top of page

תשובת היועצת:

"שלום לך, תודה רבה שפנית אלינו. אכן בקיום יחסים בפעם הראשונה עשוי לרדת דם, אך לא בהכרח. זה לא מהווה סימן לכך שהאישה בתולה או לא. הנרתיק של האישה הוא שריר שבמהלך קיום יחסי המין מתרחב, הדם שיורד בקיום יחסי המין הוא תוצאה של פציעות קטנות לאורך השריר הזה כתוצאה מחיכוך (כמו למשל כשמצחצחים שיניים חזק מדי). חשוב לי לומר, שיחסי מין לא אמורים לכאוב ולכן במידה וכואב לאישה שאיתך אני ממליצה להפסיק ולהמשיך בשלב אחר. חשוב מאוד להשקיע בחלקים נוספים במגע ביניכם, ולא ישר להגיע לחדירה (מגע עם הידיים או הפה באיברי המין, למשל) ככל שחברה שלך תהיה יותר מגורה מינית ויותר רטובה באזור הפות שלה, פתח הנרתיק יתרחב בקלות יותר. ובאווירה הכללית, חשוב שלשניכם יהיה נעים ונוח.

המון בהצלחה"

בן 15 שואל:

"שלום. הבנתי שכשמקימים יחסי מין פעם ראשונה לאישה יוצא דם (במידה והיא בתולה) אם יוצא דם אחרי החדירה אפשר פשוט לנגב את הדם ולחכות שהוא יפסיק ואז להמשיך את החדירה או שצריך להפסיק ?"

בת 17 שואלת:

"שלום רציתי לשאול מה תפקיד קרום הבתולין האם הוא מונע כניסה של הזרע?  ואם לא היתה חדירה וקרום הבתולין לא נקרע אבל היה מגע של זרע אפשר להיכנס להריון"?

 

תשובה:

"שלום לך, לקרום הבתולין אין תפקיד. הוא נמצא קרוב לפתח הנרתיק אבל הוא למעשה חתיכת עור. הוא אינו מונע כניסה להריון. יש בו פתח או פתחים שדרכם יוצא דם הווסת (מחזור) וכמו שדם הווסת יוצא דרכו, כך גם הזרע יכול להיכנס כך שאין להסתמך על קרום הבתולין כאמצעי למניעת הריון. אם היה ביניכם מגע שבו זרע היה בפתח הנרתיק, יש אפשרות להיכנס להריון.

במידה ולא חלפו מאז 5 ימים (120 שעות), חשוב שתיגשי לבית מרקחת ותקני אמצעי מניעה לשעת חירום בשם "אלה" ותיקחי בהקדם. לאחר נטילת אמצעי מניעה לשעת חירום לעיתים יש תופעות לואי כגון: דימום, כאבי ראש, בחילות ושלשולים, אלו תופעות תקינות ונורמאליות וחולפות. אם אחת מהתופעות ממשיכה יותר מכמה ימים או שיש החמרה באחד מהם, יש להתייעץ עם רופא/ה. 

אמצעי מניעה לשעת חירום דוחה את הביוץ במידה ולא היה ( דבר שלא ניתן לדעת בוודאות) לכן  14 יום אחרי נטילת הגלולה יש לעשות בדיקת הריון ביתית אותה ניתן לרכוש בכל בית מרקחת או פארם או לחלופין להגיע לאחד מממרכזי הייעוץ של דלת פתוחה ולעשותה בליווי והדרכת יועצת שלנו,בחינם ובדיסקרטיות.

כאן בשבילך.

בת 20 שואלת

"אני וחבר שלי כבר שנתיים ביחד ולפני כמה חודשים החלטנו שאנחנו מוכנים לשכב וקנינו את כל האמצעים המתאים קונדומים גלולות והכל כדי שנוכל להסיר את הדאגה הזו מליבנו לאחר מזה ניסיונות לא מוצלחים לא הצלחנו לבצע את האקט של החדירה אפילו כשאני יושבת עליו ומנסה ויש משיכה ואנחנו שנינו מרגישים מוכנים זה לא מצליח אני פוחדת שבסוף הוא יעזוב אותי כי אנחנו לא מצליחים מה לא בסדר ? יש לציין שהוא לעולם לא התנה את הסקס כתנאי לקיים את הקשר בנינו אך המחשבה על חוסר ההצלחה ממשיכה ללוות אותנו גם בניסיונות נוספים מה לעשות ?"

"שלום לך, אני שמחה לשמוע שאתם במערכת יחסים ארוכה, שההחלטה שלכם לקיים יחסי מין נעשתה מתוך מוכנות וקיום שיחה בנושא, זה נפלא.

מה שאת מתארת וחווה קורה לזוגות רבים. חשוב להבין שזה לוקח זמן ויש כמה סיבות לכך. אני ממליצה לך להיכנס לאתר שלנו ולקרוא על הפעמים הראשונות. מאחר ואת מתארת מערכת יחסים שיש בה תקשורת אני מציעה לך לשתף את חברך במחשבות שלך וברגשות שלך בנושא. אני מבינה שאתם מתוסכלים אך לא הייתי קוראת למה שאת חווה חוסר הצלחה, יחסי מין מהנים מצריכים ניסיון, הבנת הכרת הגוף שלך ותקשורת עם בן הזוג. ההנאה לא חייבת לבוא מחדירה. רוב הבנות דווקא נהנות ממגע בדגדגן.  מדבריך קשה להבין מה מקשה על קיום יחסי מין מלאים לכן אתם מוזמנים להגיע לאחד ממרכזי הייעוץ שלנו לפגישת ייעוץ בנושא, כך נוכל להבין באופן יותר ספציפי היכן הקושי ולסייע.

מצפות לראותך."

שאלות ותשובות

פעמים ראשונות

bottom of page