דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > מין בטוח > גלולת היום שאחרי

היי, אני לא יודעת מה לעשות...המחזור האחרון שלי התחיל ב-22 ביולי ונגמר ב-25 ביולי. ב-29 ביולי הייתי אצל חבר שלי ונקרע לנו הקונדום אז ניסינו להמשיך עם עוד אחד חדש וגם הוא נקרע אז המשכנו בלי קונדום והוא גמר בחוץ(אני לא על גלולות) ואז לקחתי פוסטינור שש שעות אחרי המקרה(הקונדום נקרע בשעה שתיים בצהריים ולקחתי פוסטינור בשעה שמונה בערב באותו היום). והיום, ה-3 לאוגוסט קיבלתי מחזור(חמישה ימים אחרי הפוסטינור ואני בכלל אמורה לקבל ב-22 לאוגוסט חודש אחרי המחזור הקודם...אבל המחזור שלי לא ממש סדיר). המחזור הזה קצת מוזר הוא סמיך וקצת חום ..יכול להיות שזה בכלל לא מחזור? אני מבולבלת מאוד ואני לא רוצה שאמא שלי תדע על זה!!מה לעשות? זה מחזור?אני בהריון?או שלא?
בת 16

היי,

  טוב עשית שלקחת פוסטינור סמוך כל כך לקיום יחסי המין הלא מוגנים, כי הסיכוי שזה ימנע הריון לא רצוי עולה בשל כך ורוב הסיכויים שהכל בסדר. למרות זאת, יש לדעת שפוסטינור אנו מונע הריון ב-100% מהמקרים ולכן יש לעשות בדיקה ביתית לגילוי הריון שבועיים אחרי לקיחת הפוסטינור.

הדימום שקיבלת הוא ככל הנראה אינו מחזור כי פוסטינור בד'כ דוחה את המחזור. אחת מתופעות הלואי הנפוצות של פוסטינור היא דימום קל או הפרשות דמיות וזה מה שככל הנראה את ראית.

לגבי קונדומים שנקרעים: תשתמשו רק בדורקס או ב-r3 או בגלייד. תקפידו שלא פג תאריך התפוגה שלהם ואל תקנו קונדומים שעמדו בשמש ואל תשמרו אותם במקום חשוף לשמש. בנוסף, תבקשי מבן זוגך שיתאמן מספר פעמעם על איך לשים קונדום נכון לפי ההנחיות המצורפות לחפיסה, כדי להמנע מהפתעות לא נעימות בעתיד. בהצלחה.

חזרה למעלה
עשיתי בדיקת היריון והיא יצאה שלילית , הדימום נמשך כבר 4 ימים זה הגיוני ?
בת 15
שלום לך, כפי שכתבתי לך, דימום אחרי פוסטינור הוא נורמלי ויכול להימשך עד שבועיים. בדיקת ההריון אינה אמינה עד שיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים ורק אז התוצאה תהיה טובה. אני מציעה שתחכי שבועיים בשביל הבדיקה. בעיקר מאוד נשמח אם תגיעי לדלת הפתוחה בחיפה כדי שנוכל לעזור לך ולשמור על בריאותך. כל טוב!
חזרה למעלה
כן זה היה עם שניי בנים שונים ואני כבר לא יכולה לקחת פוסטינור עברו יותר משלוש ימים וזה עובד רק 72 שעות אחרי קיום יחסים , מה אפשר לעשות ?
בת 15
שלום לך, הבדיקת הריון איננה יעילה כל עוד לא עברו 72 שעות ולכן אין לך מה לעשות כרגע מלבד לחכות. הדימום הוא מהפוסטינור וזה בסדר גמור. אין לך מה לחשוש. עש שבועיים של דימום זה תקים ומעל שבועיים את צריכה לראות רופאה. אני מבינה שאת מאוד בלחץ ולכן מה שאני הכי ממליצה לך זה לפנות לדלת פתוחה חיפה ולדבר עם יועצת פנים מול פנים. נוכל לעזור לך עם הכל וגם לטפל בבריאות שלך שכרגע בסיכון לכל מיני דברים ולא רק הריון, אלא גם מחלות מין. נשמח מאוד אם תגיעי אלינו לחיפה. כל טוב!
חזרה למעלה
היי קודם כל אני רוצה להגיד תודה רבה על העזרה והתמיכה שאתם נותנים אני שמחה לבשר שקבלתי מחזור אחרי כל הלחץ שלי היתי אמורה לקבל מחזור ב29/7 והקדים לי ל25/7 קבלתי תמחזור ופתאום הפסיק לי הדימום האם זה הגיוני זה יכל להיות בגלל הפוסטינור שלקחתי? וזה כתבתי בשאלתי הקודמת ... אשמח עם תוכלו לעזור לי :-) תודה רבה על עבודת הקודש והתמיכה !! לינוי
בת 16
שלום לך, אני שמחה לשמוע שקיבלת את הווסת שלך ושאת כבר לא לחוצה. ייתכן והדימום שהיה לך הוא כתוצאה מהפוסטינור ולא הווסת האמיתית שלך והווסת האמיתית שלך תגיע באיחור. בכל מקרה תעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי לוודא שאינך בהריון. כל טוב ושבוע נהדר!
חזרה למעלה
אני צריכה עזרה יום שבת שכבתי עם מישהו בפעם הראשונה ולא ירד לי דם לקחתי פוסטינור יום אחרי, יום חמישי שכבתי עם מישהו בלי קונדום ובלי שום אמצעי הגנה וכאב לי ולא ירד לי דם, עברו כמה ימים והיום בבוקר הייתי בשירותים והיה דם בנייר,אני לא יודעת אפ זה מחזור כי סיימתי לפני 10 ימים וזה לא הגיוני יכול ליהיות שזה מחזור והוא הקדים בגלל הפוסטינור? או שזה הקרום אחרי כמה ימים זה הגיוני? בבקשה תעזור לי!
בת 15
שלום לך, הדימום שהיה לך הוא כנראה כתוצאה מהפוסטינור כך שאת יכולה להירגע. מה שכן, את צריכה לקחת שוב פוסטינור בגלל יחסי המין הלא מוגנים הפעם השנייה שקיימת אז גשי לבית המרקחת וקני את הגלולה. ברגע שקיימת יחסי מין עם חדירה את כבר לא בתולה, ללא קשר לירידת דם. לא לכל הבנות יורד דם בפעמים הראשונות. מה שאותי מדאיג הוא שתיכנס להריון או שתידבקי במחלות מין. מדוע לא השתמשתם באמצעי מניעה? האם רצית לשכב איתו בכלל? האם מדובר באותו הנער, או שני נערים שונים? אני מאוד דואגת לך ואשמח לדבר איתך בטלפון או שתגיעי אלינו לדלת פתוחה חיפה לשיחה פנים מול פנים. ככה גם תוכלי לקבל מידע על אמצעי מניעה וגם לעשות בדיקת הריון ביתית כי עדיין יש חשש להריון. אני מאוד אשמח לשמוע ממך כי את חשובה לנו. כל טוב!
חזרה למעלה
הי, אני אמא לילד בן כחצי שנה , אני ואבא שלו לא היינו בקשר כל מהלך ההיריון וגם לאחר מכן , הוא לא רצה בילד אני לא הייתי מסוגלת להפיל העדפתי לא לחיות כלל מאשר לחיות ללא הילד שלי . בזמן האחרון אני והחבר שלי לשעבר התחלנו להתקרב יותר ולהשלים , בתחילה בשביל התינוק כביכול לאחר מכן זה פשוט בגלל רצון של שנינו להיות יחד. יום חמישי נסעתי אליו לבקר עם התינוק בלילה הוא שוב התחיל בקטע של סקס אני לא רציתי כי אמרתי לא שאני לא מוגנת ושאני לא לוקחת גלולות ואם אין לו קונדום אני לא רוצה , אני לא רוצה להיות שוב בהיריון בשנים הקרובות ולא יכולה , ואם אני לא נשואה אז נמאס לי שמסתכלים עלי עקום עם ילד אחד ואני לא רוצה , ושיקנה קונדומים שיהיו לו בכיס, לא יודעת הוא הצליח לשכנע אותי שהיום הוא כבר יודע לשלוט בזה ושהוא יגמור בחוץ יצא הרבה לפני ושהטיפות אהבה לא יגרמו להיריום , אני לא זוכרת אם זה היה בליל חמישי או שישי , היום רק בראשון שתיתי נורלבו , לא לקחתי עד עכשיו כי אני מניקה באופן ממש חלקי את התינוק שלי ואני רוצה לחזור אז חששתי שאני לא אוכל להניק, בדיעבד אני מבינה שעשיתי טעות והיה עדיף לי כביכול לוותר על ההנקה העיקר לא להיות שב בהיריון התינוק יתרגל לבקבוק בסופו של דבר , וזה רוב הארוחות שלו ביום כאשר אני בעבודה , הסיבה שלא שתיתי ישר כי תמיד לפני עבודה אני מניקה אותו וכשאני חוזרת אחר הצהריים הביתה הוא ישר רוצה שאני אתן לו לינוק. היום דיברתי עם רופאת נשים והיא אמרה שאכן אין בעיה לקחת את זה כשמניקים ובאריזה רשום שיש לחכות 8 שעות.שתיתי את זה אך אני מלאה חששות בתכלס בעיקר בגלל הסביבה והקוש הכרוך בכך , אך , מאידך אני יודעת שאני לא מסוגלת לבצע הפלה במקרה של היריון מסיבות נפשיות ותחושה של חוסר הומניות כלפי העובר . אני יודעת שהייתי טיפשה ששכבתי איתו בלי הגנה ושהיה אפשר לחכות עד שתיהיה הגנה אך לאחר כשנה וחצי שלא הייתי עם אף אחד בגלל ההיריון לא עמדתי בפיתוי. יש לציין שהוא מסרב להשתמש בקונדום וזה כל פעם מוביל למריבות עד שבסוף לא עושים כלום וזהו. איך אני יכולה להשיג את התרופה אלה? הכי בדחיפות שיש - אני בצבא וזה בעיה. עם כל הלימודים שלמדתי אני יודעת שאין לי חוכמת חיים בכך שאני כל פעם עושה טעויות . אני חייבת עזרה גם לדעת איך להתמודד איתו להבא.
בת 22
שלום לך, קודם כל תפסיקי להלקות את עצמך. עשית טעות כי הוא הפעיל עלייך לחץ ומניפולציות רגשיות ואת לא אשמה שהוא עשה לך את זה. טוב עשית שלקחת נורלבו ושהתייעצת עם רופאה. אני מבינה את הקושי שאת נמצאת בו והכדור יקטים את הסיכוי להריון. אני מציעה כמה דברים: פני לרופאת הנשים שלך להתייעצות לגבי אמצעי מניעה שאינם עם אסטרוגן כגון, גלולות פרוגסטרון בלבד לנשים מניקות, התקן תוך רחמי לא הורמונלי, הקונדום הנשי ודיאפרגמה. כולם אמצעי מניעה שאת שולטת בהם ואת מחליטה ושמה בעצמך כך שהשליטה על ההגנה שלך אצלך. הדבר הבא שאני מציעה הוא האם את רוצה את המשך הקשר הזה? האם זה משהו שעושה לך טוב? אני מבינה את הרצון שלך שהוא יהיה מעורב בחיים של הילד שלך ושאפילו יש לך רגשות אליו ואף אהבה כלפיו, אך האם את רוצה להיות עם מישהו שאינו תומך בך, שמסרב להכיר באבהות שלו ובאחריות שלו כלפי תינוקך ושלא מוכן לשים קונדום כי לא בא לו? מגיע לך יותר. הרבה יותר. מגיע לך בן זוג שיאהב אותך ויכבד את הבריאות שלך ואת הבחירות שלך, ובתוך זה הזכות לרווח בין לידות, ללדת או לא ללדת, ולהגן על עצמך מפני הריון ומחלות מין. איני יודעת אם את מתעצבנת עכשיו על מה שאני כותבת לך או מעריכה את הדברים שאני כותבת לך. אני חושבת שאת שווה יותר. ושאת יכולה לדרוש את זה ממנו. חשוב שתדעי שלגמור בחוץ אינו מונע הריון בגלל הטיפות שיוצאות לפני ולכן אני שוב מחזקת אותך שלקחת נורלבו. לא הבנתי לגבי מה שכתבת על הצבא. מאחלת לך רק טוב ושיהיו לך החיים להם את זכאית ואת זכאית להכל! כל טוב!
חזרה למעלה
כמה זמן דימום לאחר לקיחת פוסטינור אמור להימשך?
בת 16
שלום לך, דימום לאחר פוסטינור יכול להיות עד 14 ימים. מעל 14 ימים רצוי לפנות לרופא/ת נשים לבדיקה. בכל מקרה תעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי לוודא שאינך בהריון. הכדור אינו מונע הריון ב100%. כל טוב ושבוע נפלא!
חזרה למעלה
לפני כשבוע קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ויצא שנאלצתי לקחת פוסטינור,לאחר כשעה בערך נטלתי את הגלולה.לאחר כ-3 ימים התחיל להופיע לי דימום חלש שמתחזק כבר במשך 3 ימים וכעת נראה כווסת(הווסת האחרונה שלי הסתיימה פני שבוע וחצי)האם יש לי סיבה להיות מודאגת?
בת 16
שלום לך, הדימום שיש לך הוא דימום מהפוסטינור. זו אחת מתופעות הלוואי המוכרות של הכדור. אין לך מה לדאוג זה בסדר גמור. חשוב שתעשי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כי הכדור אינו מונע הריון ב100%. בנוסף, אם הדימום ימשיך אחרי 14 ימים את צריכה לגשת לרופא/ת נשים לבדיקה. ודבר אחרון, הווסת האמיתית שלך תתעכב כי הכדור דוחה את הדימום האמיתי שלך אז אל דאגה. פשוט עשי בדיקת הריון וככה תדעי אם את בהריון או לא. כל טוב ושבוע נפלא!
חזרה למעלה
שלום, יש לי שאלה .. האם יש סיכונים בריאותיים בלקחת פוסטינור בהפרש של 7 ימים ? (אני מדברת על מצב חירום ולא כתחליף לאמצעי מניעה )
בת 20

שלום לך,

  אין סיכונים בריאותיים אבל בהחלט יכול להיות שתהיינה תופעות לוואי כגון איחור במחזור, בחילות, כאבי בטן או דימומים לא בזמן מחזור.

חזרה למעלה
לקחתי פוסטינור לפני שבוע וכמה ימים. בימים האחרונים התחילו לי כאבים כמו של וסת והיום התחיל דימום. אני אמורה לקבל מחזור בהמשך השבוע, ואיתו להתחיל גלולות. איך אדע אם זה מחזור או דימום מהפוסטינור, כדי שאדע מתי לקחת את הגלולות?
בת 18

שלום לך

יתכן מדובר בדימום המחזור. דימום כתופעת לוואי של פוסטינור בד'כ מופיעה כמה ימים אחרי לקיחתה. טוב גם שאת מתחילה להשתמש בגלולות כי מעתה תהיה לך הגנה טובה בפני היריון. מפני ששלחת את השאלה שלשום, אם לא התחלת ליטול את הגלולות תוכלי להרשות לעצמך להתחיל לקחת כבר. אך אם את רוצה לקיים יחסי מין בשבועיים הקרובים, חשוב להוסיף קונדום עד שתהיי מוגנת לחלוטין.

אם יהיו לך שאלות נוספות בהמשך, נשמח לענות עליהן.

חזרה למעלה
פעם שעברה שלקחתי פוסטינור לא הרגשתי כלום שונה, והפעם היה לי יום אחרי הלקיחה ובאותו היום הרגשה של עייפות יותר, זה הגיוני?ואני גם קצת בלחץ... לא לחשוב על זה ולחכות למחזור פשוט? תודה...
בת 18
שלום לך, כפי שכבר נענית, ייתכן מאד שהתופעות קשורות לפוסטינור. לא תמיד יש תופעות לוואי אך אם אין בפעם אחת, אין זה אומר שגם בפעם אחרת תחושי אותו הדבר. לכן, אין סיבה להלחץ. אני חוזרת ומדגישה כי כדאי לכם להגיע לקבלת ייעוץ בסניף של דלת פתוחה הקרוב למגוריכם, על מנת שלא תחווי מקרים כאלה בעתיד.
חזרה למעלה
היו לה תופעות לוואי מהכדור כאבי בטן וכאבים למטה אבל לא ירד לה דם או משהו אנחנו מחכים למחזור עכשיו כדי להרגע אבל הבנתי שהפוסטינור יכול לעכב את המחזור עם זה נכון בכמה זמן זה כבר עיכוב של הריון או של פוסטינור
בן 17
שלום לך, אין לדעת מתי הווסת תגיע וטוב עשיתם שהיא לקחה פוסטינור. מה שאני מציעה הוא שהיא תעשה בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כדי שתדעו בוודאות אם היא בהריון או לא. כל טוב ובהצלחה!
חזרה למעלה
שלום , הייתי רוצה לדעת אם לקחתי 6 פעמים פוסטינור בתקופה של שנה וחצי הכדור יכול לגרום נזק לרחם שלי / לפוריות שלי. לקחתי את הכדור משהו כמו לפני שבןע ואני מרגישה כאבים בבטן התחתונה ולא יודעת אם לאבחן את זה כדלקת קלה בדרכי השתן כתוצאה מיחסי המין או מנזק שגרם הכדור.. תודה
בת 17

שלום לך

פוסטינור לא יגרום לך שום נזק ולא יפגע בפוריות שלך. כאבי הבטן הם תופעת לוואי של לקיחת פוסטינור והם חולפים. עם זאת, פוסטינור הוא לשימוש במצב חירום כאשר אמצעי מניעה נכשל או בטעות הגבר גומר בפנים. הוא אינו לשימוש קבוע. האם את או הוא שוקלים להשתמש באמצעי מניעה בטוח יותר מפוסטינור? או האם השימוש בפוסטינור כתוצאה מקונדום שנקרע?

סימפטומים של דלקת בשתן, הם : צורך למתן שתן לעתים תכופות, אך אין מה לתת, צריבה בזמן נטילת שתן והתכווצויות קשות. ע'פ התיאור שלך, לא נראה לי שמדובר בדלקת בשתן. עם זאת, אם הסימפטומים מחריפים, אז להתייעץ עם רופא משפחה.

 

חזרה למעלה
האם בדלת פתוחה (חיפה) עושים בדיקות איידס ? והאם נותנים שם פוסטינור בחינם? כי אין לי כרגע כסף לפוסטינור .. וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי ביום שני בערב (20.5.13)ואני חושבת שנקרע הקונדום והוא גמר בפנים .. ואני מפחדת
בת 14
שלום לך, 'דלת פתוחה' חיפה צמודה למרפאת הפרסים של משרד הבריאות שהיא מרפאה לבדיקות חינמיות ואנונימיות למחלות מין, כולל HIV. בדלת הפתוחה בחיפה יש אפשרות לקבל את גלולת היום שאחרי בחינם וללא ידיעת ההורים. אני מבינה שאת מפחדת מזה שהקונדום נקרע ולכן אם לא עברו 72 שעות, אני מציעה שתלכי לקנות בבית המרקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. אם עברו למעלה מ72 שעות, אבל לא עברו למעלה מ120 שעות, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם אלה שמונעת הריון עד 5 ימים אחרי יחסי מין לא מוגנים. בדיקות למחלות מין, כולל HIV, אין טעם לעשות כרגע כי זה לא יהיה בדם עדיין. בנוסף, אם שניכם הייתם בתולים לפני זה, אז אין סיכוי למחלות מין ומזה את יכולה להירגע. בכל מקרה, אחרי שיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים, בין אם תקחי את גלולת היום שאחרי ובין אם לא, חשוב שתעשי בדיקת הריון כי הגלולה הזו אינה מונעת הריון ב100%. אני מבינה שאת מאוד לחוצה ולכן כדאי שתלכי לבית המרקחת ותקני את הגלולה כדי שהיא עדיין תהיה יעילה. לצערי 'דלת פתוחה' חיפה אינה פתוחה היום ולכן חשוב שתפני לבית מרקחת לקנות אותה. תוכלי להגיע ל'דלת פתוחה' חיפה לבצע את בדיקת ההריון, בליווי יועצת, בחינם, וללא ידיעת הורים. יהיה בסדר. אני מבטיחה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
בבקשה זה דחוף אני לא יודעת אם לקחת פוסטינור
בת 17
שלום שוב, כמו שכתבתי לך אני ממליצה לקחת את הגלולה של היום שאחרי. אם תספיקי, את יכולה להגיע אלינו ל'דלת פתוחה' תל אביב היום עד השעה 18:00 וניתן לך את הגלולה בחינם, ללא ידיעת ההורים וגם נוכל להרגיע אותך. אנחנו נמצאות בשונצינו 16 בתל אביב במספר טלפון 03-5101511. נשמח שתגבואי. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
שכחתי גלולה מתוך השבוע הראשון של הגלולות(מליאן) שמתי לב רק לאחר יומיים (את שאר הגלולות לקחתי בזמן), קיימתי יחסי מין מספר פעמים ביומיים האחרונים, האם אני לא מוגנת, האם יש צורך בפוסטינור, האם פוסטינור יגן עלי למרות שמדובר במספר פעמים ביומיים האחרונים, מתי אהיה מוגנת שוב ?
בת 19

שלום לך

כן, אם לא עברו יותר מ- 72 שעות מהפעם/ים שקיימת יחסי מין, כדאי לך לקחת פוסטינור. לקיחתו יפחית את הסיכון שתכנסי להיריון. במקביל תמשיכי ליטול את הגלולות הרגילות ולאחר שבוע רצוף של נטילת מליאן, אז תהיי מוגנת שוב לחלוטין.

חזרה למעלה
שכבתי בלי גמירה ... השאלה היא כזאת לקחתי פוסטינור אני מוגנת?
בת 24
שלום לך, אם את מתכוונת שאת ובן הזוג שלך קיימתם יחסי מין בהם הוא גמר בחוץ, אז את לא מוגנת. את צריכה לקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. לגמור בחוץ אינו מונע היון כי יש טיפות שיוצאות לפני הגמירה שגם יכולות להכניס להריון. חשוב מאוד שתקחי את הגלולה אם לא עברו 72 שעות. אם עברו 72 שעות, גשי לרופא/ת נשים ובקשי מרשם לגלולה בשם 'אלה' שהיא עד 120 שעות אחרי יחסי מין לא מוגנים והיא מצריכה מרשם רופא/ה ועולה 160 שקלים. בכל מקרה עשי בדיקת הריון עוד שבועיים. להבא הקפידי להשתמש באמצעי מניעה בכל פעם בה את מקיימת יחסי מין. זו הבריאות שלך. כל טוב!
חזרה למעלה
יכול להיות שאם היה לי קצת טיפות אהבה על היד ואצבעות והכנסתי אותם לאיבר מין שלה .. היא תכנס להריון ? זה היה ביום האחרון של המחזור שלה .. ואם היא תיקח יום אחרי פוסטינור זה עלול לעזור ככה ש 100% היא לא תכנס להריון ?
בן 18
שלום לך, לא ניתן להיכנס להריון ללא חדירה של הפין לפות. אם לא הייתה חדירה של הפין לפות אין חשש להריון ואתם יכולים להיות רגועים. אין צורך לקחת פוסטינור, אבל אם היא כבר לקחה, אז זה בסדר. הכדור לא פוגע או משהו כזה. אבל בלי קשר היא לא בהריון. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום, היום קיימתי יחסים מלאים עם גבר לראשונה (כבר הייתי עם אשה לפני), ובניסיון חדירה מכאיב וקשה נקרע הקונדום - ממש בכניסה, נראה שלא הייתי רטובה מספיק. המחזור האחרון הסתיים אצלי לפני כ 8 ימים, והביוץ אצלי מתרחש בד''כ כשבועיים מינימום אחרי סוף הוסת האחרונה. החלפנו קונדום ישר כשזה קרה וזה היה הרבה לפני שהוא גמר, אפילו לפני חדירה מלאה. שאלתי היא כזו - האם כדאי שאקח פוסטינור, או שהסיכוי להריון אפסי?
בת 16
שלום לך, אני ממליצה לקחת את גלולת היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו, כי בגיל 16 את לא יכולה לדעת מתי הביוץ שלך וגם, את לא יכולה לדעת אם יצאו טיפות אהבה או לא לפני השפיכה שלו. טיפות אלו גם יכולות להכניס להריון. את מוזמנת להגיע אלינו היום לדלת פתוחה תל אביב בין השעות 14:00 - 18:00 ולקבל את גלולת היום שאחרי בחינם. אנחנו נמצאות ברחוב שונצינו 16 בתל אביב. הטלפון שלנו הוא 03-5101511. טוב עשית שהחלפתם קונדום אבל חשוב שתקחי את הגלולה. בנוסף, להבא קיימו יחסי מין רק כשהגוף שלך מוכן לכך, כלומר, את רטובה. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום ... אני לוקחת גלולות מרסילון חצי שנה .... בשבוע האחרון לגלולות פספסתי גלולה ויום למחרת קיימתי יחסים ... ויום למחרת המשכתי בנטילת הגלולות בלי לקחת את הגלולה ששכחתי ... האם היה צורך לקחת פוסטינור ?האם יש סיכוי להריון? האם עלי להמשיך לחפיסה הבאה כמו שכתוב בעלון בלי לעשות הפסקה ? או להמשיך רגיל ולעשות הפסקה כדברי הרופא ??
בת 21
שלום לך, אכן יש סיכוי להריון אך סיכוי קטן מאוד, וכן, היית צריכה ליטול את גלולות היום שאחרי (פוסטינור או נורלבו). אם לא עברו עדיין 72 שעות גשי לבית המרקחת וקני את גלולת היום שאחרי. אם עברו למעלה מ72 שעות אך לא עברו למעלה מ120 שעות, פני לרופא/ת הנשים שלך ובקשי מרשם לגלולה 'אלה' המונעת הריון עד 120 שעות מיחסי המין הלא מוגנים. בכל מקרה את ממשיכה את הגלולות כרגיל, עם שבוע ההפסקה, ומשתמשת בקונדום לשבועיים במקביל לגלולות. אל תוותרי וקחי את אחת מהגלולות של היום שאחרי שציינתי. כל טוב ובהצלחה!
חזרה למעלה

שלאה 101 עד 120 מתוך 261

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום