top of page

נערים ונערות

נערים ונערות עוברים גם כמה תהליכים דומים בגיל ההתבגרות. כתבנו עבורכם/ן על חלק מהשינויים הללו, ללא הגדל מגדרי בין נערים לנערות.

למה בגיל ההתבגרות מתחילים להריח מבית השחי?

ריח גוף הוא תופעה נורמלית. האזורים שמועדים לפורענות הם אלה שלא מספיק מאווררים והזיעה לא יכולה להתנדף מהם בקלות, כמו בתי השחי, המפשעה וכפות הרגליים. ריח הגוף של האדם הולך ומתפתח בגיל ההתבגרות ודועך בגיל מבוגר. בלוטות הזיעה פעילות במיוחד עם ההגעה לבגרות המינית.

 

מה ניתן לעשות כשבית השחי שלי מתחיל להריח?

על מנת שנרגיש בנוח עם הגוף שלנו ובסביבת אנשים אחרים, חשוב להתחיל להשתמש בדאורדורנט. חשוב להקפיד על מקלחת יומית, החלפת חולצות כל יום ואפילו לקחת לבית הספר מטליות לחות ולנגב במהלך היום ולשים שוב דאורדורנט.

 

מה ניתן לעשות אם רואים שאני מזיע/ה מתחת לבתי השחי?

נערות רבות ונערים רבים חשים מבוכה כאשר מופיעים עיגולי זיעה מתחת לבית השחי. זה טבעי ונורמלי לגיל ההתבגרות וזה יפחת עם השנים. אין סיבה להרגיש נבוכ/ה. אפשר לקחת חולצה נוספת לבית הספר ולהחליף במהלך היום, להקפיד לנקות את בית השחי ולשים דאורדורנט תוך כדי היום, ללבוש חולצות לבנות או שחורות שמטשטשות את הזיעה.

מהי אוננות ("לעשות ביד") אצל נערים?

אוננות היא פעולה טבעית בגיל ההתבגרות, ובכלל. גם נערים מאוננים וגם נערות מאוננות. מדובר במגע באיבר המין למטרת גירוי וסיפוק מיני, עד הגעה לפורקן. נערים שונים מאוננים בדרכים שונות, אך לרוב האוננות היא בצורת לולאה של היד סביב הפין. בסוף האוננות מגיעים לאורגזמה (גמירה) בה יוצא נוזל זרע (מה שנקרא בסלנג שפיך). בתחילת האוננות לא חייב לצאת זרע אם האשכים עדיין לא התחילו לגדול. אוננות איננה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך.

מהי אוננות ("לעשות ביד") אצל נערות?

אוננות היא פעולה טבעית בגיל ההתבגרות, ובכלל. גם נערים מאוננים וגם נערות מאוננות. מדובר במגע באיבר המין למטרת גירוי וסיפוק מיני, עד הגעה לפורקן. נערות שונות מאוננות בדרכים שונים. יש שמאוננות על ידי גירוי ומגע בדגדגן ויש על ידי הכנסה של אצבע לתוך הנרתיק. יש כאלה שעושות גם וגם. בסוף האוננות מגיעות לאורגזמה (גמירה). אוננות איננה מסוכנת ואינה פוגעת בבריאות שלך, בפוריות העתידית שלך או בחוזק שלך.

לנערים: איך לאונן בלי להיפצע?

חשוב שהאוננות שלך תהיה באמצעות חומר סיכוך מסוים. חומר הסיכה מאפשר לך לאונן בלי להיפצע ובלי שייגרם שפשוף מוגבר לעור של הפין. ההמלצה שלנו היא להשתמש בחומר סיכה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. מדובר בחומר סיכה  על בסיס מים או סיליקון המיועד לאיברי המין ועל כן אינו מסוכן לעור של הפין. במידה ואתה מתבייש לקנות חומר סיכה, אתה יכול לאונן עם רוק או מים. לא מומלץ להשתמש בסבונים, קרמים או וזלין מכיוון שאלה עשויים לשרוף לך, או לייבש את הפין ולייצר גירוי. תהיה קשוב לגופך ואם אתה משתמש בתכשיר שגורם לך להרגיש חוסר נעימות הימנע ממנו. 

 

כמה פעמים ביום אפשר לאונן?

כמות הפעמים ביום שאפשר לאונן היא עניין אישי. כל אחד ואחת מאוננים כמה שבא לו/לה ולפי הצורך שלו/שלה. כל עוד את/ה לא נפצע/ת באוננות, או מוותר/ת על חיי היומיום שלך בשביל להישאר בבית ולאונן, אין בעיה לאונן כמה שאת/ה רוצה. מה שכן, אצל נערים, לאחר מספר פעמים ביום של אוננות, ייתכן ולא יצא לך זרע או שיצא לך קצת זרע, כי האשכים לא מספיקים לייצר זרע במהירות גדולה כל כך.

 

מה היתרונות באוננות?

אוננות מלמדת אותנו מה נעים לנו ואיזה מגע עושה לנו תחושה טובה בגוף. כמו כן, אוננות מאפשרת לנו לפתח פנטזיות מיניות על דברים שמגרים אותנו ומלהיבים אותנו מבחינה מינית. לאחר אוננות מופרשים הורמונים כגון מלטונין, הורמון השינה ואנדורפינים, הורמוני ההרגשה הטובה. לכן אוננות יכולה לעזור לנו להירדם, להיות במצב רוח טוב ולהפחית מתחים וחרדות.

 

האם אני מכור/ה לאוננות?

נערים רבים מודאגים מהתמכרות לאוננות. אוננות היא פעולה שגורמת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ולעיתים אנחנו יכולים לפתח אובססיה אליה. כל עוד אנחנו שולטים/ות באוננות והאוננות אינה שולטת בנו, אין חשש להתמכרות. הכוונה היא שכל עוד אני מנהל/ת אורח חיים סוציאלי ותקין: הולכ/ת לבית ספר, מתראה עם חברים, מבלה עם המשפחה, עושה ספורט, מכינ/ה שיעורים, וכו', אין חשש להתמכרות.

 

bottom of page