דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > גדילה והתפתחות > מחזור חודשי

תודה רבה לך על התשובות שאת מספקת הם ממש עוזרות ורציתי לדעת עד כמה אני יכולה לסמוך על בדיקת ההיריון אם עשיתי ויצא שזה שלילי זה בטוח? ומה אפשר לעשות אם זה לא תודה
בת 17

שלום לך,

צריך לקבל ווסת כדי לדעת בוודאות שאת לא בהריון. אם עובר שבוע ועדיין לא קבלת וסת ניתן לבצע שוב בדיקה להריון.

יש סיבות נוספות לאיחור בווסת, את מוזמנת לאחד המרכזים של דלת פתוחה הקרובים למקום מגורייך לקבלת יעוץ או לפנות לרופא/ת נשים בקופ'ח.

כל טוב

חזרה למעלה
אם אני בלחץ .. ואני צריכה לקבל מחזור .. כמה המחזור יכול להידחות ? או שהוא יכול בכלל לא להגיע בגלל הלחץ .. ?
בת 16
שלום לך, לחץ וחרדה יכולים לעכב את הווסת גם בחודשים. חשוב שתרגעי כדי שתקבלי ווסת. מדוע את בלחץ? האם יש לך סיבה לדאוג מעיכוב הווסת? האם קיימת יחסי מין לא מוגנים? מה דעתך להתקשר אלינו לדלת הפתוחה כדי שנוכל לעזור לך להפחית את הלחץ ולראות אם יש בכלל סיבה להילחץ? בנוסף, אני רואה שהיסטוריית השאלות שלך שהווסת שלך לא סדירה כבר הרבה זמן. כדאי לך לשקול גלולות למניעת הריון פשוט כדי להסדיר את הווסת כדי ששוב לא תההי בלחץ כזה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
המחזור שלי מאחר כבר בשבועיים ! הייתי אמורה לקבל ב3 לחודש ועכשיו ה16 ועדיין לא קיבלתי אפילו אין לי כאבי בטן כמו שתמיד היה לי לפני המחזור ... קיבלתי בפעם הראשונה לפניי 3 וחצי שנים ובשנה האחרונה הוא הופיע כל 31 יום והפעם הוא כבר מאחר לי ב13 ימים ... לא קיימתי יחסי מין אז אין מצב שאני בהריון ואני באמת לא יודעת למה זה ככה כי שום דבר לא השתנה אצלי ... מה יכולה להיות הסיבה ומה לעשות ?? תודה
בת 14
שלום לך, יש סיבות מרובות לעיכוב בווסת שאינן קשורות לקיום יחסי מין לא מוגנים. הסיבה הראשונה היא גילך הצעיר. את רק בת 14, ולמרות שאת מקבלת ווסת כבר שלוש וחצי שנים, זה עדיין לא אומר שאת סדירה. לוקח לגוף המתבגרת הרבה זמן להגיע למצב סדיר ובדרך כלל זה קורה בגילאי העשרים. איחור של שבועיים הוא נורמלי לחלוטין בגיל 14. סיבה נוספת לעיכוב בהגעת הדימום הוא שינוי בהרגלי האכילה בצורה דרסטית, כלומר, דיאטה רצחנית ולא בריאה. האם ירדת במשקל בצורה לא בריאה ומהירה? האם התחלת לעשות כושר גופני באופן קיצוני? כל אלו יכולות להשפיע על הגעת הדימום. סיבה נוספת לעיכוב בדימום היא לחץ וחרדה. האם היו לך סיבות להיות בחרדה גדולה בזמן האחרון? האם היו לך מבחנים? ריבים עם ההורים או עם חברות? חשוב שתהיי רגועה ולא בלחץ כדי שהווסת תגיע. אני מציעה לך לפנות לאמך ולבקש ממנה ללכת לרופאת נשים כדי לבדוק את הסיבה לעיכוב בווסת. את צריכה רופאה גניקולוגית לילדה ולנערה שתעשה לך בדיקות דם ואולטראסאונד ותראה שהכל תקין ואין אצלך בעיה. כל טוב ושבוע נפלא!
חזרה למעלה
היי! אני כבר בת 15 וחצי ועדיין לא קיבלתי מחזור. לרוב המשפחה שלי הייתה התפתחות מאוחרת, אבל כולן קיבלו מחזור לפני גיל 14. האם אני עקרה? ללכת לגניקולוג\ית? אני ממש בלחץ מזה...
בת 15

שלום לך

סליחה שעברו כמה ימים עד שחוזרות אליך.

קבלת המחזור די  תורשתית אבל לא לגמרה. העובדה שלא קבלת את המחזור לא מעיד על עקרות ואת יכולה להיות רגועה. הקצב של ההתפתחות הגופנית והמינית של כל אחת הוא שונה. את עדיין בטווח של הנורמה לקבלת המחזור. עם זאת, אם זה מדאיג אותך, למען השקט הנפשי, את יכולה לגשת לרופאת נשים או לרופא/ה שמתמחה בגיל ההתבגרות. היום כמעט בכל קופות החולים יש מרפאה למתבגרות או תוכלי לגשת ל'דלת פתוחה' קרובה אליך ותתייעצי עם הרופאה שם.

שבוע טוב

חזרה למעלה
אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום בזמן מחזור.. שבוע אחרי שהמחזור פסק, התחילו כאבי בטן ושוב ירד דם. בעיה אחת- הדם אינו דם של מחזור, הדם היה נוזלי ולא סמיך .. מה זה אומר?
בת 16
שלום לך, את נערה צעירה,  הייתי מבקשת לדעת האם רופאנשים ראה אותך.  האם את נוהגת להשתמש בגלולות?  בנושא הספציפי ששאלת הייתי מעדיפה שתפני לרופא שיבדוק ויתן לך תשובה אחראית.  בהצלחה
חזרה למעלה
אני לובשת תמיד תבוקסרים של אחים שלי זה כמו מיכנסונים כאלה יום אחד לבשתי תבוקסר של אח שלי והיה עליו שפייח הוא זרק אותו לכביסה ואני לכחתי את זה מישם בטעות אז לבשתי את זה וזה נגע בי ממש וקיבלתי מחזור בזמן שאני צריכה לקבת וממש האיתי לחוצה ואז אחרי חמישה ימים של מחזור קיבלתי עוד פעם אחרי 5 ימים קיבלתי לחמישה ימים ואחרי חמישה ימים קיבלתי ליומים ואני לא יודעת מה לעשות
בת 15
שלום לך, זה שהיה נוזל זרע על הבוקסר של אחיך אינו השפיע על המחזור שלך. נוזל זרע לא נשאר חי יותר מכמה שעות על בד ובטח ובטח שלא עובר אלייך. המחזור שקיבלת הוא המחזור החודשי שלך ומכיוון שאת רק בת 15 הוא היה כל כך לא מסודר. המחזור שלך עדיין מסתגל ויקח עוד כמה שנים עד שהוא יהיה סדיר ואחיד. אין לך ממה לחשוש ואת יכולה להיות רגועה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
שלום אני וחבר שלי שכבנו כמה פעמים לפני שבועיים היה לי מחזור ואחרי המחזור שכבנו פעם אחת אחרי יומיים או שלושה ששכבנו פתאום נהייתה לי הפרשה חומה על התחתונית ואח'כ דם קרה לי ככה כבר פעמיים או שלוש עשינו בדיקת הריון ויצאה שלישי אני מקבלת מחזור כל 30 או 40 יום יש לי עוד זמן עד שאני צריכה לקבל מחזור ויש חשש להריון מה אני עושה ומה זה אומר ההפרשה החומה עם הדם?
בת 16
שלום לך את מתארת שלאחר קיום יחסי המין הופיעו סימני דם, על אף שלא היית צריכה לקבל מחזור. אני מבינה שאת חוששת ומבולבלת מהסיטואציה, וטוב שפנית אלינו להתייעץ. ישנם מספר פרטים שהיו עוזרים להבין את המצב טוב יותר.. האם אלה הפעמים הראשונות שלך? אם כן- ייתכן שקרום הבתולים שלך עדיין לא נקרע לגמרי ומידי פעם כשאתם מקיימים יחסי מין עוד חלק קטן נקרע- מה שגורם להופעת דם. האם יחסי המין שלכם הם קצת 'חזקים/ אגרסיביים'?- אם כן- ייתכן שהתנוחה או המהירות פוצעת אותך וזה גורם להופעת הדם. בנוסף, בגילך המחזור עוד לא לגמרי סדיר ויכול להיות שתקבלי לא בדיוק בתאריכים שציפית. לגבי עניין ההריון- האם אתם משתמשים באמצעי מניעה? יחסי מין ללא אמצעי מניעה (גם אם חבר שלך 'גומר בחוץ') משמעותם סיכון להריון!. לכן אני ממליצה לך להגיע לסניף הדלת הפתוחה הקרוב למקום מגורייך על מנת לקבל ייעוץ ואמצעי מניעה בחינם. בנוסף, אם אף אחת מהאפשרויות שכתבתי לא היתה רלבנטית מבחינתך, אני מציעה שתפני לרופא להתייעץ איתו..
חזרה למעלה
אממ שלום..היום כבר ה-22/8 והמחזור היה אמור להתחיל לי ב15 והוא כבר היה סדיר והוא בכל זאת לא מתחיל..ואני קצת מודאגת
בת 14

שלום לך

אם את לא קיימת יחסי מין, אין סיבה לדאוג. בגילך המחזור אינו כמו שעון - לפעמים הוא מקדים ולפעמים הוא מאחר, ולפעמים גם מדלגים חודש על מחזור. תנסי להירגע ולחכות בסבלנות.

אם יש עוד שאלות, נשמח לענות עליהן

חזרה למעלה
שלום..עדיין לא קיבלתי והיום יצא מצב שאני והחבר שוב עשינו כמו בפעם הקודמת רק שהפעם זה היה עם בגדים.הבעיה שסיימנו הייתי בשירותים ועם השתן ירד טיפת דם יכול להיות שקרום הבתולים נקרע? לא נראה לי שהיתה חדירה...יש לציין שהדימום הקטן הזה קרה גםלפני איזה שבועיים, ממש טיפה עם השתן ולא הבנתי מה זה.ובקשר למחזור...מה עושים אם עבר חודש בלי לקבל?
בת 18

שלום לך

יש סיבות רבות מדוע מחזור לא מגיע. אני מבינה שאת עדיין חוששת שנכנסת להיריון אבל לפי מה שקראתי בהתכתבות שלך איתנו, אין סיבה לחשוב ככה. כנראה יש סיבה אחרת. זה יכול להיות שינוי הורמונאלי, מחלה, שינוי חד בחיים, מתחים וגם תזונה. אני מציעה לך לגשת לרופא משפחה או רופא/ת נשים ולהתייעץ. תופעה כזו שכיחה ולא נראה לי שאת צריכה להיכנס ללחץ. עם זאת כדאי לבדוק.

כל טוב

חזרה למעלה
לגבי השאלה הקודמת - כאילו, הדם הוא לא בטמפ רגילה, ואני לא יודעת מה הטפמ הרגילה בשבילו, אבל הוא ממש חם, אני מרגישה את החום שלו... זה אמור להיות ככה? או שהוא חם בגלל שהוא יוצא מהגוף והטמפ בתוך הגוף גבוהה יותר מאשר מבחוץ... זה בגלל זה? או..?
בת 14
שלום לך נשמע שכמו שאת אומרת- הדם שיוצא בווסת הוא בטמפרטורת הגוף. לכן כשהוא יוצא החוצה יש לעיתים הפרשי טמפרטורות ונראה לך שהוא חם, אך למעשה הוא אמור להיות בדיוק בטמפרטורה של הגוף שלך. ערב טוב.
חזרה למעלה
אני עוד מעט בת 13 ועדיין לא קיבלתי מחזור כששאר החברות שלי כן.אימא שלי קיבלה בערך בגיל 12 וחצי ואני יותר מ12 וחצי נועוד לא קיבלתי!!!
בת 13
שלום לך, גיל 13 הוא גיל צעיר ואת רק בתחילת גיל ההתבגרות כך שזה לא חריג שעדיין לא קיבלת ווסת (מחזור). אין לך ממה להיות מודאגת, הווסת תגיע. גם אם אימך קיבלה בגיל 12 וחצי אין זה אומר שגם את תקבלי בגיל הזה. המתיני בסבלנות והווסת תגיע. כל טוב וקיץ בטוח!
חזרה למעלה
שלום..הווסת האחרונה שקיבלתי הייתה ב 30.6.20 והווסת נמשכה 8 ימים כאילו עד 7.7.2011 ועכשיו אני אמורה לקבל מחזור אבל זה מאחר לי ואנני מרגישה בכאבים לפני מחזור כאילו אני בדרך כלל מרגישה בכאבים בבטן ובגב לפני המחזור ועד עכשיו אני לא מרגישה בהם...אםם אני רוצה לדעת מתי אקבל מחזור ומה הסיבות לאיחור במחזור (לא קיימתי יחסי מין )
בת 14
שלום לך, מה שאת מתארת הוא נורמלי לחלוטין. את בת 14 מה שאומר שאת רק בתחילת גיל ההתבגרות וקבלת הווסת. בגיל שלך הווסת אינה סדירה ולכן איחור בשבוע הוא תקין לחלוטין. ייקח כמה שנים עד שהוא יהיה תקין ויגיע כל חודש כסדרו. כאבי הווסת שאת חשה ייתכן ומסמנים את הגעת הדימום וזה לוקח כמה ימים עקב גילך הצעיר. המתיני בסבלנות והווסת תגיע. אין לך ממה לדאוג. כל טוב וקיץ בטוח!
חזרה למעלה
בקשר להפסקת הגלולות כאשר אני מפסיקה את זה אחרי סיום החפיסה מה קורה עם המחזור לאחר מכן בחודש הבא? לא יהיו סיבוכים? מחכה לתשובה דחופה תודה
בת 16
שלום לך, לא בדיוק הבנתי מה שאלת אבל אני אנסה לענות, את מתכוונת לשאול מה קורה אם מפסיקים לקחת גלולות? אם כן אז יכול להיות שהמחזור הראשון והשני יהיו לא סדירים, מכיוון שהגלולות מרגילות את הגוף לרמה של הורמונים קבועה, וכשמפסיקים את הגלולות ההורמונים משתנים. יכול להיות שיהיו שינויים ווסת לא סדירה וזה נורמלי וטבעי. אין מה לדאוג, זה יסתדר לבד. אני מקווה שעניתי על השאלה. שבוע טוב
חזרה למעלה
אני כבר 4 חודשיים מאז המחזור הראשון שלי וכבר חודשיים לא קיבלתי אני לא מקיימת יחסי מין מה יכולה להיות הסיבות להפסקת המחזור
בת 14
אם רק לפני חודשיים קיבלת וסת בפעם הראשונה (מזל טוב!) את נמצאת בתחילת ההתפתחות המינית שלך ובתקופה זו הגוף מתחיל להתפתח ולהסתגל לשינויים ההורמונליים הגדולים שעוברים עליו. לכן, הווסת בתקופה זו היא בד'כ לא סדירה ואין לך מה לדאוג. לפעמים לוקח למחזור כמה חודשים עד שהוא הופך לסדיר ולפעמים אפילו כמה שנים... אל תהיי מודאגת, זה נורמלי לגמרי.
חזרה למעלה
היי..אני בת 16 ויש לי חבר בן 18,אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום,עכשיו בדרך כלל הייתי מקבלת מחזור בתאריכים 18\19 לחודש,פעם אחרונה שקבלתי מחזור וכבר התחלנו לקיים יחסי מין,המחזור איחר לי ל19 במקום ב18,היום כבר התאריך 19 ועדיין לא קיבלתי מחזור,העם זה בסדר שיש איחור או שצריך להתחיל לדעוג?(ואינני נוטלת גלולות)
בת 14

שלום לך

יום / יומיים מאוחר יותר בתאריך שאת מקבלת מחזור אינו נחשב כאיחור. המחזור אינו שעון ולכן כמה ימים מוקדם או מאוחר בקבלת המחזור הוא נחשב כמחזור מאוד סדיר. כל עוד שהקונדום לא נקרע ושהחבר שם את הקונדום לפני החדירה, אין לך סיבה לחשוש.

כל טוב

חזרה למעלה
היי זה בהקשר לאלה ששאלתי קודם תראי יום חמישי היה לי כתם של דם כשיגבתי וידעתי שזה כניראה המחזור הקדים הייתי צריכה לקבל ביום ראשון הקרוב אני מאוד מודאגת משום שמשו מוזר קורה יש לי מש מעט דימומים בין חומים לאדומים כשאני מנגבת זה ממש מוזר כי במחזור הסדר שלי יש לי יחסית הרבה ועכשיו זה מש מוזר מה זה ? האם זה מחזור ?
בת 21
שלום לך, זה אכן נשמע כמו הדימום החודשי שלך, ואין לך מה לדאוג. אם את עדיין מודאגת, את יכולה לפנות לרופא/ת נשים. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
המחזור שלי נמשך כבר שבוע,האם משהו לא תקין או לא בסדר אצלי? הוא בדר'כ נמשך כ6/7 ימים אבל בדר'כ לקראת הימים האחרונים הוא מראה זרימה דלה יותר,הפעם הוא היה דל לכמה ימים וביום האחרון הוא היתחזק שוב .
בת 18
היי אנחנו לא רובוטים גוף האדם לא עובד בצורה קבועה וחלקה כל הזמן, בעיקר המחזור החודשי שעובד על הורמונים בגוף. זה בסדר גמור ונורמאלי שיהיו שינויים בקבלת הוסת לפעמים לחץ משפיע על הדימום, לפעמים מחלה או התרגשות. גם אצל נשים שהוסת שלהן קבועה ומדוייקת יכולות להיות להן הפתעות. זה רגיל ותקין. שבוע טוב
חזרה למעלה
יש לציין שאני לא מקיימת יחסים אני אמורה לקל ביום ראשון אבל בדרך כלל מקדים לי האם זה ננחשב שקבלתי או מה ?
בת 21
שלום שוב עכשיו אני רואה שאין סיבה לחשוש שנכנסת להיריון. אז שוב, לא נראה לי שישי סיבה לדאוג והמחזור יגיע. כל טוב
חזרה למעלה
אני אמורה לקבל היום (15.7)מחזור . יש לי כבר יותר משבוע וחצי כאבים בחזה . לפני כשבועיים היה לי הפרשות חומות , ומאז יש לי הפרשות לבנות ,שקופות או צהבהבות עד לפני יומיים. וכבר יומיים שאין לי הפרשות כלל . מה זה אמור לסמן? תודה .
בת 16
שלום לך יש המון סיבות מדוע מחזור מתעכב. מההתכתבות הקודמת, אני מבינה שאין לך סיבה לחשוש מהיריון אז כנראה העיכוב עקב סיבה אחרת.יכול להיות שכבר קבלת את המחזור מאז שכתבת אלינו. לכל נערה / אישה יש הפרשות מהנרתיק. הפרשה טבעית ובריאה הנה שקופה או קצת לבנה/צהבהבה ללא ריח. כאשר הפרשה מהנרתיק מגרדת, בעלת ריח חריף וצהבהב/ירקרק, זה סימן של זיהום ואז יש צורך לפנות לרופא לקבל טיפול מתאים. אם יש עוד שאלות, נשמח לענות עליהן
חזרה למעלה
היי, המחזור שלי מאחר בשבוע, לא קיימתי יחסי מין כבר הרבה זמן, אבל בחודשים האחרונים המחזור שלי התחיל להתעכב כלומר במקום 26 יום כמוט תמיד הוא הפל ל-31 , 32 והפעם הוא מאחר בשבוע, אני לחוצה כי אני מתגייסת עוד מס' ימים ואל יודעת מה לעשות. מה הסיכוי עם אוננתי על מיטה של גבר והיה על הסדין זרע [לא שראיתי אבל יכול להיות לא..?] שאני יכנס להריון?
בת 18
שלום לך.
אין אפשרות להיכנס להריון בצורה שאת מתארת.אל תדאגי. כנראה שהמחזוריות שלך השתנתה. זה קורה.
במידה וזה מפריע לך, ניתן לפנות לרופא/ת נשים על מנת לקבל גלולות ועל ידי שימוש בהן, לסדר את המחזור.
בהצלחה בצבא!
חזרה למעלה

שלאה 161 עד 180 מתוך 1673

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80  
81   82   83   84  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום