top of page

תשובת היועצת:
"שלום לך,

אני שמחה לשמוע שאתה מאונן ונהנה מזה. זה בסדר גמור שאתה מעדיף לא לראות פורנו כיוון שכמו שאנחנו יודעים לפורנו יש גם השפעות שליליות על התפיסות המיניות שלנו ולכן עדיף להשתמש בדמיון הרחב וליהנות מהפנטזיות. אני רוצה שתדע שהרבה בנים משתפים אותנו שהם פחות מתרגשים ונהנים מאוננות כמו בעבר. אם תחשוב על זה- כל דבר שהוא חדש לנו הוא גם כיף ומרגש ועם הזמן כשאנחנו מתרגלים לזה אז זה נהיה פחות מרגש. זה לא אומר שזה לא כיף אבל זה אחרת. מה שאני ממליצה לך זה להמשיך להשתמש בדמיון ולגלות אילו פנטזיות מעוררות ומגרות אותך. שנית, נסה לבדוק עוד דרכים לאוננות: מקצבים אחרים, יד אחרת, נוזלי סיכה וכדומה 

מוזמן להמשיך להתייעץ איתנו ולקרוא באתר שלנו על אוננות. 

דלתנו פתוחה עבורך.

בן 15 שואל:

"היי, אני בן 15. אני מאונן וזה כיף לי, אבל אני מרגיש שזה כבר פחות כיף ומהנה לאט לאט. הייתי שמח לגרום לזה להיות יותר מענג. אני לא רוצה לראות פורנו, אני מעדיף להתרחק מזה. מה כדאי לעשות כדי לגרום לאוננות להיות יותר כיפית ומענגת ?"

 

בת 17 שואלת:

"שלום,

ממה שידוע לי שאישה יכולה לחוות שני סוגים של אורגזמות, האחת שהאישה שכאילו יש לה איזה הרגשה בכל הגוף הרגשה נעימה כזאת ואז כאשר נוגעים בדגדגן אז יש מין שוקים כאלה בגוף והאורגזמה השנייה זה שהאישה משפריצה גם. השאלה שלי היא איך אישה יכולה להגיע למצב שהיא משפריצה ? אני חוויתי אורגזמה אך אף פעם לא השפרצתי אבל היו לי לפעמים הרגשות שיש לי פיפי. אני ממש מתוסכלת כי אני רוצה לדעת אם זו אורגזמה או לא, איך אני אדע ? 

תשובת היועצת:

"שלום לך,

אני שמחה שפנית אלינו. מבחינת אורגזמות האישה, אכן יש דרכים מגוונות להגיע לאורגזמה. חשוב לציין שרוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה נרתיקית, כלומר לא מגיעות לאורגזמה מחדירה של הפין לפות בלבד אלא רוב הנשים מגיעות לאורגזמה על ידי גירוי עם הדגדגן. חשוב לציין שלרוב לא מגיעים לאורגזמה ממגע רגעי יחיד אלא מגירוי מתמשך, כל אחת לפי העדפותיה ותחושותיה. לפעמים במהלך אורגזמה יש תגובות גופניות בחלקי גוף נוספים מלבד הדגדגן, זה טבעי ומתקיים אחרת אצל כל אחת מאתנו, כי כל אחת יחידה ומיוחדת. אורגזמה נשית היא דבר מאוד סובייקטיבי וכל בחורה מרגישה זאת אחרת. יש גם שוני במה שאשה מרגישה בהזדמנויות שונות. אין נוסחה קבועה לאורגזמה. לעתים כאשר אנו נחשפות לסרטים וסדרות, או אולי פורנוגרפיה התפיסות שלנו מושתתות על הדימויים מהעולמות האלה. חשוב לזכור שמה שאנו רואות או שומעות מסיפורים, הן חוויות לא אמתיות, ולא מדויקות. התפיסות האלה יכולות להפעיל הרבה לחץ על מה שאנחנו מגדירות כאורגזמה או לא, וזה יכול לייצר עוד מצבים מתסכלים. חשוב להיות מודעות לדברים אלה, כדי לעזור לנו להוריד את הציפיות ולהתאים אותם למציאות שלנו, דבר אשר יעזור לנו ליהנות ולהירגע יותר בזמן היחסים.  
לגבי שאלתך לגבי שפיכה נשית (השפרצה), מדובר בשחרור של נוזל (שונה מנוזל הנרתיק) על ידי בלוטות הנמצאות ליד השופכה. זה יכול לקרות לפני האורגזמה או במהלכה, ולעיתים מרגיש כאילו נוצרת תחושה של דחף למתן שתן כפי שאת מתארת. לשפיכה נשית יש ריח שונה מריח השתן. בנושא זה, כדי שתהיי רגועה יותר ניתן להטיל שתן לפני קיום יחסי מין. השפיכה הנשית לא בהכרח מעידה על אורגזמה, זהו תהליך גופני שמתרחש אצל חלק מהנשים, ויכול לקרות כפי שאמרנו לפני או במהלך האורגזמה.
ישנם דברים אחרים שמשפיעים על ההנאה המובילה לאורגזמה. פעמים רבות נראה כי יש קשר בין המצב הנפשי, המחשבות והרגשות שלנו לתגובות הגופניות, חשוב ליהנות מהתהליך ביחסי המין עם הבן זוג, ולהשתחרר מהדחף להגיע לאורגזמה. נשמע ממה שאת מתארת שאת מגיעה להנאה וזה נהדר. תאפשרי לעצמך להרגיש נוחות, החל מהמקום בו אתם נמצאים, הרצון להיות ביחד בכל פעם, רמת העוררות המינית שלך, והרוגע בו את נמצאת בכלל. אם את נמצאת בלחץ מסיבה כלשהי זה עלול להשפיע על היכולת שלך להגיע לאורגזמה. המיניות היא מגוונת כמו שלכל אחת ואחד יש טעם אחר באוכל כך גם כל אחת נהנית ממגע אחר. 

אם תהיי בתקשורת עם עצמך ועם הפרטנר שלך זה יסייע לשניכם למלא את הפוטנציאל המיני המשותף שלכם. תמשיכו להנות. 

מוזמנת להמשיך לשאול אותנו. 

דלתנו פתוחה עבורך תמיד. 

בן 13 שואל:

"היי אני בן 13 ולא מזמן התחלתי לאונן אני מאוד נהנה אבל כמה שבועות אחרי שהתחלתי לאונן נהיו לי פצעים כאלה ממש בלמטה של הפין כאילו נשרטתי שם ואני לא יכול לאונן כי זה שורף מה עושים? האם להפסיק לאונן?"

תשובת היועצת:

"שלום לך,

אני שמחה לשמוע שאתה נהנה מהאוננות שלך, ומגלה כמה כיף הגוף שלנו יכול להפיק ובדרכים מגוונות. מה שאתה מתאר עשוי להיות גירוי מהמגע או שפשפת. העור של הפין רגיש ועדין ושפשוף ממושך עלול לגרום לתגובה של גירוי עורי. זה בהחלט עלול לשרוף ולכאוב וזה לא נעים. אתה יכול לתת לעצמך כמה ימים עד שהאזור יחלים, ואז לחזור לאונן להנאתך.

כדאי להקפיד להשתמש במים או בחומר סיכה על בסיס מים/סיליקון על מנת למנוע שפשוף של העור עם חומרים שיכולים לעשות גירויים שונים. שימוש בחומרים כמו סבונים או קרמים למיניהם, יכולים לעשות גירוי נוסף לעור ולא מומלצים. 

בנוסף חשוב לציין שעדיף להשתמש בטכניקה של אוננות עם היד על פני חיכוך של איבר המין בבד או חפץ (כמו מצעים, גרב, בדים שונים וכו'). 

לשאלות נוספות אנחנו כאן.

בת 15 שואלת: 

היי לאחרונה התחלתי לגעת בעצמי וגיליתי שזה ממש כיף לי ונעים. אני קצת מתביישת האם זה נורמאלי שאני עושה את זה ? וגם רציתי לדעת אם אני מאוננת נגיד 3 פעמים ביום זה בסדר ? זה יותר מידי ? 

תשובת היועצת:

שלום, אני שמחה לשמוע שאת מגלה את גופך ונהנית ממנו. 

לאונן זו פעולה טבעית, נורמאלית ואף רצויה. כל עוד התדירות לא מפריעה לך לתפקוד היומיומי כמו ללכת לביה"ס וכדומה אין כל מניעה שתאונני במידה שטוב לך. אוננות היא חלק משמעותי בהכרות שלנו עם גופנו וגם תסייע לך בעתיד בקשרים זוגיים. אין לך מה להתבייש הרבה נערות ונשים מאוננות, ולצערנו פחות משתפות בכך. כל הכבוד לך שאת מתנסה ולומדת מה מענג אותך וגם מתייעצת ושואלת שאלות. 

מוזמנת להמשיך לפנות אלינו,

דלתנו פתוחה תמיד. 

בהצלחה והנאה. 

שאלות ותשובות

אוננות ופורנוגרפיה

bottom of page