דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > גדילה והתפתחות > מחזור חודשי

חברה שלי הייתה אציל והיא קבלה מחזור וזה ואחרי שעתיים היא הלכה לעשות פיפי ולא היה לה זכר מהמחזור כלום מה עושים?
בן 14
שלום לך, מה שאלתך?! אם הבנתי אותך נכון אתה מתפלא איך קיבלה מחזור ואחרי שעתיים זה נעלם? אז זהו שהווסת היא דבר אישי וכל אחת מאתנו מקבלת וסת המותאמת לגופה וגם זה עשוי להשתנות במהלך החיינו. מחזורי הוסת של כל אשה ואשה שונים, אחדות מאתנו נוטות לדמם מעט בהתחלה והזרימה הקלה גוברת בימים הבאים. יש נשים שאצלן הדימום חזק בהתחילה אחר כך נחלש, נפסק וחוזר שוב בזרימה חזקה. רבות הדרכים לקבל הווסת כל אחת מדרכי הדימום הללו או שלוב שלהן הם נורמליים. חג שמח!
חזרה למעלה
אוקיי תודה. נכון לעכשיו אין לי ממה לחשוש למרות שיחסי המין קויימו יומיים לפני קבלת המחזור? ובאופן כללי כאשר אני נוטלת את הגלולות באופן סדיר אני מוגנת ב7 ימי הפסקה נכון? תודה מראש!
בת 21
שלום לך.
אם היה לך דימום וויסתי לאחר קיום יחסי המין - אינך בהריון.
אם את לוקחת את הגלולות בזמן ומדי יום את מוגנת במהלך כל החודש - גם בימים בהם את לוקחת גלולות וגם בשבוע ההפסקה.
בהצלחה
חזרה למעלה
שלום לך....יש לי שאלה שמטרידה אותי...הבטן התחתונה שלי מתנםחת ויש לי כאבי גב והמחזור שלי הסתיים אתמול 14\3 ןהוא התחיל ב 11\3 ואני רוצה לדעת ממה זה נובע כאילו ההתנפחות וכאבי הגב התחתונה?
בת 14

שלום רב

האם הכאב והתנפחות הבטן היא תופעה חדשה לך? בזמן מחזור ישנם בנות שמרגישות את התופעות שתארת אבל הן חולפות לאחר הוסת יתכן שעדיין לא סיימת את הוסת , אני מציעה לך לחכות עוד יומיים ולראות אם התופעה נעלמת אז זה תקין ואין צורך לטפל ,אבל אם זה ממשיך כדאי לגשת לרופא ולברר את הנפיחות וכאבי הגב ואם יש להם קשר למחזור הוסת.

כל טוב לך

חזרה למעלה
טעיתי בתאריך,בעצם התחלתי לקחת ב6.2..יום ראשון.ובגלולות שלי יש 28 כדורים שמיתוכם הארבע האחרונים הם לבנים.ז'א הימים בהם אני כאילו לא צריכה לקחת את הגלולות. אז אין שום סיכוי להריון בטוח? את החפיסה השניה כבר התחלתי ביום ראשון שהיה.
בת 17
שלום יקירה,
אם המשכת ברצף מהחפיסה הראשונה לשניה בלי להפסיק ביניהן, את מוגנת ואין חשש להריון.
עם גלולות הדימום פעמים רבות קל יותר וקצר יותר כך שהדימום שחווית ב 3/3 טבעי מאוד.
עם זאת, במידה וכן עשית הפסקה בין חפיסה אחת לשניה, אפילו של יום אחד, וקיימת יחסי מין, יש סיכוי להריון.
מקווה שעזרתי.
המשך ערב מצוין.
חזרה למעלה
שלום,אני וחברה שלי שכבנו לפני שבוע בלי אמצעי מניעה עכשיו החדירה הייתה לא יוצר מ10 שניות ולא הייתי אפילו קרוב לגמירה היא הייתה בתולה וירד לה דם... היינו לחוצים מאוד וקנינו פוסטינור עכשיו היא לקחה אותו 3-2 לםני שנגמר הזמן של ה72 שעות... ועכשיו המחזור מאחר לה כבר ביומיים ויש לה כאבי בטן עוד מהיום שאחרי וגם כאבי ראש... עכשיו אנחנו מאד לחוצים שהיא בהריון... יש סיכוי שבאמת היא נכנסה להריון... זה קרה 5 ימים בערך לפני שהיא צריכה לקבל מחזור והיא סדירה... יש סיכוי שהיא נכנסה להריון?... תודה מראש...
בן 17
שלום לך.
הסיכוי להריון קטן ביותר. מועד קיום יחסי המין והחדירה הקצרה מקשים על  הכניסה להריון . בנוסף, היא לקחה פוסטינור למרות שהוא לא תמיד מונע הריון.
אני מעריכה שהאיחור בווסת נובע מלקיחת הפוסטינור והשיבוש ההורמונאלי שהוא גרם ובנוסף - הלחץ בו היא נמצאת.
אם יהיה לה מעל 5 ימי איחור, יש לעשות בדיקת הריון בעזרת ערכה ביתית אותה ניתן לקנות בכל בית מרקחת.
אני מציעה לכם מאוד, בעתיד לא לקחת סיכונים ולהשתמש באמצעי מניעה. גם חדירה של זמן קצר ביותר יכולה לגרום להריון מאחרשמהגירוי המיני יש הפרשת נוזל לגבר שמכיל לעיתים קרובות תאי זרע.
שבוע טוב 
חזרה למעלה
הי בתאריך ה-4.2.11 אני לא יודעת אם זה היה מחזור אבל יתכן שכן אני לא יודעת איך להגיד לאימי זאת יש בי בושה ואולי זאת הזדמנות להגיד על שיער ערווה אך זה לא עוזר אני גם כתבתי מכתב אבל זה לא מוביל למשהו (היא עדיין לא יודעת זאת)אין לי דרך אחרת מה עליי לעשות?
בן 14
שלום לך.
אמא שלך, כמוך, היא אישה עם כלמ ה שמשתמע מכך. יש לה ווסת, שיערות בגוף וכו'. אם אינך יכולה לדבר איתה, פני לגורם מבוגר אחר כמו אחות גדולה, דודה וכו' שיהיו גורםשמסייע לך לדבר עם אמא שלך..
בהצלחה
חזרה למעלה
בתאריך ה1 לפבואר סיימתי מחזור שקיבלתי כרגיל בתאריך הקבוע ובתאריך ה-2 לפבואר קיימתי יחסים מין לא מוגנים ושתיתי פוסטינור לאחר ארבעה ימים קיימתי שוב לא מוגנים ועוד לפני שהספקתי לחשוב שוב על פוסטינור קיבלתי מחזור סיימתי אותו אחרי עוד ארבעה ימים נקיים קיבלתי שוב עוד אחד ואחרי עוד שישה ימים נקיים קיבלתי שוב עוד אחד ועכשיו שוב אחרי שבעה ימים נקיים קיבלתי שוב הבוקר עוד אחד בין לבין המחזורים קיימתי יחסים מוגנים ולא מוגנים (גמירה בחוץ) אני רוצה לדעת לפני שאלך להיבדק מה יכולים להיות הסיכויים שאני בהריון? תודה
בת 21
שלום לך.
הסיכויים להריון קטנים אבל מאחר שיש לך חוסר סדר רציף בקבלת הדימום עלייך לפנות לייעוץ רפואי.
שבוע טוב
חזרה למעלה
שלום לכם אני בת 20 וחיילת.אני מקווה שתענו לי בהקדם למה אני על סף בכי. בחודש עשירי האחרון קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ולאחר כ24 שעות פחות או יותר לקחתי פוסטינור.{מאז שלקחתי פוסטינר לא קיימתי יחסי מין}. בחודש 11 12 ו1 קיבלתי מחזור ובחודש 2 לא קיבלתי עד היום שזה כבר 42 יום.האם ייתכן שאני בהריון?בבקשה ממכם תענו לי בזריזות אני ממש מפחדת
בת 20
שלום רב, הנתונים שנתת הם כאלה: באוקטובר קיימת יחסי מין שבעקבותם נטלת פוסטינור! בחודשים שלאחר מכן קיבלת וסת כל חודש! מאז אוקטובר לא קיימת יחסי מין בכלל! ואת חוששת מהריון שלפני 4 חודשים - לא!! אין סיכוי להריון! תרגעי, תנשמי עמוק, תחשבי מחשבות טובות והוסת תגיע! יום טוב
חזרה למעלה
שלום רציתי לדעת האם כשמקיימים יחסי מין מותר להיות במחזור?
בת 14

שלום לך

את שואלת אם מותר לקיים יחסי מין במחזור, עקרונית אין מניעה אבל מכיוון שמהנרתיק מופרשת ההפרשה מרירית הרחם ההפרשה היא מסיבית  דמית וזה לא נעים ללכלך ולהתלכלך ישנם זוגות שזה לא מפריע להם אבל ישנם כאלה שלא מקיימים יחסי מין בוסת, מבחינת ההלכה קיים איסור חמור לגעת באשה זה נקרא נידה.מלשון נידוי. הדתיים טוענים שכאשר אשה בוסת היא טמאה.

כל טוב

חזרה למעלה
לפני יומיים אוננתי לעצמי, החדרתי 2 אצבעות לתוך הדגדגן עמוק בפנים, ועשיתי את זה לאט ואחרכך מהר יותר, כעבור שעה הרגשתי ששורף לי איבר המין, כעבור יום הייתי נורא רטובה וביום למחרת כבר ירד לי דם. המחזור שלי אינו סדיר. שאלתי היא האם יכול להיות שאני כבר לא בתולה מהחדרת האצבעות, ואם יתכן שרק כעבור מס' ימים הדימום יורד. אם הדימום יפסיק מהר מהרגיל זהו לא מחזור? בדרך כלל המחזור שלי הוא 5 ימים
בת 17

שלום לך

החדרת אצבעות בלתי אפשרית לתוך הדגדגן כי אין שם פתח, את החדרת אצבעות לפתח הנרתיק, זה ששרף לך לאחר החדרת האצבעות יכול להיות כי בזמן העוררות המינית קיים צורך אבל מכיוון שהאצבעות הן לא פין ובקצה האצבעות יש ציפורניים קרוב לודאי שנשרטת ולכן תחושת הצריבה. לגבי הדימום לא נראה לי שדימום מביתוק קרום הבתולין, דבר שיכול לקרות, יופיע לאחר יומיים יתכן שקיבלת וסת, את כותבת שהוסת שלך לא סדירה. תעקבי אם הדימום ממשיך כנראה שזה וסת.

כל טוב

 

חזרה למעלה
תודה רבה על העזרה וההקשבה , בתשובה לשאלתך קיבלתי מחזור בגיל 12 ,וכיום אני בת 14 , ווסת בסך הכל קיבלתי 6-7 פעמיים גם הם כול אחד בפרק זמן ארוך מהשני ..
בת 14
שלום רב, שמחתי לענות ולהיות כאן בשבילך! מספר הפעמים שקיבלת וסת עדין לא מעיד על מחזוריות! הגוף שלך כרגע (במילים פשוטות) 'מתרגל מחזוריות' כלומר מתרגל מעגליות של מחזור, יקח עוד, לפחות, כפול פעמים קרי 12 לפחות פעמים של וסת כדי שאפשר יהיה להתחיל לבדוק מחזוריות ממש. אל דאגה, הגוף שלך עובד יפה, טפלי בו, טפחי אותו והוסיפי להקשיב לו. הזיני אותו באוכל בריא ותני לו את מנת הפעילות הספורטיבית לה הוא זקוק כמו גם את שעות שהשינה הרצויות עבורו. ישר כח ובריאות.
חזרה למעלה
תודה לך על הכל אבל כבר הכל הסתדר בסוף סתם דאגתי פשוט המחזור איחר באיזה שבועיים וחצי ...ורק רציתי לשאול אם אני יכולה לבואו אליכם לדלת פתוחה ולקבל מרשם לגלולות?
בת 17
שלום רב, קודם כל מותר לומר ברוך השם שקיבלת את הוסת! וגם תודה לאל שמשהו שומר עליך! דבר שני, תודה על הפירגון, שמחתי לעזור. את מוזמנת להגיע לדלת הפתוחה, לאחר תיאום מראש, כדי לפגוש את רופא/ת הנשים שלנו (לא תמיד צריך בדיקה) ולקבל גלולות בחינם!!! להתרורת
חזרה למעלה
שלום יש לי שאלה נורא חשובה המחזור שלי מאחר תמיד והוא בכלל לא סדיר , ויש חודשים שהוא בכלל לא מגיע , ואם הוא כן מגיע הוא נשאר בין 6-7 ימים , אני נורא מודאגת , אני יודעת שבגיל שלי המחזור אינו סדיר עדיין , אבל אני חושבת שזה מקרה חריג , תודה על העזרה ..
בת 14
שלום רב, אני שומעת את הדאגה בקולך! יחד עם זאת י שלי שאלה, כמה פעמים כבר קיבלת וסת? יש נשים שהוסת שלהם לא סדירה באופן קבוע וזה הדבר הכי קבוע אצלן! כך שאם הוסת תופיעה בצורה מסודרת זה יהיה החריג. וסת יכולה להיות בין יום-יומים ועד שבוע ואפילו עד עשרה ימים. כן, נשמע מוזר ולא הגיוני אבל יש דברים כאלה ובכל זאת עלינו לזכור שכל גוף הוא אינדיבידואלי ולכן אין גוף של אישה דומה במדוייק לגוף אחר. לדעתי הכל תקין אצלך אבל בגין החשש הייתי ממליצה לך לגשת לבדיקה שגרתית אצל רופא/ת נשים ולשאול שם שאלות בלי בושה!! הם ישמחו לענות לך! בהצלחה
חזרה למעלה
שלום, אני ממש חדשה כאן ויש משהו שנורא מטריד אותי המחזור שלי תמיד היה סדיר והגיע ביום ה28. חודש שעבר המחזור שלי התחיל ביום ה23 וחששתי שאני בהריון, קניתי בדיקה ויצא שלילי, החודש המחזור שוב הקדים והפפרשות החומות התחילו כבר ביום ה20. האם יש לי סיבה לחשוש? ממה זה יכול להיגרם?
בת 19
שלום לך, הוסת החודשית (הדימום) יכולה להשתנות בהתאם לשינויים פיזיולוגיים ונפשיים. למשל שינויים בתזונה, או מתחים ולחצים. בגיל העשרה השינויים בשמני הוסת הם נפוצים יותר אבל יתכנו שינויים גם בגילאים מאוחרים יותר. רק בזמן לקיחת גלולות אפשר לדעת במאה אחוזים מתי הוסת החודשית תגיע. זאת אחת הסיבות לקיים יחסי מין מוגנים בכל מצב (בנוסף להגנה מפני מחלות מין), כדי למנוע הריון. כל זמן שאת באמת מקיימת יחסי מין מוגנים הסיכויים להיכנס להריון נמוכים מאוד, כך שבמצב כזה אין סיבה לחשוש. בברכה
חזרה למעלה
לפני שבוע נגמר לי המחזור והיום היו לי הפרשות ממש ממש חומות ועם קצת דם, מה זה יכול להיות?
בת 16
שלום רב, בדרך כלל זה שאריות מהוסת! נא גשי לרופא/ת נשים אם זה ממשיך! התייעצי, הבדקי וטפלי בעניין למרות שזה לא נשמע נוראי אבל שווה בדיקה בשביל השקט הנפשי. בריאות
חזרה למעלה
שלום המזור שלי מאחר כבר כמה שבועות, חשבתי תחילה שאולי זה הריון אבל פעמיים עשיתי בדיקה ונמצאה תשובה שלילית. רציתי לדעת מדוע המחזור מתעכב כל כך ומה צריך לעשות. אני בת 17 והמחזור אמנם איחר לי כבר פעמים רבות אבל לא לתקופה ארוכה כל כך. אשמח אם תענו לי בהקדם תודה!
בת 17

שלום לך, דבר ראשון ולפני הכל אני ממליצה לך לעשות גם בדיקת דם לבדיקת הריון, אם את חושבת שיש סיכוי שהאיחור נובע מהריון כדאי לפסול זאת ב100 האחוזים לפני שעוברים לדבר הבא. הווסת החודשית יכולה לאחר מלחץ שאת נתונה בו, תזונה לא נכונה, או פשוט בגלל שאת בגיל ההתבגרות והמחזור עדיין לא סדיר. אם דבר זה מפריע לך את מוזמנת לגשת לרופא נשים שירשום לך גלולות בכדי להסדיר את המחזור. מקווה שעניתי על שאלתך. שבוע טוב

חזרה למעלה
שלום,אני בת 17 וחצי ואני לוקחת גלולות אני בקופסה השלילית עכשיו,ואני עושה רשימה עתידית כזאת של מתי אני צריכה לקחת קופסה חדשה ואני רואה שבאוגוסט ויולי אני מקבלת פעמיים ואני לא מבינה למה ,מחודש לחודש התאריך משתנה ויותר מתקרב לראשון למה זה ככה?
בת 17
שלום רב המעגליות של מחזור האישה נע באופן הכי תיאורתי של 28 יום, בתוכם נכלל שבוע וסת כלומר כל שלושה שבועות את אמורה לקבל וסת. כך שאם את סופרת לפי תאריכים שבחלקם הם 30 או 31 יום בחודש כנראה שאת מגיעה בדיוק לחשבון שאת עושה נכון!! אם תתיחסי להפרש שבין וסת לוסת יהיה לך קל יותר לראות את החשבון. יחד עם זאת, לא כל גוף מקבל את המחזוריות בדיוק של 28 יום ולפעמים גם הנפש משפיעה על הגוף כתוצאה ממתחים, תזונה, התרגשות, פעילות פיזית אינטנסיבית וכן הלאה. מקוה שזה עושה לך קצת יותר סדר. שבוע טוב
חזרה למעלה
מקיימת יחסי מין אבל אם הגנה (קונדום). אין שום סיכוי להריון ..אני שומרת על עצמי הכי טוב שאפשר.
בת 17
אני ממליצה לך להתייעץ עם הרופא. הוא מכיר אותך ואת התנהלות המחזור שלך. מה גם, הוא ידע איך להנחות אותך לפי מה שהגדיר כשחלות פוליציסטיות. כל הכבוד לך על האחריות רק הקפידי ליטול את הגלולות ולקנות בזמן.
חזרה למעלה
שלום, אני רוצה לשאול אם זה הגיוני שיש הפרשות חומות אבל זה לא בזמן מחזור.. וחברה שלי אמורה לקבל בימים הקרובים. זוהי הפעם השנייה שיש לה את ההפרשות החומות האלה השבוע, ולאחר יום-יומיים גג הם נפסקים, זה בסדר ?
בן 19
שלום לך, כל הכבוד על הדאגה! כל אישה שמקיימת יחסי מין חייבת ללכת לביקורת תקופתית אצל רופא נשים. אתה מתאר הפרשה דמית שאין לאף אחד מאיתנו - כיועצים לדעת בבירור מה הסיבה. לכן חשוב לי להפנות אתכם לרופא נשים לבדיקה ואם צריך אז גם טיפול. בהצלחה!
חזרה למעלה
היי, קוראים לי ליטל אני בת 15 וחצי ויש לי בעיה... לחבר שלי יש יומולדת ב23.3 ואנחנו נוסעים יחד לאילת... תאריך קבלת הווסת שלי אמורה להיות ב21.3, כמה חברות שהתנסו בלקיחת גלולות אמרו לי שאם אני יקח זה יאחר את הווסת.. השאלה שלי האם זה נכון ואם כן אז איך אוכל לקבל מרשם מרופא והאם אני יוכל לרכוש אותן אפילו שאני מתחת לגיל 16 , חשוב לצייין שאמא שלי לא תסכים לזה מכיוון שאני מגיע מרקע מסורתי בבית...
בת 16

שלום ליטל, לא הבנתי לאיזו מטרה את מעוניינת לאחר את המחזור שלך. מה הסיבה?

גלולות למניעת הריון ניתן לקבל מרופא בלבד - גם אצלנו ב'דלת פתוחה'. לא ניתן ליטול אותם למטרה חד פעמית ויש כללי נטילה שחייבים לפעול עלפיהם - כמו למשל שאת החפיסה הראשונה צריך להתחיל מהיום הראשון של המחזור.

את יכולה להגיע אלינו להתייעצות ולקבלת מירשם. עם מירשם, את יכולה לקנות בכל בית מרקחת ללא קשר לגילך. אנא צרי קשר טלפוני להמשך התייעצות. בהצלחה@

חזרה למעלה

שלאה 241 עד 260 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום