top of page

בת 19 שואלת:

 רציתי לדעת מה נעים כל כך בקיום יחסים הבנתי שחדירת הפין לפות היא שלב ממש כואב ולא נעים זה נכון?

שלום לך, נערות ונשים רבות מתמודדות עם מה שאת מתארת.

דבר ראשון אני רוצה לומר שיחסי מין בחדירה אינם אמורים להיות כואבים אלא להפך, נעימים. יחד עם זאת, כל אחד ואחת שונים ולכן יש א/נשים שמגע אינטימי מסוים נעים להם יותר או פחות. בפעמים הראשונות שבהם מקיימים יחסי מין בחדירה (אם רוצים - חדירה איננה הכרחית או חובה) יכול להיות מעט כאב שקשור בעיקר לכיווצים שיש בנרתיק, ולהכרות ראשונית עם מגע מסוג זה. את יכולה לקרוא על זה עוד קצת כאן: https://www.opendoor.org.il/pain.

מגע מיני (חיבוקים, ליטופים, אוננות הדדית ועוד) טרם החדירה יסייע לשני הצדדים להיות מגורים ולחוש בנוח ומשוחררים יותר, כמו כן חשוב שהמגע יהיה הדרגתי ומתאים לקצב של שני המשתתפים כך יש סיכוי גדול יותר שהחדירה תהיה נעימה לשני הצדדים.

לגבי שאלתך על מה נעים ביחסי מין, יחסי מין אינם רק חדירה אלא כל מגע בעל אופי מיני. חדירה היא רק דבר אחד שאפשר לחוות במגע מיני, והיא מהנה עבור חלק יותר וחלק פחות. כל אחת ואחד חווה הנאה באופן אחר, יש כאלה שנהנים מאוד מנשיקות או אוננות הדדית ויש שנהנים ממין אורלי או מגע בפטמות למשל. מזמינה אותך לגלות מה נעים לך, ולשוחח על כך עם הפרטנר שלך. תקשורת בנוגע למה נעים ומה הקצב המתאים לכל אחד/ היא המפתח להנאה מינית של שניכם. 

אם את חווה כאבים בחדירה, חשוב להיות קשובה לגוף שלך ולא להמשיך במה שכואב או לא נעים לך כיוון שזה גם עלול להחמיר את הכאב. 

מוזמנת להגיע לאחד מסניפי דלת פתוחה או להתייעץ בטלפון להמשך שיח בנושא זה או בכל נושא אחר.

כל טוב.

בת 16 שואלת:

" אני וחבר שלי התחלנו לשכב לפני 3-4 חודשים בערך. בהתחלה היה לי נורא כואב, אחר כך הכאב נהיה רק לתנוחות מסוימות עכשיו כבר התרגלתי ולא כואב לי בכלל (יש תנוחות שכואב לי בהן יותר, ואני לא יודעת מה לעשות לגבי זה), ואני גם ממש נהנית מהחדירה וכשהוא עושה לי ביד או כשאני עושה לעצמי ביד. אבל אני אף פעם לא גומרת... גם לא איתו וגם לא לבד.. אני לא יודעת איך זה מרגיש :( בהתחלה לא חשבתי על זה אבל לאחרונה זה מתחיל להטריד אותי ומעבר לזה גם חבר שלי מתוסכל מזה כי הוא חושב שהוא לא טוב מספיק.. מה לעשות ? איך לזהות נניח שאני עומדת לגמור? איך להתרכז בזה ? איך להגיע לזה ? זה מרגיש לי כמו איזה משהו מסתורי שאין לי מושג איך הוא מרגיש ואיך להגיע אליו אשמח לעזרה, תודה "

תשובת היועצת:

"שלום לך, נשמע שאת ובן הזוג שלך נמצאים בתהליך של הכרות עם המגע האינטימי, מציאת התנוחות שנעימות ומתאימות לכם ובעיקר לומדים להתקרב ולגעת אחד בשנייה. מה שאת מתארת יכול להיות מאוד מתסכל עבור שניכם ותצטרכו סבלנות ורגישות בכדי להתמודד ולפתור זאת. אורגזמה היא נקודת שיא כלשהי בהנאה המינית שלאחריה לעיתים יש תחושת רפיון קלה. יש נשים שחוות אורגזמות בעוצמות שונות ובדרכים שונות וניתן ליהנות ממגע מיני גם בלי להגיע לאורגזמה בסופו של דבר. רוב הנשים אינן גומרות מחדירה, ובשביל לדעת מה מביא אותך לרמות ההנאה הגבוהות ביותר תצטרכי לבד ויחד איתו לגלות את גופך. העובדה שאת מנסה לגעת ולהכיר את עצמך היא מצוינת. ממליצה לך למצוא לעצמך רגעים של שקט במקום פרטי וסגור, לגעת בעצמך באזור הדגדגן (אולי מול מראה כדי שתוכלי לראות מה את עושה), ולנסות לראות איזה מגע נעים לך וממה את נהנית.

כדי להגיע לאורגזמה בנוכחות בן הזוג שלך חשוב שתהיי מאוד נינוחה ורגועה. יתכן שהתסכול והלחץ שאת חווה כרגע לא מיטיב אתכם ואולי מוטב לשחרר את זה רגע וליהנות מהמגע המיני גם אם אינכם יודעים אם מה שהרגשת הוא אורגזמה. תתרכזי בעובדה שאת נהנית ונעים לך המגע שכפי שכתבת בשאלה אני מבינה שאכן כזה. 

נשמע שיש לך ולבן הזוג שלך עוד דרך לעבור בהיכרות עם המגע האינטימי ועם ההנאה המינית של כל אחד מכם וזה נורמלי לחלוטין. תהנו מהדרך ומהמסע יחד, ותוך כדי תלמדו הרבה, תרכשו ניסיון וידע אישי, זוגי ומיני. היו סבלנים ונינוחים ובעיקר המשיכו לדבר ולהיות בתקשורת פתוחה על מה שנעים ו/או לא נעים לכם.

מקווה שעזרתי. מוזמנת לפנות אלינו שוב בהמשך, בהצלחה."

בן 18 שואל:

"אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין אנאלי לפני שבועיים וחצי וגמרתי בתוך התחת ואחרי זה נזל לאיבר המין שלה ואז ניקינו. המחזור שלה מאחר והיא מרגישה עייפות ויש לה לחה האם היא נכנסה להריון ולא השתמשנו באמצעי מניעה".

תשובת היועצת:

שלום לך, מהתיאור שלך הסיכוי להריון קיים, הוא לא גבוה אבל אפשרי מאחר ואתה כותב שבוודאות נוזל הזרע יצא מפי הטבעת ונזל לנרתיק. אם זה היה לפני שבועיים וחצי אתם יכולים לעשות בדיקת הריון ביתית (בדיקת שתן פשוטה אותה ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם). על מנת להקל על הבדיקה ולבצעה נכון, מומלץ להטיל שתן בתוך כוס ולהכניס את המקלון עד הקו המסומן בהתאם. בהנחה שעברו 14 יום לפחות ממועד קיו יחסי המין, ניתן לבצע את הבדיקה בכל שלב של היום ולא רק בעת מתן שתן בבוקר. במידה ותרצו אתם מוזמנים לבוא ולעשות את הבדיקה אצלנו בדלת הפתוחה, בסניף הקרוב אליכם. הבדיקה במרכזים שלנו נעשית בחינם ובדיסקרטיות.

במידה והבדיקה תצא חיובית תוכלו ליצור אתנו קשר על מנת שנוכל לספר לכם על האפשרויות העומדות לרשותכם, וללוות אתכם בכל החלטה שתקבלו.

בכל מקרה חשוב מאוד שתדעו שאמצעי מניעה מגן עליכם גם מפני הריון לא רצוי וגם מפני מחלות מין. הסיכוי לחלות במחלות מין באמצעות מין אנאלי הוא גבוה מאוד ולכן, אם יש חשש שאולי אחד מכם נשא של מחלת מין כלשהי, כדאי שתלכו לבדוק זאת.

מזמינה אתכם שוב ליצור קשר עם הסניף הקרוב אליכם ולקבל הסבר מפורט בנושא מחלות מין, אמצעי מניעה וכל מה שרק תרצו לדבר עליו.

בהצלחה".

שאלות ותשובות

מגע מיני

bottom of page