דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > גדילה והתפתחות > מחזור חודשי

אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום בזמן מחזור.. שבוע אחרי שהמחזור פסק, התחילו כאבי בטן ושוב ירד דם. בעיה אחת- הדם אינו דם של מחזור, הדם היה נוזלי ולא סמיך .. מה זה אומר?
בת 16
שלום לך, את נערה צעירה,  הייתי מבקשת לדעת האם רופאנשים ראה אותך.  האם את נוהגת להשתמש בגלולות?  בנושא הספציפי ששאלת הייתי מעדיפה שתפני לרופא שיבדוק ויתן לך תשובה אחראית.  בהצלחה
חזרה למעלה
אני לובשת תמיד תבוקסרים של אחים שלי זה כמו מיכנסונים כאלה יום אחד לבשתי תבוקסר של אח שלי והיה עליו שפייח הוא זרק אותו לכביסה ואני לכחתי את זה מישם בטעות אז לבשתי את זה וזה נגע בי ממש וקיבלתי מחזור בזמן שאני צריכה לקבת וממש האיתי לחוצה ואז אחרי חמישה ימים של מחזור קיבלתי עוד פעם אחרי 5 ימים קיבלתי לחמישה ימים ואחרי חמישה ימים קיבלתי ליומים ואני לא יודעת מה לעשות
בת 15
שלום לך, זה שהיה נוזל זרע על הבוקסר של אחיך אינו השפיע על המחזור שלך. נוזל זרע לא נשאר חי יותר מכמה שעות על בד ובטח ובטח שלא עובר אלייך. המחזור שקיבלת הוא המחזור החודשי שלך ומכיוון שאת רק בת 15 הוא היה כל כך לא מסודר. המחזור שלך עדיין מסתגל ויקח עוד כמה שנים עד שהוא יהיה סדיר ואחיד. אין לך ממה לחשוש ואת יכולה להיות רגועה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
שלום אני וחבר שלי שכבנו כמה פעמים לפני שבועיים היה לי מחזור ואחרי המחזור שכבנו פעם אחת אחרי יומיים או שלושה ששכבנו פתאום נהייתה לי הפרשה חומה על התחתונית ואח'כ דם קרה לי ככה כבר פעמיים או שלוש עשינו בדיקת הריון ויצאה שלישי אני מקבלת מחזור כל 30 או 40 יום יש לי עוד זמן עד שאני צריכה לקבל מחזור ויש חשש להריון מה אני עושה ומה זה אומר ההפרשה החומה עם הדם?
בת 16
שלום לך את מתארת שלאחר קיום יחסי המין הופיעו סימני דם, על אף שלא היית צריכה לקבל מחזור. אני מבינה שאת חוששת ומבולבלת מהסיטואציה, וטוב שפנית אלינו להתייעץ. ישנם מספר פרטים שהיו עוזרים להבין את המצב טוב יותר.. האם אלה הפעמים הראשונות שלך? אם כן- ייתכן שקרום הבתולים שלך עדיין לא נקרע לגמרי ומידי פעם כשאתם מקיימים יחסי מין עוד חלק קטן נקרע- מה שגורם להופעת דם. האם יחסי המין שלכם הם קצת 'חזקים/ אגרסיביים'?- אם כן- ייתכן שהתנוחה או המהירות פוצעת אותך וזה גורם להופעת הדם. בנוסף, בגילך המחזור עוד לא לגמרי סדיר ויכול להיות שתקבלי לא בדיוק בתאריכים שציפית. לגבי עניין ההריון- האם אתם משתמשים באמצעי מניעה? יחסי מין ללא אמצעי מניעה (גם אם חבר שלך 'גומר בחוץ') משמעותם סיכון להריון!. לכן אני ממליצה לך להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך על מנת לקבל ייעוץ ואמצעי מניעה בחינם. בנוסף, אם אף אחת מהאפשרויות שכתבתי לא היתה רלבנטית מבחינתך, אני מציעה שתפני לרופא להתייעץ איתו..
חזרה למעלה
אממ שלום..היום כבר ה-22/8 והמחזור היה אמור להתחיל לי ב15 והוא כבר היה סדיר והוא בכל זאת לא מתחיל..ואני קצת מודאגת
בת 14

שלום לך

אם את לא קיימת יחסי מין, אין סיבה לדאוג. בגילך המחזור אינו כמו שעון - לפעמים הוא מקדים ולפעמים הוא מאחר, ולפעמים גם מדלגים חודש על מחזור. תנסי להירגע ולחכות בסבלנות.

אם יש עוד שאלות, נשמח לענות עליהן

חזרה למעלה
שלום..עדיין לא קיבלתי והיום יצא מצב שאני והחבר שוב עשינו כמו בפעם הקודמת רק שהפעם זה היה עם בגדים.הבעיה שסיימנו הייתי בשירותים ועם השתן ירד טיפת דם יכול להיות שקרום הבתולים נקרע? לא נראה לי שהיתה חדירה...יש לציין שהדימום הקטן הזה קרה גםלפני איזה שבועיים, ממש טיפה עם השתן ולא הבנתי מה זה.ובקשר למחזור...מה עושים אם עבר חודש בלי לקבל?
בת 18

שלום לך

יש סיבות רבות מדוע מחזור לא מגיע. אני מבינה שאת עדיין חוששת שנכנסת להיריון אבל לפי מה שקראתי בהתכתבות שלך איתנו, אין סיבה לחשוב ככה. כנראה יש סיבה אחרת. זה יכול להיות שינוי הורמונאלי, מחלה, שינוי חד בחיים, מתחים וגם תזונה. אני מציעה לך לגשת לרופא משפחה או רופא/ת נשים ולהתייעץ. תופעה כזו שכיחה ולא נראה לי שאת צריכה להיכנס ללחץ. עם זאת כדאי לבדוק.

כל טוב

חזרה למעלה
לגבי השאלה הקודמת - כאילו, הדם הוא לא בטמפ רגילה, ואני לא יודעת מה הטפמ הרגילה בשבילו, אבל הוא ממש חם, אני מרגישה את החום שלו... זה אמור להיות ככה? או שהוא חם בגלל שהוא יוצא מהגוף והטמפ בתוך הגוף גבוהה יותר מאשר מבחוץ... זה בגלל זה? או..?
בת 14
שלום לך נשמע שכמו שאת אומרת- הדם שיוצא בווסת הוא בטמפרטורת הגוף. לכן כשהוא יוצא החוצה יש לעיתים הפרשי טמפרטורות ונראה לך שהוא חם, אך למעשה הוא אמור להיות בדיוק בטמפרטורה של הגוף שלך. ערב טוב.
חזרה למעלה
אני עוד מעט בת 13 ועדיין לא קיבלתי מחזור כששאר החברות שלי כן.אימא שלי קיבלה בערך בגיל 12 וחצי ואני יותר מ12 וחצי נועוד לא קיבלתי!!!
בת 13
שלום לך, גיל 13 הוא גיל צעיר ואת רק בתחילת גיל ההתבגרות כך שזה לא חריג שעדיין לא קיבלת ווסת (מחזור). אין לך ממה להיות מודאגת, הווסת תגיע. גם אם אימך קיבלה בגיל 12 וחצי אין זה אומר שגם את תקבלי בגיל הזה. המתיני בסבלנות והווסת תגיע. כל טוב וקיץ בטוח!
חזרה למעלה
שלום..הווסת האחרונה שקיבלתי הייתה ב 30.6.20 והווסת נמשכה 8 ימים כאילו עד 7.7.2011 ועכשיו אני אמורה לקבל מחזור אבל זה מאחר לי ואנני מרגישה בכאבים לפני מחזור כאילו אני בדרך כלל מרגישה בכאבים בבטן ובגב לפני המחזור ועד עכשיו אני לא מרגישה בהם...אםם אני רוצה לדעת מתי אקבל מחזור ומה הסיבות לאיחור במחזור (לא קיימתי יחסי מין )
בת 14
שלום לך, מה שאת מתארת הוא נורמלי לחלוטין. את בת 14 מה שאומר שאת רק בתחילת גיל ההתבגרות וקבלת הווסת. בגיל שלך הווסת אינה סדירה ולכן איחור בשבוע הוא תקין לחלוטין. ייקח כמה שנים עד שהוא יהיה תקין ויגיע כל חודש כסדרו. כאבי הווסת שאת חשה ייתכן ומסמנים את הגעת הדימום וזה לוקח כמה ימים עקב גילך הצעיר. המתיני בסבלנות והווסת תגיע. אין לך ממה לדאוג. כל טוב וקיץ בטוח!
חזרה למעלה
בקשר להפסקת הגלולות כאשר אני מפסיקה את זה אחרי סיום החפיסה מה קורה עם המחזור לאחר מכן בחודש הבא? לא יהיו סיבוכים? מחכה לתשובה דחופה תודה
בת 16
שלום לך, לא בדיוק הבנתי מה שאלת אבל אני אנסה לענות, את מתכוונת לשאול מה קורה אם מפסיקים לקחת גלולות? אם כן אז יכול להיות שהמחזור הראשון והשני יהיו לא סדירים, מכיוון שהגלולות מרגילות את הגוף לרמה של הורמונים קבועה, וכשמפסיקים את הגלולות ההורמונים משתנים. יכול להיות שיהיו שינויים ווסת לא סדירה וזה נורמלי וטבעי. אין מה לדאוג, זה יסתדר לבד. אני מקווה שעניתי על השאלה. שבוע טוב
חזרה למעלה
אני כבר 4 חודשיים מאז המחזור הראשון שלי וכבר חודשיים לא קיבלתי אני לא מקיימת יחסי מין מה יכולה להיות הסיבות להפסקת המחזור
בת 14
אם רק לפני חודשיים קיבלת וסת בפעם הראשונה (מזל טוב!) את נמצאת בתחילת ההתפתחות המינית שלך ובתקופה זו הגוף מתחיל להתפתח ולהסתגל לשינויים ההורמונליים הגדולים שעוברים עליו. לכן, הווסת בתקופה זו היא בד'כ לא סדירה ואין לך מה לדאוג. לפעמים לוקח למחזור כמה חודשים עד שהוא הופך לסדיר ולפעמים אפילו כמה שנים... אל תהיי מודאגת, זה נורמלי לגמרי.
חזרה למעלה
היי..אני בת 16 ויש לי חבר בן 18,אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום,עכשיו בדרך כלל הייתי מקבלת מחזור בתאריכים 18\19 לחודש,פעם אחרונה שקבלתי מחזור וכבר התחלנו לקיים יחסי מין,המחזור איחר לי ל19 במקום ב18,היום כבר התאריך 19 ועדיין לא קיבלתי מחזור,העם זה בסדר שיש איחור או שצריך להתחיל לדעוג?(ואינני נוטלת גלולות)
בת 14

שלום לך

יום / יומיים מאוחר יותר בתאריך שאת מקבלת מחזור אינו נחשב כאיחור. המחזור אינו שעון ולכן כמה ימים מוקדם או מאוחר בקבלת המחזור הוא נחשב כמחזור מאוד סדיר. כל עוד שהקונדום לא נקרע ושהחבר שם את הקונדום לפני החדירה, אין לך סיבה לחשוש.

כל טוב

חזרה למעלה
היי זה בהקשר לאלה ששאלתי קודם תראי יום חמישי היה לי כתם של דם כשיגבתי וידעתי שזה כניראה המחזור הקדים הייתי צריכה לקבל ביום ראשון הקרוב אני מאוד מודאגת משום שמשו מוזר קורה יש לי מש מעט דימומים בין חומים לאדומים כשאני מנגבת זה ממש מוזר כי במחזור הסדר שלי יש לי יחסית הרבה ועכשיו זה מש מוזר מה זה ? האם זה מחזור ?
בת 21
שלום לך, זה אכן נשמע כמו הדימום החודשי שלך, ואין לך מה לדאוג. אם את עדיין מודאגת, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
המחזור שלי נמשך כבר שבוע,האם משהו לא תקין או לא בסדר אצלי? הוא בדר'כ נמשך כ6/7 ימים אבל בדר'כ לקראת הימים האחרונים הוא מראה זרימה דלה יותר,הפעם הוא היה דל לכמה ימים וביום האחרון הוא היתחזק שוב .
בת 18
היי אנחנו לא רובוטים גוף האדם לא עובד בצורה קבועה וחלקה כל הזמן, בעיקר המחזור החודשי שעובד על הורמונים בגוף. זה בסדר גמור ונורמאלי שיהיו שינויים בקבלת הוסת לפעמים לחץ משפיע על הדימום, לפעמים מחלה או התרגשות. גם אצל נשים שהוסת שלהן קבועה ומדוייקת יכולות להיות להן הפתעות. זה רגיל ותקין. שבוע טוב
חזרה למעלה
יש לציין שאני לא מקיימת יחסים אני אמורה לקל ביום ראשון אבל בדרך כלל מקדים לי האם זה ננחשב שקבלתי או מה ?
בת 21
שלום שוב עכשיו אני רואה שאין סיבה לחשוש שנכנסת להיריון. אז שוב, לא נראה לי שישי סיבה לדאוג והמחזור יגיע. כל טוב
חזרה למעלה
אני אמורה לקבל היום (15.7)מחזור . יש לי כבר יותר משבוע וחצי כאבים בחזה . לפני כשבועיים היה לי הפרשות חומות , ומאז יש לי הפרשות לבנות ,שקופות או צהבהבות עד לפני יומיים. וכבר יומיים שאין לי הפרשות כלל . מה זה אמור לסמן? תודה .
בת 16
שלום לך יש המון סיבות מדוע מחזור מתעכב. מההתכתבות הקודמת, אני מבינה שאין לך סיבה לחשוש מהיריון אז כנראה העיכוב עקב סיבה אחרת.יכול להיות שכבר קבלת את המחזור מאז שכתבת אלינו. לכל נערה / אישה יש הפרשות מהנרתיק. הפרשה טבעית ובריאה הנה שקופה או קצת לבנה/צהבהבה ללא ריח. כאשר הפרשה מהנרתיק מגרדת, בעלת ריח חריף וצהבהב/ירקרק, זה סימן של זיהום ואז יש צורך לפנות לרופא לקבל טיפול מתאים. אם יש עוד שאלות, נשמח לענות עליהן
חזרה למעלה
היי, המחזור שלי מאחר בשבוע, לא קיימתי יחסי מין כבר הרבה זמן, אבל בחודשים האחרונים המחזור שלי התחיל להתעכב כלומר במקום 26 יום כמוט תמיד הוא הפל ל-31 , 32 והפעם הוא מאחר בשבוע, אני לחוצה כי אני מתגייסת עוד מס' ימים ואל יודעת מה לעשות. מה הסיכוי עם אוננתי על מיטה של גבר והיה על הסדין זרע [לא שראיתי אבל יכול להיות לא..?] שאני יכנס להריון?
בת 18
שלום לך.
אין אפשרות להיכנס להריון בצורה שאת מתארת.אל תדאגי. כנראה שהמחזוריות שלך השתנתה. זה קורה.
במידה וזה מפריע לך, ניתן לפנות לרופא/ת נשים על מנת לקבל גלולות ועל ידי שימוש בהן, לסדר את המחזור.
בהצלחה בצבא!
חזרה למעלה
תודה על העזרה ! בסוף קיבלתי ב 3.7 והוא עדיין נמשך :) האם זה נורמאלי לקבל מחזור אחרי חודשים ? וכמעט באותו תאריך ? (פעם שעברה קיבלתי בחודש 5 ב 5.5) תודה :)
בת 14
שלום לך.
מאחר שאת צעירה, קורה שהמחזוריות משתבשת ויש איחור או הקדמה של הווסת.
אל תדאגי, זה נורמאלי. קורה.
שבת שלום
חזרה למעלה
אם לקחתי פוסטינור, והגיע לי המחזור יומיים מוקדם מהמצופה האם: 1. זה אפשרי שיהיו לי מיגרנות נוראיות שלא אופייניות לי בזמן המחזור? 2. המחזור ימשיך להיות בתאריך הזה או שבחודש הבא הוא יחזור לתאריך הרגיל שלו?
בת 16

שלום לך

פוסטינור בהחלט יכול להקדים את המחזור שלך. אין לך מה לדאוג. אין אפשרות לנבא מראש אם מעכשיו המחזור יופיע בתאריך זה או יחזור לתאריך הרגיל. מדובר פה בהפרש של ימים ספורים אז זה לא משמעותי.

נטילת פוסטינור לא משפיעה על כאבי ראש בזמן מחזור. יכול להיות שזה צירוף מקרים שבאותו חודש לקחת פוסטינור. עם זאת, אם המיגרנות חוזרות על עצמן בזמן מחזור, רצוי להתייעץ עם רופא/ת נשים.

כל טוב

חזרה למעלה
כשאני ביום הראשון של המחזור אז יש לי כיאבים כאב מוזר בישבן זה נמשך שעה וחצי ככה אני רוצה לדעת עים אני צריכה לבדוק את זה
בת 14

שלום לך

כאבים ביום ראשון של המחזור הם בעצם התכווצויות ברחם והם צפוים וטבעיים.יכול להיות שאת חווה את ההתכווצויות בישבן אבל המיקום של ההתכווצויות אינו בישבן. אני מבינה שהתחושה הזאת חולפת די מהר ולכן לא נראה לי שמדובר בבעיה. עם זאת, אם זה ממשיך להטריד אותך, תפני את השאלה לרופא/ת המשפחה שלך. 

כל טוב

חזרה למעלה
רגע לא הבנתי אם בחודש שעבר קיבלתי מחזור זה אומר שאני לא בהריון ? ועדיין לא קיבלתי מחזור החודש ואני מודאגת שאני בכל זאת בהריון :אין לי שום סימנים של הריון חוץ מהמחזור הלא נורמאלי הזה יש סיכוי לקבל מחזור ואז להיות בהריון מיחסים שיתקימו לפני המחזור ? תודה ושבת שלום
בת 14
שלום לך יקירה,
את יכולה להיות רגועה. את לא בהריון.
כדי להיות בהריון אבר המין שלו היה צריך להיות בתוך הנרתיק שלך (לפחות בהתחלת הנרתיק ולפחות לחלק מהזמן).
מה שאת מתארת הוא חיכוך של אבר המין בחזה שלך, אין שום סיכוי שזרעונים יגיעו בצורה כזו לתוך הנרתיק, אל ביצית, ויפרו אותה.
את לא מקבלת מחזור משום שאת לחוצה, וכך הגוף שלך מגיב ללחץ.
חזרה למעלה

שלאה 161 עד 180 מתוך 1669

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום