דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

שלום,יש לי בעיה רצינית. לפני שבוע קיימתי מין אוראלי עם החבר הקבוע שלי ויום אחרי זה קמתי בבוקר עם כאבי גרון נוראיים מוגלה והכל. נהייתי ממש חולה. השאלה שלי היא כזו,יש לזה קשר ? כי בעבר זה לא קרה לי בחיים הייתי יורדת לחבר שלי והוא לי והכל היה בסדר.היינו שוכבים וזה היה נגמר טוב. ועכשיו זה ככה.אני נורא מודאגת תודה מראש :)
בת 17
שלום לך.
זה רק צירוף מקרים. כדי לקום עם גרון מלא מוגלה כמו שאת מתארת, היית צריכה להידבק מספר ימים לפני.
אין קשר בין מין אוראלי לחיידקים בגרון (סטרפטוקוקים). פשוט נדבקת בחיידקים ולא הרגשת זאת עד שהופיעו הפצעים עם המוגלה בגרון.
החלמה מהירה
חזרה למעלה
שלום, רציתי לשאול בקשר לפצעי בגרות.. בזמן האחרון כל פצע שמגיע משאיר סימן אדום לטווח ארוך מאוד. שאלתי היא כיצד ומדוע זה קורה, האם זה יעבור , והאם ישנו קשר לכך שלפני כחצי שנה- שנה, ירדתי במשקל (10 ק') במהירות דרסטית (אולי כי הגוף נכנס ל'סטרס')...אשמח לתשובה מפורטת על כל השאלות ! תודה רבה!
בת 14

שלום לך

חסרה לי הסיבה שבגללה ירדת במשקל  באופן דרסטי, את נמצאת בגיל ההתבגרות בו מתרחשים בגופך תהליכים חשובים שבכדי שהם יתרחשו באופן בריא הגוף צריך להיות בריא ומאוזן, הופעת פצעי בגרות כשמם כן הם מופיעים בגיל ההתבגרות בגלל השפעה הורמונלית, הירידה הדרסטית אומנם גורמת ל'סטרס' לגוף שיכול לגרום להופעת פצעי בגרות , את מוטרדת מכך שהפצע משאיר סימן אדות לאורך זמן , אם לא תגעי בהם  אז זה יחלןף אבל אם הפצעים מוגלתיים צריך לגשת לרופא המטפל לקבלת טיפול אנטיביוטי ואם לא הסימן יחלוף.

כל טוב לך

לילה טוב

חזרה למעלה
שלום , רציתי לדעת אם לאחר קריעת קרום הבתולין מרגישים שורף... תודה !
בת 14

שלום לך

קרום הבתולין הוא רקמת חיבור ,ביתוק הקרום גורם לכלי דם ולעצבים להיחשף אבל לגוף קיימים מנגנוני ריפוי כלי הדם נסגרים ולכן אין דמם כמו גם קצות העצבים, עד שתהליך הריפוי מושלם תתכן תחושה של צריבה, אבל אם צורב כאשר מטילים שתן, והטלת השתן היא לעיתים קרובות אז צריך לגשת לרופא המשפחה לביצוע תרבית שתן וקבלת טיפול.

כל טוב לך

לילה טוב 

חזרה למעלה
שלום, יש לי בעיה במחזור החודשי. אם אני לא לוקחת גלולות אני לא מקבלת מחזור הייתי אצל הרופא נשים והוא אמר שיש לי שחלה פולוסיסטית ( אם כותבים את זה ככה). חודש שעבר שכחתי לקנות גלולות .אז לא לקחתי כבר כל החודש. לפי חודש שעבר אני צריכה לקבל מחזור ב17. השאלה שלי היא כזאת. האם אני יכולה לקחת גלולה עכשיו ואז בסוף החודש אני כבר אקבל מחזור רגיל .?
בת 17
שלום לך.
הגלולות עושות סדר במחזור החודשי אצל בנות שהמחזוריות לא מסודרת.
כאשר יש שחלה פוליציסטית, זה מלווה באי סדירות. לכן קיבלת גלולות.
אינך יכולה להתחיל עכשיו, סתם כך כי אינך יודעת באיזה שלב את במחזור החודשי. רק ביום הראשון של הדימום את יודעת בדיוק באיזה שלב במחזור את. לכן, את צריכה להמתין בסבלנות לווסת ואז להתחיל ולקחת את הגלולות כסידרן.
ערב טוב
חזרה למעלה
הלכתי לצילום אולטרהסאונד ואובחנה אצלי וריקוצלה ברמה בינונית, האם אני בכל זאת יכול לאונן כרגיל?
בן 15

שלום לך

 ל 15% מהגברים יש וריצלה ז'א ורידים בולטים באשך מדורגים ל3 רמות ,

לשאלתך ,אתה יכול לאונן כרגיל , אתה צריך לשים לב אם יופיעו כאבים במקרה כזה צריך להגיע לרופא, כמו כן להיות במעקב אצל רופא אורלוג זה חשוב בכדי למנוע בעיות בפוריות בעתיד.

שבת שלום

חזרה למעלה
היינו במצב של אחד על השני עם בגדים: גם תחתונים וגם מכנסיים, ופשוט זזנו כפי שזה אמור להיות ... לא היה יותר מזה
בת 15
שלום לך! עיינתי בשאלתך הקודמת ומצאתי שהיא נענתה וכדי להרגיעך יותר אחזק את מה שנאמר לך אין אפשרות להיכנס להיריון ממצב שתארת. אכן החולשה נובעת מדלקת השתן כפי שהרופא אבחן. דלקות יכולות להגיע מחוסר שתית מים, או  משתיית מים מזוהמים, מצב אחר הידבקות משירותים. כל טוב ובריאות! 
חזרה למעלה
תודה רבה עד עכשיו, עניתם על כל השאלות יפה.. ואתם מדהימים. עכשיו יש לי עוד שאלה.. לפני בערך שבועיים חברתי קיבלה מחזור, לקחה כדור והכל כמו שצריך.. כרגע היא חולה .. והרופא אמר שהיא צריכה לקחת אנטיביוטיקה.. היא אמרה לי שברגע שלוקחים אנטיביוטיקה אז הגלולות מתבטלות עד החודש הבא.. וקיימנו יחסי מין במהלך השבוע הזה.... ככה ש... אם הם לא יפעלו, יכול להיגרם סיכון. מה אפשר לעשות? תודה רבה (:
בן 18

שלום לך,

האנטיביוטיקה איננה מבטלת את הגלולות כך שאתם בטוחים ואין סיבה לדאגה. חשוב רק להגיד לרופא/ה שנתנ/ה את האנטיביוטיקה שחברתך נוטלת גלולות ושתוודא שאין בעייתיות בין המרכיבים של הכדורים השונים.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
בעיקרון החודש לא קיימנו יחסים בכלל וזה שוב הופיע אז לא נראה לי שזה העניין.. מה עוד יכול להיות? רופאת הנשים שלי לא כל כך נחמדה ולא נוח לשאול אותה שאלות בגלל זה אני שואלת כאן את הדברים האלה
בת 18

שלום לך

פיטריה צומחת בנרתיק כתוצאה משינוי בתנאים בנרתיק, איזשהי הפרה באיזון הסביבה בתוך הנרתיק. הפרת איזון יכולה להיות מכמה סיבות, לדוגמא, נטילת אנטיביוטיקה יכולה לגרום לפיטריה לצמוח.  אם את לא אוהבת את רופאת הנשים שלך, תחליפי אותה. זכותך להחליף אותה וחשוב מאוד שתרגישי בנוח לדבר איתה. אולי יש באזור מגורים 'דלת פתוחה' שבה יש גם מרפאה? או אולי יש מרפאת מתבגרים של העירייה או של קופ'ח שלך שבהן הרופאים יותר נגישים ויתכן תרגישי יותר בנוח. אין ספק שפיטריה חוזרת אינה נעימה אבל ניתן לטפל בה ולכן חשוב לחזור לאיזה רופא/ה.

מאחלת לך בריאות

חזרה למעלה
שלום רציתי לשאול שאלה... אני משתמשת בגלולות כבר שנה וחצי ואף פעם לא קרה לי שביום השני של נטילת הגלולה עדין יש לי דימום של המחזור.. האם זאת סתם תופעת לוואי והאם אני מוגנת?
בת 20
שלום רב, אם לא היה שינוי בהרגלי נטילת הגלולות לא אמור להיות שינוי, אם כי לעיתים, הגוף עושה דברים שלא ממש ברורים לנו וזה דורש בדיקה כדי לוודא שהכל תקין! חשוב לבחון אם זה היה מקרה יחיד או מקרה שקרה בעבר וחוזר על עצמו (למרות שכתבת שלא קרה בעבר אבל שאלות מתאימות של הרופא/ת נשים שלך יכולות להניב מידע אחר שחשבת שלא רלוונטי)וכן שמא זה מקרה שצריך להיות מטופל. יתכן שהגלולות כבר אינן מתאימות ויש צורך להחליפן וכן הלאה. אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה ולדווח על התופעה, כמו גם לקבל המלצות מה לעשות הלאה. בהצלחה
חזרה למעלה
אני סובלת מפטרייה כמעט פעם בחודשיים.. האם זה נורמלי? בפעם הראשונה הייתי אצל הרופאה והיא בדקה ונתנה לי מרשם ופעם השניה אמרתי לה שזה אותם סימפטומים אז היא בכלל לא בדקה.. והפעם אני אפילו לא מתכוונת לגשת אליה אלא לרכוש בעצמי.. אבל השאלה האם זה נורמלי שבפרק זמן של 4-5 חודשים כבר סבלתי משלוש פטריות?
בת 18
שלום רב, אם את מקיימת יחסי מין, יתכן - זו אפשרות שדורשת בדיקה, שאת מדביקה בפיטריה את בן זוגך ולאחר שאת מתרפאה זה חוזר אליך דרכו כי הוא לא עבר טיפול. יש צורך לברר את הנושא טוב ושוב עם רופא/ת הנשים שלך! בריאות
חזרה למעלה
אני בכל זאת חושבת ללכת לבדיקה אצל רופא אם הדימום לא יסתיים אחרי 14 יום .. אבל האם המים החמים יכולים להיות אלה שמאריכים אותו ? או חוסר בויטמינים ? כי אני לא אוכלת דברים בריאים וידוע לי שחסרים לי הרבה ויטמינים וגם דם בגוף ..
בת 18

שלום לך,

אין קשר בין המים החמים או הויטמינים לאורך הדימום שלך. אני מציעה לך בחום ללכת לרופאה לבדוק את סיבת הדימום. אל תזניחי את זה.

כל טוב ושבוע טוב!

חזרה למעלה
אני בן ומגיל 13 גדל לי הפיטמה רציתי לדעת אם אפשר להסיר אותה בלי ניותח או משהו סוג של משכה לפצר אותה או לשתות משהה מקווה לתשובה
בן 15

שלום לך,

אין דרך להוריד את הפטמה לבד. אתה צריךם לפנותלרופא המשפחה שלך שיפנה אותך לרופא/ה מתאימ/ה. חשוב שתבדוק את זה.

כל טוב ושבוע טוב!

חזרה למעלה
השאלה שלך,אני לא יודעת לענות לך עליה, היא שאלה מסובכת, בהתחלה הוא שם קונדום,אבל זה פצע אותי ולא היה לי נוח, ואח'כ הוא הוריד אותו, אני לא חשבתי על כלום, באמת שעל כלום לא על מחר לא על העתיד רק על הרגע, :( יש לי כאבים מוזרים, אני מרגישה שאני נושמת לא רק בשבילי אלא בשביל כמה פילים, אני מתה מכאבי בטן-לא של מחזור,אלא באזור למעלה,בצדדים,ודקירות בגב, לגניקולוגית?! אם מחר תהיה תוצאה חיובית אני אלך,ככה סתם אני לא רוצה... פאדיחות..
בת 18

שלום לך

אם הקונדום פוצע אותך ניתן להשתמש בג'יל מסכך על בסיס מים.

לגבי הכאבים שאת מתארת יתכן שהם קשורים לעובדה שאת צריכה לקבל וסת, אבל הם יכולים להיות מסיבה אחרת שאיננה קשורה כלל, יכול להיות שאת צריכה לגשת לרופא המטפל בכדי להבדק ולקבל משהו נגד כאבים, 

חשוב לבצע 2 דברים- הראשון לאבחן את הסיבה לכאבים ,השני לקחת משהו נגד כאבים, איו סיבה לסבול.

שבוע טוב 

חזרה למעלה
שלום דלת פתוחה,יש לי בעיה של חברה שלי(ולא,זאת באמת בעיה של חברה שלי :P) בזמן האחרון שאנחנו ביחד היא מתלוננת על כאב מתחת לצלעות,דיברתי איתה על הבעיה והיא סיפרה לי שיש לה בעיה בריאה מאז שהיא ילדה קטנה אבל אף פעם היא וההורים שלה לא טיפלו בזה,עכשיו היא רוצה ללכת לרופאים אבל היא מעשנת השאלה שלי כזה זמן היא צריכה להפסיק לעשן בשביל שלא יכלו לראות את הסימנים שהיא מעשנת? אם ביכלל תודה מראש :)
בת 16
שלום לך.
עישון גורם ליצירת משקע של זפת בריאות. את המישקע הזה ניתן לראות בצילום חזה. כמובן שזה תלוי בכמות הסיגריות שהיא מעשנת ובזמן = תקופה שהיא מעשנת.
חשוב שהיא תבין שעישון גורם לנזק גדול לריאות, מפחית את היעילות שלהן ובוודאי מאוד בעייתי אצל אנשים שיש להם בעיה בריאות.
גם אם הטיפול כרוך בזה שהוריה יבינו שהיא מעשנת, חשוב לטפל בבעיות רפואיות שמתעוררות. ככל שמקדימים לטפל כך הנזק קטן יותר.
שבוע טוב
חזרה למעלה
אממ עוד שאלה חח,עשיתי לפני כמה ימים ניתוח בחזה,כתוצאה מגוש,והם אמרו לי שזה גוש הורמונאלי ,כאלו רוב הסיכויים שזה גוש הורמונאלי,מזה אומר ??זה יכל להופיע לי שוב?:\
בת 17

שלום לך

מאחלת לך החלמה מהירה, גוש בשד הוא משהו מחשיד ולכן מבצעים ניתוח להוצאתו הגוש מוצא ונשלח לבדיקה פתלוגית שבודקת איזה סוג של תא יש בגוש שפיר או ממאיר, ישנו אחוז קטן של נשים  שיש להם מה שנקרא 'שדיים פוליציסטיות 'ז'א שיש להם ציסטות שזה גושים עם נוזל בתוכן וזה נורמלי ובסדר, מה שקורה לפני וסת בגלל ההשפעה ההורמונלית הגושים הללו מתמלאים בנוזל שפוחת לאחר הוסת, אני מניחה שאמרו לך שאת צריכה להמתין לתשובה ושעל פניו נראה כגוש שפיר שנוצר בגלל השפעה הורמונלית, לשאלתך אם זה יכול להופיע שוב לצערי כן, אבל אם זה יופיע שוב אז הרופא ידע שקרוב לודאי זה בגלל הפוליציסטיות.

כל טוב לך

שבת שלום

חזרה למעלה
היי. אז הלכתי לרופאת נשים עשתה לי בדיקה וגם בדקה באולטרסאונד ולא ראו כלום. ואז שאלתי אותה אם יכול להיות מצב שיש הריון אבל כי הוא עדיין מאוד צעיר אז לא רואים אותו, והיא אמרה לי שכן. אמרה לי לחזור אם יהיה לי איחור ואני לא אקבל מחזור. זה נכון מה שרופאת הנשים אמרה? יש מצב שיש הריון אבל כי עדיין אין איחור אז לא ניתן לראות אותו באולטרסאונד? היא נתנב לי הפנייה לבדיקת דם בטא. מתי הכי טוב לעשות את הבדיקה? ביום חמישי?
בת 17

שלום לך,

הרופאה שהלכת אליה היא המומחית, וכל מה שאמרה זה נכון במיליון אחוז. אני מציעה לך לחזור טלפונית לרופאה או למרפאה שהיית בה, ולשאול מתי הכי טוב לעשות את בדיקת הבטא. יום טוב.

חזרה למעלה
שלום ... בזמן האחרון יש לי כאבים בבטן התחתונה ... מה זה יכול להיות ?
בת 16

שלום לך,

מאוד הייתי רוצה לעזור לך, אבל אנחנו לא אתר רפואי. אני מציעה לך לספר לאמא ויחד איתה ללכת לרופא/ת הילדים שלך. לילה טוב.

חזרה למעלה
רופאת נשים כלומר גניקולוגית ? איך אני ניגשת לאחת בלי שהיא תספר להורים שלי שאני לא בתולה ? יש אצלכם רופאות נשים ככה שזה יוכל להיות בעילום שם והכל ?
בת 16

שלום לך,

כן. רופאת נשים זה מילה אחרת לגניקולוגית. בסניפי הדלת הפתוחה יש גם גניקולוגים וגם גניקולוגיות. תוכלי להגיע לסניף של דלת הפתוחה הקרב למקום מגורייך, בצורה דיסקרטית וללא תשלום. תבררי טלפונית עם הסניף שאת רוצה להגיע אליו האם בסניף יש גניקולוגית. בדף הבית שלנו, מצד שמאל למעלה, יש חלונית ובה תוכלי למצוא את רשימת הסניפים שלנו, כתובות, ימים ושעות קבלה, ומספרי טלפון. יום טוב.

חזרה למעלה
שוב שלום. רציתי רק לדעת מה זה אומר כל ההפרשות בצבע צהבהב על התחתונים כשמונה ימים לאחר הביוץ??
בת 27
שלום לך.
הפרשות מהנרתיק יכולות להיגרם מסיבות שונות: שינויים הורמונאליים, זיהומים פיטריתיים, חידקים וכו'. אם ההפרשות מרובות ותחושתך לא נוחה בנרתיק, אנא פני לרופא/ת נשים לבדיקה ולקבלת ייעוץ בנושא.
שבוע טוב
חזרה למעלה
שלום ושוב תודה על העזרה שאתם נותנים תמיד ! יש לי כמה שאלות : 1אני התחלתי את חפיסת הגלולות החודש אני בכדור החמישי ואתמול הגלולה ששתיתי לא נבלעה לי ישר רק אחרי כמה פעמים של שימוש במים לאחר מכן ראיתי הרבה צבע על הלשון רציתי לדעת אם זה פגע בערך הגלולה שבלעתי ויש לי ממה לחשוש? 2.בנוסף לזה רציתי לדעת אם משתמשים במהלך החודש בקל גרון או בכדורים טבעים זה פוגע באיכות הגלולה כמו אנטיביוטיקה או שאין סיבה לדאגה? תודה רבה ולילה טוב!
בת 18

שלום לך,

לשאלתך הראשונה - אין לך מה לחשוש. לשאלתך השנייה - גם בכדורים טבעיים יש חומרים פעילים רבים. כדי לדעת בדיוק את התגובה הבינתרופתית אני מציעה לך לשאול באתר של רופאים מומחים כדוגמת doctors. אני מציעה לך לכתוב להם את שם התרופה הטבעית, מה החומרים הפעילים שיש בה, ואת סוג הגלולה שאת לוקחת. באתר של הדוקטורס תוכלי לקבל תשובה רפואית של מומחים. יום טוב.

חזרה למעלה

שלאה 181 עד 200 מתוך 1225

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20  
21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40  
41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60  
61   62  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום