דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

1. אני יודע שגם זין בגודל 10 ס'מ יכול לגרום להריון, אבל מה האורך שמתאים לגרום להנאה של האישה? 2. אני בן 14 ויש לי רק 10 ס'מ בזקפה ואיזה 3 ס'מ כשהוא רפוי ואתמול קראתי שלילדים בגיל 10 אמור להיות 5-7 ס'מ. 3. לימדו אותנו בביולגיה שלא אמור לצאת פיפי בזמן אורגזמה, אבל לפעמים אחרי שאני גומר אני מרגיש צורך להשתין ואז זה לא יוצא. תודה מראש (:
בן 14

שלום לך,

1. אשה יכולה להנות מכל אורך, ולא תמיד ההנאה שלה הוא מהחדירה, לעיתים ההיבט הריגשי ותשומת הלב הרבה יותר חשובים מעצם החדירה.

2. המידות שציינת הן תקינות לגיל שלך ועדיין לא סופיות. למדידת הפין הרפוי אין משמעות אלא רק בזקפה ואצלך הכל בסדר!!.

רוב הסיכויים שהפין עוד יגדל עם המשך ההתבגרות שלך.

3. הצינור שדרכו יוצא השתן הוא משותף גם לזרע וישנו מנגנון שמונע השתנה בזמן שאתה גומר, כדי שלא יהיה לך צורך להשתין אחרי האוננות מומלץ לרוקן את השלפוחית לפני (לעשות פיפי).

כל טוב

חזרה למעלה
רציתי לשאול כמה שאלות: 1. נאמר לי שבמהלך הזמן הזרע משנה את צבעו והופך מלבן לשקוף. צבע הזרע שלי היה תמיד שקוף (אף פעם לא היה לבן) והוא גם יוצא בכמויות קטנות. האם זה מעיד על חוסר התפתחות כלשהי? 2. כאשר זוג רוצה להכנס להריון, יש שפיכה בגוף האישה. כדי שהזרע יצא, משפשפים אותו למעלה ולמטה עד לפליטת הזרע. האם עושים זאת בזמן הפין מוחדר בתוך גוף האישה? לזו הכוונה שפיכה בגוף האישה? תודה.
בן 14

שלום לך,

1. לגבי הצבע של נוזל הזרע- יש שינויים בגיל ההתבגרות במראה הזרע, הזרע משנה לעיתים את צבעו בהתאם לשלב ההתבגרות . בדרך כלל מגיע למצב הסופי בגיל 16-17. הצבע כשלעצמו לא קובע את האיכות או הפוריות.

2. כדי שיהיה הריון הזרע צריך להגיע לתוך גוף האשה, זה מה שתיארת לגבי 'שפיכה בגוף האשה'. כדי להמנע מהריון רצוי להשתמש בקונדום כדי למנוע מעבר ישיר לגוף האשה. כמו כן הקונדום מגן עליך מהדבקות במחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס צהבת ומחלות אחרות.

כל טוב

חזרה למעלה
אז לאן זה חוזר הרי בזרע יש וויטמנים ומינרלים איפה זה הולך ?
בן 20

שלום לך,

שאלתך נענתה בהרחבה. אל תהיה מוטרד , לא נוצר מחסור של ויטמינים  אם אין שפיכה ושמור על תזונה מאוזנת.

כל טוב

חזרה למעלה
אז ככה אני כבר עוד חודשיים שלוש בן 18 והזין שלי לא גודל זה מבאס אותי חבל על הזמן כשזין שלי עומד הוא 12ס'מ כשהוא לא 6ס'מ
בן 17

שלום לך,

הכל בסדר, תקין ונורמלי אצלך. כל טוב.

חזרה למעלה
שלום אני עוד חודשיים בן 16 ואיבר המין שלי בזקפה הוא 12 ס'מ ולא החברים שלי יש 16-17 ס'מ האם איבר המין שלי תקין?
בן 15

שלום לך,

הכל בסדר, נורמלי ותקין אצלך. כל טוב.

חזרה למעלה
6 סמ' בזקפה אני עדיין בתול
בן 19
שלום לך.
אני מציעה לך לפנות לרופא אורולוג ולהתייעץ איתו.
המשך שבוע טוב
חזרה למעלה
היי לך, יש לי 2 שאלות.. 1. למה כשגברים קמים בבוקר יש להם זיקפת בוקר? 2. כמה זמן אחרי שאני נוטלת חפיסה של גלולות בלי להמשיך לקחת עוד חפיסות אני יכולה להיכנס להיריון?
בן 22
שלום לך.
א. אחת התופעות הנפוצות אצל גברים, היא זקפת בוקר או זקפה במהלך הלילה. היא לא נובעת מגירוי מיני אלא זוהי תופעה פיזיולוגית המעידה על תקינות אברי המין.
ב. כמו שאת מפסיקה לקחת את הגלולות, המערכת חוזרת לתפקודמלא וניתן להיכנס להריון.
שבוע טוב
חזרה למעלה
שלום לכם זו הפעה הריאשונה שאני כותב פה רציתי לישאול אני בן 19 וחצי וגודל הפין שלי 6 סמ' אני יוכל להביא ילדים ? יש סיכוי שזה יגדל אשמח עם תעזרי לי אני מיואש כבר תודה ולילה טוב
בן 19
שלום לך.
האם זהו אורכו בזמן זיקפה?
אין בעיה עם ילדים, אבל מה עם קיום יחסי מין?
אנא כתוב יותר פרטים כדי שנוכל להתיחס לעומקם של הדברים.
שבוע טוב
חזרה למעלה
שלום יש לי חברה כמה חודשים ואנחנו מקימים יחסי מין אני חושב שיש לי בעיה וכשאנחנו עושים את המעלך הרישון אני לא מרזיק יותר משלוש ערבה דקות ועז יש את ההפסקה שבדרך כלל אצל כלום זה הסרים דקות חצי שעה ואצלי זה יחול לקחת עד שעה ושאנחנו עושים את האקט השני גם חמש דקות או שליפעמים אין לי ביחלל זיקפה למה זה תודה
בן 20

שלום לך,

השאלה שלך לא ברורה. מה זה מהלך ראשון? למה אתה מתכוון שיש את ההפסקה של שעה? הפסקה בין משגל למישגל?  בפעם השנייה 5 דקות - 5 דקות של מה? מתי אין לך זיקפה? אם תוכל לפרט יותר, נוכל לנסות לענות. כל טוב.

חזרה למעלה
שלום יש לי כמה שאלות: 1איבר המין שלי בזמן שהוא יושן הוא 4 ושהוא עומד הוא 7 סנטימטר האם זה נורמלי? 2יש לי בעיית אוננות אני מאונן שלוש פעמים ביום לא כל יום אבל אני מאונן ומתי שיש לי זיקפה אם אני לא מאונן אז הזיקפה לא יורדת וזה יכול להזיק אם אני מאונן הרבה? 3למה כימעט כל 30 דקות ביום יש לי זיקפה שאני בבית ספר יש לי הרבה פעמים זיקפה וזה לא נעים לי 4למה שאני מאונן אז שאני גומר יוצא לי שפיך כזה שקוף ולא לבן?
בן 13
שלום רב, 1. כתוב באתר הרבה מאוד בנוגע לכך..קרא באתר יש המון מידע בנושא. 2. לאונן לא מזיק כל עוד אתה עושה זאת בזמנך הפנוי ולא על חשבון דברים אחרים שאתה רגיל לעשות אותם כמו ללכת לחוגים, להיות עם חברים וכו'. 3. זיקפה נגרמת מכמה סיבות חלקן אמנה, אחת מהן היא מכנס הדוק מדי או תחתון לוחץ שגורם לגירוי העור, מכאן המוח מגיב לגירוי העור בגירוי מיני וכך נוצרת זיקפה. לפעמים ריחות (בשמים, ריח שיער של בנות, ריח גוף וריח זיעה וכו') יכול לעורר גירוי וזיקפה, לפעמים גם מחשבות שנודדות לכיוונים מיניים שלא תכננת עליהם. ויש עוד הרבה סיבות לזיקפה. אתה יכול ללכת עם מכנס וחולצה רחבים יותר ולמנוע מעצמך מבוכה, כמו גם לתרגל שליטה במחשבותיך. 4. שוב אחזיר אותך לקרוא את מאמרים וכן דברים שנאמרו בנושא זיקפה ושפיכה באתר ולקרוא שאלות ותשובות. בכל מקרה, זה תקין ובסדר! מה שיוצא לך, זה תלוי בכמות הפעמים שאתה מאונן וכן בכמות הזרע. יום טוב
חזרה למעלה
שלום לך.. רציתי לספר ולשאול כמה דברים אנ יוחבר שלי מקיימים יחסי מין מלאים עם אמצעי מניעה ( קודנום) הבעיה היא שלפעמים ממש קשה לו לגמור.. או שלפעמים באמצע כבר לא עומד לו ואז אנחנו לא יכולים להמשיך בקיום יחסי המין. שנינו נורא מתבאסים מזה ולאיודעים מה לעשות רציתי לדעת מה אפשר לעשות בנידון (( אבל אני לא רוצה לעשות לו ביד) ? אשמח לתשובה (: ...?
בת 17
שלום לך.
אני מבינה משאלתך שאתם מקיימים יחסים באופן קבוע. הפתרון הפשוט והבטוח ביותר הוא שתתחילי לקחת גלולות. בצורה כזאת תהיה לך הגנה מלאה והחדירה תהיה מגרה יותר ומתסכלת פחות.
את מוזמנת לפנות לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתך ולקבוע תור לרופא/ת נשים.
השירות ניתן בחינם ובאופן דסקרטי.
שבוע טוב
חזרה למעלה
שלום קוראים לי שיר אני עוד מעט בת 21 ויש לי חבר כבר כמה חודשים אבל עשיו הבעיה עוד לא עשינו סקס אני ממש רוצה אבל הוא מפחד בגלל שהוא אומר שאבר מינו קטן מידי ואני ידחה אותו (דבר שאני לעולם לא יעשה) אני פעם אחת ראיתי אותו ערום שהוא יצע מהמקלחת ובאמת הפין שלא היה די קטן הוא אמר לי שיש לו רק 6 וחצי סנטימטר בזקיפה ואני אמרתי לו אלף פעמים שזה הדבר שהכי פחות אכפת לי ממנו עשיתי 'מחקר' באינטרנט וגיליתי שזה נקרא באמת קטן באופן חולני אבל זה לא משנה לי אז לשאלה איך אני יכולה לשכנעה אותו לא להתבייש ממני?
בת 21

שלום לך שיר,

אני שומעת ממך שממש לא איכפת לך מה האורך של הפין של החבר שלך, ואת רוצה את החבר שלך ורוצה לקיים איתו יחסי מין. את יכולה לבוא אל החבר שלך רק עם האמת שלך, ולדבר איתו מהלב שלך. להגיד לו כמה את אוהבת אותו, כמה שאת רוצה בקירבה שלו, כמה את חושקת בו ורוצה לקיים איתו יחסים, להגיד לו שממש לא איכפת לך האורך של הפין שלו, ושאת אוהבת אותו ומקבלת אותו כמו שהוא. ושאת בחיים לא תדחי אותו. ושממש האורך לא משנה לך. תוכלי גם להגיד לו שבעובדה האורך ממש לא משנה. מה שמשנה זה האינטימיות ביניכם ומה תעשו כדי לענג אחד את השני. תגידי לו שאת רוצה אותו בדיוק איך שהוא. תוכלי גם לשאול אותו ממה הוא פוחד, ולנטרל את כל הפחדים שלו בתשובה שלך. תנסי. בהצלחה.

חזרה למעלה
שלום, אני בן 19, לפני יומיים אני וחברה שלי (גם בת 19), ניסינו לקיים יחסי מין (הפעם הראשונה של שנינו), הכל הלך טוב אבל כאשר שמתי את הקונדום הזקפה ירדה ולא הצלחתי להגיע לזיקפה מקסימלית, היא אפילו ירדה לי ועשתה לי ביד, אבל זה לא עזר. (אפילו גמרתי בלי שהצלחתי להגיע לזקפה). זה בחיים לא קרה לי לפני כשעשינו הכל חוץ מחדירה עצמה (ואני מאוד נמשך אליה, לפעמים רק ממחשבה עליה עומד לי)... למה זה קורה? והאם יש פיתרון? אני יצאתי ממש נבוך מהעניין אפילו שהיא ממש אוהבת אותי ותומכת בי למרות זאת, אבל אני יודע שהיא ממש מעוניית בזה ומתבאסת מהמצב... היום גם כשסתם התמזמזנו אז התחיל לעמוד לי ואז היא שאלה אם עכשיו הוא עומד והסתכלה והוא הפסיק. האם לקיחת ויאגרה או משו בסגנון יכולה לעזור?
בן 19
שלום לך.
ראשית אני רואה שלפני יומיים התלוננת על בעייה רפואית. האם הלכת לרופא? ייתכן שדלקת פשוטה יכולה לגרום לבעיות שאתה מתאר.
כמו כן, לעיתים קרובות, בעת קיום יחסי המין הראשונים, יש חרדת ביצוע. הבן מאוד חושש שהביצועים שלו לא יעמדו בציפיות. דבר זה גורם לזקפה לרדת כמו שאתה מתאר. זהו בעצם תהליך שמזין את עצמו. אתה חושש ואין זקפה. בפעם הבאה, בגלל שלא הייתה זקפה, אתה חושש עוד הרבה יותר ואז כמובן - אין זקפה.
אתה צריך לשבור את המעגליות הזאת. אני מציעה שתחזרו ליחסי מין ללא חדירה וגמירה בחוץ כדי להחזיר לך את הביטחון. במידה וחבדה שלך תתחיל במקביל לקחת גלולות, תוכלו תוך חודש לקיים יחסי מין מלאים ללא קונדום, דבר שיקל עליך.
אתם מוזמנים לפנות לסניף דלת פתוחה הקרוב לביתכם ולקבל שם ייעוץ.
בהצלחה
חזרה למעלה
בן 13.וכשאני מאונן זה יורד מהר מאד! וחוץ מזה תמיד אחרי האינון יש לי גירוד כזה... מה זה אומר? ועם זה מסוכן לאונן?
בן 13
שלום לך, ראשית, לאונן זה בסדר גמור, וכל עוד זה נעשה בצורה שנעימה לך ואתה לא מכאיב לעצמך אין באוננות שום סיכון. עם הזמן הזקפה תחזיק מעמד זמן רב יותר, כעקרון אחרי שאתה גומר הגיוני שהזיקפה תרד. ייתכן שהגירוד הוא כתוצאה מהשפשוף, נסה להיות קצת יותר עדין אם זה גורם לך תחושה לא נעימה. יום נעים.
חזרה למעלה
שלום אני מאונן הרבה ומשפיך גם יש לי נוזל כזה שקניתי שעוזר להחליק את השפשוף אחרי זה אני רואה שהזין שלי גדל זה יכול להיות? ,כי אני משפשף חזק
בן 13

שלום לך,

אין שום בעיה באוננות ובעזרה בנוזל סיכה לכך. כאשר איבר המין מזדקף הוא אכן גדל ולכן זו התחושה שלך. אין בכל כל רע.

שבוע טוב!

חזרה למעלה
שלום! על פי השאלה הקודמת אני לא מצליח להגיע לנצב של זקפה אלה אם אני משתמש נעזר בגירוי אורלי. האם זה בעיה בכלל ואם כן מה הפתרון לבעיה זו
בן 17
שלום לך.
תשוקה וגירוי הם דבר שמשתנה עם השנים ובמצבים שונים בחיים.
אם תשקיע בזה מחשבה תראה, שבגיל צעיר כל דבר מגרה ומעורר את הדימיון.
כשגדלים, הצרכים משתנים. לעיתים חשוב שיהיה קשר ריגשי על מנת להתגרות ולחוש תשוקה.
מאחר שיש לך זיקפה, זה מעיד על כך שאין בעייה אורגנית/גופנית.
היה קשוב לגוף שלך. נסה לברר מה אתה באמת רוצה כדי להתגרות מינית.
ערב טוב
חזרה למעלה
לא .. לא הבנת אותי .. אצל כל הנשים שאני מתחרמן עליהם האיבר המין לא מיזדקף !! על שום בחורה ! אני מתחרמן ואני לגמריי נמשך ! אבל האיבר לא מזדקף על נשים ! למה זה ככה ? אני לגמריי מגורה על מישהי אבל האיבר מין לא מזדקף ! מה זה אומר ?
בן 15
שלום לך. נראה לי שמה שאיבר המין שלך לא אוהב זה את כל ההתחשבנויות והמחשבות והדאגות. אל תתעסק במה ש'אמור להיות' כי אין חיה כזאת. פשוט אל תחשוב על הדברים יותר מדי, כל מחשבה שמגרה אותך היא בסדר גמור, כל עוד אתה לא עושה משהו שעלול לפגוע במישהו. אז אם תרגיש בטוח בעצמך ובמחשבות שלך, לדעתי גם איבן המין שלך יתחיל לעמוד על שלו..ובנוסף, אני ממליצה לך להרים טלפון לדלת פתוחה ולהתייעץ, לדעתי זה יעזור לך מאוד. בהצלחה
חזרה למעלה
יש בחורות שאני ממש חרמן עליהן ואני כאילו ' מת לעשות אותן ' אבל לא עומד לי עליהן !! לא יודע למה ! אני מרגיש משיכה אבל לא מצליח להעמיד על בחורה ..
בן 15

שלום לך,

 

אז מה השאלה?  בעצמך אמרת .יש כאלו   שגורמות לך להרגיש מגורה ( ואז אבר המין אכן מזדקף) ויש כאלו שלמרות שישנה משיכה  זה לא עובד... ככה זה.. נורמלי וטבעי  מי  ידע חקר האבר ..לא הכל בשליטה!!

חזרה למעלה
זה בסדר לאונן בגילי? מה האוננות עושה? האם זה הגיוני וטבעי שאני וחברה שלי גם בת 13 קצת נוגעים אחד לשני ומתנשקים הרבה היא יכולה לאונן לי? (זה חוקי?) מה הגודל הממוצע של הפין בגיל שלי ואם זה בסדר שאני מאונן וחושב עליה אני מאונן מהר יותר כמה פעמים אני יכול לאונן (פעם ביום, פעם ביומים...) זה בסדר שמתי שאני איתה אז עומד לי ? ועוד שאלה שמסקרנת אותי מאוד זה למה הפין עומד בבוקר תמיד ואני רוצה לדעת מה זה קרי ליילה ולמה זה קורה? ובאיזה גילאים זה קורה?..
בן 14

שלום לך,

אני רואה שיש לך הרבה שאלות וזה מצוין שפנית אלינו כי נענה לך על כולן.

נתחיל באוננות. זה בסדר גמור לאונן בגילך. אוננות היא אינה דבר רע אלא משהו טבעי שכל בני ובנות האדם עושים. אין לך סיבה לדאגה בקשר לאוננות. זה גם הגיוני שאתה וחברה שלך מתנשקים וקצת נוגעים אחד בשני. אני בטוחה שזה מרגיש נעים וכיף. עם זאת, בנוגע לשאלתך הבאה להאם היא יכולה לאונן לך, התשובה היא שזה חוקי. אבל, האם אתה חושב שאתה בגיל המתאים? לכל דבר יש זמן מתאים וגיל מתאים. אוננות אחד לשני אינה רק תלויה בגיל אלא גם תלויה במוכנות נפשית ורגשית. לא בטוח שחברה שלך מרגישה מוכנה לכך ואתה לא רוצה שהיא תרגיש שהיא תישה את זה בגלל שאולי אתה לוחץ עליה. זה גם בסדר גמור ואפילו רצוי וטוב שאתה מאונן מהר יותר כשאתה חושב על חברה שלך. זה מראה שהיא מרגשת ומושכת אותך ואתה לא צריך עזרה חיצונית על ידי שמויות נשיות פורנוגרפיות לא אמיתיות.

אין גודל פין ממוצע לגילך כי אתה נמצא בגיל ההתבגרות בו הכל גודל ומשתנה. הפין הממוצע לאדם בוגר בזמן זקפה (כשאיבר המין עומד) הוא בין 14 - 16 ס'מ.

אין מספר פעמים שאתה יכול לאונן או שמותר לאונן. אוננות היא לא טובה כאשר היא מפריעה לך לתפקוד היומי. כלומר, שאתה מרגיש צורך לאונן כל הזמן וגם עושה את זה או שאתה מאונן גם במקומות ציבוריים. כמה פעמים ביום לנער בגילך, בבית, עם עצמך, זה תקין ביותר. איבר המין עומד בבוקר מכיוון שבמהלך הלילה הדם זורם לפין, הספוגיות בפין מתמלאות וכל עוד הדם לא חוזר למערכת הדם הכללית בגוף יש זקפה. זה עובר עם הזמן - עוצמת הריגוש והתכיפות של הזקפה - אבל תצטרך להתאזר בסבלנות. זה לוקח זמן, ואתה רק בתחילת גיל ההתבגרות.

קרי לילה זה כאשר יוצא לך נוזל זרע מתוך שינה. זה קורה במהלך גיל ההתבגרות

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
ובאילו דרכים הם יכולות לצאת?
בן 15
שלום רב, הן יכולות לטפטף החוצה והן יכולות לצאת עם השתן! חג שמח
חזרה למעלה

שלאה 61 עד 80 מתוך 145

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום