דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות

אני קצת מתבייש כי זה קצת מוזר לי שגדולים ממני מדברים על הדבר הזה
בן 13

שלום לך,

הבושה היא רגש טבעי ונורמלי, אבל חבל שבגלל הבושה לא תקבל תשובה לשאלתך. אתה יכול לבוא אלינו, כפי שכתבנו לך בתשובה הקודמת. אני מצרפת לך קישור שעונה על שאלתך. תוכל לצפות בקישור יחד עם ההורים. ואז תוכל לשאול מה שתרצה. www.slides.co.il/getPresentation.php?id=2000 - 24k  יום טוב.

חזרה למעלה
ויש לי עוד שאלה קטנה... איך אפשר לדעת מתי מתחיל ימי הביוץ שלי ומתי נגמר ?
בת 18

שלום לך,

אני מצרפת לך קישור למחשבון ביוץ. http://www.beok.co.il/Calculator_Ovulation.aspx  הקפידי לקרוא בעיון את ההנחיות ואת המידע המצורף. יום טוב.

חזרה למעלה
עשיתי בדיקת דם ויצא ההורמון 1000
בת 21

שלום לך,

בבקשה להמשיך את המעקב הרפואי אחרי ההריון שלך אצל רופא/ת הנשים שלך, כולל תשובות בדיקות הדם שקיבלת. האתר שלנו עוסק רק במיניות בני נוער. יום טוב.

חזרה למעלה
וואו תודה רבה!! עכשיו יש לי עוד שאלה אחת קטנה. חקרתי את העיניין של ימים בטוחים, ביוץ, וכל מה שמסביב וממש לא הבנתי כלום. האם את יכולה לתת לי יותר מידע על כך , וגם למה אין הריון כמעט בטוח..?
בת 15

שלום לך,

מאוד בקצרה - הביוץ הוא הזמן במהלך החודש שבו הביצית מוכנה להפרייה, ואם יש הפרייה - יהיה הריון. זמן הביוץ הוא 48 שעות מקסימום. הביוץ מתרחש 14 ימים לפני הווסת הבאה. לא תמיד אפשר לדעת ולזהות במאה אחוז מתי מתרחש הביוץ. ימים בטוחים הם ימים שבהם אין סיכוי להכנס להריון. בגלל שיש קושי לדעת מתי בדיוק מתרחש הביוץ - הרי שגם אין דבר כזה ימים בטוחים. אני מצרפת לך קישור שבו תוכלי לקרוא בצורה ברורה ומסודרת על הביוץ . http://www.beok.co.il/vl/18/%D7%91%D7%99%D7%95%D7%A5 . שאלתך האחרונה לא ברורה. יום טוב.

חזרה למעלה
השבוע אני צריכה לקבל מחזור. עכשיו ממתי להתחיל לבדוק שוב ביוץ? מתי כדאי להתחיל כדי להיכנס יותר מהר להריון ושיהיה יותר סיכויים. וכמה פעמים צריך לקיים יחסיי מין לפני הביוץ?
בת 20

שלום לך,

את צריכה להתחיל לספור ביום הראשון של הדימום, ואז ביום ה14 בערך זה הביוץ. למשך כארבעה ימים. בארבעה ימים הללו קיימי יחסי מין. קיום יחסי מין לפני הביוץ לא ישפרו את הכניסה להריון בביוץ. כמו כן, את יכולה לקנות מד ביוץ מיוחד בבית הרקחת שאיתו את יכולה למדוד בדיוק מתי את מבייצת ולא לסמוך רק על שיטת הספירה, שאינה תמיד מדויקת.

כל טוב ושבת שלום!

חזרה למעלה
?
בת 20

שלום לך,

קראתי את השאלות הקודמות שלך, ואני שומעת ממך שאת נשואה ומאוד רוצה להיכנס להריון. אני מציעה לך לגשת בצורה מסודרת להתייעצות עם רופא/ת הנשים שלך. שם תוכלי לקבל הדרכה מקצועית לקראת הכניסה להריון. לדוגמא - מומלץ מאוד  לקחת חומצה פולית לפני הכניסה להריון, וגם במהלך ההריון. רק רופא יכול לרשום לך את המרשם לחומצה הפולית. לא תוכלי לקנות אותה בצורה חופשית וללא מרשם רופא. תוכלי גם להתייעץ עם הרופא/ה בקשר לביוץ, לפוריות. יתכן שהרופא/ה תמליץ לך לעשות בדיקות נוספות שתלויות בהיסטוריה הרפואית שלך. בבקשה - ההריון הוא דבר מאוד חשוב ורציני. בבקשה התייעצי עם אנשי המקצוע המתאימים. אנחנו כאן עוסקים במיניות בני נוער, ופוריות היא לא המומחיות שלנו. בהצלחה וכל טוב.

חזרה למעלה
אני ובעלי כבר שנה וחצי נשואים. מנסין מאז שהתחתנו להיכנס להיריון ללא הצלחה.עשינו בדיקות התברר שיש לבעלי בעיות עם זרע.כמות ,צבע מהירות הכל בסדר רק 98 % של זרע הראש שלהם פגום כמו הסבירה לי גניקולוג לכן ביקשה לעשות שוב דיקת זרע לבעלי כדי להשוואות.השאלה מהו סיכוי להיכנס להיריון עם בעיות כאלה? אם בכלל
בת 30

שלום לך,

מאוד הייתי רוצה לעזור לך, אבל אנחנו לא אתר רפואי. אנחנו אתר שעוסק בבני נוער. אני מציעה לך להתייעץ בנושא הפוריות  עם הגניקולוגית שלך. תוכלי להתייעץ גם עם אתר של רופאים מומחים כדוגמת doctors. כל טוב.

חזרה למעלה
היום זה היום ה17 שלי מתחילת הווסת, זאת אומרת שעברתי כבר את הביוץ? והאם רק בביוץ יש סיכוייים להיכנס להריון?
בת 20

שלום לך,

הביוץ מתרחש 14 יום לפני הווסת הבאה. רק במחזור חודשי של 28 יום יגיע הביוץ ביום ה 14 מתחילת הווסת. אני מציעה לך להמשיך עם מחשבון הביוץ ועם הבדיקות שאת עושה לגבי מהלך הביוץ.  רק בביוץ יתכן הריון. רק את יודעת לפי הנתונים האישיים שלך מה קורה עם הביוץ שלך. בוודאי במהלך השנה תיכנסי להריון. אני מציעה לך אפילו לעשות את זה יותר מהנה ופחות לחוץ. פשוט תקיימי יחסים להנאתך, ורוב הסיכויים שתוך שנה יהיה הריון. בהצלחה ויום טוב.

חזרה למעלה
נאמר לי בשאלה הקודמת שכניסה להריון היא דרך טיפות האהבה, אז מהוא בעצם הזרע הסמיך, הצהוב והדביק יותר? כי לא בכל קיום יחסי מין נכנסים להריון, אז כשרוצים להכניס להריון בוודאות כיצד זה נעשה? שפיכה של הזרע עצמו כשהפין מוחדר כבר לתוך פות האישה? או שרק טיפות האהבה קובעות את כניסת ההריון?
בן 14

שלום לך,

ניתן להיכנס להריון כאשר נוזל הזרע בא במגע עם איבר המין של האישה. ניתן להיכנס להריון גם מטיפות האהבה, כי הן בעצם נוזל זרע. וכמובן שניתן להיכנס להריון מנוזל הזרע של השפיכה, כאשר הפין כבר מוחדר לגוף האישה. ישנה תקופה במהלך המחזור החודשי שבה מתקיים תהליך הביוץ, ורק כאשר יש ביוץ ומקיימים יחסי מין - ניתן להיכנס להריון. יום טוב.

חזרה למעלה
אם המזור שלי האחרון היה ב29 לנובמבר מתי הביוץ שלי ואיך אוכל להיכנס להריון מהר? מה אם לקחתי גלולות אז לא יכולה להיכנס להריון בחודשים הקרובים?
בת 20

שלום לך,

 אני מצרפת לך קישור לאתר שתוכלי להעזר בו בשאלה זו ובשאלתך הקודמת . http://www.mamy.co.il/article.aspx?IDSC=84.. בהצלחה ויום טוב.

חזרה למעלה
שלום שוב, כמה שאלות יחדיו: 1.רציתי לדעת בוודאות אם אני אוכל להיכנס להיריון? 2.ואם לא,איזה בדיקות צריך לבצע? 3.ואיך יודעים שגבר עקר?
בן 22
שלום רב 1. לא ניתן לדעת עד שמנסים! 2. לא ניתן לדעת עד שלא מגיעים לרופא/ה שעוסקים בפוריות! 3. על ידי בדיקה במחלקת פוריות. יום טוב.
חזרה למעלה
היי יש לי עוד שאלה בקשר לגלולות...אז ככה חבר שלי דואג לי והוא לא רוצה שאני אכניס את הכדורים האלו לגוף שלי..אז הפסקתי לקחת בעצם הרי לקחתי רק גלולה אחת (התחלתי לקחת אתמול) אז השאלה שלי שאם זה שלקחתי גלולה אחת והפסקתי אז זה משפיע על משו ...ועוד שאלה אם יותר מאוחר אני ארמה לקחת גלולות אז אני יכולה להשתמש בחפיסה שיש לי עכשיו למרות שחסר שם את הגלולה הראשונה?
בת 18

שלום לך,

חבל שהפסקת לקחת את הגלולות. הגלולות בטוחות מאש לשימוש, ומגינות עלייך בצורה כמעט מלאה מהריון לא רצוי. אען להן השפעה על הפוריות ואפשרות להכנס להריון בעתיד, כפי שהוסבר בתשובה הקודמת.

חבל שהחבר שלך נותן לך עצות לא נכונות למרות שהוא דואג לבריאות שלך. כיוון שאם תכנסי להריון לא רצוי אז תהיה לך בעיה בריאותית אמיתית.

לא קרה כלום אם הפסקת אחרי כדור אחד אך מומלץ מאד לחזור לקחת גלולות באופן סדיר.

לא כדאי להשתמש בחבילה שהתחלת אלא לשמור אותה לגיבוי בתיק נסיעות אם תשכחי גלולה בעתיד.

את מוזמנת לאחד מסניפי דלת פתוחה הקרובים למקום מגורייך לקבלת יעוץ אישי וסודי.

כל טוב

חזרה למעלה
היי אז ככה התחלתי לקחת גלולות,בעצם אתמול לקחתי את הגלולה הראשונה שלי ...אז השאלה שלי היא כזו האם לקיחת גלולות בגיל צעיר יכולות להשפיע על הכניסה להריון בעתיד ? כי זו מחשבה מאוד מפחידה...תודה רבה ;)
בת 18
שלום לך.
הגלולות משפיעות כל עוד את לוקחת אותן. הן גורמות לרמות גבוהות של הורמוני מין בדם ובגלל רמות אלה אין התפתחות ביציות , אין ביוצים ואינך יכולה להיכנס להריון. עם הפסקת השימוש בהן, רמות ההורמונים יורדות לנורמה, וכל המערכת מתחילה לפעול מחדש. לכן אינך צריכה לחשוש שלא תוכלי להיכנס להריון בעתיד.
שני דברים אני מבקשת להדגיש:
א. זכרי לקחת את הגלולות מדי יום במועד שקבעת לעצמך.
ב. בחודש הראשון אנו ממליצים להשתמש גם בקונדום,בנוסף על שימוש בגלולות על מנת לתת לך את ההגנה המקסימאלית. מהחודש השני - אין בעיה, את מוגנת לכל אורך החודש.
שבת שלום
חזרה למעלה
לרזות קילו אחד בשבוע זה יותר מידי? ז'א, אני רוצה לרזות את זה בדרך בריאה של ספורט ודיאטה מאוזנת... זה יכול להזיק לי איכשהו? ובבקשה על תפנו אותי לתזונאית, פשוט תענו. תודה D=
בת 13

שלום לך,

השם העברי לדיאטה הוא 'תברית' מלשון בריאות.

הכוונה היא לשמור על תזונה נאותה לגדילה, צמיחה, התפתחות תקינה של הגוף לצורך תפקודיו השונים. גם אלו הקשורים לנושא פוריות והולדת צאצאים בעתיד.

גיל 13 הינו גיל שלכל הדעות קורית בו התפתחות מאסיבית של האיברים השונים, הפנימיים והחצוניים, ואל לנו  לפתח דיאטות משל עצמנו. לשם כך בעצם נועדו הדיאטניות (תזונאיות).

אינני יודעת מה משקלך, אבל בכל מקרה, נכון מה שנאמר לך , שירידה בריאה, הינה של 400-500 קרם בשבוע ולא יותר !!!

מעבר לכך, הגוף יגיב בסופו של דבר בתגובה הפוכה.

כלומר: הגוף יאט את קצב חילוף החומרים שלו  כדי להגן על עצמו, ומאוחר יותר, יתפרץ בתאבון מוגבר, והשמנה כפולה ומכופלת.

שמרי על בריאותך, וראוי שיהא הדבר עם בעלי מקצוע מנוסים.

כל טוב,

חזרה למעלה
רציתי לשאול כמה שאלות: 1. נאמר לי שבמהלך הזמן הזרע משנה את צבעו והופך מלבן לשקוף. צבע הזרע שלי היה תמיד שקוף (אף פעם לא היה לבן) והוא גם יוצא בכמויות קטנות. האם זה מעיד על חוסר התפתחות כלשהי? 2. כאשר זוג רוצה להכנס להריון, יש שפיכה בגוף האישה. כדי שהזרע יצא, משפשפים אותו למעלה ולמטה עד לפליטת הזרע. האם עושים זאת בזמן הפין מוחדר בתוך גוף האישה? לזו הכוונה שפיכה בגוף האישה? תודה.
בן 14

שלום לך,

1. לגבי הצבע של נוזל הזרע- יש שינויים בגיל ההתבגרות במראה הזרע, הזרע משנה לעיתים את צבעו בהתאם לשלב ההתבגרות . בדרך כלל מגיע למצב הסופי בגיל 16-17. הצבע כשלעצמו לא קובע את האיכות או הפוריות.

2. כדי שיהיה הריון הזרע צריך להגיע לתוך גוף האשה, זה מה שתיארת לגבי 'שפיכה בגוף האשה'. כדי להמנע מהריון רצוי להשתמש בקונדום כדי למנוע מעבר ישיר לגוף האשה. כמו כן הקונדום מגן עליך מהדבקות במחלות שעוברות ביחסי מין כמו איידס צהבת ומחלות אחרות.

כל טוב

חזרה למעלה
היי, אישה יכולה להיות בהריון וגם לקבל מחזור בזמן ההריון?
בת 22

שלום לך,

בזמן הריון אין מחזור של ממש אך יש נשים שנמשך להם דימום חודשי. צריך לוודא שאין סיבה אחרת לדימום

כל טוב

חזרה למעלה
אני ובעלי מתחננים לתינוק מזה שנתיים ואל מצלחים מתי ממולץ לעשות סקס אבל אני הולכת למקווה
בת 28
שלום לך.
אתם צריכים לפנות לרופא נשים לייעוץ. הרופא יתחיל סידרה של בדיקות על מנת לבדוק למה את לא נקלטת ואין הריון. יש סיבות ביולוגיות / גופניות רבות שיכולות לגרום לזה. הכתובת היא רופא נשים שמומחה בפוריות.
בהצלחה
חזרה למעלה
אז למה יש אנשים כמו כמעט כל זוג רגיל שלוקח להם שנה אפילו להביא ילדים זה אומר שהם שכבו מלא פעמים ואין כמעט סיכויים להיכנס להריון? אז למה כל כך צריך להיזהר כי הרי רוב הסיכויים גם בזמן שהיא יכולה להיכנס להריון הם כלושים?.
בן 16
שלום רב, הסטטיסטיקה עליה מתבססים דבריך איננה אמינה!! זוגות מצליחים להרות כשהם מוכנים לכך. לגבי נוער בקיום יחסי מין זה אחרת, היות ואין קשר של נישואין הרי שעדיף לכל הצדדים שלא יהיה הריון. יוםטוב
חזרה למעלה
שלום. רציתי לדעת מהם הסיכונים בהפלה בשלבים המוקדמים של ההריון..האם יהיה קשה להיכנס להריון אחרי הפלה‏?‏ שאלה שניה היא האם יכול להיות שיומיים לאחר קיום יחסי מין שיכול להיות גרמו להריון כבר יהיו כאבי בטן ורגישות בשדיים‏?‏ תודה.
בן 21

שלום לך.
א. ההפלה היא תהליך בו יש להוציא עובר עם כל חלקיו מהרחם. ככל שהתהליך נעשה מוקדם יותר,זה עדיף. כמו כן יש לעשות את התהליך במרפאה מסודרת על מנת לא לפגוע בדופן הפנימית של  הרחם ולהשאיר בה צלקות. בד'כ הפלה לא פוגעת בפיריון בעתיד.
ב. לא. יומיים אחרי קיום יחסי מין, גם אם הייתה הפריה העובר עדיין בשלביו המאוד ראשונים ועדיין לא נמצא ברחם.
שבת שלום

חזרה למעלה
שלום רציתי סתם לדעת לידע כללי האם נטילת פוסטינור לעיתים קרובות יכול להשליך על הפוריות בעתיד? האם יש סיכונים בנטילת פוסטינור? רק רציתי לדעת לידע כללי את ההשלכות מכיוון שיצא לי לקחת כמה פעמים. תודה והמשך יום טוב.
בת 19

שלום לך.
פוסטינור היא גלולה לשעת חירום בלבד. יש בא כמויות גדולות של הורמונים שתפקידם לנסות ולמנוע הריון. מה ההשלכות לעתיד בלקיחת פוסטינור מרובה, אינני יודעת. אין פירסומים בנושא אבל זה בהחלט לא מומלץ.
אם את כבר לוקחת הורמונים, למה אינך לוקחת גלולות? זהו אמצעי בטוח.
הפוסטינור לא תמיד מונע הריון!
אני מציעה לך לפנות לרופא נשים על מנת לקבל מרשם לגלולות ולהימנע משימוש בפוסטינור.
יום טוב

חזרה למעלה

שלאה 21 עד 40 מתוך 59

עמוד:
1   2   3  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום