא מוכנים אבל בכל זאת אני מפחדת שזה יקרה מוקדם מידי..מה ר את חשש הזה? האם יש איזשהו סכנות בלעשות את זה בגיל הזה ? או שיש גיל שהכי מומלץ להתחיל?
בת 15

שלום לך,

   החשש שאת חשה אומר שאת באמת עדיין לא מוכנה לקיום יחסי מין ,מלאים וזה בסדר ונורמאלי. אין גיל מומלץ לקיום יחסים. כל אחד וההתפתחות בקצב שלו. יש כאלה שמקיימים יחסים בגיל מוקדם מאד אבל לא באמת נהנים מזה והם לא שמים לב לאיתותים וסימני הדרך שהגוף שלהם נותן להם. אחד הסימנים הוא החששות. ברגע שאנחנו לא מתייחסים לסימנים, אנחנו עושים דברים שאנחנו עדיין לא מוכנים להם ואז לא נהנים. לכן, אני מקווה שהיחסים בינך לבין חברך הם יחסי חברות קרובה והבנה והקשבה, רצוי שתיזמי איתו שיחה ותאמרי לו שאת נהנית מאד אבל אין לך כל כוונה בשלב ז\ה להמשיך לקיום יחסים מלאים. אם הוא חבר שאכפת לו ממך והוא רוצה בטובתך, הוא יבין זאת ולא ילחץ עליך. אם בכל זאת הוא ילחץ, תסיקי מזה את המסקנה שהוא מתחשב בעצמו ולא בך.

חזרה למעלה
יש לי חבר כבר שלוש שנים לפני שבעה חודשים חבר שלי התגייס לצבא מאז התחילו אצלנו המון בעיות בקשר בגלל שלחבר שלי יש בעיות תקשורת. לפני כן היינו זוג ממש צמוד שמבלים כל יום ביחד ולכן זה לא היה בעיה לפני כן כבל מאז שהוא התגייס הוא לא מתקשר או מתקשר לסירוגין במהלך השבוע ובכל פעם שאני מדברת איתו על העניין הוא אכשהו הופך את זה עליי ואני הופכת להיות אשמה עם כמה שאני לא מפסיקה לדבר איתו על העניין ולהתלונן קשה לי מאוד עם המצב בגלל שהוא לא נמצא פה רוב השבוע ואני לא מקבלת ממנו תשומת לב אבל כשהוא מגיע בסופשים פתאום הכול בסדר ואנחנו מבלים וגם יש תשומת לב. מה אוכל לעשות כשי לשנות את העניין אם לדבר איתו כבר לא עוזר
בת 18

שלום לך,

   אינני יודעת מה עושה החבר בצבא והאם הוא בקורס או בבסיס סגור ומה התנאים בהם הוא נמצא. עלייך להבין כי חייל אינו אחראי לזמן שלו ורוב ניהול הזמן שלו נעשה על ידי מפקדיו. יוצא מזה שהוא מועסק רוב היום וכשיש לו פנאי הוא אף צריך להספיק לאכול או להתקלח או לנוח ולישון לפני פעילות נוספת. מסיבה זו, חיילים בקורסים או חיילים קרביים וכאלה שבבסיסים סגורים אינם פנויים כל יום לשיחות טלפוניות עם יקיריהם. אם זו הסיבה שהוא מתקשר לסרוגין, זה אומר שהוא מעוניין אך לא תמיד יכול, וייתכן שהמצב הזה גם קשה עבורו. חייל שנמצא במצב כזה, רוצה להתקשר לחברתו ולשמוע קול שמח מהצד השני ולא קול מתלונן וכועס. אם הוא שומע תלונות ודברי תוכחה, ייתכן שלהבא לא יתחשק לו להתקשר כדי להמנע מאיח הנעימות שבשיחה. תנסי לברר איתו מה גורם לו להתקשר לסרוגין, האם הוא מעוניין להתקשר אך הוא חייף ונרדם או שהוא בפעילות ואין לו כלל פנאי. התשובות לשאלות הללו ייתנו לך להבין האם הוא סתם מתעצל או שאכן אין לו זמן.לשאלתך, כיצד לשנות את העניין, התשובה שלי היא שתנסי שהשיחות תהיינה נעימות ולא מעיקות ומלאות תלונות, ואז ייתכן שהוא ישתדל יותר. בהצלחה.

חזרה למעלה
היי לפני כשבוע התחלתי לקיים יחסי מין עם חבר שלי. בהתחלה הוא דחף לי אצבעות ואז הייתה חדירה מלאה (כמובן בהגנת קונדום). כאב לי מאוד בהתחלה ולא ירד לי דם (אני יודעת שלא חייב לרדת דם). בפעמים הבאות שקיימנו יחסי מין שמנו לב שיורד לי מעט דם. מעבר לכך, החדירה הראשונית בכל פעם היא קצת כואבת בהתחלה ואז הכאב מתפוגג והכל בסדר. כל העניין עם זה שיורד לי מעט דם אח'כ קצת מלחיץ אותי..האם זה נורמאלי? הדימום מפסיק ויום למחרת יש לי רק כמה טיפות. ולשאלה נוספת... אם אחרי שחבר שלי גמר וזרק את הקונדום אני יושבת עליו (ללא חדירה) האם יש סכנה להריון?
בת 21
שלום לך, לפני שאענה לך על שאלותייך רציתי לדעת איך היה? מזל טוב על הפעם הראשונה ואני מקווה שזה הופך להיות נעים יותר מפעם לפעם. הדם יכול להיות המשך של קרום הבתולין שלא נקרע לגמרי או שיש איזה פצע קטן בגלל שזה הפעמים הראשונות של יחסי מין. זה אמור לעבור בשבועות הקרובים ואם זה לא עובר אז אני מציעה שתפני לרופא/ת נשים לבדיקה. בנוגע לישיבה עליו, כל עוד אין חדירה אז אין בעיה לשבת עליו אחרי שהוא מוריד את הקונדום. מה שאני מציעה הוא שהוא ינגב את הפין אחרי שהוא מוריד את הקונדום כדי שלא תהיי בלחץ. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
אני בן 17 ואורך הזין שלי הוא ממוצע אבל מאוד מטריד אותי העובי שלו שהוא נורא נורא צר ואני פשוט לא רואה שהוא נהיה עבה וזה מלחיץ אותי וגורם לי לחוסר ביטחון עם נשים מה אפשר לעשות או אם הוא יגדל ?
בן 17
שלום לך, אני מבינה שגודל ועובי איבר המין מאוד מטריד אותך. חשוב לי להגיד שאין לך ממה להיות מוטרד. האורך והעובי ממש לא חשוב לנערות בגילך וגם לא לנשים. רוב הנשים חוות את ההנאה המינית שלהן מהדגדגן ולא מהחדירה, שנמצא מחוץ לפתח הפות ולכן הגודל לא משנה, אלא מה אתה עושה עם הפין שלך. אני מבינה שזה גורם לך לחוסר בטחון אבל היחידים שמעניין אותם הגודל, זה גברים, ולא נשים. אם קיבלת את הרושם שהגודל חשוב מסרטים פורנוגרפיים, אז דע לך ששום דבר שאתה רואה שם אינו אמיתי, ושאין לך מה להשוות את עצמך לסרטים. כל מה שיש שם הוא יוצא מן הכלל שמנסה להעיד על הכלל. באמת שאין לך ממה להרגיש חסר בטחון. אם תדע לתקשר עם בת הזוג שלך ולדבר איתה על העונג שלה ושלך, הכל יהיה בסדר. כל טוב ושבוע נפלא!
חזרה למעלה
האם כשאתה מאונן ולא יוצא זרע למה אני צריך מאוד לשירותים לפיפי ולא יוצא לי לעשות פיפי וגם למה עם אני לא מגרה את הפין ולא חושב על סקס הוא עומד לי למה????
בן 13

שלום לך,

    הדבר הכי נורמאלי לגילך זה התיאור שתיארת בפנייתך. זה אופייני לגיל 13 שמאוננים ולא יוצא כלום. זה טבעי  לחלוטין. לגבי חוסר היכולת להשתין: הזרע והשתן יוצאים מאותו מקום ולכן יש מנגנון שלא מאפשר מעבר שתן בזמן שאנחנו בזקפה. לכן, גם אם לא יוצא זרע, אבל אתה מאונן וחש צורך לשירותים, זה ייקח זמן מה עד שהזקפה תרד ואז תוכל להשתין.

לגבי שאלתך השנייה, בגיל ההתבגרות ההורמונים בגוף מתחילים להשפיע עלינו מבחינה מינית. לעיתים נדמה לנו שלא  חשבנו על סקס ולפתע עומד לנו וזה אולי כי ראינו מישהי או תמונות או סרט, או שמענו קול מסוים שמתקשר לנו במוח עם גירוי מיני,לעיתים מילים מסוימות מתקשרות לנו עם מין, ולעיתים תת ההכרה שלנו משפיע עלינו בדרך לא מובנת. כך או כך, אנחנו קולטים כל רגע נתון המון המון גירויים, חלקם מיניים וחלקם לא, ולכן גם אם לא שמנו לב, לעיתים הגירויים הללו משפיעים עלינו בצורה מינית.

בקיצור: התפתחותך תקינה ונורמאלית לגמרי בהתאם לגילך.

חזרה למעלה
בקשר לשאלה הקודמת .. אמרתם שעם אני רואה מישהי יפה אז לא להסס אבל זה בעייה אני נראה בן 11 :( חוץ מזה שהיא גם רוב הסיכויים תהיה יותר גבוהה ..
בן 13

שלום לך,

   כפי שכבר נאמר בתשובה קודמת, בנות לאו דוקא מתרשמות מגובה. ההתנהגות, האופי, חוש ההומור, החברותיות, ועוד ועוד דברים הינם לא פחות חשובים. ייתכן שחלק מהבנות לא תרצנה להענות להצעתך, אבל אם לא תתיאש, תמצא בסופו של דבר את מי שהגובה לא חשוב לה. בהצלחה.

 

חזרה למעלה
הי שוב:) , בקשר לתשובה שקיבלתי על השאלה הקודמת זה אכן נכון אני עדין לא מספיק פתוחה איתו בגלל הפרידה שהיתה והאמת שפתחתי איתו את זה לא מזמן והוא באמת היה בסדר הוא ניסה להרגיע אותי ולשכנע אותי שזה לא יקרה שוב ואני יודעת את זה אני מאמינה לו אבל אני לא מצליחה להוציא את זה מהראש אני באמת עדין מוטרדת ומפחדת , השאלה מה אני יכולה לעשות? :(
בת 18
שמחה לקרוא ששוחחתם על הדברים. תקשורת זוגית היא חלק מתקשורת מינית וזה חלק מזוגיות בריאה, שבה נותנים אמון ומתפתחים. את מתארת מצב שאת לא מצליחה להוציא את הפרידה מהראש וגם בוודאי יש לך חשש אפילו בלא מודע שזה יקרה שוב, איך אפשר לסמוך על הדברים? וזה בסדר שאת מרגישה כך. הזמן הוא זה שיגרום לכך שהאמון יחזור והפרידה תישכח. אין לנו ערבות על פרידה, זה חלק מהחיים וכך אנחנו מתפתחות וגדלות ויודעות איך להתנהל בזוגיות הבאה. לא היית רוצה בוודאי שחבר שלך יישאר בכוח בקשר וגם את לא היית רוצה להיות עם מישהו שבכוח נשאר כי לא צריך להיפרד, או שהצד השני ייקח את זה קשה. אולי רבתם וכעת ליבנתם את הדברים והכל כשורה? כתבו אחד לשני/ה על דף איך אתם רואים את הקשר ומה חשוב לכם בקשר. ראו מה הציפיות של שניכם ודברו על הפערים ועל הציפיות המשותפות. בהצלחה!!
חזרה למעלה
סליחה על השאלות המרובות אני פשוט בלחץ, אבל אם אני בהריון ההפלה עוברת אצלכם, ואיך היא מתבצעת ? כדורים או שעושים משהו?
בת 15

שלום לך,

שעות הקבלה הן עד 1800. אינך צריכה להתנצל על שאלותייך. בשביל זה אנחנו כאן, אז תרגישי נוח לשאול. לגבי קרישי הדם, זה יכול להיות מחזור  וזה יכול להיות הפלה טבעית. אין לדעת עד לבדיקה. אם התשובה של הבדיקה תראה שאת בהריון, אנחנו נסביר לך את האפשרויות ונהייה איתך לאורך כל הדרך לפי החלטתך. אצלנו לא עוברים הפלות אלא רק בבתי החולים. לגבי סוג ההפלה: כדורים או שאיבה, זה תלוי בגיל ההריון. אני מבינה שאת בלחץ אבל עשית צעד נכון בכך שפניתם אלינו ואל תשכחי שבכלל לא בטוח שמדובר בהריון.

 

 

 

חזרה למעלה
שלום וחג שמח , בזמן האחרון יוצא לי לקרוא הרבה על לקיחת גלולות.. אני לוקחת גלולות מליאן וקראתי שהן לא מומלצות למי שקיימת אצלה במשפחה היסטוריה של סרטן השד, לסבתא שלי היה סרטן השד ועכשיו אני מאוד מוטרדת לקחת את הגלולה, למרות שכתוב שיש עליה בסיכוי לחלות רק למי שלוקחת את הגלולה למעלה מעשר שנים, כל פעם לפני שאני לוקחת גלולה אני נכנסת למחשבות ואני לא יודעת מה לעשות עם זה .. אשמח עם תעזרו לי
בת 15
שלום לך אין ספק זה מפחיד לקרוא את הדברים האלה אבל צריך לשים את הדברים בפרופורציה הנכונה.אין דעה אחידה או חד משמעית אם הגלולה מגבירה את הסיכון בגיל מבוגר יותר לחלות בסרטן שד. כאשר יש היסטוריה של סרטן שד אצל סבתא או אמא, מותר לקחת גלולות אבל חשוב להיות במעקב רפואי לעתים קרובות יותר כדי שרופא/ת נשים יכול לבדוק לך את השדיים - חשוב לומר לרופא/ת נשים שנתנ/ה לך את הגלולות שיש סרטן שד במשפחה. בנוסף, כדאי לך ללמוד איך לבדוק בעצמך את השדיים כל חודש ואז תרגישי הרבה יותר שליטה על גופך.
חזרה למעלה
היי , אני בת 15 ואני עדיין לא כל כך מבינה בדברים הקשורים למין , אני אוהבת בנים בני 17,18 והרצונות שלהם יותר גדולות ממשל ילדים בני גילי , אז עכשיו יש לי חבר .. והתנשקנו רק נשיקות יבשות והוא אומר לי שהוא לא רגיל שנתנשק ככה והבעיה היא שאני מפחדת להגיד לו שאני לא יודעת להתנשק צרפתית, מה לעשות ? ועוד שאלה .. איך לומדים להתנשק צרפתית ? כי הוא ניסה כמה וכמה פעמים לנשק אותי צרפתית ותמיד הייתי מזיזה את הראש .. וקצת פאדיחה להגיד לו אני לא יודעת כי הוא בן 17
בת 15
שלום לך. תקשורת זוגית היא משהו מאוד חשוב בקשר זוגי. חשוב להגיד לחבר שלנו את הרגשות שלנו, מה עושה לנו טוב ומה פחות, להיפתח, להביע אמון ולהרגיש אינטימיות. לא היה לך ניסיון בנשיקה צרפתית מן הסתם לא תדעי בהתחלה מה עושים וזה טבעי. צריך להתקדם בקצב שלך ומה שנוח לך. אז מה אם הוא בן 17 ואם הוא יגיד שהוא רוצה לקיים יחסי מין ואת לא מוכנה? אז חשוב לא לעשות את זה אם את לא מוכנה רק כי הוא מבוגר ממך. את יכולה להגיד לו שאין לך ניסיון בנשיקה צרפתית שהיא בסך הכל תוספת של לשון שמתחברת ללשון, אותה נשיקה רק ששתי לשונות מתחברים. את יכולה להגיד לו שלא היה לך ניסיון כזה, גם הוא לא נולד עם ידיעה איך מתנשקים וזה קרה כי הוא עשה את זה ולמד וככה את עכשיו. תרגישי בטוח לדבר איתו, להגיד שאת חסרת ניסיון וזה בסדר וגם לשאול אותו איך הוא הרגיש בפעם הראשונה שהוא התנשק ותופתעי לדעת שגם הוא התרגש, התבייש שהוא לא יודע, חשב וחשב איך עושים את זה. דברי בפתיחות, לומדים תוך כדי תנועה, תוך כדי קשר את הדברים הללו. בהצלחה!!
חזרה למעלה
אתמול אני וחברתי עשינו סקס יבש ובשלב מסויים הפין שלי נגע באיבר מינה והתחכך , לא הייתה שפיחה של זרע גברית אלה רק שפיחה מוקדת והחיכוך היה כדקה ואני ממש חושש מהריון.. חשוב לציין שבשאר הזמן היא הייתה עם תחתון ואני בלי.. אני ממש בלחץ זה דחוף!!!!
בן 17

שלום לך

אם נשפכו כמה טיפות של נוזל זרע בפתח לנרתיק, ללא חדירה, יש סיכוי להיכנס להיריון. אמנם הסיכון אינו גדול, הוא בכל זאת קיים. אם כך היה המצב, יש לשקול אם לא כדאי לקחת את הגלולה של היום אחרי - פוסטינור או נורלבו. יש לכם עד 72 שעות לקבל החלטה ולהשיג אותה בבית מרקחת או בשופרפארם. אמנם הגלולה לא מונעת היריון ב- 100%, היא מפחיתה את הסיכון באופן משמעותי.  אני מבינה שאתם מנסים להיזהר אבל גם אם אין חדירה, כדאי לך לשים קונדום כדי לא להסתכן ואז תוכלו להיות רגועים וליהנות.

שנה טובה

חזרה למעלה
כן כן.. הבנת נכון. אני מעדיפה קשר ארעי ופתוח כמו שאת קוראת לזה.. אני יכולה להבחין בהתפעלות בשאלות שלך. אבל את צריכה לדעת שאני שונה מרוב הבנות כאן. טוב לי יותר במעכ' יחסים פתוחות. מחכה לתשובה ממך, עכשיו אחרי שאת מבינה. תודה מראש!
בת 17
שלום רב, חומד, אני ממש לא מתפלאת על הדברים שאת מציינת! אני שואלת כדי לרדת לעומקו של עניין כדי לתת לך מענה מתאים!! או.קי. ספרי לי מדוע את מעדיפה זאת על פני העדיפות של החברות האחרות שלך? ממתי את מרגישה כך? ספרי קצת על המשפחה שלך, ההורים, האחים, על הקשרים המשפחתיים, למי את קרובה במיוחד, עם מי את משוחחת והאם את נמנעת לשוחח עם מישהו? מה לדעתך קשר ארעי כזה יכול להועיל לך? מה מושך אותך באותו אדם שאת בקשר ארעי איתו? מדוע לדעתך קשר מחייב איננו מתאים לך? האם במשפחתך יש מישהו קרוב או רחוק שמקיים סוג כזה של קשרים? מלא שאלות חשובות כדי לעשות ברור עצמי וכדי שאוכל להבין את המקום שלך ומה לענות לך להבא! להשתמע נכון שאת לא רוצה לפרסם את השאלות הללו באתר?! הקפידי על מחיקת זכות הפרסום שישנה בפניה שאת פונה אלינו.
חזרה למעלה
שלום רב , לפני ערבה חודשים היה לי חברה יצאנו חודשיים ואחת מפעימים שהיינו ביד ניסינו לשכב והוא הראשון שלי , בפעם הראשונה הוא אמר לי שאין לו קונדום וניפגעתי מזה ממש , הוא לא הבין למה נפגעתי , אז אמרתי לו שכל החברות שלי אומרות שמי ששוכבת עם חבר שלה עם קונדום אז את סתם עוד איזה מישהא שרוצה להזרים ולא יותר מזה אז חשבתי שגם הוא ככה . והוא הסביר את עצמו , אחרי שבועיים שהוא חזר מהבסיס שוב ניסינו לשכב ולא הצלחנו הוא לא הצליח להחדיר וגם הצבעות הוא לא הצליחה להכניס ואני פוחדת שיש לי בעיה , כול מי שיודע על זה פשוט צחק עליי כשסיפרתי להם ואמרו שזה לא הגיוני
בת 16
שלום לך. תקשורת זוגית היא חלק מרכזי בקשר זוגי. טוב שאמרת לבן זוגך שנפגעת מכך שלא היה לו קונדום. נשמע שקשה לך לתת בו אמון. אמון הוא דבר שנבנה לאט והוא חשוב בקשר זוגי. חשוב גם שהתעקשת על קונדום משום שרצית לשמור עצמך מהריון לא רצוי ומפני הידבקות במחלות מין. חלק מקשר זוגי זה להגיד רגשות וגם להתעקש על אמצעי מניעה ועל שמירה על מין בטוח ובריאות מינית וזה בסדר שאמרת לחברך על כך. יחסי מין הם משהו שנבנה, ולא חייבים בפעם הראשונה להיחדר אלא לאט לאט לעשות זאת. האם את מכירה את גופך? האם את עצמך מחדירה אצבעות? יתכן ובגלל אי אמון או קושי להיפתח את מתקשה שחברך יחדיר אצבעות או איבר מין וזה בסדר גמור. הרבה נשים חוששות לקראת פעם ראשונה של קיום יחסי מין. חשוב להיות רפויות ולהרגיש בטחון עם בן הזוג ושיש פתיחות, אמון, הדדיות. האם כל זה יש בקשר שלכם? האם ניסיתם מין אוראלי? זוהי דרך טובה להתחיל לקיים יחסי מין ומשם יובילו למגע עם היד באיבר המין ולאחר מכן לחדירה קודם רק חיכוך של אברי המין אלה באלה ואח'כ לאט לאט חדירה מלאה. ההצעה היא לא להקשיב לחברייך וחברותייך אלא לעצמך ולנוע בקצב שלך. בהצלחה ואנחנו כאן בשבילך.
חזרה למעלה
שלום, יש ידידה שחבר שלה גדול ממנה בשנה. החבר שלה מכריח אותה לקיים איתו יחסי מין מלאים. היא חצי אוהבת אותו וחצי לא אבל היא מאוד מפחדת להיפרד ממנו בגלל שיש לו תמונות שלה בעירום. אני מאוד רוצה לעזור לה... מה לעשות?
בן 14
שלום רב, חומד, היא בוחרת להיות מאויימת וקורבן של סחטנות! יכול להיות שבכל זאת יותר טוב לה מאשר לא טוב לה! הרי ממקום שלא טוב לנו אנחנו זזים.. נכון?! איפה שכואב לנו לא נגרום לעצמנו כאב יותר גדול נכון, זה דרך הטבע... כנראה שיש משהו במערכת היחסים הזו שנותן לה מספיק סיבות להישאר! אם היא פונה אליך בבקשת עזרה, תפנה אותה ליועצת בית הספר או למשטרה! משטרה זה חשיפה אז אולי זה ישמע לה קיצוני מדי אבל ליועצת בית הספר שתקרא אותו לשיחה ותברר את טיב היחסים ותקרא לשניהם ביחד וכו', זה יכול לגרום לתזוזה ביחסים שלהם או בהחלטה שלה לעזוב! תחשוב בכללי, עד איזה גיל היא תהיה מוכנה להיות תחת שליטתו? עדיף שהיא תשתף ותספר להורים ותקבל את עזרתם אבל לפנות לקבלת עזרה זה ממש העניין של הרצון שלה להתמודד על הכבוד העצמי והגבולות של עצמה! עיצה: אתה צריך פשוט לא להקשיב לזה יותר! עליך לומר לה משהו בסגנון של 'חברה יקרה, מאוד איכפת לי ממך אבל צר לי שלך לא כל כך איכפת מעצמך! מי שמרגיש את מה שאת מרגישה לא מרשה לעצמו להיות שם! עליך להפעיל את כל הכוחות שיש לך כדי לדאוג להגנה ושמירה שלא יפגעו בך יותר! אני מוכן להשאר ידיד שלך אבל אל תספרי לי מה קורה בזוגיות שלכם, זה לא פייר להכניס אותי בסודות הללו ולתת לי את ההתלבטות ולא לפתור בעצמך את הקושי'. מה דעתך?!
חזרה למעלה
שלום אני בן 17 ויש לי חברה שנה וחצי כבר היא אוטוטו בת 16 ואני ממש רוצה שנתקדם בקשר המיני שלנו... היא מסכימה לי לגעת לה רק בתחת ואני כבר לא יכול להתאפק היא אומרת שנשכב רק אחרי גיל 18 ואין לי בעיה לחכות אבל אני רוצה לפחות לגעת בציצי לדחוף אצבעות או לקבל מציצה לפחות משהו...
בן 17

שלום לך,

  אני מבינה שאתה נלהב להתנסות בדברים חדשים ומסקרנים ורוצה להתקדם בקשר המיני עם חברתך. אין טבעי מזה. מצד שני, חברתך, שהיא כמעט בת 16, מעוניינת לחכות. קשר בין בני זוג צריך להבנות קודם כל על ידי הסכמה הדדית. הסכמה כזו, אין פרושה שהאחד לוחץ על השני אלא הכוונה היא שיש שיחה פתוחה וכנה בלי לחצים ונסיונות שידול ושכנוע. כל אחד מכבד את דברי השני. בסופו של דבר, ההחלטה היא שלה, ואם אתה באמת אוהב אותה, עליך לכבד את רצונה ולהמתין. אל תשכח גם שהיא מאד צעירה. הפרש של שנה וחצי בגיל הזה הוא מאד משמעותי. בהצלחה.

חזרה למעלה
שלום. רציתי לשתף אתכם בבעיה- אני לא מצליחה להחזיק עם בני זוג יותר מחודש. נמאס לי מהר ובנוסף אני תמיד מסתכלת לכל הכיוונים.. אני בחורה מאוד פלרטטנית, זה ממש הפך להיות הסגנון דיבור שלי ואני אפילו לא שמה לב שאני מפלרטטת. יוצא הרבה פעמים שאני משלה בנים לשווא.. ואני פוגעת תמיד בבני זוג שלי כי הם מתאהבים בי מהר ואני לא מרגישה אותו הדבר. אני חייבת לציין שההתנהגות שלי יחסית קרה וברגע שגבר אומר לי שהוא אוהב אותי אני מרגישה שאני חייבת להיפרד.. קשה לי נורא להישאר מחוייבת לבנאדם אחד וכל העניין הזה שכל שבועיים יש לי מישהו אחר (בין אם זה רציני ובין אם לא) נתפס לא טוב בעיני החברה.. אני נתפסת כביצ'ית,כשרלילה וכד'. למה אני ככה? למה אני לא מצליחה לאהוב? למה אני תמיד איכשהו פוגעת? יכול להיות שיש לי בעיה פסיכולוגית או שאני פשוט רעה? בבקשה תעזרו לי.. תודה מראש
בת 17
שלום רב, לפני שנדבר על בעיות פסיכולוגיות רצוי שננסה להבין קצת יותר לעומק, על מה בעצם יושבת ההתנהגות הז שסיגלת לעצמך, לכן אשאל אותך מספר שאלות ורצוי שתעמיקי ותרחיבי לענות כדי לעזור לך להיות במקום יותר טוב עבורך. מה המשמעות של חברות בעיניך? איזה מין חבר את רוצה שיהיה לך? איך (מה את עושה/תעשי/תחשבי) את רואה את עצמך משקיעה ביחסי קירבה עם משהו שאוהב אותך? איך את יודעת מתי את מתאהבת? איזו אהבה את רוצה? כמו למי? יש לך דוגמה?!! . להשתמע
חזרה למעלה
שלום, יש לי ולחברה שלי בעיה אנחנו יחד כבר 8 חודשים ו... פשוט... בזמן האחרון, כל דבר שאנחנו עושים, מתקשר איכשהו לאיזה קטע מיני... אם אנחנו משחקים קלפים אז באמצע המשחק המשחק מתקשר למשהו מיני, אם אנחנו שוחים בבריכה זה מתקשר לקטע גופני של מראה ומגע מיני, אם אנחנו סתם שוכבים יחד במיטה זה כמעט תמיד הופך למשהו מיני, הנושאי שיחה שלנו תמיד מתקשרים למיניות בין אם בצחוק או ברצינות, כל דבר! ככה שכשאנחנו מנסים לעשות משהו מיני.. הקסם נאבד.. כאילו בגלל שאנחנו כל הזמן מתעסקים בנושא הזה אז כבר הגוף והראש התרגלו לזה וזה נחשב כמובן מאליו... חשבתי שזה יכול להיות בגלל שאנחנו לא מעריכים את זה ולא נותנים למין את הכבוד הראוי לו כביכול וזה יוצר מצב שכל דבר תמים ונאיבי לחלוטין הופך למיני... מה אנחנו יכולים לעשות? שנינו מודעים למצב ומדברים עליו.. זה גורם לנו להרגיש נורא מוזר...
בן 17

 

 שלום לך,

   העיסוק הרב בדיבור ובמחשבות סביב הנושאים המיניים הינו נורמלי ומאפיין את רוב המתבגרים. לגבי הקסם שנאבד, זה פשוט כי ההתרגשות מהדברים שהיו לכם חדשים וגיליתם אותם, פגה, ועכשיו, כשהדברים כבר מובנים מאליהם, אתם פשוט צריכים להשקיע יותר בחיזור, במשחק מקדים מושקע וארוך כדי לעורר את ההתרגשות המינית אצל שניכם.בהצלחה.

חזרה למעלה

שלאה 21 עד 40 מתוך 1605

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום