top of page

תשובת היועצת:

שלום לך. שמחה שפנית אלינו. אני מבינה את החשש שלך והוא לגיטימי ומאוד נפוץ. יחד עם זאת. זכור, שאם תפגוש באיגי מישהו או מישהי שאתה מכיר, אז גם הם שם מאותה סיבה שאתה שם. ואז סביר להניח שהם יכבדו את הבחירה שלך האם לספר לאחרים או לא, בדיוק כפי שאתה תצטרך לכבד את הבחירה שלהם. אני מבינה את השלב שבו אתה נמצא. זה בסדר שתיקח את הזמן עד שתרגיש בשל ומוכן לכך. אתה גם יכול כהתחלה להתקשר לאיגי בעיר מגוריך, לשתף אותם בחששות שלך ולשמוע מהניסיון שלהם. תזכור שאתה לא לבד, ושמה שאתה מרגיש הוא הגיוני וקורה לעוד נערים ונערות רבים.

כל הכבוד לך שאתה רוצה ללכת לקבוצה של איגי, זה מראה כבר על הכוחות הרבים שיש לך, תיאחז בהם ותיתן להם לעזור לך לעבור את הקשיים אחד אחד ובקצב שלך. נשמח להיות כאן לעזרתך בכל מה שתצטרך.

דלתנו פתוחה עבורך תמיד

בן 15 שואל:

היי אני ממש רוצה ללכת למפגש של איגי אבל אני גם ממש מפחד שיהיה שם אנשים שאני מכיר. ואז איכשהו כולם ידעו שאני באיגי ושזה אומר שאני הומו. מה לעשות ?

בן 15 שואל:

"היי, אני בן 15 ומאז שאני ילד אני מרגיש שאני נמשך לבנים. גם מבחינה מינית בנים הרבה יותר מושכים אותי. סיפרתי רק לחברים הקרובים שלי, והם אמרו שזה ברור ושזה נראה ככה. לי אישית אין בעיה עם גייז ועם הנושא הזה, אבל אני בא מבית דתי ואני מפחד מאיך שהמשפחה שלי תגיב לזה. תוכלו לייעץ לי?"

 

תשובת היועצת:

"שלום לך,

טוב לשמוע שאתה מרגיש שלם ובנוח עם עצמך.  אני מניח שעברת תהליך לא פשוט, וככל הנראה גם ממושך, מהרגע שבו התחלת להרגיש שאתה נמשך לבנים ועד לרגע שבו הבנת שזה מי שאתה והרגשת בנוח ושיתפת בכך. חשוב מאד להבין שגם המשפחה שלך תצטרך לעבור תהליך דומה, ויתכן בהחלט שייקח זמן עד שהם יצליחו להבין אותך ולקבל את הבחירות שלך. כדאי לתת גם להם את הזמן "לעכל" את הנושא. אולי נכון קודם כל לבחור בן/ת משפחה אחד/ת שאליו/ה אתה קרוב ביותר, ולבחון ביחד איך הדבר יתקבל על-ידי שאר בני המשפחה. לחלופין תוכל לברר עם בני המשפחה מה הם חושבים על הנושא ורק בהמשך להחליט האם נכון לספר להם כבר עכשיו. בכל מקרה, יהיה קשה לתת עצות שיהפכו את הצעד הזה לפשוט וקל. נסה לתת גם למשפחה שלך את הזמן והמקום לעבור תהליך דומה לזה שאתה עברת, וכולי תקווה שעם הזמן הם יקבלו את מי שאתה גדל להיות ויתמכו בדרך החיים שלך. אני גם ממליצה לפנות ל"איגי" ( http://www.igy.org.il ) יש להם שירותי יעוץ שונים, מועדוני נוער ופעילויות לנוער להט"ב מרקע דתי. אני מאמינה שמפגש עם נערים ונערות נוספים שמתמודדים עם דברים דומים יכול לסייע. אתה מוזמן לעדכן אותנו בהמשך.

בהצלחה!"

בת 15 שואלת:

"זה מוזר שאני סטרייטית ואני רואה סרטי פורנו רק של לסביות ? זה מה שמגרה אותי.. "

 

"שלום לך,

טבעי מאד להתרגש ולהתגרות מצורות שונות של יחסים רומנטיים ומיניים, כאלו שאנחנו נחשפים אליהם בסיטואציות יום יומיות וכאלו שאנחנו נחשפים אליהם בדמיון ובאמצעי המדיה השונים (טלוויזיה/קולנוע וכו') ובפורנוגרפיה. גם בגיל מאוחר יותר, פנטזיות מיניות ותכנים פורנוגרפיים יכולים להיות שונים מאד ממה שבני אדם בוחרים בסופו של דבר לעשות בחיים האמיתיים. את נמצאת עדיין בשלבים ראשונים של תהליך ההתבגרות הרומנטית והמינית שלך ויתכן שעם הזמן ההעדפות שלך והדברים שמגרים אותך עוד ישתנו ויתכן גם שלא.

זה לא מוזר כלל להיות בעלת נטייה מינית אחת ולהתגרות מנטייה מינית נוספת או אחרת. יכול להיות הבדל בין מי שאת נמשכת אליו/ה מבחינה מינית לבין מי שאת בוחרת או רוצה להיות איתו/ה ביחסים רומנטיים. זה גם נורמאלי וטבעי. 

בינתיים אין שום בעיה לחשוב ולפנטז על מה שמושך ומגרה בעיניך, גם אם זה שונה ממה שתבחרי להתנסות בו במציאות. לגבי הצפייה בפורנוגרפיה חשוב לציין שצפייה אינטנסיבית בפורנוגרפיה מקשה על הנאה מינית ללא פורנוגרפיה בהמשך, אני ממליצה לך לנסות לאונן גם כשאת מפנטזת תוך כדי על מה שמגרה אותך ולא רק מצפייה בפורנוגרפיה.

מוזמנת להמשיך להתייעץ איתנו בכל מה שתרצי.

בהצלחה

שאלות ותשובות

זהות ונטייה מינית

bottom of page