דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > תזונה בגיל ההתבגרות > דיאטות מיוחדות

לאחר כמה נסיונות של חדירה עם בן הזוג שלי (בלי קונדום), איבר המין שלי שורף באותו איזור ויש לי הפרשות מוזרות. קניתי סבון אינטימי לפני כמה זמן כדי להרגיע את האיזור, אבל בכל פעם אחרי נסיון של החדרה זה שורף מחדש. האם קונדום ימנע את המצב? יכול להיות שזה זיהום? אני רוצה לציין שבאותו שלב של התחלת קיום יחסי המין התחלתי להתאמן במכון כושר ולעשות ספינינג, וזה התגבר גם מאז. האם יכול להיות שזה בכלל לא קשור ליחסי המין?
בת 16
שלום רב, כנראה שיש לך פטריה ועליך להבדק על ידי רופא/ת נשים כדי לקבל טיפול מתאים! לא להמתין יותר מדי כיוון שלפי התיאור שלך הפטריה עדין שם. סבון אינטימי לא תמיד מומלץ. אם יש פטריה קונדום ימנע את הדבקות החבר שלך בפטריה. יתכן שלאחר שהוא נדבק בפיטריה ואת כבר נקיה הוא ידביק אותך שוב, אנא התייעצי עם רופא/ת הנשים שלך. לגבי הספיניג וההקשר לתחושת השריפה באיזור, גם זו יכולה להיות אפשרות לסיבה לכך, תלוי בישיבה שלך על המושב וכן בסוג הבד של התחתון והמכנס אותו את לובשת. הצעתי לך ואף המלצתי היא שקודם תבדקי אצל רופא/ת הנשים והוסיפי את המידע שציינת כדי לבדוק מניסיונם האם אפשרות כזו קיימת! בהצלחה
חזרה למעלה
קודם כל שלום אני שאלתי את השאלה האחרונה שלי בCrazyfocker123 אבל זה של חבר שלי (לא שמת לב ששתי השאלות סותרות אחת את השניה?) אז תקשיבי חברה שלי הראתה לי את החזה שלה ביום שני והיא עשתה לי ביד גם אם חומר סיכה... ובחיים שלי לא יצא לי כל כך הרבה משהו כמו חצי כוס חד פעמית וזה יצא בשפריצים והדבר הכי מוזר שביום שבת עשיתי איזה 5 פעמים ביד ביום ראשון 3 פעמים וביום שני עשיתי פעם אחת בבוקר שקמתי ופעם אחת שעה לפני שהיא באה (אני לא מאונן בדרך כלל בתדירות כזות אני סתם חרמן בימין האחרונים) איך הזרע הספיק להתחדש? ומתי שהיא הראתה לי את החזה שלה מהלחץ התחלתי לרעוד בכל הגוף זאת הייתה הפעם הראשונה של שנינו (עוד לא עשינו סקס ואנחנו גם לא מתכוונים, טוב לפחות אני לא מתכוון לפחות עד גיל 16 ואני בן 15)
בן 14

שלום לך

הגוף הוא דבר נפלא. האשכים אחראים על ייצור הזרע ומהרגע שהתחלת לייצר זרע, הגוף ימשיך לייצר אותו במשך כל חייך. לפני שהזרע עוזב את הגוף, הוא מתערבב עם נוזלים אחרים, ונוצר נוזל הזרע הלבלבן שנפלט החוצה, מה שאתה רואה. בכל פליטה יש מיליוני זרעים זעירים.

מקוה שזה עונה על שאלתך.

חזרה למעלה
הבעיה היא שנגיד אנחנו עכשיו מדברות בטלפון.. מה אני אומרת לה!?...
בת 18

שלום לך

בזמנים כאלה צריכים את החברים הטובים אלה שאנו מרגישים איתם נוח לדבר ולספר להם את מה שעל ליבנו ,משהו שלא היינו אומרים למישהו אחר, את יכולה לדבר בטלפון ולומר לה ששמעת שדודתה נפטרה ושאת מאוד משתתפת בצערה ולהציע לה את עזרתך, זוהי יכולה להיות שיחה שאת תיזמי אז תרגישי נוח יותר.

מות הוא לצערי חלק מחיינו ואנו צריכים להבין שההתמודדות עם המות היא לא קלה כי זו פרידה.

כל טוב לך

לילה טוב

חזרה למעלה
תראה אני לא רוצה שאף אחד ידע מזה כי לא מרשים לי לעשות דיאטה כל הזמן אומרים לי שאני לא צריכה שאני ניראת טוב אבל אני לא מרגישה את עצמי ככה אני מרגישה קצת מלאה ואני רוצה להרזות.. ובקשר לשריפה אני לא בטראומה פשוט ביום שהשריפה התפשטה לאיזור שלי התחלתי לבכות וממש נכנסתי ללחץ ומאז אותו יום שאמא שלי שואלת אותי אם אני רעבה אני אומרת לה לא. למה?
בת 16

שלום לך

הרצון לרדת במשקל בסדר, אבל חשוב לשמור על פרופרציות כי הדרך להפרעות אכילה היא מאוד קצרה וזה מוגדר כמחלה, אז בשביל שתהיי בריאה בנפשך ובגופך, תנסי לא להיסחף כי קל להיכנס לזה אבל מאוד קשה לצאת מזה. שמרי על עצמך הקשיבי לסביבה יתכן שהם רואים מה שאת לא רואה.

כל טוב לך

לילה טוב

חזרה למעלה
אה אני גם בדיאטה כי סיפרו לי שאם מרזים ככה גם גובהים ואני נורא רוצה לגבוה ובגלל זה אני לא נותנת לגוף שלי לאכול כל כך הרבה
בת 16

שלום לך

כדי שתהליכים יתרחשו בגוף, גדילה , התפתחות, גובה ומשקל, הגוף זקוק ל'חומרי בניין' חומרים אלה מתקבלים מהמזון שאנו מכניסים לגוף, חשוב שתדע יתזונה לא מאוזנת גורמת להאטה בהתפתחות או הפסקתה.אז הסקי את המסקנות ופעלי לפיהם.

כל טוב לך

לילה טוב 

חזרה למעלה
שלום, יש לי בעיה קטנה שקוראים לה אוכל. אני ילדה בת 16 שגובהי הוא 1.58 ומשקלי הוא 52. הייתי שוקלת 53 וירדתי ל-52, אני יודעת שבעינייך אולי זה רק קילו ולא ממש משמעותי או משו שצריך לדאוג או כל סיבה דומה.. אני דווקא נורא אוהבת לאכול (שטויות:שוקולד, ממתקים וכל הדברים שלא בריאים כ'כ לגוף) אבל מאז יום חמישי( הייתה שריפה גדולה באיזור חיפה ואני הייתי באיזור שלשם היא התפשטה ופינו אותנו מהבית), ומאז אותו יום אני לא כל כך אוכלת וגם אם אני מכניסה משו לפה זה כל 4-5 שעות וגם כן שטויות. עכשיו אני לא מרגישה כאבי ראש, סחרחורות וכו, ואני גם לא מרגישה רעבה .. ואין לי מושג למה ומה קרה לי עם האוכל , למה אני דוחה אותו? נ.ב. זה לא כל כך מפריע לי להיות בלי אוכל אני גם ככה בדיאטה שאף אחד לא יודע עליה. אבל עדיין אני מרגישה שאני דוחה את האוכל. אם תוכלי לעזור לי אני נורא אשמח. תודה :)
בת 16
שלום רב, נערתי היקרה, יש הרבה דברים שצריך לבדוק איתךבעקבות הדברים שכתבת! ראשית אפנה לקחל הראשון של דבריך: 1. האם את רוצה להיות בריאה? השאלה נובעת מתוך כך שיש אנשים שלא מזהים את זה שהם מעדיפים להיות חלשים וחולים 2. האם את יודעת מה חוסר התיאבון או המזון גורמים פיזית לגוף? 3. האם את מזהה שיש קשר בין מצב ריגשי שאת נמצאת בו לבין הדחיה של האוכל. 4. מדוע אף אחד לא יודע? 5. נניח והיו נותנים לך תפריט של אכילה מסויים האם היית עומדת בו? לידיעה כללית: כל המתוקים והחטיפים שאת אוכלת הם עתירים בסוכרים, פחממות ושומנים. כל הדברים שמתעכלים בצורה הכי קשה ולא מזינים אותו אלא רק גורמים לו עוררות מסויימת ומיד לאחר מכן יש נפילה גדולה שגורמת לנזק יותר גדול וחלק ממנו מתבטא בצורך לאכול דווקא עוד ממתקים כמו התמכרות לסוכרים במידה מסויימת או התמכרות למשהו שימריץ ויעורר. בכל מקרה את כבר יודעת שהתזונה שלך לוקה בחסר ולכן זו חצי נחמה כי את יכולה לתקן זאת - אם תרצי. הדבר השני שמדאיג אותי זה שאת אחרי הטראומה של השריפה ומוצאת את הקשר שבין הדחיה של האוכל (שזה השרדותי) לבין החוויה הנוראית שעברת. זה משהו שרצוי מאוד לטפל בו בדרך מתאימה ולכן הייתי מייעצת לך לפנות לדמות מתאימה כמו הורים או יועצת בית הספר או לפיסכולוגי/ת לבני נוער וכו'. בהקשר של התזונה אנו בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך נשמח לעזור לך! את מוזמנת לקבוע פגישה עם התזונאית שלנו ולהנות משרות מעולה, יחס חם ואוהד ומקצועיות גבוה כמובן בדיסקרטיות מלאה. להתראות ולהשתמע
חזרה למעלה
שלום:) אני בת 16 וקצת אני שוקלת 58 והגובה שלי הוא 1.58 אני נראת טוב אבל יש פעמים שאני מרגישה קצת מלאה. אני שונאת הליכות ואין לי כל כך זמן לעשות פעילות ספורטיבית אחרי שעות הלימודים. איך אוכל לשמור על התזונה?מה צריך לאכול וכמה? תודה רבה:)
בת 16
שלום רב, אני שמחה שפנית אלינו בשאלות אלו! יש לנו תזונאיות נהדרות שמטפלות בעיקר וביוחד בבני נוער. אני רוצה להזמין אותך באופן חד פעמי (אם תרצי אולי יותר, אבל אני מבינה שאת מאוד מאוד עסוקה) לשוחח עם התזונאית שלנו, לקבל מידע, הדרכה ותפריט שמתאים לצרכים האישיים שלך!! מקוה לראותך!! להשתמע
חזרה למעלה
שלום, אני בת 14 וחצי. לפני כחצי שנה ירדתי ירידה מהירה במשקל (10 קילו ב חודשיים / שלוש) בהתחלה שקלתי 57 ולאחר מכן 47 וכיום הגובה שלי הוא 1.61. מאחר וירדתי במהירות , המחזור נפסק לי . הלכתי לרופאת נשים והיא אמרה שההורמונים שלי מדוכאים ועל מנת להחזיר את המחזור , אני חייבת להשמין לפחות 5 קילו. אני לוקחת את המשימה ברצינות רבה (כיום אני שוקלת 49) אך מפחדת גם. 1. אני רוצה להשמין בשאר הגוף חוץ מבבטן - איך אפשר לעשות זאת? 2. האם זה בסדר להשמין במהירות גדולה כל כך? והאם זה עלול לגרום למתיחה בעור? 3. אם אחטב את הגוף עם מכשירי כושר, הוא יחזור עדיין לגזרה הקודמת שלו (לפני הירידה)? תודה
בת 15
שלום רב, כל עליה וירידה במשקל באופן דרסטי הם אינם טובים/בריאים/מועילים/מגינים על הגוף. לכן גם לצורך השמנה ראוי שתעבדי במשותף עם תזונאית שתנחה אותך בכיוון הנכון כדי שגופך לא יפגע. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך (לאחר תיאום מראש) לפגוש את התזונאית שלנו שתנחה אותך גם בנוגע לפעילות הפיזית שאת צריכה לקיים עבור גופך. להתראות ובהצלחה
חזרה למעלה
אז מה שאת אומרת זה שאין כל קשר בין 'גמירה' חווית אורגזמה לבין הביציות או בין הורות עתידית?
בת 18
שלום רב, נכון!! חד משמעית אין קשר בין גמירה לבין הביצית. ביצית מופרשת אחת לחודש, בלי קשר לאורגזמה. אורגזמה יכולה לקרות עם או בלי ביצית נוכחת!! זה לא משנה כלל!! ערב טוב
חזרה למעלה
המישקל שלי הוא 21 קילו והגובה שלי הוא 1.59 האם אני שמנה?
בת 12

שלום לך,

את נמצאת בתת משקל זאת אומרת רזה מאוד ובסיכון לחיים לפי הנתונים שאת מציינת.

אנא פני לאמך על מנת שהיא תקח אותך לאיבחון רפואי בהקדם האפשרי.

את יכולה לפנות לסניף של דלת פתוחה הקרובה לביתך,שם תמצאי צוות מקצועי שיודע לטפל בבעיתך.

ממליצה לאכול בריא ומאוזן ולעסוק בפעילות גופנית מבוקרת,בגילך הגוף גדל ומתפתח וזקוק למרכיבי מזון,מינרלים ויטמינים

הנספגים מאכילה נכונה.

יתכן ואת כבר מטופלת במסגרת כל שהיא אז פשוט תתחילי להשקיע בטיפוח הגוף,ובחשיבה חיובית לגבי דימוי הגוף כי בגיל זה הגוף עובר הרבה שינויים פיזיים ומרגישים שינויים במצב הרוח,לכן שתפי את הקרובים אלייך בהרגשתך .

בהצלחה.

חזרה למעלה
היי (: כאן אני עונה לך על השאלות ששאלת.. 1) אבא- אני לא ממש מדברת עם אבא על הדברים האלה.. כי אני יודעת שזה לא ממש מעניין אותו ואני בעצמי לא ירגיש נוח.. אימא- לא נראלי שאמא שלי תיקח את זה ממש לצומת ליבה, היא בטח תזלזל או משהו ותחשוב שאני ייכנע .. ובאמתת נכנעתיי בדיוק ביום השלישי כבר לא יכולתי להתאפק!! וזה כ'כ מדככאא אותייי שאני לא יכולה לעמוד מול עוף עם תפוחי אדמהה! אני מתה כבר להרזווות ובכל מחייר! 2) בקשר למצבי החברתי.. יש לי הרבה ידידים ידידות, לא חסר לי , מצד אחד אינ לא הכיי מקובלת ומצד שלי אני גם לא ההפת ממקובלת, אני באמצע.. אבל עדיין אני רוצה שיהיה לי חבר, אחד גבוה רזה, ושאני ירגיש נוח לידו, שאני לא יהיה בטטה והוא יהיה שחיף! זה פשוט מזעזע אותי לחשוב על זה.. 3) ובקשר ליעל ןלענת.. הם חלק מדלת פתוחה או שהן רופאות או משהו?! ואיך אני אמור להתחיל איתן בכלל שיחה .. 'הפנו אותי מדלת פתוחה לדבר איתך בקשר לדיאטה?' .. זאת שיחה כמו אל רופאה או שיחה כמו , שאני מדברת אלייך? אני ממש מבולבלת! חברה טובה שלי הלכה לדיאטנית והיא אמררה לי שהיא לא ממש עזרה לה.. כאילו היא נתנה לה טיפים שהיא כבר ממזמן ידעה והיא גם לא בנתה לה תפריט דיאטה כי לפי מה שהיא אמרה אסור לה לתת תפריט דיאטה לבנות גילנו.. אז מה אני יעשה? אל מי לפנות כדי לקבל עזרה או תפריט נורמלי שבאמת ישפיע...? תוודה בכל מקרה (:
בת 15

שלום לך,

צר לי שאת מרגישה שאמך תזלזל במה ש/עובר עליך... אולי אם אמא תדע עד כמה הדברים מציקים לך היא תוכל להתפנות למה שקורה לך. אני מאמינה שהיא רוצה את טובתך, וחושבת שאת אולי לא צריכה כל כך לסבול מאיך שאת נראית. יכול להיות?

בכל מקרה את כבר מבינה שקשה להחזיק את השליטה העצמית הזו, ואפילו בלתי אפשרי. התאבון הוא חלק מהחיים ואנו לא אמורות להיות נטולות תיאבון. גם אם כרגע זה נראה לך כמצב רצוי.

לגבי הדיאטניות שלנו את פשוט מתקשרת ומבקשת לדבר איתן. יכולה לומר שפנית גם לאתר והמליצו לך לשוחח איתן. הן כבר תדענה להמשיך את השיחה מכאן. את יכולה להגיע לשיחה פנים אל פנים.

איני יודעת לאיזה טיפים חברתך צפתה, אני רק מבינה שגם את וגם היא מצפות לאיזה משהו שינחה אתכן. את מבולבלת ומתקשה לקבל את עצמך ואת גופך (האחד תמיד מהווה חלק מהשני...). אולי כדאי יהיה להגיע לשיחות גם ליועצת בית הספר?

אנא ממך. אל תעשי משהו מזיק לגופך כמו דיאטות הכאסח שציינת....

יש פתרונות אחרים.

להתראות.

חזרה למעלה
ירדתי 7 קילו במהלך הדיאטת ' כאסח ' שלי . בספטמבר קבעתי תור לדיאטנית מוסמכת שתתן לי תפריט , האם אוכל לבקש שתתן לי תפריט שלא יעלה אותי במשקל ? .. ואם אשלב פעילות גופנית פעמיים בשבוע אני לא בהכרח יעלה אם אני ילך בעקבות התפריט נכון ?
בת 13

בוקר טוב,

לצערי בחרת לעשות אחת מדיאטות הכאסח שבעקבותיהן קשה מאוד להתמיד. קשה לחיות כל הזמן עם חוויה של שליטה - בתאבון, בקלוריות ובגוף בכלל. מה שהייתי מאחלת לך זה לקבל תפריט המתאים לאורח חייך, למה שאת אוהבת לאכול וליכולת לא לצמצם כל הזמן את מגוון המזונות שלך. כמובן שפעילות גופנית היא מבורכת, אבל שוב כחלק מאורח חיים בריא ולא בהכרח כדי לשמור על המשקל הנמוך אותו השגת כרגע.

בבקשה זכרי שרוב האנשים משמינים מדיאטות היות שהם לא יכולים לשמור כאמור על אורח החיים של צמצום המזונות וכתוצאה מכך הם חוזרים ומעלים במשקל. חשבי, אולי גם עם אימא, כיצד לצאת מהמעגל הזה ולא להמשיך באופן שעלול לגרום לעלייתך במשקל.

והכי חשוב: חשבי מדוע חשוב לך על כך לרזות, מה עוד יכול לגרום לכך שתחושי שווה ובעלת ערך...

בהצלחה.

חזרה למעלה
שלום,אני לא בטוחה שתוכלו לעזור לי אבל אני אשאל בכל זאת לפניי כשבוע וחצי התחלתי דיאטה (שיטת הנקודות) כשמשקלי 57.3 וגובהי 1.58 אבל לא באמת השתמשתי בה ובאותו שבוע לא אכלתי במשך יומיים ולאחר היומיים אכלתי ומהר רצתי לשלשל במהלך כל היום לאחר שאכלתי. לאחר אותו יום שוב לא אכלתי במשך יום וחצי ורצתי לשלשל שוב אחרי כל פעם שאכלתי. ושוב קרא בשך יום שלם לא אכלתי ויום למחרת כשאכלתי רצתי לשלשל. וכרגע משקלי 53.7 וגובהי 1.58 . האם אני כמו אנורקסית אבל שלא מקיאה?? ומה לא בסדר בזה ?? אבל אם לא תוכלולעזור לי אנא רשמו זאת
בת 14
שלום רב, האם הוסכם בינך לבין אימא שאת מתחילה לאכול לפי שיטת הנקודות? מניסיון, השיטה מאפשרת מגוון של מזון ואפשר בהחלט להיות שבעה מכך!! לכן לא ברור לי מדוע לא אכלת במשך יומים הרי זאת לא השיטה!!! בכל מקרה השיטה צריכה להיות מבוקרת על ידי מי שמבין בכך. אינך נשמעת אנורקסית אבל את בהחלט נשמעת כמו משהיא שמאוד רוצה להשיג מטרה ומוכנה להרוס לעצמה את הגוף לטובת המטרה..האם זה כך??!! אנו נשמח לייעץ לך ולעזור לך בדלת הפתוחה הקרובה למקום מגוריך במידה ותתקשרי ותבקשי לקבוע פגישה עם התזונאית שלנו. מקוה לראותך בקרוב מאוד.
חזרה למעלה
אני מעט מפחדת שאני מתדרדרת לאנורקסיה , אני שוקלת 56 והגובה שלי הוא 1.67 והארוחות שלי הם בדרך כלל כאלו : בוקר - סדנוויץ' צהריים - תפוח ערב - כלום . או : בוקר - כלום צהריים-תה עם חלב ופרי ערב-כלום. ואני מודעת לזה שאני אוכלת מעט אבל אני מרגישה שאני אוכלת הרבה . ואני מרגישה לא רזה , למרות שאמרתם שאין לי צורך בדיאטה . והמחזור לא חוזר לי , ואני פשוט לא מוכנה להתחיל לאכול נורמאלי מפני שאני יודעת שאשמין .
בת 13

שלום לך,

אני שומעת ממך שאת לא אוכלת כלום. הווסת הפסיקה לך, את לא מוכנה לאכול כי את יודעת שתשמיני. את נמצאת בתחילת ההתפתחות המינית שלך. אם לא תאכלי - תגרמי לעצמך נזקים גם בתחום הגופני וגם בתחום הנפשי והריגשי. כי שלא אוכלים - יש לזה השפעות לא רק מבחינת המשקל, אלא גם מבחינת ההתנהגות, האישיות, הקשרים החברתיים, המשפחתיים ועוד הרבה תחומים. כשלא אוכלים - ועושים את זה בקביעות - בסוף מתים. האנמורקסיה היא מחלה, שיש דרך לטפל בה. אנורקסיה שלא מטפלים בה - גורמת בסוף למוות. בבקשה תספרי לאמא מה קורה איתך. בריאות וכל טוב.

חזרה למעלה
שחכתי לציין שאני גם די רחבה , יש לי צלעות גדולות ( לא יותר מידי גדולות ) , וכתפיים רחבות , וישבן מלא . אני עדיין שוקלת בסדר ? ..
בת 13
חזרה למעלה
אני בת 13 והגובה שלי הוא 1.61 והמשקל שלי הוא 56 האם זה תקין ? .. האם זה נחשב רזה?. לפני כמעט חצי שנה התחלתי בדיאטה,מפני ששקלתי 63 והכל התחיל בסדר , אכלתי טוב והכל ואפילו הצלחתי לרדת , אבל איך שראיתי שאני יורדת במשקל שוב עליתי .. וככה קרה הרבה פעמים,עד שהתחלתי לאכול ממש מעט והמחזור שלי נעלם, כבר 4 או 3 חודשים שלא קיבלתי מה לעשות?
בת 13

שלום לך,

 קראתי גם את המשך דברייך , ובכל מקרה משקלך תקין ואין צורך בכל דיאטה.

את עצמך התנסית ב'תופעת היו-יו' שבה את יורדת ועולה. האמת היא, שבשל שינוי חילוף החומרים בשעת דיאטה שאינה מאוזנת, הרי שבכל פעם שאנו עולים, אנו עולים למשקל גבוה מזה שהיה קודם.

הגוף מתגונן, ובכל פעם שאין אנו אוכלים, הוא מאט את קצב פעילות החומרים ושריפת השומנים, ואוגר לשעת צרה.

לכן - אם את באמת חושבת שאת שמנה מדי (מה שלא נראה גם לפי תיאור מבנה גופך), עלייך לפנות למרפאה הקרובה ולבקש הפניה לדיאטנית, שהיא אשת מקצוע בנושא. היא תנחה אותך על הצד הטוב ביותר, וכמובן שעלייך למלא אחר ההוראות ולא לחפש דיאטות פלא.

דיאטה בעברית=תברית. מלשון בריאות. כך צריך להתייחס אליה.

 

בהצלחה,

חזרה למעלה
אבל הבעיה כן שאני לא יכולה לבוא עליכם אני רוצה שתאזרו לי דרך המחשב אני רוצה תפריט מה לאכול כל יום אני מוסלימית ואסור לי לצאת מהבית רק לבית הספר אנחנו מאוד דתים ועל החברות של אני עזבתי אותם מזמן אבל אם מדברות על מאחורה הגב משקלי הוא 66 ואני רוצה לרדת 55 אם את יכולה לעזור לי דרך המחשב בבקשה בבקשה !!!!
בת 15

שלום לך,

אני מבינה שאת חיה בחברה שמרנית, אבל בהחלט מותר לך לגשת למרפאת קופ'ח הקרובה ולקבל ייעוץ מדיאטנית שתקבע לך תפריט מתאים. אינני יודעת מה מצבך הרפואי, והאם באמת את זקוקה לדיאטה.

את זאת תוכל  לבדוק הדיאטנית , ולהתאים לך את הדיאטה שלה את זקוקה.

את יכולה להכנס גם לאתר קופ'ח הכללית, ולפנות משם לדיאטנית ולמאמרים בנושא שמירה על הבריאות באמצעות תזונה נכונה.

http://www.clalit.org.il/he-il

 

היי בריאה,

חזרה למעלה
זה בסדר שהעור בזין מתקלף מדי פעם ?
בן 13
שלום רב, טבעם של דברים הוא שעור הגוף נבנה מחדש כל הזמן. ברמה העקרונית אם זה קילוף שנוצר כתוצאה מאוננות עם חומר סיכה לא אמין או מאוננות ללא חומר סיכה כלל והשיפשוף הוא תוצאה של הדברים האמורים, הרי שזה לא צריך להיות כך. אתן לך דוגמה, כאשר נשרפים בשמש העור מתקלף מתוך אילוץ, כאשר יש תחלופת תאים בריאה בגוף, אתה לא ממש מרגיש/מבחין בכך. לכן קילוף לא נשמע לי שצריך להיות. טפל בכך. יום טוב
חזרה למעלה
אני בת 13, ולאחרונה ירדתי במשקל 10 קילו (הגובה שלי הוא 1.65, ומבנה גוף דומה לפעמון).למרות שאני מרוצה מההרזייה שלי אני סובלת מכמה 'זכרונות' מהמשקל העודף שלי (עכשיו אני שוקלת 67 קילו (לאחר הירידה)).הזכרונות הם: 1. סימני מתיחה במספר מקומות (בטן תחתונה,אגן ובחזה.=[) 2.חזה טיפה נפול.. עכשיו בקשר לחזה אני רוצה לעשות ניתוח להרמת שדיים שאני גדולה יותר...אבל אני חוששת שאף בן לא ירצה אותי עד אז...ואם אני כבר ימצא בן וגם אם נהיה מאוהבים, הוא.יגעל ממני (הרי איזה בן רוצה ילדה עם גוף 'רע').אני לא יודעת מה לעשות וחושבת על זה כל הזמן..את יכולה לעזור לי..?!
בת 13
שלום רב, מה אימא שלך אומרת על מה שאת כותבת? מה אימא אומרת על כך שאת רוצה לערוך ניתוחים בגופך כדי לשפצו עבור בחור זה או אחר? חמדתי, לקחת על עצמך משימה, לרדת במשקל ועשית זאת ממש יפה - כולי תקוה שעשית זאת בצורה מבוקרת ואחראית. עכשיו קחי משימה עד גיל מסויים בו מותר לעשות ניתוחים עשי פעילות גופנית למתוח את השרירים והעור. כפי שודאי קראת באתר, אנחנו מאמינים מאוד, במערכות יחסים הניבנות על בסיס של קשר ריגשי ונפשי, על הכרות של תוכנו ואופיו של האדם ולא על חיצוניותו. אז גם לך וגם לבן זוגך הגוף יהיה רק תופסת של הנאה. ואם (ויש דברים כאלה בעולם ואפילו די הרבה) הבחור שתמצאי חן בעיניו, יאהב אותך ואת גופך כפי שאת ולא ירצה שתירזי אפילו גרם אחד (מה שיקרה בניתוח לא?!) ולא ירצה שתגעי ותקלקלי את העור היפה והחלק שלך.מה תעשי אז.? מה זאת אומרת 'אף בן לא ירצה אותי..' שימי לב שאפילו לא ניסית וכבר את מכניסה לעצמך לראש דברים שלא היו מעולם..אל תעשי לעצמך עוול בכך שתמעיטי בעצמך וגופך ותגרמי לעצמך מפח נפש. להשתמע
חזרה למעלה
האם להפוך לצמחוני בגילי (15) יכול לפגוע בגדילה תקינה שלי? האם יש תחליפים טובים לבשר?
בן 15
שלום לך.
יש גישות שונות לנושא.
אני מאלה שמאמינים שכל עוד נער גדל הוא צריך לאכול הכל. כמה שיותר מגוון. מזון מכמה שיותר מקורות.
הבעייה העיקרית בצימחונות היא עם ויטמינים מקבוצת B ועם חלבונים. ההרכב של החלבונים נכון יותר בבשר לעומת צמחים. תחליף לא רע לבשרים היא הסויה אבל גם איתה יש בעיות.
אם אתה רוצה למצות את הצמיחה שלך ולהיות בריא תאכל בשר/דגים/ביצים כל מהלך ההתפתחות הגופנית שלך אחרכך - תעשה לפי נטיות ליבך.
שבת שלום
חזרה למעלה

שלאה 21 עד 40 מתוך 123

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום