דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > גדילה והתפתחות > מחזור חודשי

אני כבר 4 חודשיים מאז המחזור הראשון שלי וכבר חודשיים לא קיבלתי אני לא מקיימת יחסי מין מה יכולה להיות הסיבות להפסקת המחזור
בת 14
אם רק לפני חודשיים קיבלת וסת בפעם הראשונה (מזל טוב!) את נמצאת בתחילת ההתפתחות המינית שלך ובתקופה זו הגוף מתחיל להתפתח ולהסתגל לשינויים ההורמונליים הגדולים שעוברים עליו. לכן, הווסת בתקופה זו היא בד'כ לא סדירה ואין לך מה לדאוג. לפעמים לוקח למחזור כמה חודשים עד שהוא הופך לסדיר ולפעמים אפילו כמה שנים... אל תהיי מודאגת, זה נורמלי לגמרי.
חזרה למעלה
היי..אני בת 16 ויש לי חבר בן 18,אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום,עכשיו בדרך כלל הייתי מקבלת מחזור בתאריכים 18\19 לחודש,פעם אחרונה שקבלתי מחזור וכבר התחלנו לקיים יחסי מין,המחזור איחר לי ל19 במקום ב18,היום כבר התאריך 19 ועדיין לא קיבלתי מחזור,העם זה בסדר שיש איחור או שצריך להתחיל לדעוג?(ואינני נוטלת גלולות)
בת 14

שלום לך

יום / יומיים מאוחר יותר בתאריך שאת מקבלת מחזור אינו נחשב כאיחור. המחזור אינו שעון ולכן כמה ימים מוקדם או מאוחר בקבלת המחזור הוא נחשב כמחזור מאוד סדיר. כל עוד שהקונדום לא נקרע ושהחבר שם את הקונדום לפני החדירה, אין לך סיבה לחשוש.

כל טוב

חזרה למעלה
היי זה בהקשר לאלה ששאלתי קודם תראי יום חמישי היה לי כתם של דם כשיגבתי וידעתי שזה כניראה המחזור הקדים הייתי צריכה לקבל ביום ראשון הקרוב אני מאוד מודאגת משום שמשו מוזר קורה יש לי מש מעט דימומים בין חומים לאדומים כשאני מנגבת זה ממש מוזר כי במחזור הסדר שלי יש לי יחסית הרבה ועכשיו זה מש מוזר מה זה ? האם זה מחזור ?
בת 21
שלום לך, זה אכן נשמע כמו הדימום החודשי שלך, ואין לך מה לדאוג. אם את עדיין מודאגת, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
המחזור שלי נמשך כבר שבוע,האם משהו לא תקין או לא בסדר אצלי? הוא בדר'כ נמשך כ6/7 ימים אבל בדר'כ לקראת הימים האחרונים הוא מראה זרימה דלה יותר,הפעם הוא היה דל לכמה ימים וביום האחרון הוא היתחזק שוב .
בת 18
היי אנחנו לא רובוטים גוף האדם לא עובד בצורה קבועה וחלקה כל הזמן, בעיקר המחזור החודשי שעובד על הורמונים בגוף. זה בסדר גמור ונורמאלי שיהיו שינויים בקבלת הוסת לפעמים לחץ משפיע על הדימום, לפעמים מחלה או התרגשות. גם אצל נשים שהוסת שלהן קבועה ומדוייקת יכולות להיות להן הפתעות. זה רגיל ותקין. שבוע טוב
חזרה למעלה
יש לציין שאני לא מקיימת יחסים אני אמורה לקל ביום ראשון אבל בדרך כלל מקדים לי האם זה ננחשב שקבלתי או מה ?
בת 21
שלום שוב עכשיו אני רואה שאין סיבה לחשוש שנכנסת להיריון. אז שוב, לא נראה לי שישי סיבה לדאוג והמחזור יגיע. כל טוב
חזרה למעלה
אני אמורה לקבל היום (15.7)מחזור . יש לי כבר יותר משבוע וחצי כאבים בחזה . לפני כשבועיים היה לי הפרשות חומות , ומאז יש לי הפרשות לבנות ,שקופות או צהבהבות עד לפני יומיים. וכבר יומיים שאין לי הפרשות כלל . מה זה אמור לסמן? תודה .
בת 16
שלום לך יש המון סיבות מדוע מחזור מתעכב. מההתכתבות הקודמת, אני מבינה שאין לך סיבה לחשוש מהיריון אז כנראה העיכוב עקב סיבה אחרת.יכול להיות שכבר קבלת את המחזור מאז שכתבת אלינו. לכל נערה / אישה יש הפרשות מהנרתיק. הפרשה טבעית ובריאה הנה שקופה או קצת לבנה/צהבהבה ללא ריח. כאשר הפרשה מהנרתיק מגרדת, בעלת ריח חריף וצהבהב/ירקרק, זה סימן של זיהום ואז יש צורך לפנות לרופא לקבל טיפול מתאים. אם יש עוד שאלות, נשמח לענות עליהן
חזרה למעלה
היי, המחזור שלי מאחר בשבוע, לא קיימתי יחסי מין כבר הרבה זמן, אבל בחודשים האחרונים המחזור שלי התחיל להתעכב כלומר במקום 26 יום כמוט תמיד הוא הפל ל-31 , 32 והפעם הוא מאחר בשבוע, אני לחוצה כי אני מתגייסת עוד מס' ימים ואל יודעת מה לעשות. מה הסיכוי עם אוננתי על מיטה של גבר והיה על הסדין זרע [לא שראיתי אבל יכול להיות לא..?] שאני יכנס להריון?
בת 18
שלום לך.
אין אפשרות להיכנס להריון בצורה שאת מתארת.אל תדאגי. כנראה שהמחזוריות שלך השתנתה. זה קורה.
במידה וזה מפריע לך, ניתן לפנות לרופא/ת נשים על מנת לקבל גלולות ועל ידי שימוש בהן, לסדר את המחזור.
בהצלחה בצבא!
חזרה למעלה
תודה על העזרה ! בסוף קיבלתי ב 3.7 והוא עדיין נמשך :) האם זה נורמאלי לקבל מחזור אחרי חודשים ? וכמעט באותו תאריך ? (פעם שעברה קיבלתי בחודש 5 ב 5.5) תודה :)
בת 14
שלום לך.
מאחר שאת צעירה, קורה שהמחזוריות משתבשת ויש איחור או הקדמה של הווסת.
אל תדאגי, זה נורמאלי. קורה.
שבת שלום
חזרה למעלה
אם לקחתי פוסטינור, והגיע לי המחזור יומיים מוקדם מהמצופה האם: 1. זה אפשרי שיהיו לי מיגרנות נוראיות שלא אופייניות לי בזמן המחזור? 2. המחזור ימשיך להיות בתאריך הזה או שבחודש הבא הוא יחזור לתאריך הרגיל שלו?
בת 16

שלום לך

פוסטינור בהחלט יכול להקדים את המחזור שלך. אין לך מה לדאוג. אין אפשרות לנבא מראש אם מעכשיו המחזור יופיע בתאריך זה או יחזור לתאריך הרגיל. מדובר פה בהפרש של ימים ספורים אז זה לא משמעותי.

נטילת פוסטינור לא משפיעה על כאבי ראש בזמן מחזור. יכול להיות שזה צירוף מקרים שבאותו חודש לקחת פוסטינור. עם זאת, אם המיגרנות חוזרות על עצמן בזמן מחזור, רצוי להתייעץ עם רופא/ת נשים.

כל טוב

חזרה למעלה
כשאני ביום הראשון של המחזור אז יש לי כיאבים כאב מוזר בישבן זה נמשך שעה וחצי ככה אני רוצה לדעת עים אני צריכה לבדוק את זה
בת 14

שלום לך

כאבים ביום ראשון של המחזור הם בעצם התכווצויות ברחם והם צפוים וטבעיים.יכול להיות שאת חווה את ההתכווצויות בישבן אבל המיקום של ההתכווצויות אינו בישבן. אני מבינה שהתחושה הזאת חולפת די מהר ולכן לא נראה לי שמדובר בבעיה. עם זאת, אם זה ממשיך להטריד אותך, תפני את השאלה לרופא/ת המשפחה שלך. 

כל טוב

חזרה למעלה
רגע לא הבנתי אם בחודש שעבר קיבלתי מחזור זה אומר שאני לא בהריון ? ועדיין לא קיבלתי מחזור החודש ואני מודאגת שאני בכל זאת בהריון :אין לי שום סימנים של הריון חוץ מהמחזור הלא נורמאלי הזה יש סיכוי לקבל מחזור ואז להיות בהריון מיחסים שיתקימו לפני המחזור ? תודה ושבת שלום
בת 14
שלום לך יקירה,
את יכולה להיות רגועה. את לא בהריון.
כדי להיות בהריון אבר המין שלו היה צריך להיות בתוך הנרתיק שלך (לפחות בהתחלת הנרתיק ולפחות לחלק מהזמן).
מה שאת מתארת הוא חיכוך של אבר המין בחזה שלך, אין שום סיכוי שזרעונים יגיעו בצורה כזו לתוך הנרתיק, אל ביצית, ויפרו אותה.
את לא מקבלת מחזור משום שאת לחוצה, וכך הגוף שלך מגיב ללחץ.
חזרה למעלה
היי רציתי להגיד בהמשך להתכתבות שקיבלתי מחר אתמול בבוקר אבל המחזור מאוד משונה לי ללא כאבים והצבע אינו אדום נוטה לחום שחור, ממה זה יכול להיות ? האם סה נורמלי? תודה
בת 19
שלום לך צבע המחזור יכול להשתנות מידי פעם, זה תלוי בהרבה גורמים.. לכן לעיתים הדם יכול להיות יותר אדום ודליל ולעיתים הוא יכול להיות נוטה לגווני חום וסמיך.. שני המצבים הם נורמאליים ולא מעידים על בעיה.
חזרה למעלה
שלום, נסיתי להתקשר לדלת פתוחה בחיפה וגם בנתניה אבל לא הייתה מענה אז אני אשאל כאן פשוט.( זה רק לשאלה אני כבר קיבלתי יעוץ לגבי אמצעי מניעה יעילים יותר) אם נטלתי פוסטינור בסוף חודש מאי בערך יומיים לפני שהייתי אמורה לקבל מחזור ( אבל באותו זמן לא ידעתי בדיוק אז לקחתי בכל מקרה ליתר הביטחון) וקיבלתי מחזור באיחור של שבועיים אחרי זה זה אומר לפני בערך שבוע והכל היה בסדר. עכשיו היום (22.6) קיבלתי דימום קל שהוא קצת שונה מהדימום של המחזור החודשי (צבעו יותר כהה והוא יותר סמיך). זה יכול להיות הווסת שפספסתי שהייתי אמורה לקבל בסוף החודש? מה זה הדימום הזה? כי אם הפוסטינור אמורהלעכב לי ביוץ והכל וסוףסוף קיבלתי מחזור לאחר שבועיים שזה הגיוני למה עכשיו הדימום? ממה זה נובע? זה יכול להיות שהייתי בביוץ לפני שבוע וזה עכשיו המחזור שוב?
בת 19
שלום לך. הפוסטינור מכיל הורמונים במינונים גבוהים. לעיתים הגלולה משנה ומשבשת את המחזור החודשי שלך. ראי לאן זה מתפתח! יתכן ותהיה ווסת רגילה או שיהיה דימום קצר שיעלם. אל תדאגי אבל שמרי על עצמך מפני כניסה להריון. ערב טוב
חזרה למעלה
שלום, עוד דבר אם לאחר לקיחת פוסטינור אירחתי במועד המחזור בשבועיים זה אומר שהמחזור הבא שלי יהיה רק חודש הבא או שהוא יגיע בזמן בעוד שבועיים שוב שזה אומר שיהיו לי פעמיים מחזור באותו חודש?
בת 19

שלום לך,

השינוי במועד הדימום נובע מהפוסטינור. אי אפשר לדעת מתי תופיע הווסת הבאה , לא נגרם לך נזק והמחזור יסתדר בחודש הבא.

אם את לא מקבלת ווסת תוך חודש צריך לבדוק שאת לא בהריון.

בכל מקרה מומלץ להתחיל בהקדם-בווסת הקרובה - להשתמש בגלולות למניעת הריון כדי למנוע סיכוי להריון לא רצוי.

אנא פני לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבלת יעוץ ומרשם.

כל טוב

חזרה למעלה
יש לי עוד שאלה בקשר לגלולות: אמרו לי שמהרגע שאני מקבלת את המחזור ואז מתחילה לקחת את הגלולות התאריך של המחזור יהיה התאריך הקבוע, קיבלתי ב-28 ואז התחלתי לקחת גלולות של יסמין וכתוב לי שכשאני מסיימת את החפיסה יתחיל המחזור וזה לא ב-28.. מה זה אומר? מתי התאריך הקבוע של המחזור?
בת 17

שלום לך,

המחזור יגיע בזמן השבוע הפסקה בגלולות. את התאריך המדויק את תדעי כשהוא יגיע בפועל. בחודשים הבאים המחזור יגיע פחות או יותר באותו היום של השבוע הפסקה. זה לא קשור לתאריך בחודש אלא למספר השבועות כי בחודש יש 30 יום והגלולות מיועדות ל4 שבועות כלומר 28 יום.

כל טוב

 

חזרה למעלה
שלום, כפי שכתבתי לפני כמה ימים,וחשבתי להתעייץ עם רופאת נשים אבל אין לה טור עד עוד שבוע אז ככה: קיימתי יחסי מין לא מוגנים ב27 למאי ולקחתי לאחר מזה פוסטינור. ב28 29 הייתי אמורה לקבל מחזור ורק היום ה11 קיבלתי זה באיחור של שבועיים כמעט. כיצד זה השפיע לי על המחזור הכללי ועל המועדים של מחזור הבא? זה לא שיבש לי את כל המערכת עכשיו?
בת 19

שלום לך,

השינוי במועד הדימום נובע מהפוסטינור. אי אפשר לדעת מתי תופיע הווסת הבאה , לא נגרם לך נזק והמחזור יסתדר בחודש הבא.

אם את לא מקבלת ווסת תוך חודש צריך לבדוק שאת לא בהריון.

בכל מקרה מומלץ להתחיל בהקדם-בווסת הקרובה - להשתמש בגלולות למניעת הריון כדי למנוע סיכוי להריון לא רצוי.

אנא פני לדלת פתוחה הקרובה למקום מגורייך לקבלת יעוץ ומרשם.

כל טוב

חזרה למעלה
שלום, אם אני נוטלת גלולות,ובשבוע השלישי (השבוע לפני ההפסקה) אני שוכחת גלולה מעל 12 שעות אני יכולה פשוט לא ללקת ולהתחיל ישר בהפקסה שתביא לדימום? כיאלו במקום פשוט לקחת 2 גלולות באותו יום.
בת 19
היי, במידה ושכחת בטעות לקחת גלולה- ולא זכרת לקחת גם לאחר 12 שעות פשוט תדלגי על גלולה. לקחת 2 גלולות בבת אחת לא מחפה על הגלולה ששכחת. בנוסף- אל תפסיקי את הגלולות לגמריי- אלא תמשיכי עד לסיום אותה החפיסה. בגלל שדילגת על גלולה אז אחוזי ההגנה של הגלולות יורדים ואת צריכה לדאוג שעד לקבלת המחזור החודשי את ובן זוגך תקפידו לא לקיים יחסי מין או להשתמש באמצעי מניעה נוסף כגון קונדום. לאחר המחזור ובתחילת חבילה חדשה של גלולות תהיי מוגנת שוב. אם קורה לך לעיתים קרובות שאת שוכחת- תנסי לעשות לך הרגל קבוע- תזכורת בפלאפון, או תצמידי את לקיחת הגלולות למשהו שאת עושה כל יום כמו צחצוח שיניים בבוקר או כל הרגל אחר. בהצלחה!
חזרה למעלה
ועוד שאלה בבקשה...האם סימנים להיריון מופיעים אחרי שבוע, דחיפות במתן שתן,כאבים בחזה ובחילות וכו'?
בת 21

שלום לך,

תופעות שקשורות להריון מתחילות לפחות שבועיים אחרי קיום היחסים. התופעות שאת מתארת יכולות לנבוע מוירוס או דלקת בשתן. אם זה נמשך פני בהקדם לרופא המשפחה להתייעצות

שוב נדגיש את הצורך באמצעי מניעה מוסדר.

כל טוב

חזרה למעלה
אוקיי תודה על התשובה המהירה ! רק להבא רציתי לדעת מה הם ההבדלים בין דימום הריון למחזור ולמה אין לכם סניף באשדוד תודה רבה :)
בת 18

שלום לך

אין דרך להבדיל בין דימום של מחזור לדימום של הריון. בכל מקרה צריך לבדוק את סיבת הדימום.

לערנו אין סניף באשדוד את מוזמנת לפנות לסניף אחר קרוב למשל רחובות. יום א מ 15:00 עד 18:00. אוטובוס 212.

כל טוב

חזרה למעלה
שלום, אני עוד מעט בת 15, לא קיבלתי מחזור, אין שום סימנים ויש לי ציצי ממש קטן. עברתי כבר את הגיל שאמא שלי קיבלה בו מחזור בכמה חודשים. בנוסף ההורים שלי גרושים ומופעלים עליי המון לחצים נפשיים וכדומה ולאחרונה חשבתי שאולי זה בגלל זה. חוץ מזה אני גם דיי רזה? מחכה לתשובה.
בת 15
שלום לך.
יש בנות שמקבלות את הווסת יותר מאוחר. זה נורמאלי לחלוטין.
אם את מודאגת, בקשי מאמא שתיקח אותך לרופא/ת המשפחה. שם יישקלו אותך ויעשו לך בדיקות דם וכו' במידה והרופא/ה יחליטו שכדאי להתחיל בירור.
את יכולה גם להמשיך ולחכות, זה בסדר גמור. אין מקום לדאגה. אם לא תקבלי ווסת עד גיל 16, אז תפני לרופא. ההחלטה היא שלך והיא צריכה להיגזר מהתחושה שלך.
בהצלחה
חזרה למעלה

שלאה 161 עד 180 מתוך 1660

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום