דלת פתוחה - האגודה הישראלית לתכנון המשפחה
ה"דלת הפתוחה" הקרובה:
חיפוש:
דף הבית מי אנחנו דלת פתוחה מרכז הכשרה חינוך בקהילה מאגר מידע שאלות נפוצות ייעוץ באתר קישורים צרו
קשר
english
שאלות נפוצות
שאלות נפוצות > מין בטוח > גלולת היום שאחרי

שלום! קיימתי יחסי מין והקונדום נקרע. החבר שלי גמר בחוץ אבל ליתר ביטחון נטלתי פוסטינור. עד כמה הוא יעיל? בנוסף, הבנתי שאחת מתופעות הלוואי היא דימום כמה ימים לאחר נטילת הגלולה, אבל לא הופיע אצלי דימום. השינוי היחיד שאני מרגישה הוא עייפות רבה מהרגיל. האם זה נורמלי? אם לא, מה עליי לעשות? תודה!
בת 17

שלום לך

טוב שלקחת פוסטטנור. פוסטינור מפחית באופן משמעותי את הסיכון להיכנס להיריון אך הוא אינו 100%. לא בהכרח יהיה לך דימום אבל אם יהיה, שתדעי שזו תופעת לוואי שכיחה. עוד תופעת לוואי היא עיכוב בכמה ימים במחזור אז אל תבהלי אם הוא מאחר קצת. עם זאת אם הוא מאחר שבוע ימים, חשוב לעשות בדיקת היריון.

חזרה למעלה
ראשית, תודה רבה על התשובה המהירה. בשאלה הקודמת שכחתי בטעות את המילה ״שעות״ - לקחתי פוסטינור כשמונה שעות אחרי המגע המיני. בכל אופן, תודה רבה ויש לי שאלה נוספת - היום יש לי כאבים מאוד מאוד חזקים (כמו שיש לי בדרך כלל במחזור) וגם דימום. זה הווסת, נכון? כלומר הדימום שבא אחרי פוסטינור לא מלווה בכאבים? (מה גם שעברו 12 יום מאז שנטלתי פוסטינור, ולפי מה שהבנתי תופעות לוואי כמו דימום מגיעות אחרי תווך זמן קצר יותר). תודה על העזרה.
בת 17

שלום לך

על סמך התיאור שלך, נשמע לי שמדובר במחזור ולא תופעת לוואי שלקיחת פוסטינור. (אגב גם דימום לאחר לקיחת פוסטינור יכול להיות מלווה בכאב בטן) אם הדימום נמשך כמה ימים, כמו מחזור רגיל, תוכלי להיות רגועה שזה המחזור.

חזרה למעלה
הי, יש לי2 שאלות לפני שבועיים בערך קימתי יחסי מין לא מוגנים בלי גלולות בלי קונדום לא לקחתי צאנסים מיותרים ולקחתי פוסטינור. אחרי שבוע הופיע לי הפרשה חומה ויום למחרת קיבלתי מחזור השאלה שלי היא א׳ אם התחלתי לקחת גלולות ביום של המחזור ולא ביום של ההפרשה החומה האם עכשיו אני מוגנת? מאז עדיין לא קיימנו יחסים כי הייתי במחזור ורק ביומו הראשון של הדימום ממש ,לקחתי את הגלולה הראשונה ב׳ האם העובדה שלקחתי פוסטינור , קיבלתי מחזור, ועכשיו התחלתי גלולות פוגעת בהגנה שלי? אשמח לתשובה מהירה!!
בת 1
שלום לך, קודם כל, הדימום שהיה לך לא היה הווסת שלך (המחזור) אלא כנראה דימום מהכדור. זו אחת מתופעות הלוואי של הכדור, דימום לא קשור. אני מבינה שהתחלת כבר עם הגלולות בדימום שהיה לך. בעקרון ההגנה שלך אינה מלאה מכיוון שזה לא הווסת האמיתית שלך. הקפידי להשתמש בקונדום במשך שבועיים, או לא לקיים יחסי מין עם חדירה למשך השבועיים הראשונים של נטילת הגלולות. לאחר שבועיים תוכלו להוריד את הקונדום ולקיים יחסי מין ולהיות מוגנת. בכל מקרה בצעי בדיקת הריון ביתית לאחר שבועיים מקיום יחסי המין הלא מוגנים כי פוסטינור אינו מונע הריון ב100%. הקפידי ליטול את הגלולות כל יום, לא משנה אם מופיע או לא מופיע דימום, אחרי החפיסה או במהלכה, ותהיי מוגנת לחלוטין. בהצלחה!
חזרה למעלה
שוב שלום, קיימתי יחסים פעם אחת ומאז לא קיימתי יותר . מכיוון שאני באה ממגזר בעייתי אסור שידעו שאני לא בתולה . השאלה שלי היא : האם כשאני אלך לרופא נשים ואומר לו שאני כן בתולה ( למרות שאני לא ) והוא יעשה אולטרסאונד בבטן, הוא יראה שאני לא בתולה? הוא יראה שלקחתי פוסטינור? תודה.
בת 20
שלום לך, יש כמה סוגי אולטראסאונד. בדרך כלל עושים אולטראסאונד וגינלי, אבל זה רק אם אינך בתולה. כך שאם את אומרת לו שאת בתולה הוא לא יבדוק אותך. בנוסף, באולטראסאונד של הבטן לא יראו אם את בתולה או לא וגם לא שלקחת פוסטינור. חשוב שתדעי שלא כל הבנות נולדות עם קרום בתולין. יש כאלה שכן ויש כאלה שלא. לא לכולן הוא נקרע מיחסי מין ולא תמיד יורד דם או כואב. בנוסף, יש כאלה שהוא נקרע גם מדברים אחרים כך שהקביעה אם את בתולה או לא היא בידייך בלבד ולא של הרופא שלך כי העור שנמצא בפתח הנרתיק לא אומר כלום. כל טוב!
חזרה למעלה
אני מפחדת שאני בהריון כי קיימתי יחסי מין עם חבר שלי בלי קונדום והוא לא גמר אני לא יןדעת מה לעשות תעזרו לי ותענו מהר בבקשה. בת 16
בת 15
שלום לך. אם את חוששת את יכולה להשתמש בפוסטינור או נורלבו שהם הגלולה של היום שאחרי עד 72 שעות מרגע שקיימתם יחסי מין. ניתן לקבל גם בדלת פתוחה. אם עברו שלושה ימים תוכלי דרך מרשם רופא לקבל את הגלולה 'אלה' שטובה עד חמישה ימים מרגע קיום יחסי המין.
חזרה למעלה
לקחתי פוסטינור עכשיו (9 ועשרים) בעוד שעשיתי סקס לפני כמה שעות (3-4...) הבעיה היא שיש לי בדיקות דם שאני צריכה לעשות, זה עלול לשבש את הבדיקה? להראות בבדיקה? מתי בטוח שאעשה את הבדיקה וזה לא ישפיע עליה? (גם מהבחינה שאני לא רוצה שאמא שלי תדע...)
בת 17
שלום לך, לא יראו בבדיקת הדם שלקחת פוסטינור, כך שאת יכולה להיות רגועה. חשוב שתדעי שפוסטינור אינו מגן מפני הריון ב100% ולכן חשוב שתעשי בדיקת הריון עוד שבועיים כדי לוודא שאינך בהריון. מדוע אינך משתמשת באמצעי מניעה? את מוזמנת להגיע לאחד ממרכז הדלת הפתוחה לשיחת ייעוץ על אמצעי מניעה, ואף לקבלם חינם, ללא ידיעת ההורים, קונדומים או גלולות למניעת הריון. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
שלום לפני יומיים קיימנו זוגתי ואני יחסים לא מוגנים. למחרת היא לקחה פוסטינור. האם ניתן קיים יחסים לא מוגנים בימים הקרובים? היא לפני הדימום שאחרי. תודה.
בן 40
שלום לך, פוסטינור אינו מגן מפני הריון ב100% ולכן אסור לקיים יחסי מין לא מוגנים בטווח של 72 השעות מנטילת הגלולה. על כל קיום לא מוגן בו הפין נכנס לפות יש צורך להשתמש בקונדום ובמידה ולא, צריך לקחת שוב את הגלולה של היום שאחרי. מה שאיני מבינה הוא מדוע השתמשתם בגלולת היום שאחרי? אתם לא בני נוער מתבגרים, אלא אנשים מבוגרים ואחריות מינית היא חלק מקיום יחסי מין בגילכם. להבא הקפידו להשתמש באמצעי מניעה תמיד. כל טוב!
חזרה למעלה
היי! לקחתי נורלבו לפני שבועיים אחרי קונדום שנקרע, אחרי שבוע התחיל לי דימום עם כאבים מוזרים (דימום קל מאד במשך יומיים, כבד במשך יום וחצי ועוד קל במשך יומיים). הנחתי שמדובר בתופעת לוואי של התרופה. כעת שבועיים אחרי שלחקתי ואחרי שהדימום נגמר, בעת פעילות ספורטיבית האגן מאד כואב לי והבטן (אומנם כבר אין דימום יומיים). האם זה המשך תופעת לוואי ומה הסיכוי שזה הריון?
בת 17
שלום לך, הדימום שהיה אחרי שבוע הוא אכן תופעת לוואי מהגלולה. יכול להיות שכאב האגן והבטן נובעים מהפעילות הספורטיבית שעשית. בכל מקרה, הנורלבו, כמו הפוסטינור, אינן מונעות הריון ב100% ואני כן רוצה שתעשי בדיקת הריון ביתית. כל טוב!
חזרה למעלה
בנוסף רציתי לדעת האם פוסטינור מעודד או גורם הופעת פצעונים על הפנים?
בת 17
שלום לך, זו אינה תופעת לוואי ידועה אך תיתכן הופעה של פצעונים כי מדובר בהורמונים. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום! יש לי חבר בן 21 מזה כמה חודשים ואנחנו מקיימים יחסי מין דיי סדירים. אני לא נוטלת גלולות (עקב בעיות של קרישיות יתר) ולכן אנו מקפידים להשתמש בקונדום בכל פעם. בשלושת החודשים האחרונים לקחתי פוסטינור (אחד בכל חודש). פעמיים קרו מקרים בהם הקונדום נקרע\נפל, ופעם אחת לקחתי פוסטינור מתוך כוונה תחילה - לנסות ולהרגיש בלי. (אני יודעת שזה לא המעשה הכי אחראי...) בכל אופן, רציתי לדעת האם נגרם נזק לרחם או לגוף שלי בעקבות נטילת 3 גלולות פוסטינור 3 חודשים ברצף? האם יש נזק לטווח הארוך? תודה!
בת 17
שלום לך, אין שום סכנה לגוף שלך מנטילת 3 כדורי פוסטינורים. פרט לשיבוש הרומונלי ודימומים, אין סכנה לבריאותך בכלל. מה שכן, חשוב שתדעי שפוסטינור אינו יעיל ב100% ויעילותו יורדת ככל שמתרחקים מיחסי המין הלא מוגנים. לכן מאוד מסוכן, ולא רק לא אחראי, לקחת בכוונה תחילה. ישנם עוד אמצעי מניעה רבים שאינם מכילים הורמונים כלל או גלולות שאינן מכילות אסטרוגן, ההורמון שגורם לקרישיות יתר, שאת יכולה להשתמש בהם. בין היתר: גלולות עם פרוגסטרון בלבד, הזריקה למניעת הריון שהיא רק עם פרוגסטרון, קונדום נשי, דיאפרגמה, התקן תוך רחמי לא הורמונלי. אני מציעה שתפני לרופא/ת הנשים שלך להתייעצות. חשוב שתהיי מוגנת ובשליטה על מניעת הריון. להבא הקפידו להשתמש רק בקונדומים של דורקס, כי הם בדרך כלל לא נקרעים. וטוב עשית שלקחת פוסטינור כשהם כן נקרעו. את מוזמנת להתקשר אלינו לשיחת ייעוץ על אמצעי המניעה השונים הקיימים בשוק כדי שנוכל לעזור לך לבחור מה מתאים לך. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום ! אני כבר בחפיסה השנייה של חודש חדש ,, ופיספסתי כדור אחד של שלשום אבל בכל זאת לקחתי אחד של אתמול וברצוני לדעת אם יכול להיות שאני ייקלט כי קיימתי יחסים עם החבר שלשום בלילה והוא גמר בפניים מה אני אמורה לעשות ? ואני שבוע אחרי מחזור לקחת פוסטינור ? אם אפשר אני אשמח לתשובה זריזה
בת 18
שלום לך, טוב שלקחת כדור יום אחרי. כך היית צריכה לעשות. עם זאת, הגלולה שפספסת אכן מעלה את הסיכוי להריון, אך הוא סיכוי נמוך. אם לא עברו 72 שעות מקיום יחסי המין, גשי לבית המרקחת וקני את הגלולה של היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. אם עברו 72 שעות, אך לא עברו 120 שעות, גשי לרופא/ת הנשים שלך ובקשי ממנו/ה מרשם לגלולה בשם אלה שהיא גלולה שיעילה במניעת הריון ל120 שעות לאחר יחסי מין לא מוגנים. אם עברו כבר 120 שעות (5 ימים), חכי עוד 10 ימים ובצעי בדיקת הריון. בפעם הבאה שאת מפספסת גלולה מעל ל12 שעות לשעה הרגילה בה את לוקחת את הגלולה שלך, הקפידו להשתמש באמצעי מניעה נוסף כגון קונדום כדי שתהיי מוגנת. בכל מקרה המשיכי ליטול את הגלולות כרגיל גם אם את לוקחת גלולת היום שאחרי וגם אם לא. כל טוב!
חזרה למעלה
שלום ! אני בת 18 ואני כבר בפעם השנייה בחפיסה השנייה של הגלולות ופיספזתי יום אחרי אני גם שבוע אחרי מחזור וקרתה פדיחה שהחבר גמר בפנים האם לקחת פוסטינור או שזה לא יקרה כלום דחווףףףף
בת 18
שלום לך, לא הבנתי מה בדיוק קרה. פספסת גלולה או שתי גלולות בחפיסה הנוכחית? אם פספסת איזשהיא גלולה במהלך השבועיים הראשונים של הגלולות, וקיימת יחסי מין ללא אמצעי מניעה נוסף כמו קונדום, אז אכן יש חשש להריון. אם לא עברו 72 שעות, אני מציעה שתפני לבית המרקחת ותקני את הגלולה של היום שאחרי, פוסטינור או נורלבו. אם עברו 72 שעות מיחסי המין בזמן הפספוסי גלולות שלך, אך לא עברו למעלה מ120 שעות, אז פני לרופא/ת הנשים שלך ובקשי ממנה/ו מרשם לגלולה בשם אלה שהיא גלולה לחמישה ימים אחרי. הגלולה עולה 167 ש'ח אך היא שווה את זה. אם עברו מעל 120 שעות, חכי שיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים ובצעי בדיקת הריון. בכל קמרה המשיכי עם הגלולות כרגיל. להבא, חשוב שתדעי שלגמור בחוץ אינו מונע הריון ולכן אם פספסת גלולות, השתשמו בקונדום עד סוף החפיסה. מדובר בבריאות שלך. כל טוב!
חזרה למעלה
האם זה הגיוני שלקחתי פוסטינור ושבוע לאחר מיכן אני במחזור? קמתי בבוקר עם כאבי בטן תופת כאילו אני במחזור וירד לי דם ... וקיבלתי מחזור ב22.1 האם זה הגיוני??
בת 16

שלום לך

הדימום והכאבים הם תופעת לוואי של לקיחת פוסטינור ואינו המחזור. יתכן הדימום יחלוף תוך מספר ימים. למרות שזה מאוד לא נעים, זה נורמאלי. המחזור הרגיל אמור להגיע פחות או יותר במועד הצפוי אך יכול להיות גם יתעכב בכמה ימים. עם זאת, אם המחזור יאחר שבוע או יותר, חשוב לעשות בדיקת היריון. פוסטינור מפחית באופן משמעותי את הסיכון להיכנס להיריון אבל הוא לא 100% מונע היריון.

חזרה למעלה
שלום, לקחתי פוסטינור לפני שבוע בדיוק, עכשיו יורד לי דם במשך יומיים מה זה? מה עליי לעשות? תודה
בת 15

שלום לך

לא צריך לעשות שום דבר. הדימום הזה הוא תופעת לוואי של לקיחת פוסטינור והוא יחלוף לך.

 

חזרה למעלה
היי, בתאריך 22/12 קיבלתי מחזור (שאינו סדיר בכלל), שבוע לאחר מכן קיימתי יחסי מין לא מוגנים (גמירה בחוץ) ולאחר 24 שעות נטלתי פוסטינור, תופעת לוואי יחידה שהייתה היא שלאחר כמה ימים היה לי שוב דימום כמו מחזור (שבועיים לאחר המחזור המקורי) כשהוא הסתיים שוב קיימתי יחסי מין לא מוגנים והפעם לא נטלתי פוסטינור, יום לאחר מכן נהיו לי כאבי חזה ממש כאילו אני לפני מחזור, היום אני 27 ימים לאחר המחזור המקורי ו14 יום אחרי המחזור השני, ביום שלישי הקרוב יעברו בדיוק שבועיים מקיום יחסים לא מוגנים בפעם השנייה ואעשה בדית הריון, מתי צפוי להגיע המחזור שלי אני נורא בלחץ...?
בת 23

שלום לך

הדימום שבועיים אחרי המחזור (מה שאת קוראת מחזור שני) הינו תופעת לוואי של לקיחת פוסטינור. עוד תופעת לוואי היא עיכוב בקבלת המחזור הבא ולכן אינני יכולה לומר בדיוק מתי תקבלי. אם יהיה לך עיכוב יותר משבוע מהמועד הצפוי מהמחזור ב- 22.12 אז חשוב לעשות בדיקת היריון. פוסטינור אמנם מפחית את הסיכון להיכנס להיריון, הוא לא 100%. ובנוסף כאשר קיימת פעם שניה יחסי מין לא מוגנים, היית בסיכון גבוה להיכנס להריון. אני תוהה מדוע את מסתכנת כל פעם. האם את מעונינת להיות בהיריון? את משחקת באש ואני ממליצה לך לגשת ל'דלת פתוחה' או לרופא/ת נשים ולהתייעץ לגבי אמצעי מניעה בטוחים יותר מפוסטינור או לדרוש מהבן זוג להשתמש בקונדום. 

חזרה למעלה
שלום, קיימתי אתמול יחסי מין עם חבר שלי(יומיים לפני קבלת מחזור משוערת) עם קונדום וכשהוא גמר גילינו שהוא נקרע. מעולם לא נטלתי גלולות ואיני יכולה לקחת פוסטינור בגלל בעיות קרישת דם. המחזור שלי לרוב סדיר כל 4 שבועות. מה הסיכוי להיריון ומתי כדאי לעשות בדיקה? תודה!
בת 21

שלום לך

לאחר התייעצות עם רופא נשים, מותר לך לקחת פוסטינור. קרישת דם מושפעת מאסטרוגן שנמצא בגלולות רגילות. אך פוסטינור מכיל רק פרוגסטרון ולכן מותר לך לקחת פוסטינור אם יש צורך. במצב הספציפי, השאלה היא האם יש צורך לקחת פוסטינור או האם זה יהיה מיותר.  אני מבינה שהמחזור שלך מאוד סדיר ואת אמורה לקבל את המחזור תוך יום/ימויים. אם תוכלי לסמוך על זה, אז יתכן את כבר אחרי הביוץ אבל אם יש סיכוי, אפילו קטן שאת לא אחרי ביוץ אז כדאי ליטול פוסטינור. לשיקולך.  

חזרה למעלה
שוב שלום, היום, שבוע לאחר קיום היחסים ו6 ימים לאחר לקיחת הפוסטינור, התחיל לי דימום קל שנראה כמו מחזור. כמו כן , בימים האחרונים היו לי סימני מחזור ( כאבי בטן, בחילות , כאבי ראש ..) אני אמורה לקבל ביום שבת הקרוב . 1) האם יכל להיות שקיבלתי מוקדם בגלל הפוסטינור ? 2)אם יש דימום זה אומר שבטוח אין היריון או שיש סיכוי? המון תודה !!
בת 20
שלום לך, ממה שאת מתארת זה נשמע כמו תופעת הלוואי של הפוסטינור. הפוסטינור יוצר דימום שדומה לווסת אך בפועל הוא דוחה את הווסת האמיתי שלך ולכן גם לא תקבלי בשבת הקרובה. המתיני בסבלנות והווסת תגיע. בכל מקרה תבצעי בדיקת הריון כשיעברו שבועיים מיחסי המין הלא מוגנים כי הפוסטינור אינו יעיל ב100%, למרות הדימום. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
האם יש לפוסטינור תופעות לוואי ?
בת 17

שלום לך

לא תמיד ולא בהכרח יהיו לפוסטינור תופעות לוואי. עם זאת, התופעות השכיחות הן קצת בחילה וכאב בטן וגם דימום כמה ימים לאחר נטילתו. בנוסף המחזור עלול להתעכב אחרי שלוקחים פוסטינור. תופעות הלוואי האלה אמנם לא נעימות אך הן אינן פוגעות או גורמות לנזק.

חזרה למעלה
שלום, בהמשך לשאלתי ששאלתי אתמול - קיימתי יחסים עם חבר שלי ללא קונדום ולפני שהוא גמר הוא שם קונדום וגנר בקונדום ובפנים. בעקבות התגובה שלכם קניתי את פוסטינור ושתיתי את זה . בנתיים אין לי ממש תופעות חזקות, רק קצת בחילות . בבוקר היום שקמתי, לפני שנטלתי את הכדור היו לי בחילות איומות וכאבי ראש , אציין שאני אמורה לקבל ביום שבת . השאלות שלי: 1) אם לקחתי פוסטינור אין סיכוי שאכנס להיריון נכון? לקחתי אותה בדיוק 24 שעות אחרי קיום היחסים. 2) אני בעלת שחלות פולציסטיות וכרגע אני נמצאת בטיפול- דיאטת דלת סוכרים ופעילות ספורטיבית . אני לא נוטלת גלולות . האם הפוסטינור יכל לגרום לנזק למחזור ? האם זה יכל לשבש לי שוב ? האם היה מותר לי לקחת אפילו שיש לי שחלות פולציסטיות ? תודה רבה על התשובות ! אתם ממש עושים עבודת קודש !:)
בת 19
שלום לך, הסיכוי להריון הוא נמוך מאוד בגלל הפוסטינור, אך עדיין יש חשש מכיוון שפוסטינור אינו מונע הריון ב100% וגם לקיים יחסי מין בלי קונדום ואז לשים לגמירה אינו מונע הריון. מה שאני מציעה הוא שעוד שבועיים תבצעי בדיקת הריון ביתית כדי לוודא שאינך בהריון. מותר לקחת פוסטינור עם שחלות פוליציסטיות. מה שכן, הפוסטינור משבש את הדימום החודשי והוא עלול להתעכב. בפוסטינור יש כמות גדולה של הורמונים שדוחים את הגעת הדימום. בצעי את בדיקת ההריון עוד שבועיים והקפידי להשתמש באמצעי מניעה כדי שזה לא יקרה שוב ולא תההי בלחץ הזה. כל טוב ושבת שלום!
חזרה למעלה
לקחתי פוסטינור תוך 24 שעות מרגע המגע מיני הלא מוגן ואני לא מדממת האם הדבר הגיוני? עקב זה שלקחתי אנטיביוטיקה הרוקח אמר לי לקחת פרובוטיקה שזה חיידקים טובים כי אנטיביוטיקה הורגת גם את הטובים וגם את הרעים ואז לקחתי פוסטינור האם יש מצב שבגלל הפרובוטיקה אני לא מדממת? אני אשמח לתשובה בדחיפות אני בלחץ תודה..
בת 18

שלום לך

אין קשר בין פוסטינור ופרוביוטיקה. דימום הוא אחת התופעות לוואי אבל הוא לא מחייב. יש נשים שאין להן בכלל תופעות לוואי מנטילת פוסטינור. אין לך סיבה לדאוג.

חזרה למעלה

שלאה 101 עד 120 מתוך 236

עמוד:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12  
דף הבית  |  אודות דלת פתוחה  |  שאלה אישית  |  שאלות נפוצות  |  מידע  |  הדרכה והכשרה  |  קישורים  |  צור קשר
עיצוב בניית אתרים אימג'קום