דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > גדילה והתפתחות > מחזור חודשי

לפני שבוע נגמר לי המחזור והיום היו לי הפרשות ממש ממש חומות ועם קצת דם, מה זה יכול להיות?
בת 16
שלום רב, בדרך כלל זה שאריות מהוסת! נא גשי לרופא/ת נשים אם זה ממשיך! התייעצי, הבדקי וטפלי בעניין למרות שזה לא נשמע נוראי אבל שווה בדיקה בשביל השקט הנפשי. בריאות
חזרה למעלה
שלום המזור שלי מאחר כבר כמה שבועות, חשבתי תחילה שאולי זה הריון אבל פעמיים עשיתי בדיקה ונמצאה תשובה שלילית. רציתי לדעת מדוע המחזור מתעכב כל כך ומה צריך לעשות. אני בת 17 והמחזור אמנם איחר לי כבר פעמים רבות אבל לא לתקופה ארוכה כל כך. אשמח אם תענו לי בהקדם תודה!
בת 17

שלום לך, דבר ראשון ולפני הכל אני ממליצה לך לעשות גם בדיקת דם לבדיקת הריון, אם את חושבת שיש סיכוי שהאיחור נובע מהריון כדאי לפסול זאת ב100 האחוזים לפני שעוברים לדבר הבא. הווסת החודשית יכולה לאחר מלחץ שאת נתונה בו, תזונה לא נכונה, או פשוט בגלל שאת בגיל ההתבגרות והמחזור עדיין לא סדיר. אם דבר זה מפריע לך את מוזמנת לגשת לרופא נשים שירשום לך גלולות בכדי להסדיר את המחזור. מקווה שעניתי על שאלתך. שבוע טוב

חזרה למעלה
שלום,אני בת 17 וחצי ואני לוקחת גלולות אני בקופסה השלילית עכשיו,ואני עושה רשימה עתידית כזאת של מתי אני צריכה לקחת קופסה חדשה ואני רואה שבאוגוסט ויולי אני מקבלת פעמיים ואני לא מבינה למה ,מחודש לחודש התאריך משתנה ויותר מתקרב לראשון למה זה ככה?
בת 17
שלום רב המעגליות של מחזור האישה נע באופן הכי תיאורתי של 28 יום, בתוכם נכלל שבוע וסת כלומר כל שלושה שבועות את אמורה לקבל וסת. כך שאם את סופרת לפי תאריכים שבחלקם הם 30 או 31 יום בחודש כנראה שאת מגיעה בדיוק לחשבון שאת עושה נכון!! אם תתיחסי להפרש שבין וסת לוסת יהיה לך קל יותר לראות את החשבון. יחד עם זאת, לא כל גוף מקבל את המחזוריות בדיוק של 28 יום ולפעמים גם הנפש משפיעה על הגוף כתוצאה ממתחים, תזונה, התרגשות, פעילות פיזית אינטנסיבית וכן הלאה. מקוה שזה עושה לך קצת יותר סדר. שבוע טוב
חזרה למעלה
מקיימת יחסי מין אבל אם הגנה (קונדום). אין שום סיכוי להריון ..אני שומרת על עצמי הכי טוב שאפשר.
בת 17
אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא. הוא מכיר אותך ואת התנהלות המחזור שלך. מה גם, הוא ידע איך להנחות אותך לפי מה שהגדיר כשחלות פוליציסטיות. כל הכבוד לך על האחריות רק הקפידי ליטול את הגלולות ולקנות בזמן.
חזרה למעלה
שלום, אני רוצה לשאול אם זה הגיוני שיש הפרשות חומות אבל זה לא בזמן מחזור.. וחברה שלי אמורה לקבל בימים הקרובים. זוהי הפעם השנייה שיש לה את ההפרשות החומות האלה השבוע, ולאחר יום-יומיים גג הם נפסקים, זה בסדר ?
בן 19
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה! כל אישה שמקיימת יחסי מין חייבת ללכת לביקורת תקופתית אצל רופא נשים. אתה מתאר הפרשה דמית שאין לאף אחד מאיתנו - כיועצים לדעת בבירור מה הסיבה. לכן חשוב לי להפנות אתכם לרופא נשים לבדיקה ואם צריך אז גם טיפול. בהצלחה!
חזרה למעלה
היי, קוראים לי ליטל אני בת 15 וחצי ויש לי בעיה... לחבר שלי יש יומולדת ב23.3 ואנחנו נוסעים יחד לאילת... תאריך קבלת הווסת שלי אמורה להיות ב21.3, כמה חברות שהתנסו בלקיחת גלולות אמרו לי שאם אני יקח זה יאחר את הווסת.. השאלה שלי האם זה נכון ואם כן אז איך אוכל לקבל מרשם מרופא והאם אני יוכל לרכוש אותן אפילו שאני מתחת לגיל 16 , חשוב לצייין שאמא שלי לא תסכים לזה מכיוון שאני מגיע מרקע מסורתי בבית...
בת 16

שלום ליטל, לא הבנתי לאיזו מטרה את מעוניינת לאחר את המחזור שלך. מה הסיבה?

גלולות למניעת הריון ניתן לקבל מרופא בלבד - גם אצלנו ב'דלת פתוחה'. לא ניתן ליטול אותם למטרה חד פעמית ויש כללי נטילה שחייבים לפעול עלפיהם - כמו למשל שאת החפיסה הראשונה צריך להתחיל מהיום הראשון של המחזור.

את יכולה להגיע אלינו להתייעצות ולקבלת מירשם. עם מירשם, את יכולה לקנות בכל בית מרקחת ללא קשר לגילך. אנא צרי קשר טלפוני להמשך התייעצות. בהצלחה@

חזרה למעלה
שלום, יש אפשרות להכניס להריון מספר ימים לפני קבלת המחזור? (0-5 ימים)ואם כן עדין יופיע דימום או שהגוף כבר יזהה את ההריון?
בת 19

שלום לך,

הסיכוי להריון חמישה ימים לפני הדימום של הווסת הוא קלוש ביותר עד אפסי, אולם ייתכן. אם אינך סדירה, ייתכן והביוץ שלך עדיין התקיים בימים הללו, אך כמו שאמרתי, הסיכוי הוא קטן ביותר. גם אם את בהריון, ייתכן והדימום יגיע בלי קשר אליו. האם קיימת מין לא מוגן? האם קיבלת את ווסת אחרי המין הלא מוגן ולכן את שואלת? אני מציעה לך לחכות שבועיים ואז לעשות בדיקת הריון רק כדי שתורידי חשש מליבך. בדיקת הירון יש בכל בית מרקחת ואם תרצי תוכלי להגיע לאחד מהמרכזים שלנו לבדיקה בחינם ובדיסקרטיות. בנוסך, אם את רוצה להגיע לשיחה על אמצעי מניעה, קונדומים וגלולות, את מוזמנת ליצור איתנו קשר טלפוני. תוכלי לקבל מאיתנו גלולות וקונדומים חינם, כדי שלא תהיי שוב במצב הזה.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
אבל פעם קודמת לא קיבלתי מחזור ארבעה חושדרים ..והרופא אמר לי פשוט להתחיל ככה את הגלולות.אם אני אחכה זה לא יגיע אף פעם . תודה מראש.
בת 17

שלום לך

האם אנחנו אמורות להבין שאת לא מקיימת יחסי מין? ואין שום סיכון להיריון? אם כך, אז את יכולה להתחיל את הגלולות עכשיו, איך שהרופא אמר ואין צורך לחכות לדימום המחזור.

חזרה למעלה
היי , רציתי לדעת אם אני מסיימת את המחזור ואני שוכבת עם חבר שלי והוא גומר בפנים זה גורם להריון או שאפשרי ?
בת 16
שלום רב, כן זה אפשרי! אם כי שאלתך מאוד כללית ולא לגמרי ברורה. את אולי מתכוונת לשאול לגבי הימים הבטוחים, אז אנחנו ממש לא ממליצים על כך מכיוון שהם מאוד לא בטוחים!! בכל מקרה יום אחרי שהוסת הסתיימה לא תכנסי להריון אבל לא כדאי להוסיף ולסכן! גלולות הן פיתרון מדהים, קל ונוח, זול יחסית ובטוח ב-99% שלא יהיה הריון! אצלנו בדלת תוכלי לקבל גלולות בחינם ולהיות שקטה לנהל את חיי האהבה שלך כפי רצונך ולא חשש. מה דעתך?
חזרה למעלה
בהמשך לשאלה הקודמת מאז שראשמתי לכם נימשך לי המחזור( היון ה- 21 לחודש)אבל הוא חלש מאוד וברגיל הוא חזק אצלי האם כדי לבצע בדיקה או לחקות עו ד קצת האם אם יש אפילו קצת דם האם זה מבטיח שאני לא בהריון תענו לי בבקשה אל שתי השאלות
בן 17
שלום לך.
המתיני בסבלנות כמה ימים וראי לאן זה מתפתח. אם תחששי מהריון, בצעי בדיקה נוספת. הבדיקה הבטוחה ביותר היא בדיקת דם אותה ניתן לעשות בקופת חולים. התשובה של בדיקת הדם היא חד משמעית.
בהצלחה
חזרה למעלה
הי, זאת שוב אני...אני כבר בטח עולה לכם על העצבים, אבל המצב פשוט מטריף אותי! כל משתיארתי לכם-נכון. ב 28.1 הייתה ווסת, ב 11.2 ו 14.2 עשיתי בדיקות הריון...והן היו שליליות! ו אני עדיין לא רגועה! אני כבר מרגישה את החזה שלי, אנני מסוגלת לאכול ולישון, השוטף שלי כבר מתחרפן ממני, ואני נורא מפחדת מהריון!! מה ניתן לעשות? אני לא רוצה להוציא את עצמי ואת שוטפי מן העולם בגלל זה...איך ניתן להרגע? אני פשוט מוטרפת!!
בת 19
שלום לך.
אני מציעה לך ללכת ולעשות בדיקות דם לגילוי הריון. בדיקות דם הן תמיד חד משמעיות ואין מקום לטעויות. אם התשובה שלילית, אין הריון ולהיפך.
אם עברו 14 יום מקיום יחסי המין מהם את חוששת, אנא ערכי בדיקת הריון בקופת חולים. זה יסגור לך את ההתלבטות.
בנוסף, קראתי שהיית אצל רופא נשים והוא אמר לך שאינך בהריון.
תצטרכי למצוא דרך להרגע.
ערב טוב
חזרה למעלה
שלום אני בת 17 עד לפני חצי שנה נטלתי גלולות פימנט. ואז לפני חודש עשיתי הפסקה של הגלולות ההיתי אמורה לקבל מחזור ואני לא זוכרת תתאריך המדויק כי פעם שעברה הקדים לי. השאלה שלי מתי אני צריכה לקבל מחזור אחרי גלולות למה אני ממש מתחילה לחשוש להריון או משהוא כזה.. השמח עם תענו לי בהקדם!
בת 17
שלום לך.
משאלתך אני מבינה שקיימת יחסי מין לא מוגנים במהלך החודש האחרון.
אם הווסת היתה סדירה לפני הגלולת, יש להניח שתקבלי ווסת באותה מחזוריות כמו שהייתה לך לפני הגלולות. למשל, אם היתה מחזוריות של 30 יום, כך יהיה גם עכשיו.
בכל מקרה, אם אומנם קיימת יחסי מין ללא הגנה, אני מציעה לך לעשות בדיקת הריון 14 יום אחרי  קיום יחסי המין הללו.
ניתן לקנות ערכה בכל בית מרקחת.
ערב טוב
חזרה למעלה
שלום, יש לי בעיה במחזור החודשי. אם אני לא לוקחת גלולות אני לא מקבלת מחזור הייתי אצל הרופא נשים והוא אמר שיש לי שחלה פולוסיסטית ( אם כותבים את זה ככה). חודש שעבר שכחתי לקנות גלולות .אז לא לקחתי כבר כל החודש. לפי חודש שעבר אני צריכה לקבל מחזור ב17. השאלה שלי היא כזאת. האם אני יכולה לקחת גלולה עכשיו ואז בסוף החודש אני כבר אקבל מחזור רגיל .?
בת 17
שלום לך.
הגלולות עושות סדר במחזור החודשי אצל בנות שהמחזוריות לא מסודרת.
כאשר יש שחלה פוליציסטית, זה מלווה באי סדירות. לכן קיבלת גלולות.
אינך יכולה להתחיל עכשיו, סתם כך כי אינך יודעת באיזה שלב את במחזור החודשי. רק ביום הראשון של הדימום את יודעת בדיוק באיזה שלב במחזור את. לכן, את צריכה להמתין בסבלנות לווסת ואז להתחיל ולקחת את הגלולות כסידרן.
ערב טוב
חזרה למעלה
שלום זה אור , לחברה שלי קיבלה מחזור אבל זה לא נראה רגיל, הוא בצבע חום למשך כל המחזור ולאחר שבוע קיבלה מחזור רגיל בצבע האדום, היא קצת מודאגת ולא יודעת מזה המחזור החום הזה, תוכלו לעזור ולהגיד לו מזה ?
בן 19

שלום לך,

לעתים התחלת הדימום של הוסת הנה בצבע חום זה תקין ונורמאלי לחלוטין, אין סיבה לדאגה.

 

חזרה למעלה
1אני רוצה לדעת מה התהליך כדי לקחת גלולות הבנתי שצריך ללכת לרופא נשים השאלה היא איזה מין בדיקה הוא עושה לפי מה שסיפרו לי עושים בדיקה שניקראת פאפ או משהו כזה והיא לא כ'כ נעימה האם זה נכון? 2המחזור הקודם שלי איחר ב17 ימים והמחזור שלי מגיע קבוע כל חודש עשיתי בדיקת הריון שיצאה שלילית ואחרי 17 יום איחור קיבלתי ועכשיו שוב אותו סיפור מאחר לי כבר ב8 ימים עשיתי בדיקה ואין הריון אני לא יודעת מה הסיבה מימה זה יכול לנבוע? 3שאלה אחרונה לפני כחצי שנה אני וחבר שלי שכבנו יומיים אחרי המחזור החודשי ונקרע הקונדום לקחתי פוסטינור יום למחרת ואחרי שלושה ימים קיבלתי שוב מחזור חברה אמרה שזה לא מחזור זה כאילו היה הריון וזה ביטל או משהו כזה זה נכון ?
בת 17
שלום לך! אני שמחה בשבילך על ההחלטה ליטול אמצעי מניעה, כך תמנעי מעצמך דאגות מיותרות ובמיוחד מתח. לקיחת מרשם לגלולות נעשית ע'י בדיקת דם ושאילת שאלות ואין צורך בבדיקה גניקולוגית אם מדובר בנערה שטרם קיימה יחסי מין, אולם אם הנערה קיימה יחסי מין הרופא מוצא לנכון לעשות בדיקה גניקולוגית. על ידי החדרת מכשיר בצורת שתי כפות מאפשר לרופא לעשות בדיקה פנימית של איבר המין ולראות את מצב הנרתיק וצוואר הרחם הוא נעזר גם בבדיקת פאפ, בדיקה חשובה לזיהוי מחלות בצוואר הרחם  - החדרת מקלון עץ קטן שבקצהו צמר גפן ונוגעים בצוואר הרחם אם תרגישי משהו בשלב זה, יהיה זה רק לחץ קל מאוד בתחתית הבטן. הרופא ימרח את המשטח על זכוכית קטנה, יקבע את החומר בעזרת תרסיס מיוחד וישלח אותו למעבדה. כדי שלא תחושי כאב עלייך להרפות את הגוף כך שהשרירים לא יתכווצו ויקשו על התחושה. כדי להרגיש בטוחה, רגועה תוכלי לבחור ולבקש מהאם או מחברה להתלוות אלייך לרופא. לגבי מחזור שאינו סדיר הוא נורמלי לחלוטין ובד'כ מסתדר אחרי 3 שנים מיום קבלת המחזור בפעם הראשונה ועם זאת לפעמים מצבי רוח, שינוי הורמונלי או תזונה לא נכונה יכולים להשפיע על מחזור סדיר, עד כמה שידוע לי. במקרה שהמחזור שלך היה סדיר בתקופה שקיימתם יחסי מין יומיים אחרי הווסת, קלוש מאוד הסיכוי להרות, אבל אם לקחת כבר את הפוסטינור, אכן ידוע שאחרי לקיחת פוסטינור יש תופעות לוואי, שהן דימומים בין היתר, זאת משום שמינון ההורמונים הנמצאים בה גבוהים, אני לא יודעת אם זה קשור לזה שהיה היריון וזה כאילו ביטל כפי שאת אומרת, קשה לי להגיד זאת במיוחד שציינת שקיימת יומיים אחרי הווסת, שהם למעשה הימים הלא בטוחים להיכנס להיריון, אם המחזור שלך סדיר. בהצלחה!
חזרה למעלה
אני חושבת שלא כדאי שאני אקח גלולות זה משו שבחיים לא קרה לי עם הבכי וכל זה זו הפעם הראשונה ואני מקווה שגם האחרונה כי הכל בסדר דיברתי עם חברה שלי והיא אמרה לי שהיא בחיים לא תכעס עליי והיא מבינה אותי ואני שמחה שיש לי אותה. אבל תודה על העצה. ועכשיו תגידי לי בבקשה למה המחזור שלי היה רק יומיים זה נורמלי?!
בת 17

שלום לך! אני שמחה בשבילך שהכל הסתדר עם החברה שלך ולגלות גם שחברתך מכילה אותך כפי שאת זו ממש חברה טובה! אני רואה שהחלטת לא לקחת גלולות במקרה שלך לאיזון ההורמונים, החלטתך בעיניי מתקבלת ואכן שינוי מצבי רוח תוכלי לפתור אותם באמצעות פעילות גופנית, עד כמה שידוע לי זה עוזר לפרוק מתחים, לחצים וכעסים. אם הווסת שלך נמשך רק יומיים, זה נורמלי לחלוטין. הווסת משתנה ממחזור למחזור כעקרון הווסת נמשכת בין יומיים לשבעה ימים. הזמן הממוצע הוא כחמישה ימים. דימומי וסת אחדים עשויים להיות ארוכים יותר מאחרים, כך שחודש אחד יימשך הדימום רק יומייים או שלושה ימים ובחודש הבא יימשך הדימום חמישה או שישה ימים, יחד עם זאת תהיינה כאלה שמדממות 5 ימים בכל חודש. הווסת הוא דבר אישי וכל אחת מאיתנו מקבלת וסת המותאמת לגופה וזה עשוי גם להשתנות במהלך חיינו. 

חזרה למעלה
תודה רבה רבה=]מליאן נחשב מינון נמוך לא?וכמה זמן הדימומים הבין ויסתיים ימשכו?שבוע או לאורך כל החודש?תודה:)ואגב,כן...קיבלתי מחזור ואני ממש בבאסה
בת 18
שלום רב, כל גוף מגיב קצת אחרת לגלולות ולכן לא ניתן לקבוע מראש כיצד הגוף שלך יגיב לגלולות וכמה ימים תהיה הוסת. שבת שלום
חזרה למעלה
תודה רבה קודם כל.דבר שני-תיאורתית,במידה ואני מסיימת כעת את החפיסה שנותרו בה עוד 2,ומתחילה חפיסה חדשה ללא שבוע הפסקה-באיזה שלב אני מוגנת בפני הריון?והאם הנזק הבלבולי שעשיתי לגופי הינו בר תיקון?אני ממש מודה על כך שהאתר הזה קיים!!שיהיה יום מקסים(אני עדיין משתמשת בקונדום בינתיים מבחינתי אין קשר בין הדברים)
בת 18

שלום לך,

קודם כל, תודה על המילים החמות. שנית, את מוגנת כל הזמן כשאת ממשיכה בגלולות. הרי גם בשבוע ההפסקה שלך את מוגנת כך שגם כשאת ממשיכה את מוגנת. כמו כן, לא נוצר נזק לגופך אך הקפידי לעשות זאת רק במקרי חירום ולא כדרך קבע. הגוף תריך להוציא את הדימום שלו. דבר אחרון, אם הינך נוטלת גלולה עם מינון נמוך של הורמונים, ייתכן ותדדממי במהלך החודש במקום בשבוע שבו את אמורה להיות בהפסקה. הדבר נובע מכך שגלולה עם מינון נמוך לא תצליח להחזיק את אי הדימום לאורך זמן והדימום יצטרך לצאת.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
הייתי אמורה לקבל אתמול ***
בת 21
שאלתך נענתה.
חזרה למעלה
יש לי שאלה דחופה . היתי אמורה לקבל מחר אתמול , ולא קיבלתי .. יש לי כאבי גב בכול עמוד השגרה .. כאבי בטן שבאים והולכים . אני מקבלת כול חודש בצורה סדירה את המחזור . אחרי 28 יום בדיוק .. אין לי הפרשות בכלל , וזה מה שהכי מלחיץ אותי כי תמיד לפני מחזור יש לי הפרשות . אני לא משתמשת בגלולות , ופעם אחרונה שלי ושל חבר שלי הייתה בלי קונדום . הוא לא גמר בפנים . אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות עם עצמי .. אני לחוצה כבר מאתמול .. ואין לי שום סימנים למחזור . אני חושבת לבצע היום בדיקת הריון .. האם זה כדי והכרחי כבר ?
בת 21

שלום לך,

ייתכן והווסת שלך מאחרת מכיוון שאת בלחץ וחרדה. זה משפיע על הופעת הווסת. סיבות נוספות לאיחור בווסת הן שינויים בהרגלי האכילה והספורט, נטילת גלולות פוסטינור (היום שאחרי) ועוד. אני מציעה לך לעשות בדיקת הריון ביתית ולהתקשר אלינו לאחר מכן. אם התוצאה תהיה שלילית, נחכה שבוע נוסף ונראה אם הווסת תגיע. אם היא לא תגיע, תבצעי בדיקה נוספת. אם היא עדיין תהיה שלילית, תצטרכי ללכת לרופאת הנשים שלך כדי לבדוק מה הבעיה. אנא צרי איתנו קשר. בהמשך, נוכל לשוחח ולהסביר על אמצעי מניעה כדי שלא תהיי במצב כזה שנית ותשמרי על בטחונך ובריאותך.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה

שלאה 241 עד 260 מתוך 1659

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום