דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > מין בטוח > גלולת היום שאחרי

שלום, יש לי שאלה .. האם יש סיכונים בריאותיים בלקחת פוסטינור בהפרש של 7 ימים ? (אני מדברת על מצב חירום ולא כתחליף לאמצעי מניעה )
בת 20

שלום לך,

  אין סיכונים בריאותיים אבל בהחלט יכול להיות שתהיינה תופעות לוואי כגון איחור במחזור, בחילות, כאבי בטן או דימומים לא בזמן מחזור.

חזרה למעלה
לקחתי פוסטינור לפני שבוע וכמה ימים. בימים האחרונים התחילו לי כאבים כמו של וסת והיום התחיל דימום. אני אמורה לקבל מחזור בהמשך השבוע, ואיתו להתחיל גלולות. איך אדע אם זה מחזור או דימום מהפוסטינור, כדי שאדע מתי לקחת את הגלולות?
בת 18

שלום לך

יתכן מדובר בדימום המחזור. דימום כתופעת לוואי של פוסטינור בד'כ מופיעה כמה ימים אחרי לקיחתה. טוב גם שאת מתחילה להשתמש בגלולות כי מעתה תהיה לך הגנה טובה בפני היריון. מפני ששלחת את השאלה שלשום, אם לא התחלת ליטול את הגלולות תוכלי להרשות לעצמך להתחיל לקחת כבר. אך אם את רוצה לקיים יחסי מין בשבועיים הקרובים, חשוב להוסיף קונדום עד שתהיי מוגנת לחלוטין.

אם יהיו לך שאלות נוספות בהמשך, נשמח לענות עליהן.

חזרה למעלה
פעם שעברה שלקחתי פוסטינור לא הרגשתי כלום שונה, והפעם היה לי יום אחרי הלקיחה ובאותו היום הרגשה של עייפות יותר, זה הגיוני?ואני גם קצת בלחץ... לא לחשוב על זה ולחכות למחזור פשוט? תודה...
בת 18
שלום לך, כפי שכבר נענית, ייתכן מאד שהתופעות קשורות לפוסטינור. לא תמיד יש תופעות לוואי אך אם אין בפעם אחת, אין זה אומר שגם בפעם אחרת תחושי אותו הדבר. לכן, אין סיבה להלחץ. אני חוזרת ומדגישה כי כדאי לכם להגיע לקבלת ייעוץ בסניף של דלת פתוחה הקרוב למגוריכם, על מנת שלא תחווי מקרים כאלה בעתיד.
חזרה למעלה
היו לה תופעות לוואי מהכדור כאבי בטן וכאבים למטה אבל לא ירד לה דם או משהו אנחנו מחכים למחזור עכשיו כדי להרגע אבל הבנתי שהפוסטינור יכול לעכב את המחזור עם זה נכון בכמה זמן זה כבר עיכוב של הריון או של פוסטינור
בן 17
שלום לך, אין לדעת מתי הווסת תגיע וטוב עשיתם שהיא לקחה פוסטינור. מה שאני מציעה הוא שהיא תעשה בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי שתדעו בוודאות אם היא בהריון או לא. כל טוב ובהצלחה!
חזרה למעלה
שלום , הייתי רוצה לדעת אם לקחתי 6 פעמים פוסטינור בתקופה של שנה וחצי הכדור יכול לגרום נזק לרחם שלי / לפוריות שלי. לקחתי את הכדור משהו כמו לפני שבןע ואני מרגישה כאבים בבטן התחתונה ולא יודעת אם לאבחן את זה כדלקת קלה בדרכי השתן כתוצאה מיחסי המין או מנזק שגרם הכדור.. תודה
בת 17

שלום לך

פוסטינור לא יגרום לך שום נזק ולא יפגע בפוריות שלך. כאבי הבטן הם תופעת לוואי של לקיחת פוסטינור והם חולפים. עם זאת, פוסטינור הוא לשימוש במצב חירום כאשר אמצעי מניעה נכשל או בטעות הגבר גומר בפנים. הוא אינו לשימוש קבוע. האם את או הוא שוקלים להשתמש באמצעי מניעה בטוח יותר מפוסטינור? או האם השימוש בפוסטינור כתוצאה מקונדום שנקרע?

סימפטומים של דלקת בשתן, הם : צורך למתן שתן לעתים תכופות, אך אין מה לתת, צריבה בזמן נטילת שתן והתכווצויות קשות. ע'פ התיאור שלך, לא נראה לי שמדובר בדלקת בשתן. עם זאת, אם הסימפטומים מחריפים, אז להתייעץ עם רופא משפחה.

 

חזרה למעלה
האם בדלת פתוחה (חיפה) עושים בדיקות איידס ? והאם נותנים שם פוסטינור בחינם? כי אין לי כרגע כסף לפוסטינור .. וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי ביום שני בערב (20.5.13)ואני חושבת שנקרע הקונדום והוא גמר בפנים .. ואני מפחדת
בת 14
שלום לך, 'דלת פתוחה' חיפה צמודה למרפאת הפרסים של משרד הבריאות שהיא מרפאה לבדיקות חינמיות ואנונימיות למחלות מין, כולל HIV. בדלת הפתוחה בחיפה יש אפשרות לקבל את גלולת היום שאחרי בחינם וללא ידיעת ההורים. אני מבינה שאת מפחדת מזה שהקונדום נקרע ולכן אם לא עברו 72 שעות, אני מציעה שתלכי לקנות בבית המרקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. אם עברו למעלה מ72 שעות, אבל לא עברו למעלה מ120 שעות, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם אלה שמונעת הריון עד 5 ימים אחרי יחסי מין לא מוגנים. בדיקות למחלות מין, כולל HIV, אין טעם לעשות כרגע כי זה לא יהיה בדם עדיין. בנוסף, אם שניכם הייתם בתולים לפני זה, אז אין סיכוי למחלות מין ומזה את יכולה להירגע. בכל מקרה, אחרי שיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים, בין אם תקחי את גלולת היום שאחרי ובין אם לא, חשוב שתעשי בדיקת הריון כי הגלולה הזו אינה מונעת הריון ב100%. אני מבינה שאת מאוד לחוצה ולכן כדאי שתלכי לבית המרקחת ותקני את הגלולה כדי שהיא עדיין תהיה יעילה. לצערי 'דלת פתוחה' חיפה אינה פתוחה היום ולכן חשוב שתפני לבית מרקחת לקנות אותה. תוכלי להגיע ל'דלת פתוחה' חיפה לבצע את בדיקת ההריון, בליווי יועצת, בחינם, וללא ידיעת הורים. יהיה בסדר. אני מבטיחה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
בבקשה זה דחוף אני לא יודעת אם לקחת פוסטינור
בת 17
שלום שוב, כמו שכתבתי לך אני ממליצה לקחת את הגלולה של היום שאחרי. אם תספיקי, את יכולה להגיע אלינו ל'דלת פתוחה' תל אביב היום עד השעה 18:00 וניתן לך את הגלולה בחינם, ללא ידיעת ההורים וגם נוכל להרגיע אותך. אנחנו נמצאות בשונצינו 16 בתל אביב במספר טלפון 03-5101511. נשמח שתגבואי. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
שכחתי גלולה מתוך השבוע הראשון של הגלולות(מליאן) שמתי לב רק לאחר יומיים (את שאר הגלולות לקחתי בזמן), קיימתי יחסי מין מספר פעמים ביומיים האחרונים, האם אני לא מוגנת, האם יש צורך בפוסטינור, האם פוסטינור יגן עלי למרות שמדובר במספר פעמים ביומיים האחרונים, מתי אהיה מוגנת שוב ?
בת 19

שלום לך

כן, אם לא עברו יותר מ- 72 שעות מהפעם/ים שקיימת יחסי מין, כדאי לך לקחת פוסטינור. לקיחתו יפחית את הסיכון שתכנסי להיריון. במקביל תמשיכי ליטול את הגלולות הרגילות ולאחר שבוע רצוף של נטילת מליאן, אז תהיי מוגנת שוב לחלוטין.

חזרה למעלה
שכבתי בלי גמירה ... השאלה היא כזאת לקחתי פוסטינור אני מוגנת?
בת 24
שלום לך, אם את מתכוונת שאת ובן הזוג שלך קיימתם יחסי מין בהם הוא גמר בחוץ, אז את לא מוגנת. את צריכה לקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. לגמור בחוץ אינו מונע היון כי יש טיפות שיוצאות לפני הגמירה שגם יכולות להכניס להריון. חשוב מאוד שתקחי את הגלולה אם לא עברו 72 שעות. אם עברו 72 שעות, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם 'אלה' שהיא עד 120 שעות אחרי יחסי מין לא מוגנים והיא מצריכה מרשם רופא/ה ועולה 160 שקלים. בכל מקרה עשי בדיקת הריון עוד שבועיים. להבא הקפידי להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם בה את מקיימת יחסי מין. זו הבריאות שלך. כל טוב!
חזרה למעלה
יכול להיות שאם היה לי קצת טיפות אהבה על היד ואצבעות והכנסתי אותם לאיבר מין שלה .. היא תכנס להריון ? זה היה ביום האחרון של המחזור שלה .. ואם היא תיקח יום אחרי פוסטינור זה עלול לעזור ככה ש 100% היא לא תכנס להריון ?
בן 18
שלום לך, לא ניתן להיכנס להריון ללא חדירה של הפין לפות. אם לא הייתה חדירה של הפין לפות אין חשש להריון ואתם יכולים להיות רגועים. אין צורך לקחת פוסטינור, אבל אם היא כבר לקחה, אז זה בסדר. הכדור לא פוגע או משהו כזה. אבל בלי קשר היא לא בהריון. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום, היום קיימתי יחסים מלאים עם גבר לראשונה (כבר הייתי עם אשה לפני), ובניסיון חדירה מכאיב וקשה נקרע הקונדום - ממש בכניסה, נראה שלא הייתי רטובה מספיק. המחזור האחרון הסתיים אצלי לפני כ 8 ימים, והביוץ אצלי מתרחש בד''כ כשבועיים מינימום אחרי סוף הוסת האחרונה. החלפנו קונדום ישר כשזה קרה וזה היה הרבה לפני שהוא גמר, אפילו לפני חדירה מלאה. שאלתי היא כזו - האם כדאי שאקח פוסטינור, או שהסיכוי להריון אפסי?
בת 16
שלום לך, אני ממליצה לקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו, כי בגיל 16 את לא יכולה לדעת מתי הביוץ שלך וגם, את לא יכולה לדעת אם יצאו טיפות אהבה או לא לפני השפיכה שלו. טיפות אלו גם יכולות להכניס להריון. את מוזמנת להגיע אלינו היום לדלת פתוחה תל אביב בין השעות 14:00 - 18:00 ולקבל את גלולת היום שאחרי בחינם. אנחנו נמצאות ברחוב שונצינו 16 בתל אביב. הטלפון שלנו הוא 03-5101511. טוב עשית שהחלפתם קונדום אבל חשוב שתקחי את הגלולה. בנוסף, להבא קיימו יחסי מין רק כשהגוף שלך מוכן לכך, כלומר, את רטובה. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום ... אני לוקחת גלולות מרסילון חצי שנה .... בשבוע האחרון לגלולות פספסתי גלולה ויום למחרת קיימתי יחסים ... ויום למחרת המשכתי בנטילת הגלולות בלי לקחת את הגלולה ששכחתי ... האם היה צורך לקחת פוסטינור ?האם יש סיכוי להריון? האם עלי להמשיך לחפיסה הבאה כמו שכתוב בעלון בלי לעשות הפסקה ? או להמשיך רגיל ולעשות הפסקה כדברי הרופא ??
בת 21
שלום לך, אכן יש סיכוי להריון אך סיכוי קטן מאוד, וכן, היית צריכה ליטול את גלולות היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו). אם לא עברו עדיין 72 שעות גשי לבית המרקחת וקני את גלולת היום שאחרי. אם עברו למעלה מ72 שעות אך לא עברו למעלה מ120 שעות, פני לרופא/ת הנשים שלך ובקשי מרשם לגלולה 'אלה' המונעת הריון עד 120 שעות מיחסי המין הלא מוגנים. בכל מקרה את ממשיכה את הגלולות כרגיל, עם שבוע ההפסקה, ומשתמשת בקונדום לשבועיים במקביל לגלולות. אל תוותרי וקחי את אחת מהגלולות של היום שאחרי שציינתי. כל טוב ובהצלחה!
חזרה למעלה
האם אפשר לגלות פוסטינור בבדיקת שתןאם לקחתי את זה לפני חודש וחצי או חודש?
בן 17
שלום לך, לא ניתן לגלות את גלולת היום שאחרי בשתן או בדם. כל טוב!
חזרה למעלה
לקחתי פוסטינור ב3/3 וקיבלתי מחזור ב8/3 הוא נמשך כחמישה ימים ואז היו הפרשות חומות וזה היה התאריך שבו אני בד'כ מקבלת (היום ה26-28) ומאז שכבנו 6 פעמים בערך עם קונדום דורקס אקסטרה סייף הוא גמר בחוץ בתותו ובדקנו אותו שהכל בסדר, יש לי כבר כשבועיים הפרשות לבנות חלביות ולפעמים צהובות ואפעם לא היו לי כאלה ושדיים עם גודש וקצת כאבי בטן אבל אני חושבת שהם מהלחץ והייתי אמורה לקבל מחזור ב2/4-4/4 ועד עכשיו לא קיבלתי וב4/4 ביצעתי בדיקת הריון ביתית והיא יצאה שלילית מה הסיכוי שאכן מדובר בהריון ?
בת 16
שלום לך, קודם כל, הדימום שהיה לך הוא דימום של הפוסטינור ולא הווסת הרגילה שלך. זו אחת מתופעות הלוואי של הכדור. ההפרשות שאת מתארת נשמעות כמו תופעות הלוואי של הכדור. האיחור בווסת גם נשמע כמו תוצאה של הכדור. אני שמחה שעשית בדיקת הריון ושהיא יצאה שלילית. אני מציעה שתחכי שבוע ואם עדיין לא תקבלי ווסת, תעשי בדיקת הריון נוספת. אם גם היא תצא שלילית, אז בטוח אינך בהריון ורק תצטרכי לחכות בסבלנות לדימום. במידה והתשובה תהיה חיובית, תצרי איתנו קשר טלפוני ונעזור לך. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
למרות שאני בתולה ??
בת 20

שלום לך

קרום הביתולין אינו חוסם את הפתח לנרתיק. קרום הביתולין הוא מחורר ולכן אם היתה פליטה של נוזל זרע בפתח לנרתיק, יש סיכון להיכנס להיריון. לכן, היועצת המליצה שתקחי את הגלולה של היום אחרי (פוסטינור או נורלבו) כדי להפחית את הסיכון. במצב שאת תיארת, אל תוותרי על שימוש בקונדום ואז תוכלי להיות משוחררת ולא מודאגת.

חזרה למעלה
שלום,לפני כחודש וחצי עברתי הפסקת היריון עם כדור מיפיג'ין ונשאר לי תוכן של 9 מ'מ והרופא אמר שכשיגיע המחזור זה יצא עם המחזור , אתמול קיימתי יחסים לא מוגנים, האם מותר לי לקחת פוסטינור ?
בת 27
שלום לך, מותר לך לקחת את גלולת היום שאחרי ואני גם ממליצה לך לקחת. השאלה שלי היא מדוע לא השתמשת באמצעי מניעה? חשוב שתשתמשי כדי ששוב לא תיכנסי להריון לא מתוכנן. בכל מקרה תעשי בדיקת הריון עוד שבועיים כי גלולת היום שאחרי אינה מגינה ב100%. אם את רוצה ייעוץ סביב אמצעי מניעה, נשמח לתת לך. כל טוב וחג שמח!
חזרה למעלה
ב 18 לחודש קיימתי עם חבר שלי יחסי מין עם קונדום אך לבסוף הקונדום נקרא בתוכי ואני חושבת שהוא גמר בתוכי למרות שהוא אמר שהוא הוציא את האיבר מין לפני קצת .. לא רציתי לקחת סיכון ולקחתי פוסטינור כי ממש נלחצתי, שעה לאחר קיום יחסים לא מוגנים לקחתי את הפוסטינור השאלה הראשונה שלי אם זה יכול רק להועיל שלקחתי את זה הכי קרוב למעשה או זה פחות טוב ? השאלה השנייה , הרוקחת אמרה לי שיום למוחורת שלקחתי אמור היה לרדת לי דם ולא היה לי כלום , וגם לא שום תופעות לוואי. האם זה הגיוני? ואין לי מה לדאוג ? זה ישפיע עלי בעתיד מבחינה בריאותית ? ניתן לראות את זה שלקחתי בבדיקות דם ? ואם אני צריכה לקבל מחזור בעוד יומיים בכמה זמן הוא צריך להתעכב בגלל שלקחתי את הפוסטינור ? אשמח לתשובה כמה שיותר מהר !! תודה !!
בת 16

שלום לך

טוב מאוד שלקחת פוסטינור. ככל גם שאת לוקחת פוסטינור קרוב ליחסי מין, הוא יותר יעיל. פוסטינור מפחית באופן משמעותי את הסיכון להיכנס להיריון. עם זאת הוא לא 100%. לשאלה השנייה - לא בהכרח יהיה דימום. הרוקחת רצתה להכין אותך לתופעת לוואי הזאת אבל זה בסדר גמור שלא היו תופעות לוואי. אין לזה קשר ליעילות שלו. עוד תופעת לוואי שעלולה להיות היא עיכוב בקבלת המחזור. לכן, אם המחזור מתעכב שעד שבוע, חשוב לעשות בדיקת היריון כדי לוודא שלא נכנסת להיריון. ולשאלה האחרונה שלך - אין לך ממה לדאוג מלקיחת פוסטינור - הוא לא פוגע בשום אופן בבריאותך ולא גורם לך שום נזק.

 

חזרה למעלה
שלום! קיימתי יחסי מין והקונדום נקרע. החבר שלי גמר בחוץ אבל ליתר ביטחון נטלתי פוסטינור. עד כמה הוא יעיל? בנוסף, הבנתי שאחת מתופעות הלוואי היא דימום כמה ימים לאחר נטילת הגלולה, אבל לא הופיע אצלי דימום. השינוי היחיד שאני מרגישה הוא עייפות רבה מהרגיל. האם זה נורמלי? אם לא, מה עליי לעשות? תודה!
בת 17

שלום לך

טוב שלקחת פוסטטנור. פוסטינור מפחית באופן משמעותי את הסיכון להיכנס להיריון אך הוא אינו 100%. לא בהכרח יהיה לך דימום אבל אם יהיה, שתדעי שזו תופעת לוואי שכיחה. עוד תופעת לוואי היא עיכוב בכמה ימים במחזור אז אל תבהלי אם הוא מאחר קצת. עם זאת אם הוא מאחר שבוע ימים, חשוב לעשות בדיקת היריון.

חזרה למעלה
ראשית, תודה רבה על התשובה המהירה. בשאלה הקודמת שכחתי בטעות את המילה ״שעות״ - לקחתי פוסטינור כשמונה שעות אחרי המגע המיני. בכל אופן, תודה רבה ויש לי שאלה נוספת - היום יש לי כאבים מאוד מאוד חזקים (כמו שיש לי בדרך כלל במחזור) וגם דימום. זה הווסת, נכון? כלומר הדימום שבא אחרי פוסטינור לא מלווה בכאבים? (מה גם שעברו 12 יום מאז שנטלתי פוסטינור, ולפי מה שהבנתי תופעות לוואי כמו דימום מגיעות אחרי תווך זמן קצר יותר). תודה על העזרה.
בת 17

שלום לך

על סמך התיאור שלך, נשמע לי שמדובר במחזור ולא תופעת לוואי שלקיחת פוסטינור. (אגב גם דימום לאחר לקיחת פוסטינור יכול להיות מלווה בכאב בטן) אם הדימום נמשך כמה ימים, כמו מחזור רגיל, תוכלי להיות רגועה שזה המחזור.

חזרה למעלה
הי, יש לי2 שאלות לפני שבועיים בערך קימתי יחסי מין לא מוגנים בלי גלולות בלי קונדום לא לקחתי צאנסים מיותרים ולקחתי פוסטינור. אחרי שבוע הופיע לי הפרשה חומה ויום למחרת קיבלתי מחזור השאלה שלי היא א׳ אם התחלתי לקחת גלולות ביום של המחזור ולא ביום של ההפרשה החומה האם עכשיו אני מוגנת? מאז עדיין לא קיימנו יחסים כי הייתי במחזור ורק ביומו הראשון של הדימום ממש ,לקחתי את הגלולה הראשונה ב׳ האם העובדה שלקחתי פוסטינור , קיבלתי מחזור, ועכשיו התחלתי גלולות פוגעת בהגנה שלי? אשמח לתשובה מהירה!!
בת 1
שלום לך, קודם כל, הדימום שהיה לך לא היה הווסת שלך (המחזור) אלא כנראה דימום מהכדור. זו אחת מתופעות הלוואי של הכדור, דימום לא קשור. אני מבינה שהתחלת כבר עם הגלולות בדימום שהיה לך. בעקרון ההגנה שלך אינה מלאה מכיוון שזה לא הווסת האמיתית שלך. הקפידי להשתמש בקונדום במשך שבועיים, או לא לקיים יחסי מין עם חדירה למשך השבועיים הראשונים של נטילת הגלולות. לאחר שבועיים תוכלו להוריד את הקונדום ולקיים יחסי מין ולהיות מוגנת. בכל מקרה בצעי בדיקת הריון ביתית לאחר שבועיים מקיום יחסי המין הלא מוגנים כי פוסטינור אינו מונע הריון ב100%. הקפידי ליטול את הגלולות כל יום, לא משנה אם מופיע או לא מופיע דימום, אחרי החפיסה או במהלכה, ותהיי מוגנת לחלוטין. בהצלחה!
חזרה למעלה

שלאה 101 עד 120 מתוך 253

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום