top of page

פרויקטיים ייחודיים

דלת פתוחה פועלת בכל רחבי הארץ ועם מגוון רחב של אוכלוסיות.

להלן חלק מהפרויקטים הייחודיים שלנו לקהלי יעד שונים.

 

"למעני"

פרויקט חינוכי מניעתי בריאותי לנערות בקצה רצף הסיכון, אשר מתמקד  בשלושה מישורים: הכשרת הצוות המקצועי, הדרכה ישירה של הנערות, והמשך פיקוח הדרכה וייעוץ לצוות לאורך התהליך. קהל היעד: נערות בגילאי 13-18 הנמצאות בפנימיות טיפוליות, אשר מגיעות ממשפחות שאינן מתפקדות בדרגות שונות או מסביבה מוחלשת. הנערות נמצאות במצבי סיכון ומרקע של התעללות ו/או הזנחה. באמצעות סדנאות אינטנסיביות, הפרויקט מסייע להן להפוך סוכנות שינוי של עצמן ושל הסביבה הקרובה להן, זאת על ידי הכרה בכוחן הפנימי של כל נערה על מנת להוציאה ממצבי סיכון אל מצבי סיכוי.

 

"דלת לחיילת"

פרויקט זה נועד לצעירות המתגייסות לתכנית 'איתן' בצה"ל אשר מגייס לשורותיו צעירות על רצף הסיכון. פרויקט זה מתרחש במהלך הטירונות, במסגרתו הצעירות עוברות סדנאות לזוגיות ומיניות בריאה במטרה לחשוף ולהעצים את המשאבים האישיים של כל אחת מהן. במקביל הפרויקט מסייע להן לפרוץ את מעגל הקרבנות ממנו הגיעו ומעניק להן הזדמנות להפוך לסוכנות השינוי של חייהן. "דלת לחיילת" הינו פרויקט שגורף הצלחות ושבחים מזה עשור, בין היתר זכה להערכה ממושכת של מכון "מאיירס –ג'וינט מכון ברוקדייל" שהעניק לו את הציון הגבוה ביותר מכלל התכניות שנבחנו.

"איתך"

ליווי נערות ללא עורף משפחתי בהליך הפסקת היריון לא מתוכנן. זהו פרויקט ארצי שפועל בשלושה מוקדים בארץ: באר שבע, תל אביב וחיפה. מדובר במאות מתנדבות ברחבי הארץ שעברו הכשרה ייעודית ב"דלת פתוחה" אשר מעניקות ליווי צמוד, קשוב, תומך ומקצועי לנערות עד גיל 19, שאינן מקבלות תמיכה ממשפחותיהן, בתהליך הפסקת הריון. 

"ביני לבינך-תקשורת זה הכל/הקול" 

פרויקט זה מבקש להחזיר את התקשורת הבינאישית בחיזור ובזוגיות לפעילה וחיובית בחייהם של בני נוער. הפרויקט מעניק כלים פרקטיים שיסייעו לנוער לתקשר במערכת זוגית באופן בריא ותקין, תוך שמירה על ערכים של כבוד, שוויון והכרה בערך העצמי של האחר/ת. הפרויקט מותאם גילאית ומגדרית ומשלב סדנאות אקטיביות שיסייעו להם להתנסות ולרכוש מיומנויות שיח, לעצב ולבחור מערכות יחסים בריאות בחייהם תוך שמירה על זהותם האישית. "ביני לבינך" הינו פרויקט המורכב משישה מפגשים אותם מובילה מנחה מקצועית של העמותה. המפגשים מחולקים לשלושה מפגשים נפרדים מגדרית, ושלושה מפגשים משולבים מגדרית.

 

תכנון משפחה בקרב נשים מבקשות מקלט

פרויקט זה הינו בשיתוף פעולה עם מסיל"ה, נציבות האו"ם לפליטים וקרן HATD, ומטרתו קידום של תכנון משפחה ובריאות מינית בקרב קהילת מבקשות ומבקשי המקלט ברחבי הארץ בכלל ובתל אביב בפרט. הפרויקט כולל הכשרה לצוות הפסיכו סוציאלי של מסיל"ה בנושא תכנון משפחה, הקמת קבוצת נשים סוכנות שינוי מנהיגות בקהילה והקמת קבוצת גברים סוכני שינוי.

"Wonder Girl" 

פרויקט זה, מותאם לנערות בנות הקהילה האתיופית בגילאים 14-16. הפרויקט כולל 10 מפגשים, הנערכים אחת לשבוע, לקבוצה של 15 נערות, בערים רמלה ולוד. הפרויקט מבקש להעצים ולחזק את הקול הפנימי הטמון בכל אחת מהנערות, ולסייע להן להקשיב לו ולהפכו למצפן המוסרי שיסייע להן לנווט בחייהן נכונה, לקחת אחריות אישית, לבחור מתוך ידע וכוח. הסדנה משלבת ניתוח מקרים, סימולציות, סרטים ושילוב אומנויות, במקביל למתן כלים אופרטיביים לפתרון קשיים ומשברים בחייהן. כל אלו ועוד מסייעים להן לגבש עמדות, תפיסות וערכים על התנהגות מינית.

"את מחליטה - انتِ تُقررين"

העצמת נערות בסיכון מהחברה הערבית: לאור הנתונים המגיעים לדלת פתוחה, זיהינו את הצורך להגיע לנערות מהחברה הערבית, בגילאי 14-19 שנמצאות על רצף הסיכון, וזאת על מנת לצמצם את מקרי הפגיעה המינית, נישואי בוסר ומצבי מצוקה.

הפרויקט מבקש להקנות לנערות מהחברה הערבית כלים להתמודדות עם מצבי סיכון על ידי פיתוח כישורי חיים ייעודיים בהתאמה, חיזוק תהליכי קבלת החלטות חיוביות בחייהן במסגרת המשפחתית, החברתית והזוגית, תוך התחשבות במוסכמות ותרבות החברה שלהן. ההנחיה והליווי נעשים על ידי מנחה מקצועית מהחברה הערבית.

bottom of page